Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duplinka
28. jan 2011

@em_ka Vraj kôli stehom. Rodila som prvý krát, takže som to akosi nevnímala. Akurát viem, že mi to vybrali skôr ako niektorým iným. Aj som im naznačila, že cievku už nepotrebujem. Ale boli tam babi, ktoré to akosi veľmi prežívali. Tie ležali ešte aj na piaty deň. Ty si rodila na Slovensku?

luciaa86
28. jan 2011

tak aj ja sa svami podelim o moj porod CR ..t6akze moj porod prebiehal najskor normalne...neskor prisli komplikacie a museli mi rychlo spravit cisarsky...kedze spinal by nezaucinkoval hned tak ma uspali po 2 hodkach som sa zobudila s hroznymi bolestami a po 9 hodinach som uz musela chodit!!!!!! sestricka ma hned zobrala aj do sprchy ..poviem vam nebolo to prijemne 😒 ale dalo sa to zvladnut ...len ked som vstavala s postele to boli neznesitelne bolesti 😖 a na moje naliehanie mi sestricka musela vybrat cievku teda to boli tiez bolesti...ja keby si mozem vybrat urcite rodit normalne....aj s nastrihom aj ked aj ja mam s takych veci panicky strach ....teraz mi doktor po 4 rokoch povedal ze si mozem vybrat ako chcem rodit...s tym,ze je tam velke riziko natrhnutia maternice keby zasa zle postupoval porod...no takze vyberam si 😀 zasa idem rodit CR pretrpim si to koli babatku ale hlavna vec aby sme boli zdravy 🙂

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Baby, šup šup rodiť do Šace 😀 Tam vás nikto nebude nútiť vstávať z postele tak skoro 😉 A tú cievku by som si dala vybrať skôr.

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka keby este byvam na vychode neni problem 😀 moje milovane vychodne slovensko 🙂 az teraz pozeram ze si odtial ...keby mam moznost hned som tam 😀

luciana157
28. jan 2011

ahojte, ja som nemala ani spinal ani celkovu anasteziu. mala som kontrakcie a mala som mat normalny porod, dali mi aj vyvolavacku a potom nastupili hrozne bolesti, tak som chcela epidural ..... uz nikdy viac, zastavil mi kontrakcie a isla som cisarskym. kedze som uz mala zavedeny medzi stavcami kateter tak mi len dali nejaku silnejsiu davku na omrtvenie brucha. necitila som si brucho, ale nohami som mohla hybat. bola to podla mna vyhoda, nemala som nijaky problem zacat chodit a ani ma necievkovali, s tym som nemala vobec problem. pri cr som nic necitila, malinku vybrali tusim do 3 min a ukazali mi ju. potom ma zasivali a neprijemne bolo len to ze som citila ako ma pri stehoch nadvihuju. ked pozeram na to ake bolesti som mala pri kontrakciach, tak by som chcela 2 porod tiez sekciou. aj kvoli tomu, ze zeny po nastrihu mavaju tam dolu dost velke problemy. ale tuzim po 3 detoch, tak z toho dovodu by bol 2 porod lepsi normalny. pri cr ma mrzelo, ze muz nemohol byt pri mne a ze som dostala malinku az o den neskor k sebe. lebo po cr su hrozne bolesti, akoby vas rezali za ziva ked stojite ☹ ale prezili sme a sme zdrave a to je hlavne🙂 nijako som to pred porodom neriesila ako budem rodit, hlavne nech je mamina aj babatko v poriadku.

nice202
28. jan 2011

@duplinka no ja som bola v saci a hned na druhy den ma nutili vstat z postele. co bolo dobre, aspon som sa rozhybala. aj cievku mi vybrali. dobra starostlivost tam je.

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Tak veru. Východ. Isto by som vedela o veciach, ktoré by mohli zlepšiť, ale dá sa. Aj druhý krát by som išla do Šace. Aj keď už žijem pri Trebišove, vrátila by som sa do Košíc.

duplinka
28. jan 2011

@nice202 No mne až o deň neskôr ale to je asi fakt individuálne a tiež to záleží na sestričke. Akú má náladu. A vieš čo ma ešte napadlo? Ja som mala priplatený nadštandard. Či nás nenechávajú dlhšie na lôžku za odmenu 😀 😀 😀 Aby sme si oddýchli 😀 😀 😀

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka ja som byvala pri michalovciach ale vzdy sa tam rada vraciam stale a stale 🙂 mam tam celuuu rodinu .... ale spat k teme lebo ma vyrazia 😀 no zevraj tu v NR je uz lepsie ako predtym ....tak som zvedava 🙂 len sa troska obavam spinalu kedze som to v zivote nezazila neviem co ma caka...neviem ci ten vpich boli velmi alebo jako 😀 akoze ta ihla do chrbta a tak...ci budem nieco citim jak ma budu rezat..fuu je toho vela

nice202
28. jan 2011

@duplinka ja som mala ten najvyssi nadstandard a ty si tam rodila pred troma rokmi. nemozes to porovnat s terajsim prostredim. ma sa rozhybat co najskor. a mozno si zle platila, preto ti cievku zabudli

nice202
28. jan 2011

@duplinka to bol vtip, smaozrejme 😀

oacka
28. jan 2011

@anicka1981 ja som mala sekciu a nepáči sa mi akurát,keď sekciou strašia ženy,ktoré ju nepodstúpili...tie,ktoré s ňou majú negatívne skúsenosti.,nech to samozrejme napíšu, o tom je toto fórum.

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 No neviem. Ja som o Nitre veľa dobrého ani teraz nepočula. 😠 Ja som mala epidurál a poviem ti, že mi to vtedy bolo jedno. Pichali ma dvakrát, pretože sa nedarilo, ale nejako extra som to kôly kontrakciám nevnímala. Vtedy ti je to naozaj jedno. Neboj. Ty sa hlavne teš, že si tehu. Mne sa nedarí, takže tak.
@nice202 Jasné, mala som asi načrieť hlbšie 😀 Myslíš, že za 4 roky sa to zmenilo? 🙂 Uvidíme, ak sa mi pošťastí, pôjdem do Šace opäť. Už len kôly Dosedlovi 😀 😀 😀 😀

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciaa86
28. jan 2011

@oacka suhlasim ..tiez poznam zeny ktore strasia zo vsetkym 😒 jaj take mam najradsej ...
@duplinka no potom dam vedet ako som dopadla 😀 no ale ja asi kontrakcie citim nebudem ked to bude planovane takze ja ten vpich budem silno pocitovat 😀 😀 a kolko sa vam nedari?? nam sa nedarilo viac ako pol roka

nice202
28. jan 2011

@duplinka urcite sa zmenilo. 🙂 😉

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 ešte nie dlho, ale ja mám iný problém. Po vysadení HAK síce mám menštruáciu, ale mám rozhádzané cykly a aj ovuláciu. Teraz som na tom tak, že som 44. DC a nič. Včera som špinila a to bolo všetko. Síce po milovaní, ale ja nie som panna, či? 😀 😀 😀 Test bol včera negatívny. A to som 12. alebo 13. deň po. V utorok mi pichli vyvolávačku. Takže tak.
@em_ka Aha, takže Čechy. No, iný kraj, iný mrav. 😀

oacka
28. jan 2011

@duplinka pridávam sa k spokojným zákazníčkam Šace. 😀 😀 😀 sekcia v Šaci - paráda! aj keď feši Dosedla nebol môj doktor. 😉

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka panna 😀 aj ja som spinila po styku ...ja som mala 28 -29 dc ale ovulaciu som nemavala pravidelne cize raz som ju mala potom zasa nie a tak....jedna babka mi kazal;a pit Alchemilkovy caj a ten mi veru pomohol ..menstruacia 😀 bola na sekundu presna 😀 a ovulacia tiez. takze myslim ze ten caj mi pomohol uplne najviac..ale velmi drzim palce aby vam to vyslo 🙂 a potom aby si pisala infosky jak bolo v Saci 😀 aj ked mne to asi nepomoze ked budem rodit v NR 😀

duplinka
28. jan 2011

@oacka Júj Dosedla. To bol chlap. Ten ma tak dokázal ukľudniť. A keď sme večer chodili na sono 😉 Úžasné. Dobrý chlap to je.
@luciaa86 Neboj, bude dobre. Prídem ťa navštíviť. 🙂 Ja som po milovaní špiniť nezvykla. Myslela som, že sa to začína po tej vyvolávačke, tak ma zaskočilo, že som tú menštruáciu nedostala. Asi si pôjdem ten čaj kúpiť.

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka ja som sem tam zvykla spinit halvne ked to bolo take ako to napisat..''prudke'' 😀 no neboj nic ked niesi teraz tehotna tak sa ti po case menstruacia upravi a bude dobre 🙂 potom uz pojde vsetko lahsie

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Tak to dúfam, si zlatá. A prudšie? Ja to mám stále rada prudšie 😀 Takže to by u nás nebola novinka. Samozrejme v norme 🙂 Sado maso nepraktizujem 😀 😀 😀 Kúpim si ten čaj a uvidíme. Rada by som mala pod stromček pre môjho anjelika súrodenca. 🙂

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka tak to jasne ze nie sado maso 😀 ale tak troska prudsie 😀 ziadne pomale kmitanie 😀 😀 jasne kup si caj a ja som ho pila tak 2 krat denne aj 3 krat ako kedy..aj ked na obale je ze len 2 krat sa mi zda pisane...a ponom som vzdy mala najvacsiu chut na sex 😀 neviem co tam primiesali ale tak namna to tak divne posobilo 😀

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Áno? Tak to aby ho pil môj drahý 😀 No čo už, každý má iné chute 😅 😅 Ešte aby boli dvojičky, nie? 😀 😀 😀 Už si pila sladučkú vodu? Mňamka na cukrovku 😀

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka zevraj to muzi nesmu pit lebo ze im to znizuje potenciu ci co to 😀 tak to asi nebude nic prenho 😀 no vies co my ked sme sa snazili ja som muzovy kupila Valopron maxx su to tabletky pre muzov 😀 ale nieze by mu to neslo alebo co 😀 ale doporucili nam to pre kvalitnejsie spermie ....ale stoji to okolo 19 eur dost draha zalezitost 😖 ale najlepsie je to ze sme ani jednu tabletku nepouzili lebo ked som to kupila tak som bola nejaky 3 tyzden tehotna 🙂 len som otom este nic netusila takze mame cele balenie 😀 mozno na horsie casy 😀 no este som nepila mnamku ..a co bude horsie ja nemam rada sladke v tomto tehotenstve mi vobec sladke nechuti 😀 takze ked to nevyvraciam bude dobre

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 No mi by sme potrebovali aj nejaké vitamínky kôly veku. Neviem presne, ktoré sú to, ale vraj muži po 40 strácajú nejaký vitamín. A môj manžel má 41, takže by sa mu to asi hodilo. Musím pozisťovať. A aj keď to bude drahšie, určite nám to pomôže. Ja budem piť čajík a mužíček papať tabletočky. Spravodlivo rozdelené. Koľko deťúreniec chcete? Tri?

luciaa86
28. jan 2011

@duplinka no presne treba si to rozdelit a jemu to len pomoze podla mna aj na spermie aj na vsetko 🙂 a tebe to pomoze pri menstruacii a ovulacii....ja som tiez brala vselijake vitaminy uz pred tehotenstvom takze pohodicka 😵 ano chceme 3 deti aj ked pri cisarskom neviem ale ja strasne tuzim po 3 detoch 🙂 🙂

duplinka
28. jan 2011

@luciaa86 Pri cisárskom vraj môžeš mať kľudne druhé klasickým pôrodom a aj tretie môže byť. Ale aj to je individuálne. Ja mám doma 3 deti. Dve sú manželove, sú u nás a dcérka je spoločná. Ale chceli by sme ešte jedno. Chalani majú už 15 a takmer 17.

kakakina
28. jan 2011

@duplinka ,ja som rodila o 13.25 a na druhy den rano som uz bola na svojej izbe,vybrali mi cievku a tiez som prisla domov so zapalom obliciek.Ale az teraz citam,ze to mohlo suvisiet s cievkovanim ☹ ,prisla som domov s oblickovou kolikou,neskutocne bolest v krizoch,a v nemocnici to nik neriesil,vsetci si mysleli se som ubolena z cisaraku,az moja gyn.mi vzala moc a zistila silny zapal.Skoda,lebo som musela vybrat dvojo antib.a stratila som mliecko,uz si na to dam pozor 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre