Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

stamion
6. máj 2010

a kde si videla?Lekárka čo mi robila cisarák mi povedala že mám veľké zrasty či nemávam bolesti?Vieš ja mám rezy 3 na jednom mieste.Chcela by som o tých zrastoch vedieť viac, čo by mi mohli spôsobiť?

latvia
6. máj 2010

videla som ich ked ich rozrusovali jednej pacientky, kedze ju to tahalo a tym ju bolelo brucho....nemusia ti urobit vobec nic, mozu ti sposobovat chronicke bolesti v podbrusku a moze sa ti pomedzi ne zamotat crevo....moznosti je vela, najpravdepodobnejsie su bolesti s tahania brusnej steny

latvia
6. máj 2010

no fuj, pisem jak neandrtalec.
takze opravy: 😀 pacientke.... a z tahania, nie s 😀

a to zamotane crevo som teraz trepla, ale nieje to nemozne,len nepravdepodobne 😉

latvia
6. máj 2010

http://www.srusty.cz/wp-content/uploads/SK_Adhe...

riad sa podla svojho stavu.ak ti problem nerobia, tak to nechaj tak/pri bolestiach brucha kde sa nezisti pricina, treba spomenut ze mas zrasty.ak ta bude boliet takto brucho, tak zrasty rozrusit, operacne....skor by som asi nesla, lebo zrasty zvyknu narast znova..

stamion
7. máj 2010

ďakujem veľmi pekne, teraz nemám žiadne bolesti ale pred 3 rokmi som mala strašné bolesti v podbrušku,všetko som mala v poriadku tak mi nasadili antibiotiká,a akosi mi to prešlo.Myslím že to bolo tými zrastmi,aj gyndoš mi to hovoril.Mojej mamke museli kvôli tomu vybrať maternicu,takto by som nechcela dopadnúť,ale je to asi poriadne svinstvo keď robí také šarapaty no nie? ☹

latvia
7. máj 2010

nuz, jeden z postoperacnych "neziaducich ucinkov"......to je jeden z tych dovodov, preco som nechapala, preco niektore chcu ist dobrovolne na cisara bez indikacie.... a zial, tvorbu zrastov clovek neovplyvni

janab78
7. máj 2010

Když jsem byla u Apolináře, tak tam doktoři říkali, že po císaři většinou srůsty nebývají vůbec, a když, tak minimální. Říkali to 3 doktoři.

latvia
7. máj 2010

tak ja som jednu vynimku videla 🙂 ale je pravda, ze len tuto jednu.takze neviem povedat, ake caste to je

stamion
7. máj 2010

Tak u nás lekári hovoria praví opak. A ja som toho dôkaz, a nielen ja. Ale tie zrasty sa odzrkadlia po rokoch. Lebo prvý rez som mala v 13 rokoch, druhý rez v 24 rokoch a teraz keď ma otvorili tak som mala 36 rokov,takže tie zrasty sa tam nejak rokmi poprepletajú až narobia šarapatu.Neviem si predstaviť ako tie zrasty vôbec vyzerajú,ale musím sa po nich popozerať 😉 pozrieť im na zúbky 😀

janab78
7. máj 2010

http://www.porodnice.cz/node/28440
http://www.porodnice.cz/node/30768

Mozna, ze mas srusty od 13tt, nevím, co ti dělali za operaci. Ty srůsty máš potvrzené od dr., který ti dělal císaře? Kdyby tam byly.,tak by ti to rekli.

latvia
7. máj 2010

skusim ti vyhladat obrazok na nete....je to proste pruh vaziva ktory spaja operacnu ranu na maternici s brusnou stenou

latvia
7. máj 2010

http://www.srusty.cz/sk/co-jsou-srusty-adheze/

alebo s okolim, som zabudla dodat 🙂

stamion
7. máj 2010

Ďakujem latvia,pozerám že to normálne ťahá tie okolité orgány.
Janab,veď mne gynekológ pri 3 reze ako ma otvorili povedal že mám strašné zrasty.Mne v 13 rokoch robili plastiku močových ciest,tak si myslím že niečo mám z tejto operácie a niečo z prvého cisaráku.

latvia
7. máj 2010

hej, taha, preto tie chronicke bolesti

mabe
7. máj 2010

ahoj holky, tak jsem tady po delsi dobe. byla jsem v utery u dr. na kontrole. jizva pry pekne, deloha zavinuta, muzu cvicit. ale od vcera vecera me nejak postipava a jakoby me zlobi mocak, mam ho citlivejsi. tak snad to nic neni, nebo ze by to souviselo se cvicenim?

latvia
7. máj 2010

co konkretne si cvicila?

mabe
7. máj 2010

cvicila jsem na panevni dno a protahovaci cviky. byla sem na cviceni po porodu a lektorka me rikala, ktery cviky, ja mam a nemam. nebo ze by me ty chlupy, co tam rostou...nevim. nebo se to jeste dava vsechno dohromady

mabe
7. máj 2010

jako nad tou jizvou to mam porad citlivy a bolestivy

latvia
7. máj 2010

to je dobre ze cvicis taketo poislovacie cviky 🙂 jazvu budes citit este par mesiacov, z toho si nic nerob, to bude este trvat kym ju nebudes citit

mabe
7. máj 2010

ja jenom, ze to jako popichavani jsem necitila. a sem tam me prijde, jakoby mela prijit MS a ono nic. takovej ten citlivej spodek. asi to vsechno jeste pracuje.

mabe
7. máj 2010

jinak chodim cvicit aji s malou. ona lezi s dalsima mimiskama uprostred mistnosti a ke konci s nema cvicime a rikame rikanky

latvia
7. máj 2010

🙂 to mate paraaadne vymyslene
este si skoro po cisarskom, ono to chce cas

lilly21
8. máj 2010

mabe, ja som jazvu citila asi 4-5 mesiacov... a aj teraz, ked ma tam mala kopne teniskou 😀

petika
8. máj 2010

A ako to je s babom a pritomnostou manžela? Môže byt pri tom? Nemusíme byt v úplnej narkóze? Pýtam sa, lebo muža by som chcela mat pri sebe počas porodu, ale musíme ísť cisarskym. I keď je to ešte ďaleko, chcela by som vedieť, ako to je. Dakujem.

latvia
8. máj 2010

to sa musis opytat v danej porodnici, nie v kazdej povoluju pritomnost otca pri cisarskom na sale. v celkovej narkoze nemusis byt, mozes dostat spinalku, ktora ti umtvi len dolnu cast tela.

lilly21
8. máj 2010

u nas sa pozera z vedlasej miestnosti

latvia
8. máj 2010

petika, opytaj sa v teme porodnica BB(pokial tam budes rodit), niektora tam urco mala cisara, tak ti povedia

stamion
11. máj 2010

Latvia normálne som pozerala že čo je tu za novú babu,a to si si ty dala fotku 😉 Včera som bola prvý krát behať.Behalo sa mi super,zabehla som 1,2km. A predstavte si vôbec som necítila rez,som veeeeeeeľmi šťastná že môžem športovať 😵
Petika u nás manžel nesmie byť pri cisárskom.Mňa čakal na chodbe.Ale skús sa opýtať vo vašej nemocnici, možno že u vás sa to dá 😉

hanka001
11. máj 2010

na hojení ran je dobrá taky enzymoterapie. Já vyzkoušela curenzym a pomohl. Zeptej se lékaře, zda by ti nepomohla enzymoterapie.

syraell
11. máj 2010

hanka001
taky jsem se po prvnim cisari dost dlouho hojila - me ale tvrdili, ze enzymoterapie neni pro kojici upne vhodna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre