Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lensam
12. dec 2010

Ahojte, mate niektora osobnu skusenost s tehotenstvom iba par mesiacov po cisarskom reze? Jazva ma este pobolieva ale myslim, ze sa pekne zahojila. Bojim sa aby sa s narastajucim bruskom nenatrhla. A ako sa potom riesi porod? Ide sa automaticky cisarskym, alebo ak nie su ine komplikacie, nechaju vas prirodzene? Ak by bol aj druhy porod cisarsky, reze sa v tom istom mieste?

bobocka
12. dec 2010

@lensam toto som si zistovala koli kamaratke,co hadam kazdy mesiac panikarila,ze je tehu a bola kratko po sekcii 😀 je to velmi individialne a kazdy lekar sa k tomu postavi inak.je velmi mozne,aby zena po sekcii rodila naturalne.niektori tvrdia,ze sa neodporuca dva roky po sekcii znova rodit,no stretla som sa uz aj s nazorom,ze co sa do 3 mesiacov po porode nezahoj,sa uz nezahoji 🙂 takze si myslim,ze zalezi na samotnej zene.kazda zena,kazde tehotenstvo su individualne.to co sa clovek dozvie v mudrych knihach su len spriemerovane fakty.takze ak planujes babo,alebo si uz teraz tehu,tak by som to riesila s lekarom a vsetko sa podla mna vyvynie na zaklade toho ,preco si sekciu mala,ake bolo hojenie po atd 😉 drzim palce 🙂

lensam
13. dec 2010

je tu niektora tehotna kratko po cisarskom?

kaktusik007
13. dec 2010

@lensam co je kratko po cisarskom??? 😀 ale ked prvorodeny mal tolko co tvoj syncek, tak to som uz davno vedela ze som v tom 😝 😀

lensam
13. dec 2010

@kaktusik007 a nemala si ziadne problemy s tehotenstvom? mne sice test este pred par dnami ukazoval negativny vysledok...ale od vcera mi je nevolno, takze mu moc neverim. aj druhy si mala cisarsky?

certica
13. dec 2010

suhlasim s @bobocka, ze je to absolutne individualne a moj osobny nazor je taky, ze jednoducho ludsky organizmus je natolko dokonaly a mudry, ze ak nie je minimalne fyzicky zena pripravena zvladnut dalsie tehotenstvo, jednoducho k nemu ani nedojde. a teda schopnost reprodukcie u zeny sa obnovi az vtedy, kedy je aj telo zahojene a primerane pripravene niest zvysenu fyz. zataz. co sa nasledne tyka porodu, tu uz zavazi viac faktorov a okolnosti dohromady, ale urcite sa da prirodzene aj pri mensom odstupe medzi dvoma sekciami.

kaktusik007
13. dec 2010

@lensam a citas pas??? ved tam mam uvedene, ze som v 23tt :D a zatial... no problemy su, ale su mensie ako pri prvom... a okrem toho, problemy s tym, ze bol cisarsky, budu najskor tak v tretom trimestri, takze to ma este len caka 😉

certica
13. dec 2010

este som nepocula o pripade, kedy by k rupture maternice prislo pocas tehotenstva.
ja osobne som jazvu citila pri druhom tehu skor v 1.trimestri trochu, kedy sa zacala zvacsovat maternica, neskor to bolo v pohode

kaja73
13. dec 2010

@certica ja som otehotnela až 11 rokov po prvom cisarsok a od 20 tt mi hrozila ruptura.Prišiel na to MUDr Cunderlik v Blave.mala som prestat jest vitaminy ,aby plod až tak nerastol a cisarsky bol spraveny už koncom 37 tyždna.v podstate som musela odvtedy mat kludovy režim.Tie nervy neprajem nikomu.

certica
13. dec 2010

@kaja73 a mozem sa spytat, ci sa vam podarilo otehotniet prirodzene?
napriek tomu, ste to pekne potiahli, aj ked si viem priblizne predstavit, ze to muselo byt psych. velmi narocne. hlavne, ze to dobre dopadlo.

melanche
13. dec 2010

ja som sklamana z nasej porodnice. tu automaticky po prvom ciarskom urobia druhy. prvy som mala pre zle ozvy, takze som pocitala aj s prirodzenym porodom. jazva ma pocas celeho tehot.ani raz nezabolla, necitila som ju ani pri kontrakciach. no ked som dosla do porodnice, nikto sa ma nic nepytal a sla som rovno pod noz 😒

kaja73
13. dec 2010

@certica Ano ,prirodzene.Trvalo to sice tri roky,čo sme sa už snažili ,ale podarilo sa bez doktorov.To sme si hned ujasnili,že to chceme len prirodzene.MM dlho druhe babo ani nechcel,preto mame tak velky vekovy rozdiel.

cinamon7
13. dec 2010

ahojte dievcata,tiez som mala prvy sekciu,bude to v marci 6 rokov, vo februari cakame prirastok a neviem ako je lepsie rodit,tiez sa bojim prasknutnia maternice, samotnej lekarke sa to stalo presne po 6.rokoch, cez vikend ma bola jazva zvnutra na lavej strane,ale aj lekarka vravela ze mi tam tlaci placenta,takze ju bude pozorovat a merat, co by ste mi poradili? mozno to vsak bolo aj pocasim, dnes ma uz nic neboli 🙂

facovka
13. dec 2010

ja som otehotnela ked mal starsi 8mes...mala som cisarsky kvoli zlym ozvam, druhy porod som nejako automaticky sla cisarskym, ani so mnou dr.nejako nejednal....ale zvladli sme super aj tehotenstvo aj sekciu 😉

miranda77
13. dec 2010

@cinamon7 skoro kazdy den premyslim, jestli jsem se rozhodla spravne, kdyz jsem na doporuceni lekaru sla na planovany CR ... a vzdycky si rikam, ze ano -mam zdrave chytre dite ... nektere zeny jsou silne a dokazi riskovat a pripadne unest podil viny za pripadne komplikace, ja jsem srab a riskovat normalni porod jsem nechtela a podruhe mne uz vyrat nenechali a to byla pro mne dost velka rana ... 😢

slovnicek
13. dec 2010

Holky, me ceka planovany cisarsky rez (ze zdravotnich duvodu) a chtela jsem se zeptat jak dlouho pred terminem se plus minus nastupuje do porodnice a "reze". Teda nepredpokladam, ze budou cekat vylozene na termin porodu a riskovat fakt, ze by ten cisar byl mezi porodnimi bolestmi nakonec vlaste akutni ... Dekuji za zkusenosti 😉

cinamon7
13. dec 2010

@miranda77 asi som predsa len naklonena k druhej sekcii, bojim sa aby som aj na malu nepresniesla bacily pri normalnom porode, som na ne nachylna aj teraz mam streptokoka,beriem lieky, a pocula som ze spinal je faj,prvy som mala celkovu narkozu
@slovnicek cisarsky sa planuje tyzden pred terminom, teda 39.tt no este pred tym musis absolvovat predoperacne vysetrenia, ja som tam tiez dobehla uz s kontrakciami a pritom bol planovany,kedze maly bol otoceny zadockom 😉

miranda77
13. dec 2010

@slovnicek vetsinou se chodi 14dni pred terminem - 38.tyden - ja mela den predem prijem -10h) a druhy den rez ...

miranda77
13. dec 2010

@cinamon7 ja jsem chtela podruhe rodit normos byla jsem zdrava a psychicky pripravena, ale proste to nevyslo - velky plod a slaba jizva a skoro v den terminu porodni nalez zadny :( ...

@slovnicek 🙂 dokonceny 38. tt

miranda77
13. dec 2010

@cinamon7 jinak jsem mela pri obou cr spinal ... jsi alespon u toho a slysis mimi zaplakat ... a je to pro dite bezpecnejsi...

lensam
13. dec 2010

@slovnicek mna si objednali dva tyzdne pred terminom. v stredu som bola na klasickej kontrole a tam mi povedala, ze v piatok rano mam prist na 6:45...o 9:55 bol maly na svete

slovnicek
13. dec 2010

Holky, dekuju 😉 ...

melisa281
16. dec 2010

ahojte tak ja pridám moju skúsenosť s cisárskym rezom. dcéru som mala otočenú koncom panvovým plus stále mi hovorili, že bude malinká, preto som bola už mesiac pred termínom v nemocke na pozorovaní. no stále hovorili, že pôrod bude normálny, kôli zadočku nie je nutné robiť cisársky tak som len tŕpla kedy to príde. deň pred termínom urobili sono a zistili zlé prietoky preto rozhodli že sa všetko ukončí predsa len cisárskym, našťastie. rozhodla som si dať spinal. všetko bolo o.k. malú som hneď videla, na jiske som ležala ale sem-tam som sa aj potočila, piť dávali cez slamku, nič nebolelo. druhý deň sa mi pekne začalo spúšťať mledzivo a mala sa pekne prisala. na tretí deň som dostala trocha bolesti hlavy - dala som si kávu a trochu koly a prešlo to. takže ja sa nemám na čo sťažovať ohľadom spinalu, ale samozrejme nie každému to sadne.

mandarinka85
20. dec 2010

@melisa281 Ahoj melisa citam prave tvoj prispevok..velmi ma to potesilo ze je tu aj celkom dobra skusenost s cisarskym..ja ho mam naplanovany na 3januara a dost sa bojim.ale uprosikala som si ho v podstate tiez ja u lekara lebo som sa bala zasa aby bolo s mimcom vsetko ok..a ked som citala co vsetko moze nastat pri normalnom porode povedala som si radsej nech to boli mna ako keby nieco s malym🙂kde si rodila?da sa vybrat ci chces spinal alebo celkovu?lebo mne lekar povedal ze to je na anesteziologovi...🙂

lensam
20. dec 2010

@mandarinka85 mne nedali na vyber ci celkova, alebo spinal. a isla som spinalnou 🙂 a tiez som spokojna...samozrejme, ze cisarsky boli, ale az na druhy den a potom boli este asi dva tyzdne nechutne. aj som si vela poplakala a bola som rada, ze ma manzel dovolenku a so vsetkym mi pomahal, pretoze som chodila pomalicky a hned som bola unavena...a veeeelmi to bolelo. Teraz pobolieva jazva iba pri niektorych pohyboch. Tiez nic prijemne, ale clovek si zvykne a stale cakam, ze to raz prejde. Cisarsky som mala kvoli polohe babatka, ale v podstate som rada, ze som nemusela prezit kontrakcie, nastrih, zosivanie a ktovie ako dlhy porod.

mandarinka85
21. dec 2010

@lensam 🙂Ved to ked som pocula kamosky ktore si po normalno m este pol roka nevedeli riadne sadnut....ale v podstate to boli aj pri normalnom aj pri cisarskom uz sa tomu nevyhnem🙂

ibi
21. dec 2010

Ahojte! Ja som mala prvé tiež cisarskym, ale s epiduralom a bolo to úplne super! Druhé tiež tak chcem. Ked ma trochu bolelo potom, len mi ešte hadickou pridali a vyhla som sa liekom. Malú som mala hneď pri sebe a na prsniku 🙂 pekný zážitok a uz o týždeň ok 🙂

jabadaba
21. dec 2010

@mandarinka85 ahoj, prosim Ta u koho budes mat ten cisarsky? Predpokladam, ze ides tu do BA. Ja mam rodit tiez planovanym cisarskym, ale este neviem v ktorej porodnici a u koho vobec.

krtica11
21. dec 2010

@melisa281 aj ja som mala spinal a nemožem si vynachvaliť tiež som maleho hned vydela akurat mne ho dali na prisatie velmi neskoro na 3 den a už maly nechcel poriadne sať tak som musela mieko odstaviť.Bolesti hlavy som nemala a brucho to vstavanie bola drina ale len prve dni potom celkom fajn.Teraz mame 3 mesiace a už nemam bolesti len ked som mala dostať menzes.

oacka
21. dec 2010

@ibi rodila si v Šaci? ja som mala skeciu s epiddurálom, a bolo to super!!!! ani neviem,že som rodila. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre