Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

pajinkaa
16. feb 2009

Akej - hmm, kéž by... zatím ještě nemám právě cs na stopro... ale snad už se brzo dovím víc... přece jen, čas letí...
jsem ráda, že jste to tak zvládli - brr, no musel to být ale horor.... ☹

katy2
16. feb 2009

ahojte, mam taku, mozno hlupu otazku....
mala by som mat planovany cisarsky... robi sa pokial viem nejake 2tt pred TP, kym este nie su kontrakcie.... Co sa deje s plodovou vodou? daju mi nieco, aby sama najprv odtiekla? som v tom uplne mimo.... vdaka za odpoved....

pajinkaa
16. feb 2009

KAty - ještě nemám vlastní zkušenost - ale prý se voda nepíchá, ale odsává bříškem při otevření... někde jsem to od holek četla. Ale ty dva týdny před plánovaným TP zatím taky nemůžu potvrdit... já mám do porodu 16 dní a zatím žádnej pevnej termín nemám...

katy2
16. feb 2009

pajinkaa, dakujem... tak som zvedava, ako to nakoniec bude...
tebe drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo... 😉

pajinkaa
16. feb 2009

Jasně, nějak se to nakonec zvládne! 😉

díky - já Tobě taky, ať máš bezproblémové těhu až do konce! 🙂

akejka
16. feb 2009

evina: ty si mala oba pôrody jak ja 😉 . A ten druhý - superrýchly, no comment. O takom snívajú , čo rodia prirodzene - a taký sme mali my, čo deti nevytlačíme a skončíme sekciou 😉

pajinkaa: už by ti mali CS naplánovať. Najvyšší čas. Kolegynke nestihli naplánovať 3 sekciu, tiež pribehla do pôrodnice na poslednú chvíľu s 1 minútovými kontrakciami - 2 týždne pred termínom ju to chytilo...
Ale možno ťa nechajú rodiť prirodzene a uvidia...lenže teba pred rokom operovali a jazvu máš ako po sekcii. rok je krátke obodbie - je zvýšené riziko ruptúry. Možno u vás tiež o CS rozhoduje primár, aj mne povedali 2 rôzni dr. v poradniach, že o CS rozhodne primár až pri pôrode. Ale že podľa nich som adept na sekciu...a že ma už pri 2. pôrode nebudú trápiť, ke´d vedia, ako dopadol 1...
A mali pravdu. Ja si myslím pajinkaa, že aj keby ťa nechali rodiť prirodzene, budú sa báť ruptúry a nebudú ťa trápiť. Hlavne čo sa týka tlačenia...

oliivie
16. feb 2009

katy2: Mně plodovou vodu odsáli tak jak se třeba odsává krev po rozříznutí dělohy. Byla to rychlovka, odsáli vodu a vytáhli mimi, a to 4 minuty po říznutí. Termín plánovaného SC stanovují podle nálezu, mně malá vůbec nesestupovala, tak mi dali po ukončeném 39. týdnu vybrat, ať si řeknu, jestli čt, pá nebo až po neděli, vybrala jsem si pátek, pak koukli do plánu, jestli mají volno a bylo to.

katy2
16. feb 2009

olivie, dakujem, uz som zasa mudrejsia.... 😉

befanna
16. feb 2009

Mě taky všichni říkají,že CS má být po ukončeném 38tt,právě aby se nerozběhl spontánní porod. ale asi je to plus minus,jak to komu zrovna vyjde,jestli v tom není zrovna víkend atd. Mě končí 38týden ted ve středu,ale půjdu na 100% až příští týden-den se dozvím až ted v pátek.

pajinkaa
16. feb 2009

Befi, tak už to čtu... to máš pravdu!
hmm, tak taky ještě na termín musíš vyčkat, co? ono je to jedno, hlavně aby se vše stíhlo včas - že jo. 😉

maajka83
16. feb 2009

Katy ja som rodila cisarskym, nebol planovany, ale maly bol omotany pup.snurou. Plod.vodu mi prepichli, tym sa mi zlepsili aj ozvy ale len na chvilu, potom to nabralo rychli spad, odber krvi, cievkovanie, infuzka, a behom 10 min sa mali narodil.

valentovasasa
17. feb 2009

ahoj holky, mám prosbu o vaše zkušenosti,a le nesmějte se mi... Prvního syna jsem rodila SC - na poslední chvíli se mi otočil KP a teď čekáme druhé. Máte nějaká zkušenost jak probíhá druhý porod? Musím na SC? Nebo mohu přirozeně? Jaké s tím máte zkušenosti???

pitka
17. feb 2009

Ahoj mužeš rodit normálne neboj oni cisarak nechcu robyt len v tych nejnutnejších prípadoch takže sa nemusíš bát možem sa opýtat aky bude rozdiel medzi tvojmi detmi pa

pitka
17. feb 2009

Ahoj saska tak čo som pozerala tyk by sme mali mat stejne staré detičky ja som tiež tehotná neviem ešte kolko lebo len minuli týžden som si robyla test ešte som sa nestihla objednat ja som počula že po sc by si mala otehotniet až po 2rokoch lebo hrozí fruptura maternice tak mám strach ako to bude pa

akejka
17. feb 2009

baby, nebojte sa. Také "šťastie" ako ja na ruptúru mať nebudete. Ruptúra maternice postihuje 1,5% žien po sekcii. Ja mám síce rozdiel medzi deťmi 6 rokov, ale ruptúra ma neminula. ☹
A v ČR až 60% po sekcii rodí 2. mimi prirodzene.
Ak nebudete mať počas tehu komplikácie, nebudete mať šialené bolesti v panve a v reze, ako ja pri pôrode, nechajú vás rodiť prirodzene. Inak mne tú ruptúru zistili až pri sekcii, našťastie som nekrvácala.

valentovasasa
17. feb 2009

pitka - tak znám lidi co otěhotněli dřív, doktor na pravidelné kontrole mi nic neřekl -ptala jsem se na případné další těhu a řekl, že by to mělo být OK. A dle jeho slov ta jizva může udělat kdykoliv cokoliv... To mi prý nezaručí... Jinak já to četla že mezi jednotlivými porody by měl být odstup dvou let, takže to mi splňujem - budem je mít přesně po dvou letech. A upřímně nevím jestli je takový rozdíl otěhotnět o 5 měsíců později...

monika77
22. feb 2009

ošetrovali ste si ranu po cisárskom repíkom alebo len nechali voľne zahojiť?

ibinecka
22. feb 2009

monika77, ja som si svietila biolampou ale mala som s ranou problém lebo sa mi otvárala. Ale po druhej sekcii som ani nevedela že mám ranu tak mi to môj super lekár urobil. 🙂

valentovasasa
22. feb 2009

holky, já si tu ránu jen omývala až 10x denně obyč. dětským mýdlem a vodou. A doporučují masírovat třeba sádlem. Ale čistým, domácím. Nesmí v něm být sůl (v tom kupovaném je sůl!!!)

sissik
22. feb 2009

monika - umyvala som mydlom poriadne pri kazdom sprchovani a potom viackrat denne cistila liehom - 3 stehy sa mi trosicku zacali zapalovat a ten lieh to krasne stiahol. mala som klasicke sitie, nie to "moderne"

valentovasasa
22. feb 2009

sissik - co je to klasické šití a co moderní? já mám jizvu asi 15cm a měla jsem tak jeden dlouhej steh a říkala jsem, že jsem to měla jak zalátanou ponožku (jak když něco nastehuju)

lubi22
22. feb 2009

Ahojte 🙂 Mne sa narodil prvy snycek cisarskym - pre nepostupujuci porod, teraz o tyzden sa nam narodi druhy snycek, lekar rovno naplanoval cisarsky - lebo ze je to prilis kratko po prvom porode - 21 mesiacov.

pitka
22. feb 2009

Ahoj lubi22 ja budem mat teda 25mesiacou ked sa mi malí narodí a bojím sa že budem musiet normalne rodit bojím sa aby mi nepraaskla jazva oni ti to kedy vraveli že budeš mat CR hned na začiatku alebo až ku koncu dík

babara
23. feb 2009

Ahoj, ja jsem se ted taky dozvedela, ze se dela automaticky cisar, kdyz je to do dvou let od prvniho.
Chtela bych zkusit normalni porod, ale taky se bojim, ze by mi mohla prasknout jizva. Chtela bych jeste 3. dite, mozna i 4., a myslim, ze 3 cisari jsou maximum dneska, driv snad delali jen 2.

Jeste jsem se chtela zeptat, jestli druheho cisare delaji v te same jizve? Zahoji se to potom podruhy nebo to musi udelat nad nebo pod?
Diky.

valentovasasa
23. feb 2009

babara - u druhého to dělaj v té samé jizvě a pokud je to nutné, tak ti tu starou vyříznou, abys to tam neměla ohyzdné...

lullka30
23. feb 2009

Babara, jedna holka rodila ako ja v červnu 07 holčičku císařem a v prosinci 08 sa jej narodil kluk a to prirodzene, takže nie je pravda že sa robí císař automaticky do 2.let od prvého porodu

lubi22
23. feb 2009

Pitka mne to povedala lekarka hned na zaciatku tehu, ze do dvoch rokov sa jazva este nemoze zahojit, takze znovu budeme rodit cisarskym. Porodnik, ku ktoremu chodim teraz, tiez hned ked pozrel na datum narodenia synceka tak povedal, ze to bude cisarskym opat.

ibinecka
23. feb 2009

Ja som mala prvý cisársky kôli nepostupujúcemu pôrodu a po roku a 7 mesiacoch som rodila znova a lekár nechcel ani počuť o prirodzenom pôrode. Pýtala som sa ho na takú možnosť ale nedoporučoval mi to pretože by sa mi mohla pri tlaku natrhnúť maternica čo by bolo nebezepčné pre mňa aj dieťatko. 😒 Ale neľutujem bol to vinikajúci lekár, ranu mi pekne obrezal a urobil mi krásnu novú ktorá sa mi veľmi rýchlo zhojila a nemala som vôbec žiadem problémik. No a teraz sa chystám na ďalšiu sekciu a dúfam že poslednú 🙂

babara
23. feb 2009

Dekuji Vam za odpovedi

ibinecka, tak drzim palce at je vse v poradku a jizva je stale krasna ;)

holky a to napinani delohy, nejde to nejak sledovat, jestli je to riziko opravnene, nebo se proste ceka, jestli nahodou nepraskne??

ibinecka
23. feb 2009

Barbara, myslíš napínanie delohy počas pôrodu či počas tehotenstva? Mňa sledujú teraz posledné mesiace cez USG či sa mi to niekde netrhá 😒 A počas pôrodu to je vraj riziko lebo pri akomkoľvek tlaku to môže rupnúť čo oni asi nevedia velmi odsledovať keď už nastane samotný pôrod. A potom keď to náhodou rupne už ide doslova o minúty lebo je to predsa vnútorné krvácanie. Ale nechcem strašiť 😉 to len mne to tak lekár hovoril 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre