Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jabadaba
16. jan 2011

@beerucha mohla by som sa ta spytat na lekara co ti robil planovanu sekciu na kramaroch? Caka ma tiez len neviem kam ist rodit a tak cerpam vsade info kde sa da. Dikes. 😉

beerucha
16. jan 2011

@jabadaba Mas v IP 😉

jabadaba
16. jan 2011

@beerucha uz sla odpoved. 🙂

meleri
17. jan 2011

@dugyna aha no já už s tou jizvou asi nic nenadělám ted v těhotenství je to ještě horší....:( a ty jsi měla svorky nebo jizvy? mě dali ty svorky, díky nim to taky bolelo jak pra...e pak jakmile je vytáhli hned se mi ulevilo a mohla jsem normálně fungovat, ale bylo to až třetí den co siv zpomínám....děkuju, neboj ted už na to vzpomínám v klidu, ale je fakt že nevím jak to tentokrát dopadne...

valentovasasa
17. jan 2011

@meleri tak domů po sekci tě pustí nejdřív 4. den (3. se pouští po normálním porodu), takže bych spíš počítala 4. až 5. den. Jinak já po prvním šla taky až 10. den. Ale jak říkám, brzo pouští bez komplikací, pokuds měla tu roztrhlou placentu, tak to chápu, že to dřív nešlo...

stanusa
17. jan 2011

@karolinka055 ja som zacala s brusakmi, snazim sa kazdy vecer-den a trosku m ide dole...ale ja mam aj nadvahu asi 10 kg

tatiana1923
17. jan 2011

@beerucha ďakujem ti pekne za takýto podrobný opis,,,,,mne je vlastne už aj jedno, že ako budem rodiť, hlavne nech to malinký zvládne aby ho mohli hneď operovať a venovať sa mu....ja počítam s tým, že nejaké 3 dni budem na ženskom a potom ma pustia za ním do veďľajšej nemocnice DFN za ním. Ja sa len budem snažiť aby som bola v čo najväčšej pohode a aby som to aj dobre zvládala, lebo ja vlastne malinkého pri sebe mať nebudem a nerátam ani s tým že mi ho ukážu ☹ A koľko si prosím ťa platila za nemocnicu?

karolinka055
17. jan 2011

@stanusa no dakujem ale aj to skusam aj ja kazdy den no dufam ze do leta to trosku zide 🙂

beerucha
17. jan 2011

@tatiana1923 Nadstandartni izba stala 16,66 EUR na den, pokud byla obsazena dvema (muzes si mimojine vybrat z vice jidel, coz taky neni uplne k zahozeni). Pokud bys chtela pokoj jen pro sebe, potom je cena 33,33 EUR, ale to uz je podle me zbytecne a navic mam takovy pocit, ze tam maji takovy natresk ze luxus ve forme poskytovani jednoluzkovych pokoju si ani nemuzou dovolit 😉 Jinak porodnice, novorozenecke oddeleni a nadstandartni sestinedeli je na 9. patre, standartni sestinedeli a gynekologicka cast jsou na 8. patre - samozrejme rozdelene.

dugyna
17. jan 2011

@meleri ja som mala stychy..tie mi vybrali po par dnoch. no jazva by sa dala eventualne nejakym laserovym zakrkom v lekarsje kozmetike spravit 😉 a pojdes aj teraz cisarskym?

patricia.k
17. jan 2011

Chcela by som sa opýtať ako to vlastne chodí na Kramároch deti sú stále pri mamičkách 24 h denne alebo ich berú preč a donesú len pri kojení? alebo cez deň z mamičkami a v noci ich zoberú ? A z oblečením pre bábätka je to ako ? môžeme mať vlastné oblečenie alebo radšej to ich aby sa ním to naše tam nestratilo. A kúpať deti sa chodí niekde inde alebo na izbe. A ešte jedna otázka koľko mamičiek je na jednej izbe ? Ďakujem za odpoveď

tatiana1923
17. jan 2011

@beerucha Ďakujem krásne za informácie, no mne stačí aj obyčajná izba v stredu už idem ležať, tak som zvedavá ako to všetko bude...

jabadaba
17. jan 2011

Baby, ani jedna ste po sekcii nepouzivali poporodny stahujuci pas? Ja som si kupila dve rozne velkosti, vacsiu hned po porode a potom mensiu ked sa ako tak zotavim. Len nemam s tym skusenost ako to vlastne natiahnut taka ubolena na oblast brucha. Ale nieco chcem mat, aby som podporila lepsie hojenie, malo by to aj zamedzit pruhu a bolestivosti rany. mate niekto skusenosti? A ako to vlastne je u nas, v nasich spitaloch? Bandazuju brucho zene po cisarskom niecim? Viem, ze v Hainburgu to robia, nasadzuju hned stahujuci pas.

marianka0101
17. jan 2011

@patricia.k
Ahoj, Ja som rodila na Kramároch 9/2009 o 19:30. Samozrejme cirárskym. Malého mi ukázali asi hodinku potom, čo som sa prebrala. Potom mi ho priniesli ráno, to sme skúšali už aj prvé prisatie, potom poobede a ešte večer keď ma preniesli na izbu. Viem, že normálne po cisárskom nosia každú hodinu, ale vtedy to tam bolo preplnené a s rodičkami na JISke boli aj ženy po iných operáciách, tak aby malé nedostali nejakú infekciu, nosili ich takto menej. Potom keď som bola už na izbe, tak mi ho nosili každé 3 hodinky a večer keď som už všetko v pohode vládala, tak som si ho vypýtala na noc s tým, že keby som nevládala, tak si ho zoberú na novorodencké. Ako mi ho ale priniesli, už som im ho nechcela vrátiť, tak od vtedy bol stále som mnou. S kojením sme to krásne zvládli vďaka laktačnej poradkyni,ktorú majú na Kramároch. Je to úžasná pani, taká babička, ale naozaj klobúk dolu, žena s veľkým "Ž". Kojila som vďaka nej doteraz, malý mal práve 16 mesiacov a to aj napriek tomu, že som mala vpadnuté bradavky.Ak nerodíš cisárskym, tak je drobec po pôrode stále s tebou na izbe, 24 h. Oblečenie pre bábätká ti dajú oni, myslím, že je zbytočné aby si si nosila svoje veci, na chodbe máš stále čisté vecičky ak by si potrebovala, myslím že tých pár dní môže byť bábo kľudne v ich. Ono sú to pekné košielky, perinky, všetko vždy opraté, ožehlené... Ale ak by si chcela, môžeš mať kľudne aj svoje. Len to ti teda nebudú prať 🙂 Detičky sa chodia kúpať na novorodenecké, Ak ležíš na nadštandarde, tak je to na tom istom poschodí, ak si na bežnej izbe, tak sa musíš vyviezť výťahom. Ja som bola na nadštandarde a bolo to super, nemám im čo vytknúť. Na izbe sme boli 2, ale sú tam aj nejaké izby, kde si sama. Myslím ale, že tá spoločnosť na izbe je fajn, predsa len, aspoň sa môžeš porozprávať, prípadne ak máš nejaký problém, aj tá druhú mamička ti poradí, ak už rodila, alebo ak je tam dlhšie. Koľko je na normálno oddelení báb na izbe to neviem.

patricia.k
17. jan 2011

Ďakujem pekne za odpoveď za pár dní mám isť na kontrolu k jednému lekárovi tam na Kramároch lebo ma k nemu poslal môj gynekológ z jedným problémom a ten rozhodol že by bolo dobré rodiť radšej tam a teraz sa mi ešte malinká rozhodla otočiť hlavičkou hore takže budem asi rodiť cisárskym, čo som aj rada myslím si že cisársky je lepší ako normálny pôrod teda čo som aspoň počula a čítala od ostatných. Mám si pre istotu zbaliť tašku a doktor rozhodne či už tam zostanem a spravia mi sekciu alebo pôjdem ešte domou tada ak si to malinká nerozmyslí a neotočí sa dolu hlavou. Ale to už neviem či sa bude dať aj napriek tomu vybaviť aby mi spravili sekciu.

kaaatinka
18. jan 2011

Ahoj holky, mám dotaz.... jsem po druhém císaři a je to už měsíc. V noci mě začla bolej pravé strana jizvy a podbřišek je stále nicitelný a stále pobolívá. Kdy vás to přešlo ?? Mě už to připadne jako dlouhá doba totiž

miriam11
18. jan 2011

@patricia.k ja som tiez rodila na Kramaroch, mala som vsak neplanovany cisarsky v celkovej narkoze, nakoniec to takto dopadlo... Ja som vobec nebola spokojna s touto porodnicou, malu mi priniesli ukazat az po 8 hodinach, co som ich uz vyslovene nahanala, Nevladala som chodit, poriadne sa hybat, 2x som tam v sprche odpadla, malicku mi aj napriek tomu priniesli po 24 hodinach uz na stalo. Ja som mala problem sama so sebou, kojenie mi absolutne nevysvetlili, priniesli dieta a prikladajte...fuc a uz ich nebolo. Nevedela som co, ako... katastrofa. Ked som ich poprosila, ci by mi malu nezobrali na noc, tak ma vysmiali, ze si predsa musim na babo zvykat. Ale ja som to myslela tak, aby som si trosku oddychla a vyriesila samu seba. Mala som jednu spolubyvajucu, ktora tam pravidelne plakala, lebo uz nevladala a nikdy jej syna neprisli vziat, nikto jej nepomohol. kedze nebol volny nadstandart, bola som na standarte a tam je to asi fakt rozdiel. Nikto vam tam s nicim nepomoze. Dokonca mi vynadala jedna sestricka, ze som svojej malej obliekla bodiky z domu, lebo tie kosielky, co tam davaju boli jednak obrovske a mala bola stale s holym chrbatikom, vyzliekalo sa jej to, ked som mala krvave zapalene bradavky z kojenia a natrela som si to homeopatikom, tak ma tak sfukli, akoby som mala 10 rokov, ze ved predsa kojenie boli a musim nieco vydrzat, sfukli kazdu, ktora mala na sebe kojaciu podprsenku, nedajboze, ked ste si tam dali tampon, aby vam nepresakovalo mlieko, mali sme mat len tak hole prsia pod koselou .... Potom sa tam stalo par dalsich "incidentov" o ktorych som uz pisala, posielala som aj staznost. Cisarsky rez hodnotim ako negativne, ja osobne by som si ho nikdy dobrovolne nezvolila. Skus si precitat nazory v teme "cisarsky rez, ci normalny porod". Nechcem Ta strasit, ani tu nebodaj rozvijat negativne diskusie o porodniciach, len ak mas moznost vybrat si este aj inu porodnicu, tak porozmyslaj, ci si si vybrala spravne. prajem vela stastia 🙂

miriam11
18. jan 2011

@kaaatinka man brucho bolelo pol roka, uplne vazne, neprehanam, takze vsetko ma svoj cas.

beerucha
18. jan 2011

@tatiana1923 Obycajna izba urcite staci, vsak tam clovek stravi jen par dni 😉 Hlavne, at vsechno dobre dopadne 🙂

lensam
18. jan 2011

ja by som pri druhom urcite isla na nadstandart...tam s tebou moze byt aj muz....a ja som velmi zle znasala spolubyvajuce. vobec som sa nevyspala. nielenze v noci bolo pocut rev deticiek zo sesterne, ale po tom co som nakojila a uspala babo ja, sa zobudilo susedkyne a ked uspala ona, tak zase moje a od rana furt niekto chodil na izbu, od merania teploty, upratovaciek, pani s cajom, sestricky, vizity, s malym boo treba chodit na vselijake vysetrenia. este ani na ranajky, obed a veceru nas nenechali rozhodnut kedy v ramci polhodiny pojdeme a nahanali nas uz 5 min vopred. ja som kojenie mi vobec neslo, krvave bradavky, bolest s ktorou som neratala a neskor bolo treba aj odsavat, pretoze som mala zatvrdnute prsia...kazdy kto vosiel do izby mi na problemy s kojenim poradil nieco ine a cudovali sa preco robim to co robim, tak ako to robim...ako ma to len mohlo napadnut...vobec neboli jednotni v nazoroch
proste pobyt v porodnici bol horor...celu dobu by som najradsej plakala a preto som sa aj rychlo hrabala domov, aj ked som bola po cisarskom ubolena. doma som sice tiez bola uplakana, ale uz bol aspon klud...mohla som si oddychnut a hlavne som mala podporu v manzelovi, ktory sa o nas staral a znasal moje nalady. ked mi prisla navsteva, na ktoru som sa hrozne tesila, tak uz som bola hrozne unavena a hned ako prve som sa rozplakala, tak ti boli nestastni zo mna
dufam, ze na nadstandarde by to bolo o malicko lepsie

lensam
18. jan 2011

brucho ma po cisarskom bolelo dva tyzdne tak, ze som sa nevedela poriadne z postele postavit, na vecko si sadnut boli tiez muka, 15 min prechadzka po vonku ma neskutocne zmohla..asi 2 mesiace trvalo, kym sa to zlepsilo tak, ze ma bolela jazva iba pri niektorych pohyboch - na nacahovani sa po pas v aute, proste vsetko pri com som otacala iba hornou castou tela...a az teraz po siestich mesiacoch som skonstatovala, ze mozem konecne robit brusaky...jazva je uz len kozmeticka vada

barunka_1
18. jan 2011

ahojte, ja som obidve deti rodila cisarskym planovanym a obidve od pol pasa dole len umrtvena. A mozem povedat, ze po prve to bolo dobre, mala bola behom pol hodky vonku, bolesti hlavy ziadne, ani pri druhom, ale bolesti po cisarskom velke...a pri druhom by som si priala byt total mimo, bo mi nemohli zastavit krvacanie, lezala som tam 1,5 a vsetko pocula, dost stresujuce...a ani jedno mi hned neprilozili, pri cisarskych sa to velmi nerobi....

barunka_1
18. jan 2011

@miriam11 ahoj miriam, tak sa len cudujem ako je to na standarde, bo ja som rodila obidve deti na Kramaroch, ale bola som na nadstandarde a uplne super. Mozem tuto porodnicu len odporucit, laktacna chodila kazdu chvilu, dokonca ma pochvalila, ze mam kojaciu podprdu, aj sestricky boli velmi mile a tie na novorodeneckom uplne super. Pri druhom som tyzden lezala na standarde a tiez to bolo v poho, akurat tie WC a izby zle, ale pristup bol fajn.

son1cka
18. jan 2011

ahojte, aj ja som rodila cisarskym. Prvy den bolo vstavanie z postele nocna mora, ale potom to bolo lepsie a lepsie. 2 tyzdne po operácii som nevedela, ze ma rezali. Uz ked som prisla domov, bolesti boli minimalne. Aj ja som bola na standardnej izbe, ale kedy som si mohla spatne vybrat - isla by som na nadstandart.

jabadaba
18. jan 2011

@miriam11,@lensam

tak to sa zle cita, ale tak nejako to vnimam aj ja. Presne to co ste popisali o "komforte" zien po porode. Aj o "zarucenych" radach a ich rozdielnosti....no fuj, tiez sa tak "tesim" do porodnice, ze si toto vsetko zopakujem. Uz teraz ma poty oblievaju. Akoze prist z porodnice totalne psychicky vyflusnuta uz nechcem.

tatiana1923
18. jan 2011

@patricia.k a ak môžem vedieť, k akému doktorovi ideš???

tatiana1923
18. jan 2011

@beerucha No ved to je najdolezitejsie....a nevies kolko stoji obycajna izba na den???

patricia.k
18. jan 2011

miriam11 tak toto sú prvé negatívna ktoré som počula na Kramáre, priznám sa že keď mi lekár povedal že by som mala kvôli malej rodiť tam tak ma až zamrazilo pretože vôbec nepoznám túto nemocnicu a je mi aj nesympatická.
Pôvodne som mala rodiť v Galante ležala som tam 4 krát počas tehotenstva a musím povedať že som sa tam cítila ako doma spoznala som všetkých lekárov a sestričky a sú veľmi milí je pravda že nie každá sestrička vždy vykročila ráno tou správnou nohou ale potom sa uvedomila. Takže ja by som si zvolila určite Galantu ale bohu-žiaľ to nejde.
Dúfam že to tom nejako prežijem a vrátime sa z maličkou skoro domou.

lubenka131
18. jan 2011

ja pojdem asi druhy krat cisarom ale radsej by som rodila normalne...je to strasna bolest a nechapem zeny ktore si to "objednaju"ked netreba...boze baby ved je to 7 rezov a ukrutna bolest niekolko tyzdnov!!

kaaatinka
18. jan 2011

@lubenka131 já zase nechápu co odsuzují ty který chtějí císaře. Já ho chtěla! Věděla jsem že normálně to prostě nepůjde a taky nešlo, po 24 hodinách kdy mi už bolestmi tekly slzy to naznal i doktor a byl císař. Spíš nechápu to že nevyhový mamince když chce císaře....kdo jiný než ona zná své tělo???!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre