Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miranda77
30. aug 2009

ted se zrovna pripravuji na CS - a domu mi dali papírek, na kterým stojí, že před operací mne oholí, ale ýe pokud budu chtít a cítít se na to, můžu se oholit i doma sama 🙂))

corasone
30. aug 2009

baby, chcela by som sa spytat pri spinalnom CR moze byt pri mne moj priatel?

rose86
30. aug 2009

baby asi blba otazka. ked budem mat sekciu so spinalom tak asi nemozem mat na sale telefon ze? 😅

mia78
30. aug 2009

ahojte, ja mam tiez prvy cisarsky to bol neplanovany mali bol velky....a teraz ma caka druhy este sa nevie doktor rozhodnut ci to naplanovat alebo skusime normal.......ked si mozno vybrat tak cisarak so spinal aspon ja som mala taky a bol bez problemou.....

a telefon nemozes mat ,aj retiazky a prstene odlozit.......

baby co mate dva cisarske za sebou po tom druho ste sa skor zotavili ci nie? ja viem asi je to individualne.......

elissa2009
30. aug 2009

baby a nie je nieco, co by bolo pred sekciou vhodne brat na lepsiu rekonvalescenciu. Ja neviem nejake vitaminy ci homeopatika....

miranda77
30. aug 2009

corasone: manzela na sal nepustili, cekal za dvermi a byl s mimcem, zatim, co mne zasivali. Ale slysela jsem, ze nekde to dovoli, ze muze byt u hlavy ...

🙂)) rozhodne bez telefonu🙂)) i bez satu 🙂)))

nensy
30. aug 2009

tak já jsem taky po císařích a manža tam taky nemohl bejt ale vím že někde to dovolujou je to škoda že to někde nejde

atrami
30. aug 2009

rose,
bez telefonu, bez šperkov....

ekussa,
ak si brala vitamíny počas tehotenstva, možeš pokračovať v ich braní. Inak som nebrala nič iné. Je dobré ranu umývať repíkom. Ja som sa zotavila veľmi rýchlo. Na druhý deň po príchode domov som viedla deti do školky. Máme to do kopca 😒

mia,
ja som sa najlepšie zotavila po poslednom. Doležitý je pohyb.

wwcko
30. aug 2009

Ja sa tiez teda oholim doma, no vlastne Martin ma oholi 😉 A este mam jednu otazku... Bud ma uspia celu, alebo lokalne umrtvia.... A ked iba lokalne, bude to ako epidural, alebo je to nieco ine? kam sa to potom aplikuje?

ribizek
30. aug 2009

elissa - presne ako napísala atrami. A repík je fakt super, treba si dávať obklady a veľa vetrať. Na jazvu mi poradila sestra na pooperačke aj homeopatickú masť Traumel. Mne sa to hojilo celkom dobre, mám tam len takú tenkú čiarku. 🙂 Dúfam, že aj teraz to tak bude.

berunka
30. aug 2009

u me byl manza i na predpokoji kdy jsem cekala na cisare a pak byl u toho kdyz malou vyndali z briska.potom ji sel vyfotit kdyz ji omyvali atd.byl to super pocit kdyz me aspon chvili drzel za ruku.
a telefon mit rozhodne nemuzes vzdyt je to operace jako kazda jina i se spinalem.je tam spoustu pristroju takze to by ti dali.ani na Jipce se mobil pouzivat moc nesmi.me nechali akorat napsat zpravy.

rose86
31. aug 2009

baby a ako je to s tou jazvou?? ked idem na druhy cisarsky tak mi vyrezu tu staru jazvu alebo mi urobia druhu??

martulikk
31. aug 2009

rose: když nebude žádný problém, tak by ti normálně měli vést řez v té staré jizvě 😉

jane33
31. aug 2009

Ja som sa vcera vratila domov z porodnice, kde som rodila CR so spinalom. Bol to druhy CR. Znasala som to lepsie ako prvy. Rez mi viedli asi 3mm nad prvou jazvou.

atrami
31. aug 2009

rose,
ja mám robené 3 sekcie a všetky rezy mi robili v jednom mieste. Vobec to nieje poznať, mám len jednu jemnú čiaru.
Pri všetkých 3 bol postup no porode ten istý.

wwcko
31. aug 2009

baby a ako to je s tym umrtvenim? 😖

jane33
31. aug 2009

wwcko: spinaál pichajú do chrbta tusim nad 3. alebo 4.stavec. Neboli to viac ako ina injekcia. Mne prislo po pichnuti zle, tazko sa mi dychalo, ale hned mi dali infuziu a kyslik a do minuty to preslo.

zuzka72
31. aug 2009

Jane a tetování vadí na chrbte?

jane33
31. aug 2009

zuzka72: to netusim. Ja osbne si myslim, ze by nemalo. Priestor, kde sa napichuje spinal hladaju hmatom.

smejo251
31. aug 2009

zienky a nebojite sa ze to pichnu zke ja mam z toho strasnu hrozu....

bibi78
31. aug 2009

ja som mala presne pred tyzdnom cisarsky, vcera sme sa vratili z nemocnice a mozem povedat, ze aj ja, ktora mam velmi citlivy prah bolesti, som to zvladla bez jedineho pipnutia. samotny cisarsky vobec neboli, vratane spinalu, aspon pre mna bolo horsie prebalovanie obvazu na rane nez zakrok. slo to vsetko strasne rychlo, ked som bola uz umrtvena, rychlo urobili rez, zavolali manzela a o necele 3 minutky bol nas anjelik vonku. cievkovanie mi urobili az po umrtveni, takze som vobec nic necitila a vybratie trva asi 2 sekundy a tiez nie je bolestive. horsie je to uz tie dalsie dni, ale infuzky alebo tabletky proti bolesti to istia 😉 . este stale ma rana boli, najma ked sa zdviham z postele alebo pri sadani do auta, ktore mi trvalo asi 7 minut... to co vas caka po operacii je ten najuzasnejsi pocit na svete. nech su len babatka zdravucke!!! my mame od 24.8. krasneho Dominika. pridala som aj fotku zo saly, takze mozete vidiet, ze ani ja, ani manzel sme nic nevideli, az kym nam maleho neukazali...

wwcko
31. aug 2009

Jane takze ako epidural ale vyssie.... ☹ Asi sa zacinam bat 😖

atrami
31. aug 2009

wwcko,
ako píše jane33. Vpich nebolel, ale tiež mi začal klesať tlak, prišlo mi zle. Dali kyslík a potom bolo všetko super. Malinkého mi ukázali hneď a zabudla som na všetky bolesti.

smejo251
31. aug 2009

bibi78-a kde si rodila ked mozem vediet....??pekne kratko ste v nemocnici ja som myslela ze tam budem kysnut dlhych 10 dni tak ako ma strasili

berunka
31. aug 2009

tetovani na zadech pri epi nebo spinalu vadi,to vam ho neudelaji.
wwcko neboj se fakt to nic neni kdyby jsi rodila normalne zazijes mnohem vic bolesti pri porodu nez jednu injekci kterou ani nevidis 😉 ber to z te lepsi stranky 🙂

wwcko
31. aug 2009

Ja sa sko bojim tej inekcie do chrbtice a toho pocitu, ze mam zaves pred hlavou a neviem co mi robia a nic nebudem citit.... Ja sa musim pozerat ked mi nieco robia, mam potom pocit ze to mam pod kontrolou, ale tu nebudem vediet nic.... 😖 Keby mohol byt aspon Martin pri mne, strasne by mi to pomohlo.... ☹ A mozno mam len strach, lebo uz je to proste tu....

smejo251
31. aug 2009

wwcko-ja sa nikdy nepozeram ani ked mi beru krv lebo sa zase bojim ze mi z toho bude zle ale neviem ktora baba tu pisala ze mas mysliet na to ze uvidis svoje babo.......ja sa tiez bojim toho ze budem vsetko pocut-ako si lekar pyta skalpel a podobne a ze mi z toho pride zle ale snad to bude dobre bojim sa aj toho ze keby bol pri mne moj manzel tak by som bola velmi ,makka a nezvladla by som to a tak viem ze tam budem sama a ze to musim zmaknut a zmaknem to...zmakli to ine zvladneme to aj my....a tej ihly v chrbtici sa ja skor bojim toho ci sa zacnem citit naspat...
to inak asi po kolkych minutach alebo hodinach si zacnem opat vsetkko citit?

wwcko
31. aug 2009

smejo ja prave naopak, Ja sa musim pozerat ked mi berz krv, musim vediet co mi robia, Takto budem vediet ho.... 😅 A ja som strasne chcela rodit normalne, aby sme boli pri tom spolu, cele sme to prezivali spolu a teraz tak budem sama 😔 A z toho tiez nemam najlepsi pocit, ze si potom nebudem nic citit... snad sa mi vsetok cit vrati v spanku.. 😒

smejo251
31. aug 2009

wwcko zladnes to neboj sa -...a mozno budes moct mat pri sebe partnera niekde sa to da alebo skuste poprosit lekara ak ho mate vybaveneho a mozno ti to umozni...drz sa hlavu hore bude fajn

lulu723
31. aug 2009

berunka napriklad ja mam tetovanie v krizovej oblasti a aj som sa pytala ci to vadi a povedali mi,ze sa pozrie a usudil,ze to nevadi a v pohode mi pichli injekciu do chrbtice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre