Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

emicka09
17. júl 2010

@andzi - u mě plánovaný CS, poloha KP..a tobě chce indikovat proč?

petkave
17. júl 2010

@emicka09 @kalerat Ďakujem za povzbudenie. Ja viem, že nejako to bábo zo mňa výjsť musí a že každý spôsob pôrodu má svoje výhody aj nevýhody... Zo samotného zákroku až taký veľký strach nemám, no pri mojej precitlivelosti na bolesť sa bojím, že budem mimo pekných pár dní... a to by ma veľmi mrzelo kvôli bábu. Jasné, budem sa snažiť, no od bolesti zvyknem strácať vedomie a tých pár dní tesne po si predstavujem ako dosť bolestivých... Hovoríte, že potom doma je to už len a len lepšie? Ale asi bez vykonávania domácich prác, že? Ako to riešite s varením a upratovaním a pod.?

andzi
17. júl 2010

@emicka09 moja malá je tiež zatiaľ KP, ale ja si myslím, že ešte má čas sa otočiť, nie? Ešte som len začala 33tt. Som nazlostená na môjho lekára, ktorému už neverím, lebo neuviedol žiadnu príčinu CS.

ani3012
17. júl 2010

@andzi manželovej sesternici sa otočil malý až teraz ( týždeň dozadu) a rodí v polovičke augusta 😉

kveta
17. júl 2010

@andzi Môže sa otočiť aj tesne pred pôrodom.. ale nepoteším Ťa. Na Slovensku ani poloha koncom panvovým nie je indikácia cisárskeho rezu.. záleží na zvážení konkrétneho pôrodníka... Osobne Ti CS odporúčam, je to pre bábo v KP bezpečnejšie...

andzi
17. júl 2010

@kveta ja viem, ale ja mám kontakt na pôrodníka, ktorý mi ho urobí aj "len tak" aj keby nebola indikácia. Len ja nechcem. Keď bude KP otočené, tak samozrejme, že neváham, ale zatiaľ som len 33tt a ako písala aj ani dieťa sa môže ešte otočiť, ja mám TP až 10.9.

ani3012
17. júl 2010

@kveta presne tak.Moja sestra celé tehu myslela,že bude rodiť cisárskym a keď prišlo isté k istému,tak že pôjde klasicky.
malý išiel zadočkom von...neviem,či to bolo najšťastnejšie riešenie,lebo keď ho priniesla domov a prebaľovala ho,tak mal nie že vajíčka ale vajcia a totálne fialové. Sa mi to moc nepáčilo a ona vravela,že v nemocnici to mal oveľa horšie,že už mu to odpúcha

kveta
17. júl 2010

@andzi Chápem. Chvála Bohu, že sú aspoň takéto "možnosti" rozhodovať o svojom a dieťatinom zdraví... a nebyť závislá od pôrodníka, čo má náhodou službu a nechce sa mu momentálne zvolávať tím na CS...

kveta
17. júl 2010

@ani3012 Podľa jednej malej štúdie /viac štúdií som neštudovala, lebo ma prešla chuť.. tiež mám syna v KP/ polovica chlapcov, čo šla KP prirodzenou cestou, má poranené genitálie... Však pôrodník neostane neplodný, on ten životný problém riešiť nebude... 😠

emicka09
17. júl 2010

@petkave - vážně se neboj! anebo boj a pak budeš maximálně mile překvapená 😉 😀 já jsem hroznej posera, "moje" holky z diskuze si se mnou před porodem užily 😀 😀 jsem byla přesvědčená, že minimálně umřu 😝 😀 😀 měla jsem obrovskou výhodu, že byl se mnou celou dobu manžel - jak u samotného císaře, ale tak tě nic neblolí, tak potom i zbytek dne a celou noc. pak šel myslím do práce a z práce hned za mnou a zase zůstal na noc. to neskutečná psychická podpora! ale i fyzická, protože ten řez přece jen bolí, ne pořád, ale když si chceš z lehu sednout a tak, prostě když to břicho namáháš. jako ale nebylo to fakt nic tragickýho, že bych jako omdlívala bolestí nebo tak..musíš si říct, pokud by se sami neptali a nenechat se odbít 😉 vnímání bolesti je věc vysoce individální a jen ty sama jediná víš, jestli je to ještě snesitelný nebo ne 🙂 a doktoři a sestry tam jsou od toho, aby ti pomohli 😉 ale těch 5-ti dnec, co jsem odešla domů, jsem už normálně chodila na procházky - kočárek sice tkačil manžel, protože do lesa to máme pěkně ostrej kopec, ale po rovině jsem tlačila já 🙂 no a manžel měl 2 týdny dovolenou po tom, ale ani ne tak kvůli tomu císaři, fakt už jsem byla schopná dělat všechno sama, spíš aby nepřišel o ty první dny..a taky to všechno dlouho trvá, než získáš jistotu v manipulaci s miminkem a tak, kolikrát jsem se ani neměla čas najíst, protože jsem se motala jen kolem mimina. no a proto tam byl, aby mi třeba nachystal jídlo, i vařil a uklízel.
vážně se neboj! na miminko se těšíš, budou to ty nejkrásnější chvíle, až ho uvidíš a všechno ostatní bude nepodstatný - vážně 😉 !

jsem teda napsala román - pardon 😅

emicka09
17. júl 2010

@andzi - no on mi řekl ve 30. týdnu, že je KP a tudíž to vypadá na císaře..no a potom při každé další kontrole kontroloval polohu a pak mi 3. řekl, že 5. bude císař 😉

petkave
17. júl 2010

@emicka09 júj, to som si rada prečítala ten Tvoj román 😀 Som rada, že si reagovala. Viem, že je to všetko dosť individuálne a snažím sa zatiaľ nestresovať, no pochmúrne a pochybovačné myšlienky ma predsa len napadnú. Prvé bábo, to vieš... stres a panika v duši... Ale v akcii to bude už hádam lepšie.

emicka09
17. júl 2010

@petkave - víš, co mi ještě u císaře pomohlo? poradila mi to jedna porodní asistentka, když jsem tam byla vyplňovat takový ty všechny papíry..že má u císaře myslet na miminko 🙂 protože zatímco my jsme dospělý a chápeme, co se děje, ona je ve stresu a neví, co se děje..tak jsem s Emmkou v duchu mluvila - ať se nebojí, že se už brzy uvidíme, že ji už brzo vezmu do náruče a budu chovat a tak 😉

emicka09
17. júl 2010

no a ještě k tomu KP a CS - strašně jsem císaře nechtěla (furt jsm ho přesvědčovala, že císař je určitě nebezpečnej a tak), ale doktor mi vysvětlil, že podle jakýchsi studií vyplynulo, že i když se KP zkouší rodit normálně, tak v 50% skončí akutním císařem a ten je mnohem nebezpečnější. tak už jsem s ním pak už radši nediskutovala 😀 😀

petkave
17. júl 2010

@emicka09 veď práve... byť vytiahnutý z bruška proti svojej vôli... Vraj pôrod je jeden z najhorších zážitkov, aké kedy človek môže zažiť. Asi je preto dobré, že si to nikto nepamätá...

emicka09
17. júl 2010

@petkave - nevím, jestli to bylo proto, že jsem s ní "mluvila" - třeba si to jen namlouvám - ale Emmi neplakala..vyndali ji, změřili, zvážili a hned dali manželovi..a u něj v náručí byla, dokud jsem nepřijela 🙂 prý jen zvědavě koukala kolem a všechno si prohlížela - on z ní byl úplně naměkko, za ty 2 hodiny, co byli spolu sami, se mezi něma myslím vytvořilo krásný pouto 🙂

petkave
17. júl 2010

@emicka09 to ho nechali s malu samého? Tak to je paráda. Ja sa bojím, že ak mi dajú celkovú narkózu, neuvidím malého ani ja, ani priateľ... Viem, že nebudem vládať a budem unavená, no keď si predstavím, že mi ho budú nosiť iba na kojenie a nič viac, som z toho smutná...

moon1979
17. júl 2010

@petkave ver tomu, ze nebudes. cisarsky rez je operacia a nie je to sranda. z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ked mi priniesli na druhy den maleho len nachvilocku, ledva som ho drzala po leziacky vedla seba. az na treti den poobede nam ich doniesli a boli uz s nami. ak si niektora mamicka mysli, ze cisarsky porod je vyhra, tak nie je. ale ked nie je ina moznost, musime si tym prejst. ale za ten maly zazrak to stoji za to 🙂

emicka09
17. júl 2010

@petkave - jo, byli v nějaké místnosti s PA, ale manžel ji držel v náručí (museli odejít z oper. sálu, Emmulce byla zima) a tam čekali, než mě došili (tedy spíš dolepili, jak jsem se později dozvěděla 😀 )- pan doktor se s tím piplal, pěkně vrstvu po vrstvě-trvalo mu to přes hodinu. pak mi ji dala PA k prsu a pak už to nechali na nás 🙂 na všechno se vyptej, i když teda nevím, jak to u vás chodí, nakolik jsi v kontaktu s člověkem, co to tě bude operovat 😒 opravdu - nenech se odbít - víš, jak je to přísloví - líná huba - holý neštěstí 😀 😀

emicka09
17. júl 2010

@moon1979 - no to je asi taky dost individuální - já jí měla u sebe pořád 🙂 jsem asi nějaká divná nebo co, ale prostě bych si ani neuměla představit, že není u mě 😅 ale to se tu zaplaťpámbu ani nepraktikuje 😀 a asi aby sestry nemusely v noci furt lítat, tak jsou rádi, když přes noc zůstane manžel 😀 😀 😀 protože na kojení mi ji musel první noc podávat, to je fakt.

petkave
17. júl 2010

@emicka09 bude ma operovať moja gyndr. v stredu idem na kontrolu, tak sa hádam dozviem viac. s tým lepením si ma moc nepotešila. a to si celý čas bola akože pri vedomí?

emicka09
17. júl 2010

@petkave - joo, se spinální anestezií, bylo to docela OK, akorát ta samotná spinálka mě bolela a na sále jsem se klepala jak ratlík, ale to je prý docela normální 🙂 jéjej, jsem tě tím lepením nechtěla nijak vystrašit- já to ani nevěděla, že nešije, ale lepí - to mi řekl až pak 😅 jen mi to přišlo srandovní, když jsem si představila, jak nade mnou stojí s tubou se sekunďákem 😀 😀

emicka09
17. júl 2010

@petkave - no a že tě bude operovat tvoje doktorka, to je naprosto super! 😉 ty znáš ji, ona tebe, vidíš ji na kontrolách..se vyptej na všechno, co tě trápí, od toho tam je, aby ti odpovídala na otázky avysvětlovala, co se bude dít a jak a proč.. 🙂

moon1979
17. júl 2010

@emicka09 ale zrejme si mala spinal, ze? lebo po celkovej anesteze by si toho schopna nebola 🙂

petkave
17. júl 2010

@moon1979 ja viem, že budem mať robotu sama so sebou... som padavka, preto sa bojím, ako to zvládnem. či už v ten deň alebo tie nasledujúce... no na druhej strane, ležať niekde sama na izbe, trpieť od bolesti a vedieť, že v niektorej inej miestnosti je moje opustené bábätko. Tá myšlienka sa mi nepáči.

@emicka09 takže Ťa zlepili? A držíš? 🙂

moon1979
17. júl 2010

@emicka09 ano, akurat som si precitala ze si mala spinal - tak to je jasne, to je o niecom inom. po celkovej anesteze u mna to bolo tak, ze najprv som mala len zvuk a postupne obraz 😀 ... este som len prichadzala k sebe, oci som otvorit poriadne nevedela, ale horko tazko zo mna vyslo - vyslovene som vykoktala, ze chcem vidiet svoje dieta. povedali, ze az ked sa preberiem, ale viem, ze som naliehala koktavo, nedalo sa artikulovat poriadne - ja som bola v plnej narkoze niekolko hodin, lebo nastali trosku komplikacie ...

ale po tolkom naliehani ked videli ze sa nedam odbit ani taka polomrtva mi malinkeho doniesli. ledva som odlepila oci a zdvihla ruku aby som ho aspon pohladkala po licku. takze aj keby som velmi chcela postarat by som sa nedokazala,

moon1979
17. júl 2010

@petkave zalezi ci budes mat celkovu narkozu alebo spinal. pri celkovej narkoze fakt budes rada, ked to vyspis a to mi ver, ze spat budes a dlho. trosku krute to je, ked po 24 hodinach pride sestricka a zahlasi, ze ideme sa postavit. to je brutal, ale musis. aj keby ta to neviem ako bolelo, posadit sa musis. a ked sa konecne posadis a povies si, ze to mas za sebou, tak ta chvilu necha kym sa ti dokruti hlava a vyrovna tlak a potom zahlasi - a teraz sa skusime postavit 😀 no zabavy kopec...

ale neboj, prezili to ine zeny, prezijes aj ty. prvy a druhy den ti pojdu infuzie a aj prostriedky proti bolesti, ale na treti den ti uz nic nedaju, ja som si bola pytat, lebo som mala extremne bolesti a to dost vydrzim. no kazda zena je ina, kazda to znasa inak a ma aj ine bolesti.

na izbe so mnou lezala jedna baba po spinali a ta sa tvarila, ako keby ju ani neoperovali.
a babatko same urcite nebude, bude okolo neho kopec dalsich klbociek stastia 🙂

emicka09
17. júl 2010

@moon1979 - tak to byl teda pořádný fičák! 😅 ty jsi nemohla mít spinál?

tegina
18. júl 2010

Ahojky holky, tak ono tj.asi individuální...já jsem měla poprvé celkovou a podruhé spinál...po celkové mě odváželi po 12 hodinách na šestineděli....stavy stejné jak se tady popisují. Po spinále mě vezli po 24 hodinách, tak jsem se těšila, jak to bude supr, ale bylo to stejné jako poprvé....ono asi to první vstávání je šílené vždy, ale s každým dnem je to jen a jen lepší 🙂 .

moon1979
18. júl 2010

@emicka09 no cely moj porod bol velice "zaujimavy" a dlhy a nebezpecny. ale prezili sme to ... nastastie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre