Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

annalena
23. jan 2010

jeeeej, aj kolegyna je tu 😀

latvia
23. jan 2010

😀 len nakukujem 😉

annalena
23. jan 2010

ja vlastne tiez, prave som totiz "zachranovala" Hypertenzna kriza 240/110mmHg 🙄

latvia
23. jan 2010

kto sa nastval do nepricetnosti? 🙂

achina
23. jan 2010

Ahoj, rozhodne nechci nikoho zrazovat od jeho rozhodnuti, protoze kazde telo je jine a jinak si poradi, ale ja jsem byla od zacatku rozhodnuta pro spinal, byla jsem presvedcena, ze je to to nejlepsi, co muzu udelat. Chtela jsem vsechno zazit, slyset, a ne se jen probudit a ejhle miminko. Ovsem po me zkusenosti uz bych do spinalu nesla. Pri samotnem vykonu se mi delalo spatne, klesal mi tlak, chtelo se mi zvracet. Miminko mi ukazali asi tak na 5 sekund a zase ho odnesli, ja myslela, ze si ho budu moct pochovat !!!! Ale smula... ☹ Prvni den po porodu jsem byla naprosto nepouzitelna, motala se mi hlava, zvracela jsem...Na chodbe jsem pak potkavala usmate holky, co mely celkovou narkozu. Rozhodne vypadaly lip nez ja 🙂 A zrejme ta nejdulezitejsi vec. 14 dni po porodu jsem trpela tak strasnymi bolestmi hlavy, ze jsem myslela, ze to snad ani nevydrzim. Nejradsi bych byvala lezela s nohama nahore a hlavou dole. Jen tak me nebolela. Pila jsem snad 4 litry vody denne. Brala jsem prasky od bolesti a cipky a modlila se, at uz to skonci. Nakonec podotykam, ze nejsem zadna trasoritka 🙂 , navic jsem spinal uz jednou podstoupila, pred 7 lety mi ve spinale operovali koleno. Vse bylo v pohode, druhy den jsem byla jak rybicka. Dodnes to nechapu...

latvia
24. jan 2010

to ze ti bolo spatne, klesal ti tlak a chcelo sa ti zvracat, mohlo byt od spinalu ale aj od tlaku babatka na dolnu dutu zilu...lieky na to funguju len ak je to od spinalu, malo by sa okamzite ulavit, ale ak ti babatko tlacilo na dutu zilu tak tam sa pomoct neda,len ho vytiahnut rychlo von....
miminko,zial, pocas operacie nemozes "pochovat", je tam zima,ani mne ho nenechali a to som rodila spont....ukazali, a hned vzali prec, este na mna cakala placenta a sitie..
a presne ako pises, kazdy spinal je iny, vela zalezi od toho ako sa pichne, ci na prvy alebo opakovany pokus, v akom stave je pacient....tehotne proste su na bolesti hlavy nachylnejsie...

annalena
24. jan 2010

achina ja uz len doplnim latviu...to ako tie bolesti hlavy po porode popisujes, je to pravdepodobne ten pripad, kedy mali lekari nie ta nechat trpiet, ale urobit krvnu zatku 😒
a celkova narkoza ma tiez svoje rizika, tiez su pacienti, co po nej vracaju do zblbnutia. cize nie automaticky mam celkovu tak budem fit a bude mi skvele.....
kazdy spinal aj celkova maju proste svoje komplikacie. 😉

zuzka72
24. jan 2010

Holky mám ještě dotaz, když jste měli jen to částečné umrtvení od pasu dolů, tak měli jste i nějaké hadičky-z pusy, nosu atd?

annalena
24. jan 2010

zuzka nie, ziadne hadicky z pusy......mozno ti daju k nosu trosku kyslika 🙂

zuzka72
24. jan 2010

jen k nosu, né do nosu , jako dovnitř? 🙂

annalena
24. jan 2010

su rozne hadicky, ale vacsinou k nosu a aj ked idu trosku do nosa, tak len tak skraja, nic neprijemne alebo tak. 🙂
a vravim, ked mas dobru saturaciu, tak ti ani ziadny kyslik davat nemusia. 🙂

lila61
24. jan 2010

Ahojte,
vidim ze su tu kocky od fachu - anesteziologicky, tak by som sa rada spytala ako je to s cisarskym pri vrodenej trombofilii.
Momentalne si denne az do konca tehu picham Fragmin a moj gynakolog mi v tejto veci co sa tyka CR a trombofilie velmi nevedel poradit, nakolko som jeho prva pacientka s trombo...
Rodit ale budem u ineho lekara, v nemocnici kde je JIS pre novorodencov.
Priznavam sa, troska sa normalneho porodu bojim, neviem ci maly nebude troska rozmernejsi a kedze som mala pocas tehotenstva problemy s gen.herpesom naozaj nechcem nic riskovat.
Je mi jasne, ze moj porod bude planovany a vyvolavany, a pravdupovediat, ci uz mi porod rozbehnu oxytocinom, budem sa v bolestiach zvijat niekolko hodin a potom sa nieco moze pokaslat a aj tak pride na rad cisarsky - tak to radsej cisarsky hned.

latvia
24. jan 2010

ahoj lila, zial, keby si to kazda takto odovodnila ako ty, tak by sa deti rodili len cisarskym 😉 mas nejake konkretne dovody preco by mal byt CR a nie spont?
co sa tyka tvojej trombofilie, mozes rodit aj spont aj cisarsky, trombofilia nieje dovod k cisarskemu automaticky. co sa tyka CR ci celkova alebo spinal, je to tiez jedno...sice je trombofilia kontraindikaciou k pichnutiu epidurali alebo spinalu,ale pokial si spravne nariedena a mas dobre vysledky zrazacich testov a cisarsky budu robit podla kriterii( urcity casovy odstup od podania fraxiparinu pred pichanim) tak sa da CR robit aj v spinale

latvia
24. jan 2010

inac, sa mi zda ze v dnesnej dobe by kazda chcela rodit cisarskym, ja som nebola vynimka 😉 len malokto si uvedomuje, ze cisarsky je dost zavazna operacia, ma mnozstvo komplikacii, casto dost nebezpecne vnutorne krvacanie a ine srandy, par zien uz skoncilo na ARO po cisarovi....neberte to ako "lepsiu variantu" porodu...ono to tak len vyzera...

latvia
24. jan 2010

a jasne, ze nehovorim o tych pripadoch kedy je cisar proste nevyhnutny 😉

lila61
24. jan 2010

latvia,
ten CR by som rada podstupila asi hlavne z dovodu toho ze sa mi aj teraz opakuju problemy s gen.herpesom. a proste sa bojim aby sa maly "po ceste" nenakazil. Lekar mi teraz liecbu nedoporucil, nakolko antivirotika by vraj neboli bohvieco.
Ja si uvedomujem ze to neni sranda - ved je to proste operacia, ale tiez mam pocit,ze mensie riziko hrozi babu pri cisarskom ako pri klasicom porode.
A este ako bonus asi 2 tyzdne po porode ma cakaju statnice 😅 tak sa mooozem tesit.

latvia
24. jan 2010

musim pohladat , ale mam dojem ze gen.herpes by mohol byt na CR....pohladam, napisem, ak ma niekto nepredbehne 😀

lila61
24. jan 2010

latvia,
urcite to indikacia je, ale hlavne ak mas vysev v case porodu. ale ja proste viem ze to preliecene nemam a fakt nechcem riskovat...napr teraz asi 2 mesiace mam klud, ale viem, ze ten virus uplne "uspany" neni ☹

latvia
24. jan 2010

ten virus zial, sa uz nevykynozi nikdy.... pri kazdom oslabeni imunity sa objavi....

latvia
24. jan 2010

moja rada - nech ti gyn napise odporucanie na CR z dovodu castej recidivy gen.herpesu, malo byt to zabrat v nemocke

sariana
24. jan 2010

ahojte,

ja som sa pri prvom porode zubami-nechtami branila CR, stale som mala predstavu, ze chcem rodit prirodzene a urcity cas som bola z toho aj trosku sklamana, ze to bol nakoniec CR, ale hlavne islo o to, aby sa babatku nic nestalo...
teraz neviem, rada by som zazila aj prirodzeny porod /a priznavam, ze s EPI/, ale mam aj trochu strach, aby sa nieco neskomplikovalo...ale to sa moze samozrejme aj pri CR...takze i teraz bude prvorade, co bude najlepsie pre babatko...
ja som bola napriklad aj trosku sklamana z toho, ze ak chce mat zena viac deti, tak ak rodi cisarskym, jej moznosti su potom znacne obmedzene...cize ked si to tak zhrniem, oba sposoby porodu maju svoje za a proti, len zial tato faza sa v tehotenstve neda preskocit a k babatku sa inak nedopracujeme 😅

latvia
24. jan 2010

sariana, hlavne sa ubezpec, ze ti tu epi aj pichnu, niektori porodnici ju teda zduse neznasaju a teda ti ju nedovolia 😒 ale ako kukam, si z TT, tak tam sa epi da celkom v poho..ja som nezazila uplne prirodzeny porod, sla som na indukciu, bolo by zaujimave zazit, ake je to uplne neromale...ale ako vravis, zaklad je, co je naj pre dieta a pre matku 😉 mna mrzi,ze som nestihla epi 😠

sariana
24. jan 2010

latvia, ja dufam, ze tu s EPI az taky problem nebude, poznam tu jedneho velmi dobreho anesteziologa, takze snad to bude tentokrat lepsie /a dufam, ze ani porodnici tu nemaju nejake zasadne vyhrady k EPI/...a myslim, ze z uplne prirodzeneho porodu /teda bez EPI/ mam strach, ale pri prvom som sa zase bala dat si EPI, i ked som ju mala zaplatenu pre istotu...je to taka psychicka podpora, ze ked uz nebudem vediet vydrzat, tak mi daju EPI a ja budem zase "macher"...

latvia
24. jan 2010

😀 jj, ja som tiez tusila machrovat, alen sa nepodarilo 😉

k.a.t.k.a.
24. jan 2010

tak ja som 7 dni po 2.cisarskom reze 😝 tretie uz nikdy 😅 tych prvych 24 hodin po je peklo 🙄 ... potom sa uz ako taak da 😝 dnes uz normalne fungujem aj ked jazvu este citim, hlavne navecer

bibione
25. jan 2010

k,a.t,k,a: vidis to 😉 mne stacil bohate jeden cisar a vravim,ze nikdy viac,ani keby mi zaplatili...sa mas,tebe to trvalo len 24h...mna to drzalo celu dobu v nemocke,t.j. 5 dni som skapinala a vsetci na mna kaslali 😠 ja fungujem normlane az teraz 😖 ,ja zas jazvu necitim vobec,len podbrusko mam troska este citlive,ale chvalabohu,uz to ma za sebou 🙂

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

bibione po prvom ma to drzalo aspon rok ze druhe nikdy viac 😅 ono to nejak potom prislo po dvoch rokoch, ze druhe .. ale teraz uz naisto nikdy viac tretie 😀 Ja som skapinala od bolesti hlavne tych 24 hod po, ked som videla ze mi idu dat oxitocin na stiahnutie maternice, tak ma vzdy oblial pot, lebo som vedela ze to bude bolest jak svina 😖 a tie dalsie dni to sice bolelo ale so zatatymi zubami sa dalo.
Preto sa divim prvorodickam ze by radsej CR ako prirodzene 😅

janulle22
25. jan 2010

Tak ja jsem rodila taky cisarem, nechtela jsem,ale doktori to videli jinak.mela jsem spinalku 2x mi vystrelila noha az na potreti to napichl dobre, ale nebolelo to nic. behem operace sem se jim tam pozvracela, bylo divne blinkat v laze 😀 .sedela u me sestricka tak hned podala misu a bylo hotovo...hihi... tlak me to merilo porad a mela jsem porad stejnej.ani neklesl ani se nezvysil... 🙂 malyho mi ukazali jsem ho pohladila dala pusinku a odjel na novorozenecky...donesli mi ho jak me prevezli na sestinedeli a pak ho nosili na kojeni.Bolest to byla silena,ale diky injekcim to slo.24h od porodu jsem poprve vstala a pak se ucila jak stoupat z postele.injekce jsem mela asi jen dva dny.
neni to tak strasny,ale chtela by jsem druhy rodit prirozene i kdyz se strasne bojim co bude delat jizva.hojila se dobre.
bude druhy tehotenstvi povazovano jako rizikovy?budu moct chodit do prace..?

latvia
25. jan 2010

janulle, samotny cisarsky pri prvom dietati nieje dovod na rizikove tehotenstvo pri 2.babatku, musis mat ine potiaze 😉
a blije pri CR kazda druha, z toho si nic nerov, kedze sa ti tlak nemenil, bolo to skor z toho ze ti miminko tlacilo na dolnu dutu zilu a teda pokial mimi nevyberu, tlakom nepohneme ani liekami 🙂

janulle22
25. jan 2010

latvia ja se nestydim, ze jsem blinkala u porodu... 🙂 co taky nadelam kdyz se chce tak to nejde zastavit... 😀 ale apson jsi me uklidnila, ze to nebude rizikovy 🙂 sice ho planujem tak za rok,ale rada jsem informovana do predu... 😉 jediny co mi vadilo bylo, ze me nutili se predklonit a druhej dr me jeste tlacil vic dolu a me to strasne bolelo a neslo pac jsem mela obrovske bricho 😀 ale to bylo kvuli napichnuti asi.a strasna zima mi byla po tom. mela jsem dve periny na sobe a klepala sem kosu az me zuby bolely 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre