Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
25. jan 2010

🙂 pichat sa da aj v leze na boku, musis sa stocit do klubicka 😉 a zima na sale je, holt operateri su naobliekani a potia sa 😀

kejtty
25. jan 2010

Ahojte, neviete mi niektora poradit, mam pozitivny test na streptokoka, doktor mi povedal ze pri porode mi budu musiet pichnut penicilin, ale neopytala som sa, ci by nebol lepsi cisarsky rez v takom pripade..... nemate s tym niektora skusenost. Dakujem. K.

blumka
25. jan 2010

ozaj, mna tiez zaujima ten streptokok, ked idem na cisarsky, tiez mi budu davat antibiotika?

A este mi napadlo (otazka pre latviu a annalenu 😀 ) ked som lezala v nemocke, tak prve co robili jasne krvy obraz a zistili nejake zapalove markery, pytala som sa co to je ale nikto mi nedal normalnu odpoved...mate nejaky zapal v tele...to som sa akurat dozvedela. No musela som brat antibiotika. Po siedmich dnoc som skoncila a asi po dalsich 3,4 dnoch mi robili opakovany test na tie markery a zistili ze ich mam mierne zvysene, tak znova mi chceli dat antibiotika...ale to som akurat sla domov, tak nestihli...Ked som tak zistovala ako je to u inych pacientiek, tak som zistila, ze kazda jedna brala po prichode do nemocnice kvoli tym markerom antibiotika...zda sa mi to trosku cudne, lebo keby som nesla do nemocnice, nikto mi ten zapal nezisti a ziadne atb neberiem a v nemocke im nevadi nasadit atb aj dvakrat za sebou..
Je to vsade taka bezna prax a fakt boli nutne tie atb? mne to skor prislo take, ze lezim tam, tak nech nieco beriem..
V prepustacej sprave som mala poznacene kontroly u mojho gynekologa a aj zopakovanie testu na tie zapalove markery ale moj gynekolog mi to nerobil..zanedbal on nieco, alebo to nie je podstatne?

neviete niekto?

rozak
25. jan 2010

Já měla taky streptokoka u 2.mimča před císařem, antibiotika jsem jednorázově dostala na sále, ale pro mimčo je riziko téměř 0, když se rodí císařem. Může se nakazit porodem při průchodu porodními cestami.
Kejtty je to docela časté, prostě dostaneš taky jednu dávku antibiotik a ty i mimčo budete v pořádku.

latvia
25. jan 2010

blumka, to ze mas zvysene zapalove markery....by som potrebovala vediet ake, lebo je ich viac: sedimentacia erytrocytov, zvysene leukocyty, CRP a furu dalsich....za dalsie, bolo by vhodne vediet z coho a kde mas ten zapal....bolo ti nieco? teplota?bolesti? mocova infekcia alebo nieco ine? ja by som antibiotika bez priznakov proste nedala...
kejtty, rozak ti uz odpovedala, ja len upresnim ze cisarsky sa kvoli streptokokovi nerobi...aj kebyze ti nestihnu dat antibiotika, co nepredpokladam, tvoje mimi bude po narodeni sledovane kazde 2h po dobu 2 dni podrobne, teda teplota, dychanie a vselijake mozne ine veci aby sa zistilo pripadne nakazenie....ale to su v podstate len take pripady kedy zena nebola na streptokoka vysetrena adoletela na porodnicu s hlavickou medzi nohami 😝 😉 takze absolutne ziaden strach, streptokoka ma 40 percent tehotnych

blumka
25. jan 2010

latvia, zvysene CRP...praveze mi nic mi nebolo..sla som do nemocky so slabym spinenim, nechali si ma tam aby som nahodou predcasne neporodila a okrem ineho mi z krvi zistili to zvysene CRP...a ako som spominala, vsetky zeny co tam boli brali atb...

latvia
25. jan 2010

CRP svedci o bakterialnom zapale, pokial ti robili vyter a nasli nejaku bakteriu, ok, to by slo, ale iba kvoli zvysenemu CRP by som teda ziadne atb nedavala...mozno ti robili dolu vyter, alebo z moca a zistili velke mnozstvo bakterii..nevies nahodou? inac by mi to nedavalo zmysel..

blumka
25. jan 2010

latvia, vyter mi robili prvykrat tyzden po tom ako som nastupila do nemocky, cize to som uz brala asi 6 dni tie atb a moc sme odovzdavali v sobotu, a ja som brala atb od utorka...
ked som sa na to CRP pytala, tak mi len bolo povedane, ze mam zapal a musia ho preliecit..
Mne je cudne aj to, ze som to napr. mala npisane v prepustacej sprave a moj gynekolog to nepovazoval za dolezite a pritom o nom maju aj v nemocnici dobru mienku, ze je odbornik aj pacientky si ho chvalia..len som sa ho ja sama zabudla na to opytat.
uz sa k nemu nedostanem, az po 600nedeli tak nebudem mat sancu..len tak mi to teraz napadlo, ze ci to vlastne bolo nutne alebo to fakt len nasadzuju tie atb rutinne...lebo tak mi to naozaj pripadalo

a este..vzdy ked som bola na poradni, davam moc a nikdy mi nic moj gynekolog nezistil, vsetko ok..aj z krvi aj z vyterov...tak keby on zistil nejaku bakteriu pochopim...no cudne

latvia
25. jan 2010

tvoj gyn ti na poradni zistuje vacsinou len orientacne pomocou papierika,vela toho nezisti...
akoze dnes je trend davat atb na vsetko, zial.... bez priznakov by som atb nedala....aspon nieco, mala teplota, nejake bolesti,proste nieco....
a co si mala napisane v prepustacke? skus hodit do IP,mozno mi to bude jasnejsie 😉

blumka
25. jan 2010

latvia, uz je v mojej karte u mojho gynekologa...takze nic z toho..ale pokial si pamatam ako som ju studovala mudrejsia som z toho nebola ze preco tie atb...
a este posledne dni mi doniesli ambrobene...sestricky nevedeli preco a lekar tam nebol po ruke ziadny, tak som sa nespytala preco mi davaju liek, ktory sa liecia horrne dychacie cesty...

lukza
25. jan 2010

Ahojky holky už jsem tu za vámy byla tak už mi naplánovaly císaře na 8.2 jsme stále totiž KP a ptala jsem se na ten spinal nebo celková a doktorka mi řekla že to usoudí anesteziolog zda muže být spinál,ale že je určitě lepší jak celková a je supr že u spinálu mjuže být semnou manža ten mi je velkou oporou a budu hned klidnější když tam bude semnou 😀

blumka
25. jan 2010

lukza, to mas super ze moze byt s tebou manzel...aj ja chcem 😉 pri mne bol pri prvom porode ale to bolo v usa, tak neviem ci na SK je nieco take mozne, skor nie ako ano.....
dobry datum ste vybrali, mne by bodol o den neskor 9.2 😀

beautynka
25. jan 2010

Lukzko, no já ti pořád nevím já se rozmýšlím mezi celkovou a spinálem, já jsem prostě srab se bojím, že po spinálu ochrnu, přece jen nějaké procento tam je ne že ne vždyť se to píchá do míchy ne? A taky prý pak po tom děsně bolej záda a hlava a taky jsem slyšela od hodně holek, že to sice nebolí ale cítíš úplně všechno, jak se tam v tobě rochněj a tak. Ještě uvidím co mi řekne anesteziolog, mě císaře ještě nenaplánovali.

blumka
25. jan 2010

beautynka, spinal sa nepicha do miechy... 😉

lukza
25. jan 2010

Blumka já mám 9.2 narozky tak drobek bude o den dřív jak já 🙂)) myslím si že dovolit manžu by mělo být všude vždyt pro tu ženskou je to velká opora a to by si doktoři měly uvědomit.
Beauty mě dneska doktorka říkal že spinál je šetrnější jak pro mimi tak pro matku a do míchy se to přímo nepíchá píchá je to pod míchu mícha tam už není kde se o píchá to víš nějaké malé riziko tam muže být ale jen hodně nepatrné ale riziko při celkové je zase takové že se musí k mimi dostat do 5minut a tak spichají a při spinálu nemusí mají čas to jsem se teda dočetla na netu.
já si nedokážu předtavit že bych hned neviděla svoje mimi.

latvia
25. jan 2010

ochrnutie pri spravnom pichnuti je 0 percent, proste tam to mozne nieje, to by ta musel pichat nejaky inzinier matematiky 😀
desne bolesti hlavy mozu byt, da sa to poriesit krvnou zatkou 😉
citit jak sa v tebe rochnej to mozes, ale nic ta nebude boliet 🙂
anesteziolog ti nepovie nic ine nez to co my 😉

lukza
25. jan 2010

Latvia já vím že anesteziolog nepoví nic jiného než vy tu ale bude usuzovat zda jí mužu mít podle zdravotního stavu a podle rozsahu popřípadné skoliozi páteře.já doufám že jí budu moct mít 😀 .

latvia
25. jan 2010

lukza 😀 to bolo skor smerovane na beautynku 😀 😉 skolioza pri spinale nevadi 😉

blumka
25. jan 2010

lukza, to mas narodky ako moja prva dcerka...aj druhu by som tak brala 😀

lukza
25. jan 2010

Aha tak já to špatně pochopila a co by mohlo anesteziologovi vadit aby nedoporučil spinál?je něco?

latvia
25. jan 2010

hmmmm, ako tak rozmyslam,,,tak jedine totalna hysterka, operacia patere tam kde sa picha, tazke caste migreny, nizky tlak ....ale to vsetko je take relativne....vsetko sa da nejak...o ,a samozrejme nesuhlas pacienttky so spinalom 😉

lukza
25. jan 2010

latvi díky naštěstí stoho nic nemám nízký tlak jsem mívala před těhu ale tedka né. 😀
Blunka tedka koukám že obě děti budou v unoru to jste si pěkně zařídily 😉

rennca
25. jan 2010

ukza: tak to jsme na tom podobně...já ho mám naplánovaný na 1.2 😉

lukza
25. jan 2010

Rennca tak hlavně at je vše v pořádku a jdeš do spinálnu?

rennca
25. jan 2010

lukza: jo jo určitě...už jsem tady psala že bohužel když se malej neotočil tak ten porod bude vlastně semnou-bezemně, tak chci aspon být u toho až malýho vytáhnou 🙂a hlavně ho chci vidět. Myslím že každá operace má svá rizika a jestli se má něco stát tak se to stane at chceš nebo ne a je jedno jestli budeš v celkové narkoze nebo ne.

manžela chci 100% u sebe...musí si to přece pohlídat aby mu prcka neviměnili 😀

achina
25. jan 2010

Ahoj, dostala jsem se sem az dnes, takze se zpozdenim jeste reaguju. Ja urcite nepropaguju celkovou an., jen tlumocim svoji zkusenost. Ja byla prave taky rozhodnuta pro spinal na 100%, byla jsem nadsena predstavou, jak mimi uvidim a jaky to bude zazitek, kamoska anestez. mi to velmi doporucovala, ze je to setrne pro mamku i mimi. Ale vubec to tak nebylo, byla jsem moc zklamana. A i kdyz vim, ze celkova je velky zasah pro telo a ma svoje negativa, ja proste po prvni zkusenosti spinal urcite nechci. Bohuzel budu i druhe mimi (pokud se zadari) 🙂 rodit cisarem.
Latvia, co je to krvna zatka?
Holky, jinak vam zavidim, ze manzel bude moct byt u spinalu, musi to byt nadhera, kdyz jsem rodila ja, v zadnem pripade to nedovolili. Asi to zalezi na nemocnici, nevim...

latvia
25. jan 2010

achina,krvna zatka sa robi ak ma pacient po spinale bolesti hlavy, pichne sa mu ihla do epiduralneho priestoru, z ruky odoberu 20ml krvi a vstreknu ju do epiduralneho priestoru.tam sa krv zrazi a zalepi dierku po spinali

erian
25. jan 2010

Holky teda zírám kolik nás tady čeká císař kvůli KP...já jdu 3.2. 🙂 Latvia prosím tě, trochu se bojím té bolesti hlavy, nerada bych byla totálně ochromená, normálně mívám tlak 90/60, v těhu se mi to upravilo, před těhu občas migrény třeba 1-2 epizody za měsíc, ale zvládnutelné ibalginem tak se chci zeptat, pokud by mě po spinále chytla ta bolest hlavy kdy se mám hlásit o tu krevní zátku, jestli to zkoušet nějakou dobu vydržet a nebo ji chtít hnedka, když prostě budu cítit, že mi je fakt blbě a za jak dlouho ta krevní zátka účinkuje?

saskax
25. jan 2010

ahojte, ja som tiez isla cisarskym kvoli KP a asi na 3. den ma zacala priserne boliet hlava - ani na ranajky som nemohla ist. Tak mi najprv skusili dat infuziu a ked ani to nepomohlo, tak za mnou poslali anesteziologicku a ta mi hned spravila tu zatku. Ucinok je okamzity - akonahle to dokoncia - tak bolest hlavy prestane. 😉

achina
25. jan 2010

jejej, to jsou veci, diky za info, mne tenkrat akorat rekli, ze pokud by se to nedalo vydrzet, sla bych na kapacky, ale nevim, jestli to rikam dobre..ale ja nechtela byt "poseroutka", tak jsem to vydrzela na tech cipkach..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre