Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janka1874
16. jún 2008

avantka neviem ako to funguje tam kde budeš rodiť ale tu v Ke v Novej nemocnici na terase máme matriku priamo v nemocnici a treba tam zájsť do 3 dní ale ak ty sa na to nebudeš cítiť tak tam môže zájsť otec dieťaťa potrebuješ k tomu OP tvoj a jeho a sobášny list ak ste manželia a to je všetko oni Ti tam pivedia kedy si potom máš prísť pre rodný list drobčeka 🙂

stresmenka netuším aké komplikácie predpokladá ja som 3x operovaná v oblasti brucha a jedna z toho bola aj sekcia a jediné čo viem je že sa Ti môže ťažko hojiť rana a z toho môžu byť teploty ale na to je dôležité prijímať veľa tekutín do tela, ale neboj bude dobre hlavne musíš ty myslieť pozitívne a viem o čom píšem prešla som si toho už dosť. Ty si musíš vsugerovať že všetko dobre dopadne a ver tomu že to tak aj bude najdôležitejšia je vždy psychická rovnováha.

tisi
16. jún 2008

Ahojte!
Xena- mna caka druha sekcia,ked som mala prvu,tak mi zastavovali aj laktaciu,teraz uz budem moct chvalabohu kojit, tak sa chcem opytat, ze po akom case po operacii ti donesu babetko prvy krat na prilozenie.Dakujem 🙂

vesi
16. jún 2008

aj na antolskej chodí matrikárka na izbu, potom len povie kedy má prísť mažel pre rodný list 🙂

ja mám tiež po dvoch cisárskych a hojila som sa v pohode 🙂

zabga88
16. jún 2008

Ahojte maminky! Chcem sa spýtať mala som prvý pôrod cisárskym rezom. myslíte že aj ten druhý by bol?

vesi
16. jún 2008

nie, ak nenastanú problémy 🙂

mien
16. jún 2008

tisi ja nevie, ale keby si mala už dva cisárske tretí by musel byť tiež sekciou

xena22
16. jún 2008

Tisi ak budes v spinalnej anestezii,prilozia ti babatko hned ak si budes zelat,spominam,ze som mala jednu ruku priviazanu a v nej infuzku,tak mi ho sestricka pomohla pridrzat potom ho umyli,obliekli a dali do perinky,potom mi ho dali vedla mna na postel az kym som sa nevynadivala 😀 potom som zaspala od unavy a na prvu noc mi ho vzali a nosili iba na prilozenie,od druheho dna uz bol so mnou na izbe s tym,ze sesterska izba bola hned oproti a vsetci nam pomahali po cisarskom ako sa dalo...

Ak budes v celkovej anestezii,tak to bude o nieco neskor,to je v kazdej nemocnici individualne,ja som napr. po prvom cisarskom v celkovej anestezii maleho nevidela az do druheho dna,vsetci ho videli,manzel,rodina,len ja nie 😢 ,lebo ma pre nedostatok miest ulozili na gynekologickom oddeleni a tam sa nesmeli novorodenci prenasat 😒

avanka
16. jún 2008

Xena, ja mam naplanovanu sekciu v spinalnej, manzel bude s mojimi aj jeho rodicmi cakat vonku, tak dufam, ze im malinkeho zanesu ukazat 🙂

xena22
16. jún 2008

V niektorych nemocniciach umoznuju manzelovi byt aj pri cisarskom ked je naplanovany a je iba v spinalke,skus hodit ockom na doktora 😉 mozno sa zlutuje a nebude musiet cakat na chodbe,z operacie by nic nevidel,vsetko sa deje za plentou 😉

janka1874
16. jún 2008

no tu v Ke sa to nedalo aby bol pri pôrode ani keď som poznala lekára osobne no čo už

vraj keď si už raz rodila na cisársky tak už aj druhé budeš na cisársky ale to je podľa mňa hlavne na Tvojom zdravotnom stave a lekárovi

priložiť mi ju doniesli hneď ako som sa na to cítila a tiež pomáhali keď mi práve tiekla infúzia

avanka
17. jún 2008

Xeni, praveze u nas sa to neda, aby tam bol manzel a to mam v nemocnici 2 doktorov-brata a svagrinu....bude pri mne svagrina ako detska lekarka, ked sa maly narodi, ona ho bude vysetrovat
Mne bude stacit ten pocit, ze budu vonku mi drzat palce a ze maleho uvidia.. 🙂

vesi
17. jún 2008

nie je pravda, že ked si mala cisársky, tak to bude automaticky další cisársky. ja som mala rodiť druhé normálne, ale mala som zase zdravotné komplikácie, tak to bol zas cisársky, ak je všetko v poriadku a dieťa nie je väčšie ako bolo prvé, nie je dôvod na cisársky, pravda je, že záleží aj na tom ako dlho si po prvom cisárskom.

tisi
17. jún 2008

Xeni-dakujem za odpoved, pri prvom som bola v spinalnej, aj teraz to tak chcem, podla mna je to lepsie ako byt v celkovej anestezii, teda aspon z mojho pohladu, s doktori sme si pocas sekcie rozpravali vtipy, takze som ani nevedela ako a maly bol von a mohla som ho hned vidiet 🙂

zabga88
18. jún 2008

prvý cisársky som mala kôli vysokému krvnému tlaku a uzkej panve.
Takže neviem

xena22
18. jún 2008

Tisi nie je za co... 😉
Mna to caka treti krat zrejme...teda este mam cas,ale predstavujem si to denne,snad to prezijem 😀

tisi
18. jún 2008

xena to ti verim, ja na to musim tiez mysliet den co den hoci som bola prvy krat spokojna, uz nech to mame za sebou 😅

krystina74
19. jún 2008

Ahojte, tak ja som sa tiez rozhodla pre cisarak, hlavne po zlej skusenosti s normalnym porodom pri prvom dietati. (preto ten casovy odstup 🙂 ) A teraz mozem povedat ze keby som mala este raz rodit tak len prirodzenym porodom. Uz ked mi napichovali spinal do chrbta, tak som myslela ze odpadne. Bola to neskutocna bolest. A samotna operacia tiez, okrem toho ze som tiez vsetko pocula, som citila aj to sitie ako mi to taha kozu pri zasivani. A malu mi doniesli ukazat uz v perinke tak na pol minuty. Potom som mala vyvod a bolesti ovela vacsie ako pri prirodzenom . (a to som ho povazovala za najhorsi zazitok v zivote) Potom ma este strasne bolela hlava hlavne pri kojeni ale len v nemocnici. No teraz som uz v pohode... takze asi tak ... moja skusenost... 😉

certica
19. jún 2008

krystina, ako to ze ta to bolelo? aj si im to povedala? a pichnutie spinalu tiez bolelo? nerozumiem. a kde si rodila?

barbarek
19. jún 2008

Ahoj holky,
koukám, že diskuze císařský řez se pěkně rozjela.Ani vás nedočítám, je to už dlouho co jsem tu byla. Mám to už za sebou a tak to neřešim. ALe moje zkušenost je jedině kladná 😉

Měla jsem císařský řez kvůli zlomené noze a nechodící sádře, takže na výběr jsem moc neměla. Měla jsem z toho taky strašný strach. Proto jsem ani moc diskuze před tím nečetla, protože každá zkušenost je fakt jiná. Já si nemůžu ztěžovat.Měla jsem to při epiduralu a vše jsem vnímala. Byl to opravdu zážitek. Epidural mě vůbec nebolel, jen jsem asi 2x cítila takové vystřelení slabé bolesti do kříže. Jinak ok.Bylo mi pak divné, že stále hýbu nohama, ale to prý je normální, hybnost zůstává. Cítla jsem takový chlad na nohách a od prsou dolu jsem necítila bolest. Anestezioložka to zkoušela nějakým sprejem jestli to cítim a necítila jsem. Pak mi dali před sebe zástěnu, abych nic neviděla. Seděl u mě manžel a anestezioložka a celou dobu jsme si povídali. Tudíž jsem nevnímala nic co se u bříška děje..teda co si povídají. Toho jsem se taky právě bála. NO a cítila jsem takové škuby, jak mi tlačí na bříško, aby malého vytlačili, ale jinak naprosto žádnou bolest. Takže naprostá paráda a zajímavý zážitek. Jakmile malého vyndali, tak mi ho hned ukázali. Ale jelikož jsem byla připoutaná na přístrojích, tak ho odnesli umýt a pak mi ho přinesl ukázat manžel. Dala jsem mu i pusinku. Po zašití mě odvězli na JIP a tam jsem ležela do druhého dne. Vůbec žádnou bolest jsem necítila, pořád nám malinko přidávali epidural, který nechali zavedený. V poledne nás donutili sednout. To opravdu nebylo nic moc s tou jizvou, ale šlo to. A když si vezmete, že jsem nemohla chodit a měla jen berle, tak to opravdu nebylo tak hrozné. Rodila jsem ve středu a v sobotu mě to už skoro nebolelo.

Takže se holky nebojte, dá se to zvládnout. Moje zkušenost je rozhodně pozitivní 😉

vesi
19. jún 2008

barbarek, gratulujem k synčekovi 🙂

montinka
19. jún 2008

ahojte dievcence chcem sa spytat je tu niektora asi v takom tyzdni ako ja? vraveli vam kolko asi babo vazi?

obrazzzek
19. jún 2008

Ahoj barbarku, taky me ceka spinalni cisarsky rez 4. cervence a Tvuj prispevek mi pomohl...dekuji 🙂 Amoooc gratuluji ke krasnemu miminku... 🙂

toni78
19. jún 2008

Holky,ted se ty císaře normálně objednávají? obrazzzek-jak víš že budeš mít 4.7 císař?děkuji-mě čeká asi opět taky 2 císař 😒

krystina74
19. jún 2008

certica.... ten samotny vpich tej spinalky ma neskutocne bolel (a to si myslim ze mam dost vysoko prah bolesti) a oni to na mne aj videli ved som tam stonala ako zbity pes (nechcela som byt trapna a vrieskat od bolesti) a rodila som v ruzinovskej .. a potom tych prvych 24 hodin po operacii tiez nebolo nic prijemne...
a ty ?? mala si cisarak??a bezproblemovy??

obrazzzek
19. jún 2008

Ahoj toni, to ze budu mit casare toho 4.7. uz presne vim, protoze mi to tak naplanovali, ortoped mi doporucil cisarsky rez a proto, uz presne vim, jak pujdu rodit..a prave v Karvine, ale vubec nevim, jaka je tam porodnice. Mas nejake zkusenosti s tou nemocnici?? dekuji.. 🙂

vesi
19. jún 2008

krystina, my sme s čerticou rodili na antolskej, spinálom a ten vpich teda vôbec nebolel, všetko bolo v pohode 🙂

obrazzzek
19. jún 2008

vesi...spinalem a taky bez problemu, jo? 🙂 Mam trosku strach, ale rikam si, ze je to porad lepsi nez celkova narkoza.

certica
19. jún 2008

mne dnes uz 2x vyhodilo prispevok, ale vesi ma nahradila 😀 ... tak ja len doplnim, ze som mala 2x spinal a prakticky som nevedela, ze so mnou nieco robia.
viem, ze tu jedna baba v jan. rodila a takisto vraj citila bolest ako ju rezali, takze skoncila pod narkozou, cize asi je nejake mini % ludi, ktori takto nestasndardne reaguju, resp. ich organizmus

certica
19. jún 2008

alebo to nebolo spravne vpichnute, ale to sa mi moc nezda

avanka
19. jún 2008

Montinka, moj maly mal v 32tt 1620 gramov a v 38 tt rovnych 3000 gramov.....Preco, kolko ma tvoje male?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre