Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

meleri
19. nov 2010

@certica jo já totiž prý hodně krvácela během té operace či co....
pro mě snad nejhorší ze všeho bylo to cévkování, to bylo jak když chytneš infekci no hrůza...fuj fuj.....sem slyšela že prý při normálním porodu taky cévkujou bože já jim asi toto zakážu!

já fakt doufám že to už nezažiju...i když bůhví jak bolí to nastřihnutí....ajajaj fakt se na porod netěším...

certica
19. nov 2010

@meleri praveze sa treba tesit 🙂 . urcite to bude tentokrat lepsie. no a nevidim velmi dovod k cievkovaniu v pripade normal. porodu

meleri
19. nov 2010

děkuju! říkala mi mamka že to měla ale možná že za komančů to bylo jiné....

certica
19. nov 2010

este ohladom cievkovania - pokial je sestricka sikovna, zavedenie cievky vobec necitit. pri 1.porode sa mi presne trafila az na 2.krat a bolo to dost neprijemne, akoby stipnutie. v dalsom pripade som ani nevedela, kedy mi cievku dali.

meleri
19. nov 2010

@certica ty jo tak to byla fakt šikovná, u mě to jaksi nešlo trvalo to dlouho než mi to tam nasoukali a bolelo to pak furt až do operace teda.....až pak po operaci už mi to bylo jedno nic jsem necitěla...a brala jsi něco na uklidnění, já to nebrala měla jsem strach aby to nebylo v mlíku.

blueapple
19. nov 2010

@meleri
asi záleží na porodnici a na doktorech, kteří Ti to dělají... já můžu říct, že cévkování bylo doslova "super", zavedení hadičky jsem vůbec necítila, močení pak bylo super, vůbec jsem nechápala, že necítím potřebu čůrat, prostě to šlo samo, až jsem litovala, když mi tu cévku dávali pryč...jak to bylo pohodlné...ale chtěli mě rozchodit, abych neležela a chodila sama na WC. Drenáž jsem neměla, asi mě dobře vyčistili uvnitř, jen samovstřebávací stehy. Nic nevytahovali, vše se vstřebalo. Samosebou, první dny to bolelo jako čert, chodila jsem v předklonu, první dny jsem nebyla schopná se postarat o miminko, to k té operaci bohužel patří, četla jsem tady na koníkovi, že některé maminky hned druhý den fungovaly, takže je to prostě jako všechno v těhu a okolo miminek INDIVIDUÁLNÍ.
Ještě jsem chtěla říci, že očistky jsem měla prakticky nulové, pořád jsem čekala, kdy přijdou a nic, jen takové slabé špinění, jako poslední den MS, takže celkové hodnocení SUPER ! Díky bohu za císaře !!! Asi mi to udělali pořádně, podepsala jsem souhlas, že u operace můžou být medici a medičky, bylo tam asi 10-15 lidí celkem, takže jim to na mně ukázali a to bylo dobře. Důkladná práce, podle učebnic ! Děkuju doktorům a všemu personálu !

jabadaba
19. nov 2010

@klaudiab dikes. Ja dufam, ze pri mojom planovanom bude cas na tieto veci. Toto by som rada prebrala pekne vopred, zrejme ak sa tam zaradim k porodnikovi tak v ramci nejakej poradne...neviem.

jabadaba
19. nov 2010

@meleri veru, pri normal porode sa standardne necievkuje. Mna sice vycievkovali ale pre nepostupujuci porod kedy preplneny mechur brzdil zostup maleho a ja som nebola schopna sa sama spontanne vycurat. Neslo to tak mi pomohli cievkou, nebolelo, ani ziaden zapal som nemala. Po poorde potom slo uz vsetko same ked som sa mohla po siestich hodinach osprchovat. Takze neboj, necaka ta to ak to nebude treba.

meleri
19. nov 2010

@blueapple mě by zajímalo jestli třeba ženy co měly ty svorky jestli to bylo bolestivější já totiž měla ty svorky a dokud mi je třetí den nevytáhli nebo to bylo pátý už nevím tak to bolelo hrozně..
já mám na tu cévku fakt blbé vzpomínky, pořád mě to nutilo jaksi ty svaly uvolňovat no prostě to bylo nepříjemné, tak jsem je pak moc prosila po porodu at mi to už vytáhnout...na záchod jsem se dosoukala sama ale trvalo mi to asi půl hodiny 😅 a pak ta bolest při čůrání jajaj....

máš pravdu no nechám se překvapit podruhé, jojo po třetí už adoptuju asi ne dělám si srandu, fakt ten porod je na tom všem asi to nejtěžší pak už je to krásné jenom..

meleri
19. nov 2010

@jabadaba jeje dík za uklidnění, tak jen z toho důvodu se to teda dělá....možná že za komunistů to dělali prostě všem kdo ví ale ted si vzpomínám že mamce tu cévku dali až po porodu a to prý vůbec nic necítila jak prý bylo všecko jaksi umrtvené..

blueapple
19. nov 2010

@meleri
u druhého porodu člověk aspoň trochu ví, o co jde, ví, na co se ptát, na co se soustředit. Pokud budeš rodit přirozeně, je to jedno, pokud máš indikace k císaři, zavolej si do porodnice, kde budeš rodit a na to, co Tě zajímá, se zeptej. Hodně porodnic dělá i DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, provedou Tě místem "činu", můžeš se ptát na cokoliv, tak toho třeba využij. Pokud se Ti to nebude líbit, změň porodnici. Každá je bohužel jiná ! Držím palce a přeju relativně bezbolestný, nekomplikovaný, rychlý porod !!!

nikinka1981
19. nov 2010

Ahojte, je tu niekorá z vás ktorá si musí pichať fraxiparín a musí ísť rodiť alebo rodila cisárskym? Mne môj porodník povedal, že spinalka nebude možná nakoľko tam hrozí zakrvácanie do miechy, takže musím ísť na celkovú ☹

jabadaba
19. nov 2010

@meleri neboj melori, vsetko bude v pohode. Tak ja sa tiez velmi netesim na porod, mna tentoraz zasa caka sekcia a netusim do coho idem a ako to bude. Mne cievku daju zrejme uplne automaticky ako som tak citala, no nie som nadsena. Ono zavisi ako dlho ju mas, ja som ju mala velmi kratko pri porode, len na to vyprazdnenie mechura a potom ju hned dali von.Takze ziadne "skody" nestihla napachat. Zato ked som ju mala pri minulorocnej operacii a nechali mi ju celych 24 hodin co som bola na JIP ke tak po jej vytiahnuti som nebola schopna sa vycurat, mocovu ruru som mala akoby v krci a aj ked mi sli uz ladviny puknut tak trvalo kym som zo seba nieco vycedila. Napokon sa mi moc vratil spat do ladvin a taku bolest neprajem nikomu. To bol najbolestivejsi zazitok z celeho zakroku co som podstupila. Tohoto sa bojim znova. Nastastie to ustupilo hned ako som bola schopna zas mocovu ruru ovladat, ziaden zapal nasledne nebol. Ale Ty sa neboj, pri normal porode vazne neni dovod davat cievku a kludne povedz, ze si ju nezelas. Pokial nebudes mat problem s mechurom ako ja tak fakt neni o com. 😉 Za dalsie, ak sa cievka jemne setrne zavedie a hlavne hygienicky tak nie je dovod, aby vznikli problemy.

kvakulka
19. nov 2010

@meleri mám čerstvě po druhém císaři, takže mohu srovnávat- když malou vytahovali, tak to oproti první sekci docela bolelo- měla jsem při obou císařích epidurál- ale možná je to spíš dané tím, jak je mimino usazené- dcerku vytahovali, jak kdyby ve mně byla přidělaná, synek vyklouzl jak z lusku 😅
jinak se hojím mnohem lépe než minule, brala jsem už v porodnici Wobenzym, nemůžu si být jistá, že to bylo díky němu, ale vyhojilo se mi rána mnohem líp- očistky ovšem mám ještě teď, skoro 4 týdny po porodu ☹

helenkasabinka
19. nov 2010

ahojte kocky dnes mi doki povedal,ze bude rodit sekciou,prvu dcerku som rodila spontanne ale mala som problemy s prirastenou placentou a kyretovali ma 3 tyzdne po porode kvoli zvyskom placenty,za to teraz cisarsky ale chcem sa spytat,

ked budem mat planovanu sekciu,tak ma objednaju na urcity termin a pridem a urobia sekciu rano aj bez kontrakcii?? lebo neviem ako to presne funguje 😕 😅

timea.ryan
19. nov 2010

@helenkasabinka ano, termin si dohodnete vopred..Hospitalizuju ta den pred,ano bez kontrakcii.

helenkasabinka
20. nov 2010

@timea.ryan dakujem pekne a kolko sa asi robi cisarsky dopredu? pocula som,ze take 2-3 tyzdne pred terminom 😕 🙂

jabadaba
20. nov 2010

@helenkasabinka no to by aj mna zaujimalo, tri tyzdne to isto nebudu, dieta musi byt plne donosene a to je az od 38.tt - cize tie dva tyzdne a menej. Ale co tak pocuvam, tak je to totalne indívidualne, neexistuje zrejme ziaden standard. Mne dokonca gynekologicka vravela, ze aj v den terminu co mne sa teda nepaci, pretoze ak mam mat planovanu sekciu tak nebudem predsa riskovat, ze sa mi porod spusti.

helenkasabinka
20. nov 2010

@jabadaba presne tak suhlasim s tebou,tak uz,ked ma byt planovana tak bez kontrakcii,ved aj tak si co to vytrpime po sekcii 😅

kaja73
20. nov 2010

@helenkasabinka Mne ho naplanovali prvy krat 10 dni pred terminom a druhy krat 16 dni pred terminom.

helenkasabinka
20. nov 2010

@kaja73 aha dakujem pekne 😉

teerry
20. nov 2010

ahojte kočky, chcem sa vás spýtať tie čo ste boli na spinále, bolel vás niekedy chrbát po tom vpichu? ja neviem presne kde ma to pichli ale v jednom mieste ma to dosť bolí, ked sa prehnem dozadu .. 😒

zuzana76
20. nov 2010

@teerry mna neboli nastatsie nic, mozno ti to zle pichli ☹

teerry
20. nov 2010

@zuzana76
a tebe to pichali pri oboch deťoch?? lebo ja mám 6 mesiacov po cisárskom a až teraz ma to začalo bolieť, a nemôže to byť len tak z preťaženia?? 😖

zuzana76
20. nov 2010

@teerry pichali mi to len teraz druhy krat, prvy krat ma uspavali, ale hej, teraz si spominam, ze pri prvom ma bolel tak cudne chrbat, tak ma v nocm pichalo, ked som zdvihala maleho. Takze to mzoe byt aj pretazenie, uz si nepamatam ako dlho to trvalo, ale pichlo ma to len, ked som maleho zdvihala, alebo sa namahala, teraz ma to uz neboli, asi je uz telo zvyknute na zataz.

teerry
20. nov 2010

@zuzana76
no mňa to len tak pichne tiež ked ho zdvíham alebo sa tak zakloním . no je možné že to bude aj tým že malý je už o dosť ťažší ako bol... 😒 tak sa to hadam upraví

zuzana76
20. nov 2010

@teerry asi to bude len tym, ja neviem, ja som to vtedy asi nejako neriesila, ja som si asi hned povedla,ze ma to picha kvoli tej zatazi

marcelkatt
20. nov 2010

Ahojte, čaká ma sekcia. Chcem sa opýtať, čo je najlepšie na zotavenie a hojenie rany. Ďakujem.

sirell
21. nov 2010

@teerry mna teda nic nebolelo, miesto vpichu som vobec necitila

sirell
21. nov 2010

@helenkasabinka ja som mala planovany a isla som cca 1 tyzden pred terminom. Lekar to stanovil podla zrelosti plodu a placenty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre