Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

pitka
15. feb 2009

Ahoj holky tak muj chlap byl u CS a nebyl z toho nejak moc zničenej myslím že dal aspon pozor na to že delaj všecko dobře a že se dobře postaraj o malího myslím že byl nakonec rád že tam byl asi je to věc názoru tak pa

befanna
16. feb 2009

No,já si myslím,že ta cena za přítomnost otce je naschvál takhle nasazená,aby se to každý raději rozmyslel a nelezl jim tam 😀
Protože jinak ceny za přítomnost otce u normálního porodu,předporodní kurzy atd.jsou v Podolí naprosto v normálních mezích jako ostatní porodnice.

Pajinko: koukám,že máš termín jako jako já? kdy ti plánujou dělat sekci?? já se to dozvím dnes na kontrole,ale vypadá to na příští pondělí 23.2.

pajinkaa
16. feb 2009

Befi - pravdu říct, vůbec nevím. Já totiž nemám ještě CS na stopro potvrzený... furt mají čas. Do poradny jdu ve čt, zítra si vylítám předoperační vyš a příští úterý prý rozhodnou... takže to asi 23.2. nebude... fakt nevim. Pak písni, jak Ti to naplánujou, jo?

befanna
16. feb 2009

Paji: já už předoperační vyběhávala minulý týden. Se mnou se naopak vůbec nemazlili. Já přišla poprvé minulý pondělí do poradny v porodnici,a když jsem řekla,že jsme KP,tak mi okamžitě začali dávat tunu papírů na císař,a ani se mnou o žádných jiných možnostech nediskutovali... Já bych samozřejmě do přirozeného porodu nešla,ale stejmě mě přišla divná taková ta jejich automatičnost..
V Podolí dělají císaře většinou hned po ukončeném 38týdnu,aby se náhodou nerozeběhl spontánní porod,tak proto asi taková rychlovka..

pajinkaa
16. feb 2009

Befi - tak to jo. Já dostala taky ty papíry minule týden ve stř, ale můj obvoďák měl dovču, tak jdu až zítra. Tak to jo, jak jste KP, tak bych taky měla strach ze spontánního.. já mám prcka správně, ale před rokem jsem byla na operaci - mimoděložní v rohu děložním - tak mám jizvu jak po CS a i na děloze, takže se bojí, aby mi to tlačením neprasklo... ale pořád ještě nerozhodli o míře rizika.. takže nevím, na co se psychicky připravit... Ale jinak mi taky říkal, že tak v 39 se to provede - kdyby jo.

a půjdeš do spinálu nebo celkové??

andykov
16. feb 2009

To s to cenou asi jak kde. V jbc, kde chci rodit je přítomnost otce u normálního porodu 700Kč a u sekce 1000Kč, takže rozdíl jo, ale ne velkej. Já to beru tak, že kdyby neindikovali sekci, tak určitě bych chtěla epidurál a ten stojí 2600Kč + tatínek u normálního porodu a je to pálka 😒
Vždyť dneska i u sekce si můžete říct, že chcete aby Vám miminko hned ukázali a to právě bych chtěla vidět s tatínkem a pak už tam být nemusí, může jít fotit a tak. Chtěla jsem spíš vědět jestli jako vidí, co se děje nebo prostě je jen u mě a nevidí to.

pajinkaa
16. feb 2009

tak to je pěkná pálka!! 😒
v OL stojí otec u porodu 200, k císaři myslím nesmí a epi je zdarma...

befanna
16. feb 2009

fakt asi každá nemocnice jinak..u nás je třeba epidurál zdarma (ale je prý snad placen sponzorama..). a u sekce mi daj miminko ukázat a pak tatínka přivedou a ten může být u měření,vážení atd... My máme teda výhodu,že tam budeme mít známou PA,která nám miminko sama ošetří a tatka může být s ní 🙂
Do narkozy půjdu určitě spinální - pokud teda nebude nějaká kontraindikace... Já chci miminko hned vidět 🙂,pak klidně odpadnu za vlast... 😀

pajinkaa
16. feb 2009

Befi - to taky doufám, že mi ukážou mimi hned a i tatínkovi a on bude moct fotit a chovat... jen, já se jaksi obávám toho řezání zaživa... ☹ jsem strašpytel...

bambi7
16. feb 2009

ahojte chcela som sa len opytat kto vam robil cisarsky? na antolskej mam si tam niekoho najst tak len zhanam skusenosti s lekarmi dakujem

evina313
16. feb 2009

mne robili pred 8 mesiacmi Gažo, ale ja som ho mala zazmluvneneho ako porodnika. Ja som s nim bola spokojna. ma sice svojsky humor, ale da sa.
pajinkaa - ja som mala prvy cisarak pred 13 rokmi v celkovej anesteze a druhy pred 8 mesiacmi v spinali. Bolo to super, to sa neda porovnat. Prvy krat som maleho videla az po niekolkych hodinach aja som chcela len spat a spat, bola som uplne otapena este dlho. pri spinali som maleho videla hned a hned mi ho aj dali do postele. citis si len hlavu a ruky, ale to nevadi. v jedne ruke som držala maleho, druhou rukou som ho mobilom fotila a telefonovala s celou rodinou a ochkala, aky je krasny 🙂 čo je fakt neprijemne, je že si telo zacinas citit postupne, od hora dole a prsty na nohach som si zacala citit až po 6 hodinach. a este sa mi stalo to, že mi na operacke zle pichli tu anestezu do chrbta a na druhy den som dostala priserne bolesti hlavy. Vraj sa to stava ked ti to nepichnu na prvy šup. tak som potom 4 dni preplakala od bolesti / ale starali sa o mna užasne, brali mi maleho, aby som sa vyspala, nosili mi jest do postele, stale mi davali nejake infuzky.../a nakoniec den pred prepustenim mi museli urobit tzv. zatku. že mi ten chrat napichli este raz a vstrekli mi tam moju krv. odvtedy v pohode, bez bolesti, hrozna ulava. stava sa to, vraj tym mladym anesteziologom. ale zase bacha, nestresujte, vam sa okrem tej bolesti hlavy nemože stat nič. ale samotny cisarak bol v pohode, nič nevidite, iba svetlo nad vami a o chvilu vase babenko. držim vam palce, stoji to za to 😉

pajinkaa
16. feb 2009

Evi - tak to jsi měla dost drsný a přesto o tom tak hezky mluvíš!! 🙂 to je super! já se nakonec ještě pro tu částečnou rozhodnu!! radši bych už to měla za sebou, fakt! 😖

luboslava1511
16. feb 2009

No ja len k tym porodom v zahranici-ja ked som zistila ze som tehotna, pekne som sa pobalila a prisla domov. Ked som videla ten pristup, tie nemocnice, lekarov, zazitky kolegyn /hovorim o UK/, tak som si povedala zlate slovenske nemocnice a lekari. Aj ked som mala komplikacie, nelutujem. Predsa doma je doma, to zazemie, rodina a ten pocit ze to tu poznate je v takychto okamihoch ako je porod k nezaplateniu.
Inak, mne sa laktacia rozbehla az ked som prisla z porodnice domov po 7 dnoch. V porodnici som si malu prikladala ale ona si vytiahla 10-20. Ale nevzdala som to a kojim ju stale.
Este k tej sekcii. Ja som ani po 3 tyzdnoch este nedokazala tlacit kocik, co ma to tak bolelo. Inak ja som pocula, ze ked zena rodi prvy krat cisarskym, tak ostatne porody su automaticky tiez cisarske.

befanna
16. feb 2009

Paji: to řezání břicha-respektive ten pocit co vnímáš,je prej nejhorší..ale trvá to max 3minuty.kamarádka mi říkala,že jí anestezioložka celou dobu držela za ruku a ptala se jí jakou má výbavičku..,aby to tolik nevnímala.Po 3minutách měli holčičku venku,pak jí přidali do žíly víc oblbováku,a pak už se jen "vznášela" a moc nevnímala..

barila
16. feb 2009

Evina 313 aj si pocula cely priebeh sekcie. Co sa tyka rozhovoru doktorov a asistentov, pouzivanie nastrojov a tak? Toho sa obavam, ze toto jedine nemusim. A je pravda, ze je citit tlak v bruchu, ked ti babo vytahuju? Ja som mala prvy porod tiez celkovu narkozu a teraz bude asi spinal.

ronie
16. feb 2009

holky já teda měla taky psinál a ono hrozně záleží na šikovnosti anesteziologa, mě to napíchla úplně super, dokonce sem hýbala prstama u nohou, ale jinak sem necítila nic-ani řezání ani vyndavání mimča ani nic nepříjemného, celkem rychle mi nohy přišly k sobě a hlava mě absolutně nebolela 🙂 😉

luboslava-není pravda že po cs musí být opět cs, naopak pokud nepřetrvávájí důvody k sekci tak se upřednostňuje normální porod 😉

pajinkaa
16. feb 2009

Lubo - to se nedivím, taky bych nerodila jinde. A jsi dobrá, že jsi to kojení nevzdala!! 🙂

Befi - no, hmm, tak to je právě ono, mám strach ze sebe, abych nezačala hysterčit, i když normálně hysterka nejsem... to budou asi nejdelší 3-5 minut mého života...

Bari - to právě si myslím, že slyšíš všechno - i když s Tebou někdo mluví před plentou - ale slyšíš, co říkají dr, jak cvakají těma želízkama, jak odsávají... a o tom tlaku při vytahování mimča jsem taky četla.

a že pak přidávají víc oblbováku - to je asi taky proto, že mimčo už je v bezpečí venku... tak už můžou 🙂

evina313
16. feb 2009

no počula som, ale bol to vsetko mladý tím, srandičky a tak 🙂 pre mna bolo najhorsie že to nebol planovany cisarak a tak ked to neslo podobrotky 😀 muselo to cisarakom a ja som zbožne čakala na to, aby mi už pichli tu epi aby som nemala kontrakcie. medzi kontrakciami sa trafit... 😉 čo sa týka samotneho cisaraku, pohoda, citila som to len trocha, take mykanie. no a ked maly zaplakal, už to bola len chviločka. kym ma zašivali, doniesli i maleho a spolu so sestričkami sme sa rozplyvali 🙂 ak by som sa mala este raz rozhodnut, chcem určite epi. potom si uplne v pohode, teda pri zmysloch. maly sa narodil rano o 7 a cele dopoludnie som len telefonovala, vobec som nebola ospala. akurat ten pocit, že sa nemožes pohnut je dost blby, ale po par hodinach to prejde.
Ja som nemala planovany ani jeden cisarak, pri tomto druhom som prisa na 9 otvorena, tlaky ako svina a nič. nedokazala som ho vytlačit.
a este niečo - ked som bola pred 13 rokmi v celkovej anesteze a priniesli mi maleho, chvilu to trvao kym som si uvedomila čo to je, to je moje? 😀 musim ale povedat, že hoci milujem obe svoje deti, narodenie tohto druheho bol uplne iny pocit, hned ako som ho uvidela 😉

akejka
16. feb 2009

mambi7:
na Antolskej je odborník na sekcie dr. Oravec. Aj mne robil dr. Oravec 1. sekciu - neplánovane. Začala som rodiť prirodzene, malú som nevytlačila (úzka panva), pôrodné asistentky ma nechali dosť dlho tlačiť, aj 3 prišli a skúšali malú zo mňa ťahať za hlavu a keď prišiel Dr. Oravec, hneď videl, že som adept na sekciu a viac ma netrápil 😉 Po pôrode ma každý deň navštívil na izbe slovami "jak sa máme inženírko ?" 😀 Zlatý lekár...

andykov
16. feb 2009

Holky, jak to čtu, tak koukám, že i když je to jako dost umrtvený, tak to přesto jde trochu cítit ten řez. To jsem se úplně vyděsila 😕 Bolí to nebo to je spíš nepříjemný?

bambi7
16. feb 2009

dakujemmmm akejka 🙂 za odpisanie

akejka
16. feb 2009

pajinkaa:
ja som mala obe sekcie v celkovej anestéze a som rada. Nemohla by som počúvať reči dr. a personálu, ako mi režú brucho...bŕrrrrr asi by som odpadla. A malú mi priniesli ukázať hneď po 3 hoďkách, aj mi ju dali prisať. Mohla som vstať už po 12 hod. a nebolela ma hlava. Kďežto po spináli musíš ležať až 24 hod. a sú veľmi časté bolesti hlavy...takže ma to netrápi, že som ju nevidela hneď, manžel ju videl hneď, tak ju nafotil. Takže aj celková anestéza má svoje výhody - kratšia rekonvalescencia, menej vedľajších príznakov...

akejka
16. feb 2009

luboslava:
po sekcii sa na 50% robí prirodzený pôrod. Závisí to hlavne od dôvodu sekcie a od doby medzi sekciami - mala by byť min. 2 roky medzi nimi pauza, inak hrozí ruptúra maternice (v 1,5 % rodičiek). Teda ak rodíš napr. rok po sekcii, automaticky robia sekciu, ba aby nepraskla maternica. Inak mňa ruptúra maternice postihla, aj keď som rodila 6 rokov po sekcii...vyskúšali ma, či odrodím prirodzene, ale stále mám úzku panvu, ako 1 .sekcii a ešte k tomu mi pri 2. sekcii zistili, že mi rupla maternica...

pajinkaa
16. feb 2009

Akej - díky. no, to je právě ono - taky mám pocit, že to prostě nedám.. ale jsem ráda, že to píšeš, protože já jsem fakt furt na vážkách... uvidím, co mi doporučí, když teda k tomu cs dojde.

Prosím Tě a co udělali, když Ti praskla ta děloha?? Mně právě kvůli tomu hrozí cs, protože ani ne před rokem mi dělohu operovali a mám tam jizvu - i když to nebylo po cs, ale po komplikovaném mimoděložním...

asi velké krvácení, ale zachránili Ti ji? já bych do budoucna přece jen ještě jedno dítko, tak se právě bojim... ale tak snad ví, co dělají a pokud by hroznilo riziko, radši mě nenechají tlačit normálně...

Evi - hmm, to je zajímavé, ale myslíš, že ten pocit není třeba daný i tím, že druhého prcka jsi měla až za tak dlouho?

akejka
16. feb 2009

palinkaa:
to, že mi praskla maternica zistili až pri sekcii. Ja som mala strašne bolestivé kontrakcie, nedali sa predýchať. Tá bolesť bola, akoby mi rezali priamo do panvy pílkou ☹ A oni na mne videli, že to nie je normálna bolesť, aj ma nechali kričať, ako som chcela, nekázali mi predýchavať...len rýchlo čakali na voľnú operačnú sálu a anesteziológa. Takže rýchlo reagovali, len mi pustili plodovú vodu, ale tlačiť ma už nenechali...Inak som prišla do pôrodnice veľmi "neskoro" - s 1 minútovými kontrakciami, otvorená na 8 cm, ale ja som prišla hneď po 1. kontrakcii, to som mala tak šialene rýchly pôrod.Našťastie som nekrvácala - to je už posledný príznak ruptúry a to krvácanie môže ohroziť matku.
presne oni vedia, nenechali by ťa tlačiť, keby ti to hrozilo. U mňa mali podozrenie, tiež ma nenchali tlačiť a podozrenie sa potvrdilo...

damin
16. feb 2009

akejka: přesně jak píšeš - po vyndání stehů břicho zrudlo a jizva se na dvou místech otevřela - ránu my také drenovali, vymačkávali hnis a doma jsem pořád dezinfikovala. Jedna díra se zahojila hned a té druhé to trvalo celé šestinedělí - ke konci, už jsem tam žádný hnis neměla,ale jen takovou čirou tekutinu a pořád mi rozřezávali tu díru, aby se moc brzy nezavřela a uvnitř se to zahojila. Potom mi doktor poradil hemagel, který jsem si injekcí stříkala do díry a na 24 hodin překryla. Krásně se to zahojilo. A teď po 3 měsících se mi ta samá díra zničehonic znovu otevřela - nedřív natekla, ale žádný hnis. Teď v sobotu - po týdnu mi z ní najednou vylezl 2 cm steh - prostě se nevstřebal, tak doufám, že už se to teď zahojí. Zase dávám hemagel.

evina313
16. feb 2009

pajinkaa - samozrejme že je to aj tym 😉 , ale prežila som si sekciu aj taku aj taku a neda sa to porovnat.určite by som dnes volila spinal, hoci, ja som sa najviac bala bolesti hlavy, čo som aj dostala ☹ a co sa tyka rekonvalescencie, určite som sa lepšie zotavila po spinali, neviem čim to je,ale po prvej sekcii som chodila skrčena od bolesti este dlho, teraz som sa zotavila skor.

pajinkaa
16. feb 2009

Akej - tak Ty sis fakt vytrpěla! no, fakt, že to ještě takhle odhadli a spravili... právě, to mohlo dopadnout mnohem hůř asi.
Tak to byl teda strašně rychlej porod - ale to byl asi ten druhej, že?

Dami - tak snad už se to konečně dá dokopy a budeš to mít zahojené!!! bohužel, někdy se to asi stane... ☹

akejka
16. feb 2009

damin: no moja, ty si si s tým omnoho viac vytrpela ako ja. Dúfam, že už budeš O.K., že to bol len ten steh. Ja už od toho hrozného šestonedelia (ešte aj to krvácanie mi trvalo 10 týždňov - ale maternicu som mala čistú, prázdnu, robili mi UZV, prečo tak dlho šestonedielkujem) problémy nemám, som 9 mes. po pôrode. Až teraz začnem cvičiť, doteraz som sa bála.

pajinkaa: no mohlo to dopadnúť aj horšie. Keby som zostala o polhodniku dlhšie doma, roztrhá ma a vykrvácala by som. Áno, to bol 2. pôrod - trval 2 hodiny. Prvý pôrod trval 6 hodín, tam som vyše pol hodinu tlačila malú a nič...Ty budeš mať plánovanú sekciu, že ? To je dobre, že nemusíš čakať na kontrakcie...

inak takéto zlé hojenia sa stávajú pri všetkých operáciách, hlavne pri krčných - to robí ten hnusný zlatý stafylokok. Niekto sa preliečuje celé roky a nevie sa ho zbaviť...sviniara

evina313
16. feb 2009

planovany cisarak je najlepsi, nemusis mat taky stres ani ty ani dieta. ja som prveho tlacila niekolko hodin a až ked som im omodrela na stole, tak robili akutne cisarak. pri druhom sme boli dohodnuti že skusime, a ked to nepojde, urobia cisarsky.a hoci som mala polminutove kontrakcie a už som prisla na 9 otvorena / klystir ani epi mi dat nestihli / tak som maleho nevytlačila. ale lekar splnil to čo slubil a ked to neslo p par zatlačeniach, urobil sekciu. V podstate som chcela cisarak hned, aj som sa pokusala lekara uprosit, ale nedal sa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre