Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
22. jan 2010

hihi, nasla som prave na nete aj jednu raritku , normalny porod po 4 cisarskych 😀 vzoprela sa lekarom a rodila doma!!!!!

lante
22. jan 2010

Tak to by som asi neurobila. Uz 4 cisarske je dost,nie?

annalena
22. jan 2010

no ved to, to je hazard so zivotom seba aj babatka. ale niektore si to zial neuvedomuju 🙄

lante
22. jan 2010

Akoby mali traumu z toho,ze nerodili prirodzene. Pre mna bolo vzdy podstatne,aby som bola ja aj drobec v poriadku. Doki mi zahlasil ze moja maternica este jedno tehu zvladne.

annalena
23. jan 2010

Odporucania podla AWMF (v skratke) 🙂

Pre mozny uspesny vaginalny porod po predchadz. CR hovori:
- uz jeden vag. porod pred alebo po CR
- spontanne zacatie porodnych bolesti
- odhadovana velkost babatka menej ak 4000 g
Pre pravdepodobne nezdarenie vag. porodu po predchadzajucom CR:
- indukcia porodu
- obezita alebo prirastok hmotnosti viac ako 20 kg pocas tehotenstva
- babatko vacsie ako 4000 g
- CR pred menej ako 12 mesiacmi

Hroziace komplikacie zo strany matky (ak uz jeden CR mala): rozostup jazvy (tzv. skryta ruptura maternice) a ruptura maternice s krvacanim. Pri dvoch predchadzajucich CR je zvysene riziko prave tych skrytych ruptur maternice.

Hroziace komplikacie zo strany babatko (ak uz zena mala jeden CR): umrtnost novorodencov je pri pokuse o vaginalny porod vyssia ako pri planovanom CR !!!!!!, rovnako ako aj Apgar score v 5 minute pod 7!!!!

Zakazany vaginalny porod po predchadzajucom CR ak:
- deformacie panvy
- predchadzajuca operacia brucha s pozdlznou jazvou (konecne rozhodnutie podla operacneho protokolu)
- predchadzajuca operacia maternica (napr. myom)
- ak pocas prveho CR doslo k skrytej rupture maternice
- netypicke polohy placenty - napr. vcestna placenta

annalena
23. jan 2010

lante svatosvata pravda 🙂 asi by som si hlavu o mur otrieskala, kebyze sa babu nieco stane len pre moju neutisitelnu potrebu rodit normalne. 😠

bronia13
23. jan 2010

ja sa tiez pripajam - ja som mala 2 CR ale by som neriskovala normalne rodit- aj teraz budem rodit CR. moj doktor (ja som v USA) vravel ze viacej ako 3 sa neodporuca a ze co ma zeny co im robil 4 CR tak potom kazdej musel robit hysterketomiu - ci ako sa to povie vybrat maternicu lebo mali problemy velke potom. vraj jednej robil 7 CR!!!! asi bola svihnuta ked tak riskovala nejaka Irka katolicka - mne 3 staci aj to je dost.

lukza
23. jan 2010

Ahojky hoky
už jsem tu párkrát za vámy byla.furt se nemužu rozhodnout zda jít do nelkové anest.a nebo do spinalu.moc bych chtěla vidět miminko hned po narození musí to být krásný pocit,ale ze spinalu mám strach skrz pichnutí aby mi to nějak blbé nepíchly a nedej buch neochrnula a nebo aby jse mi při tom nedělo třeba špatně.furt si tady čtu vaše zkušenosti pro a proti.
Já teda furt doufám že se ještě otočíme ale doktro říkal at stím moc nepočítám jsme stále KP a vzhledem ktomu že čekáme chlapečka tak rodit KPnemužeme a já tak moc chtěla rodit přirozeně ale co už hlavně at je mimi zdravé.v pondělí jdu na kontrolu třeba se mrně otočí 😀

romana29
23. jan 2010

lukza já se přikláním k tomu spinálu, osobně jsem si nedovedla představit, že neuvidím, jak se Daneček narodí, prostě zdálo by se mi hrozně divný nevidět, že je z mýho břicha 🙂. Ty znáš někoho, kdo měl po spinálu potíže? Kromě třeba bolestí hlavy atd.? Mě se teda vyhnuly i ony, brala jsem to všechno pozitivně, moc jsem se těšila, že už to bude za mnou, uvidím malýho, na nějaký komplikace jsem vůbec nepomyslela (a to jsem hodně velký strašpytel), navíc i pro dítě je prý lepší - říkal mi to doktor, když se mě ptal na tu možnost, co si vyberu, když se dělá jen spinál.

blumka
23. jan 2010

lukza, pokial viem tak po spinale urcite neochrnies..bolesti hlavy to ano, uz sa tu o tom pisalo, ale spinal sa picha tam, kde uz riziko ochrnutia nehrozi...

rennca
23. jan 2010

ježiši holky nestrašte mě ještě s nějakým ochrnutím ☹ 😒 😀

annalena
23. jan 2010

lukza presne ako pise blumka...spinal sa picha tam, kde uz nieje miecha, ta sa konci o niekolko "stavcov" vyssie. cize riziko ochrnutia je takmer nulove. ak by ti ho pichli nejak zle, ze by trebars neucinkoval, tak sa to testuje vzdy pred tym nez zarezu 😀 a v tom pripade by ti robili celkovu. a to ze ti pride zle, tak nato je tam predsa anesteziolog. treba hned hlasit ak sa budes citit nejak divne a on ti potom nieco da. A da sa skombinovat spinal aj s troskou nejakych "ukludnovakov"....porozpravaj sa v s anesteziologom, povedz mu coho sa bojis a urcite najdete nejake riesenie. 😉

latvia
23. jan 2010

jedna skusenost gynekologov z bratislavskej nemocky : zenska vraj cakala dvojicky, podla ultrazvuku, neviem co za dr.jej ten ultrazvuk robil, kazdopadne prisla rodit do BA cisarskym a doktori mali stastie ze si dala spinal, lebo vo finale tam bolo jedno jedine dieta!!!! akoze vysvetlit matke po celkovej narkoze ze mala tam len jedno dieta, nie dve, kto by im uveril ze sa tomu druhemu nic nestalo a nechceli to takto ututlat??? 😅 ja by som im teda neverila 🙂 ale stastie ze mala spinal a tak hned vedela ze ma len jedno a druhe hladaju po celom bruchu a nic 😀

blumka
23. jan 2010

latvia, preboha...to nemyslis vazne 😕 ako pochopila som ze sa take nieco moze stat niekde v zapadakove ale preboha v BA? to sme fakt na tom tak zle? ☹

latvia
23. jan 2010

😀 mam dojem ze do BA sla len rodit, tiez mi pride nahlavu ze by v BA nerozoznali dvojcata od jedneho plodu 🙂

rennca
23. jan 2010

latvia: no moji babičce se před 50 lety 😀 stalo něco podobného ale naopak. Všichni čekali že tam bude jedno a oni nakonec vytáhli dvě 😀 Jaké bylo pro dědu překvapení že místo kluka má dvě holky 😀

latvia
23. jan 2010

😀 mal byt rad,, snazil sa raz a hned ma dve 😀 😉

blumka
23. jan 2010

aj mojej svokre sa to stalo, pred 35 rokmi, tvrdili ze bude jedno a boli dvaja...chvalabohu, lebo by som nemala manzela 😀 😀

latvia
23. jan 2010

😀 alebo by si mala za manzela jeho brata 😉 😝 😀

blumka
23. jan 2010

😀 toho ked som spoznala uz bol zadany 😀 😀

slunickomaja
23. jan 2010

Annalena moc děkuji za informace. Jojo je vše v pohodě. Samozřejmě bych v žádném případě nechtěla riskovat zdraví mimouška ani to své.Jen mě to zajímalo. S císařem počítám a moc ráda bych s epiduralem.Doufám, že s tím nebude problém 🙂

zuzka72
23. jan 2010

😀 Tak moji babičce před 65lety a tetě před 40lety taky tvrdili, že bude jen jedno a nakonec to byly vždy dvojčata. 😀
No ale v dnešní době to mi hlava nebere.

latvia
23. jan 2010

🙂 teeeeda, u va sje tych dvojcatiek neurekom 😅

zuzka72
23. jan 2010

To je, ale já je mám z umělýho. 😀

lukza
23. jan 2010

Holky děkuji za info o spinalu já jsem byla rozhodnutá pro toto řešení,ale každý mě straší ochrnutím a já si myslela že se to píchá jinam,ale víte jak hlava mě hned pracovala co když je to pravd auž mě ty řeči kolikrát štvou a hlavně když je to od lidí do rodily přirozeně a vube vlastně neví o čem mluví.uvidím co mi řekne doktor.

slunickomaja
23. jan 2010

Víš co vykašli se Lukza na řeči od neznalích a dej na zkušenosti těch co to mají za sebou nebo co ví o čem je opravdu řeč.A ničeho se neboj 🙂 Však lékař ti určitě poví vše co tě zajímá a dá ti na vše odpověď.

rennca
23. jan 2010

zuzka72: teeeeda 5 chlapů doma to budeš mít veselo 😀 😉

latvia
23. jan 2010

lukza, nestaci ti slovo 2 anesteziologov ze proste neochrnies? 🙂

latvia
23. jan 2010

myslis ze by si anesteziolog vzal na triko ochrnutie pacienta po spinale?? to by som uto robotu fakt nerobila, to by bolo byt jednou nohou v kriminale 😝

annalena
23. jan 2010

lukza naozaj nedaj nato, co hovoria ini. robim s tym a viem, co pisem. 😉 riziko ochrnutia po spinale je naozaj takmer ziadne. mozne je poskodenie nervu (nie priamo miechy) pri spinale, ale aj to sa pohybuje priblizne 3:10 000 pripadov, a tieto zmeny su takmer vzdy tiez reverzibilne 😉
a celkova narkoza ma predsa tiez svoje rizika, a nemale.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre