Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miah
18. sep 2008

Ahojte, ja som sa este nerozhodla medzi narkozou alebo spinalom.. ☹
Uz som toho dost precitala, kazde ma najake to pre a proti, ale stale neviem 🙂
Co myslite? Podla coho ste sa rozhodovali? 🙂

certica
18. sep 2008

ja som sa nerozhodovala, tam kde som rodila, uprednostnuju spinal, pokial teda nie je narkoza nutna a som rada 😉 . urcite to je aj pre babo lepsie, vlastne predovsetkym o to ide. osobne bol ten spinal aj pre mna fajn, i ked porovnat s narkozou neviem

miah
18. sep 2008

budem rodit tiez asi na Antolskej, tak sa na to este skusim popytat,
ale neviem ci by som to zvladla so spinalkou ☹
je to bolestive ked pichaju spinalku a kam presne? nieje mozne, ze nezaberie? 😠
je tak nieco pocas citit? 🙂

teri3
18. sep 2008

Ahojte baby, chcem sa spýtať, tie, čo už máte "po" - cítili ste v bruchu také čosi ako jemné pichanie alebo štipkanie? Vďaka za odpoveď.

dzanka3
18. sep 2008

teri3 - ano este to moze stipkat - ja som si myslela ze zato,ze mi tu ranu prekriva ovisnute brucho a sa mi to tam potilo........vlastne ja aj teraz ked rychlejsie chodim na jednej strane ma to taha - ako keby som tam mala prilepeny leukoplast....

vesi
18. sep 2008

certi, ale ja to viem porovnať a som rozhodne za spinál...
vidieť drobca hned je to najkrajšie čo môže byť. 😀 z druhého pôrodu sekciou mám oveľa silnejší a krajší zážitok...
pichanie spinálu vôbec nebolí 😉

skrecok
18. sep 2008

Ahojte, pravdepodobne ma caka cisarsky rez so spinalkou v Ruzinove. Chcela by som sa spytat ci ste po spinalke mali strasne silne bolesti hlavy? Vsetci ma tym strasia... 😖

vesi
19. sep 2008

nebudem ti klamať, mala som asi na tretí deň, malú som šupla sestričkám a ľahla som si, ked som ležala, vtedy to nebolelo, ale priznávam, že hned po operácii som sa párkrát zabudla a zdvihla som hlavu, čo sa nemá, možno preto tie bolesti hlavy, ale ver mi nebolo to také hrozné 😉

bubinko83
19. sep 2008

skrecok,ja som mala spinalku a vobec ma nebolela hlava,iba ten rez ,jak po normalnom cisarskom.

certica
19. sep 2008

mna pri prvom hlava nebolela vobec a to som ju zdvihala o 106, po druhom ma uz bolela (myslim, ze 3.+4.den), ale dalo sa to

dzanka3
19. sep 2008

ani mna hlava nebolela - kazali mi vypit najmenej 2l vody a ja som poctivo ju davala do seba vodu - takze ma hlava nebolela...
ani to pichnutie nebolelo - lebo najskor mi dali injekciu na umrtvenie - a este mi hovorili ze to ako u zubara umrtvia 😀
a rana po CS sa bude hojit - zo dna na den som sa citila lepsie.....

jejke
19. sep 2008

Caute cisaracky, co Vy na toto,
tzv "asistovany cisarsky"
matka svomu babatku pomoze na svet rukami, pomocou duly ktora jej ruky nasmeruje do panvy potom si "vytiahne babatko von sama"...

😀
http://radicaldoula.com/2007/05/11/woman-catche...

ja teda neviem asi by som suhlasila s cimkolvek, co by pomohlo k lepsej adaptacii dietatka po porode, nakolko som nemala tu sancu ho vidiet/citit /bozkavat/prikladat si ho k prsiam... hned po narodeni, bola som v narkoze, ☹

daduda
19. sep 2008

ahoj, taky se přidám, první porod jsem měla císařem v narokóze, malý měl problémy tak všechno se dělo hrozně rychle, teď jsem podruhé těhu a řeším problém,
v nemocnici se různí názory - podle doktora - prý můžu rodit normálně přirozeně a nebo císařem s epidurálem.
Máte někdo zkušenost, já se toho dost bojím. Po prvním jsem byla celkem ok, fakt mě nic nebolelo až je to divné, ale to byla narkóza, já mám s epidurálu hrozný strach, že mi ho blbě píchnou, nebo že omdlím a bude průser, no nevím poraďte...díky ☹ 😖

dzanka3
19. sep 2008

jejke no to asi nemyslia vazne????
to by som neurobila - "hrabat" sa v sebe.. 😅
a potom ta anesteziologicka sa rozculovala na stol ze je lezaty a nemala som hlavu vyvysenu - mne to behlo aj do ruk aj dohlavy....ale bola som pri vedomi- len trosku omracena...a ked mi doniesli maleho pohladkat nedalo sa mi ruku dvihnut - mi ju nadvihli a pohladkali 🙂

- ja by som sla znova spinalne... 😉

fabienamata
19. sep 2008

Boze tak to je sila,fakt uz nevedia co vymysliet.
Pri spontannom porode sa da ,ale cisarsky rez je operacia a k tomu patria aj urcite zasady!!!!!! zaruskovanie operacneho pola, a aby operacie a cela az po zasitie prebehla sterilne!Nie len si vymenit rukavice ale vsetko aj preruskovat 🙂
Ale to je skor rarita a do praxe sa to urcite nebude zavadzat a na Slov.uz vobec nie 😀

apfele
19. sep 2008

Náš porod byl plánovaný císařským řezem na 5.9.2008 v porodnici v Podolí.
Den předem jsem nastoupila ráno do porodnice, udělali se mnou příjem na odd. rizikového těhotenství, ale z důvodu toho, že na daném odd. neměli místo, přesunuli mě na odd. pooperační gynekologie. Den ubýhal rychle, i noc byla celkem v klidu, docela jsem se vyspala. V den D mě sestra vzbudila v šest hodin ráno na přípravu - oholení, krystýr, zacévkování, zavedení kanily a první dávka infuze. MM přijel v půl deváté( na sál jsme měli jet v 9:30) , ale protože byl akutní případ, celé se vše posunulo a já se na sál dostala cca ve 12.hodin. S anesteziologem jsme se dohodli na spinální analgezii, celou dobu co jsem jela na sál, jsem si říkala, zda vůbec zvládnu pocit, že jsem při vědomí a někdo mě "za živa" operuje. Naštěstí jsem měla skvělého anesteziologa, který na mě stále mluvil a mluvil. Píchnutí anestezika do zad nebolel, spíše to bylo nepříjemné, cítila jsem velký tlak. Po chvilce jsem začala cítit jako kdybych měla od pasu dolů mravence a nohy mi začli těžknout. Po chvilce jsem je již necítila, ani tou největší silou vůle s nimi nešlo pohnout. Divný pocit. Přišli lékaři, nijak se mnou nekomunikovali, tak se toho ujmul anesteziolog, ptal se na základní věci - co čekáme, jak se bude jmenovat atd. V tu chvíli sestra povídá, že už mě operují, já nic necítila. Až po chvilce, kdy asi vyndavali malého, jsem cítila jako kdyby se mnou někdo škubal pod pasu dolů, a cítila jsem tlak na bříško. Malý se narodil ve 12:17 , hned neplakal, tak jsem se ptala, pro nepláče, ale po chvilce už jsem ho slyšela. Ukázali mi ho na malou chvilku a slíbili, že mi ho zase přinesou. To už mě lékaři šili, opět jsem nic necítila, jen mě zašla bolet klíční kost, tak mi dali injekci. Bylo to vše hrozně rychlé. Malého mi přinesli zabaleného, s tím, že ho nesou MM, aby ho taky viděl.
Po operaci mě převezli na odd. JIP, to se mi začlo dělat špatně, tak mi dali kyslík. V 17. hodin mi přinesli malého na přisátí, pak ještě v 21 hodin. Druhý den ráno mě donutili vstát, dost hrozný, došla jsem si vyčistit zuby a zase jsem byla ráda, že ležím. Odpoledně mě převezli na odd. šestinedělí.
Porod byl krásný, i když byl císařským řezem, a za tu bolest poté to rozhodně stojí za to. Určitě mohu doporučit spinální anestezii, pokud je dobrý anesteziolog, není se čeho bát.

skrecok
19. sep 2008

Dakujem...Takze je to zrejme individualne s tymi bolestami hlavy po spinalke.

Apfele, ja som najprv ratala ze po cisarskom pojdem na JISku. Pytala som sa aj na to porodnicky a ona ze pojdem z operacnej saly rovno na izbu a nie na JISku 😕 . Hmm, asi je tu ine ako u vas.

avanka
21. sep 2008

Aj ja som rodila v spinale a bolesti hlavy som nemala...a normalne som dvihala hlavu hned po prevezeni na izbu 🙂
Napichnutie spinalu som ani necitila, kludne by som tak isla rodit aj dnes

miah
22. sep 2008

Baby, neviete ako to je pri SC so zazmluvnenim lekara?? 🙂

mercy
22. sep 2008

Ja som dostala preeklampsiu-mala som tlak 170/110,ale kedže nikto nerozhodol, čo so mnou , vpokoji som sa naraňajkovala a potom si mal zavolal primár, že pôrod nebude vyvolávať, že by nám išlo obom o život a že o pol druhej pôjdem na sálu. Môj manžel bežal do nemocky o život, on si chudák asi myslel, že to pôjde rýchlo🙂Spinálka bola v pohode, tiež mi to chytilo aj ruky, nič som necítila a malý len tak fňukal, plakať začal až pri kúpaní. Prvý ho držal v rukách môj muž a potom môj otec(je doktor, bol pred sálou🙂.Potom ho ukázali mne a už som aj šla na pooperačku.Tam som sa okamžite povracala -podľa mňa z tých raňajok 😒 Stále mi hovorili, že nesmiem mať nič pod hlavou- a fakt ma vôbec nebolela.Najhoršia bola noc a ráno, poobede som hneď vstávala, vedela som, že musím,aby som to rozchodila.Teraz asi pôjdem zase cisarákom, uvidíme 🙂

miah
22. sep 2008

mercy a v ktorom tyzdni si rodila?

bubinko83
22. sep 2008

babule,kedy asi po akom obdobi možem začat cvičit na bruško? 😒

montinka
22. sep 2008

bubinko ja som uz dva mesiace ale zatial cvicim iba trolilinku dviham nohy a potom ako keby sed lah ale dviham len trup nie cela az k noham to ma este boli jazva

graziela
22. sep 2008

Ahojte,
Miah,
ja mozem tiez porovnat celkovu narkozu a spinalku a jednoznacne vedie spinalka 🙂 🙂 🙂
1.dcerku som rodila neplanovane v celk. narkoze, dost dlho som sa z toho tak celkovo spamätavala, aj co sa tyka porodu, bolesti, pocitov a pod. A na 2.porod so spinalkou mam len a len najkrasie spomienky, naozaj, ako pise Vesi, vidiet a pocut vlastne babätko plakat hned po narodeni, ako ti ho vytiahnu z bruska, to je neopakovatelny a neopisatelny zazitok...A samozrejme pre babatko je to ovela jemnejsie a setrnejsie a to nehovorim o tom, ake je to pre matku rodicku...Ja osobne som sa ovela rychlejsie celkovo zotavila oproti 1.sekcii,nemohla som sa uz dockat, kedy uz konecne vstanem z postele, 2.den som uz veselo prijimala navstevy, chodila stebotat s babenkami po izbach a bolesti hlavy som nemala ani pri 1 porode...a to som tentokrat uz par hodin po porode musela vstat z postele, lebo som mala problem vycikat sa do misy, tak som zisla z postele a sadla si na taku stolicku s misou...
A pichanie spinalky vobec neboli...ja som sa cudovala, ked mi uz kazali lahnut si na oper. stol, ze "to akoze uz???" 😲
Takze ja vrele odporucam spinalku 🙂

vesi
23. sep 2008

graziela, trochu oneskorene, ale gratulujem k synčekovi 😉 🙂

michru
24. sep 2008

Cauko. Ja som rodili cisarskym rezom nedavno, 9.9.08. Rodila som preto cisarskym, lebo mam uzku panvu. Rodila som v Ružinove u MUDr. Petry Oťapkovej, skvelá gynekologicka-porodnicka. Prvy den je najhorsi, druhy je o nieco lepsie. Najdolezitejsie je hned na druhy den sa postavit a sama zacat chodit. bude to tazke, ale zvladnes to. Na 7 den mi vybrali sethy, rana sa hoji super. Mne sa mlieko spustilo na 3 den.

cat
24. sep 2008

caute,tak ja mam za sebou druhu sekciu v celkovej narkoze a mozem povedat ze to bolo ktovie preco ovela lepsie ako prvy raz ked som bola 3 dni mimo, teraz som po 12hod vstala sla sama na chodbu na wc a potom som uz normalne fungovala. Mozno je to tym,ze telo je uz odolnejsie proti bolesti..?

Len noc na res-ke bola otrasna kvoli inym pacientkam po gyn.operaciach, verim, ze mali bolesti,ale cirkus aky tam niektore hlavne stare babky robili,to sa neda opisat, skoda ze baby na Kramaroch po sekcii musia davat medzi taketo pacientky 😝 Vypadnutie z reskydo normalnej izby-to bola ina ulava.
Inak sestricka co mala sluzbu okrikovala tie babky celu noc a nadavala im do krav aj pic 😲 -toto vsetko sme si my po SC tam museli vypocut,no cista hrozy.

miah
24. sep 2008

machru, cat - cisarsky ste mali planovany?
kolko dni pred terminom Vam ho spravili? 🙂

miah
24. sep 2008

pardooon michru 🙂

cat
24. sep 2008

ja som mala planovany a mal byt 14.9.,cize 9 dni pred TP,ale malej sa obmotala pupocna snura okolo krku,tak som sla pod noz urgentne uz 8.9. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre