Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

calistka
22. feb 2011

@beerucha

beerucha Je a kdyz nekdo napise, ze prirozeny porod je super, muzu napsat "no a mas pipinu jak vjezd do piskovny a jeste na krivo a super... "? A taky to bude vtipny?
Včera o 15:48 • 1 dieťa • Odpovedz

to bolo trefne 😀

pattie
22. feb 2011

@petulka33 Řešila jsem to samé před pár týdny a bylo mi řečeno, že chvíli přenášet ano, ale vyvolávat porod ne, že je to moc nebezpečné kvůli jizvě - stahy jsou prý silnější a mohla by prasknout. Ale osobně si myslím, že co doktor, to názor...

meleri
22. feb 2011

já se přiznám že mě to fakt vrtá hlavou ( a když jste to tu tak vtipně načly) jestli po přirozeném porodu se to ženské dole zase "zůží" nebo už to má fakt jak garážová vrata napořád....se přiznám že to beru jako ohromnou výhodu ten císař v tomto....

mě taky dr říkal, že vyvolávaný porod ne, ani porod koncem pánevním když už žena absolvovala cís. řez.

sirinka
22. feb 2011

@meleri vo vacsine pripadov to mas uplne rovnake ako predtym 😉

sirinka
22. feb 2011

@calistka a mierne vulgarne 😉

sirinka
22. feb 2011

@pattie moj zase nieje proti vyvolavaniu, ale ja by som to nechcela...tiez sa bojim, ze by to mohlo sposobit problemy, ked maternica este sama nie je celkom pripravena na porod...

meleri
22. feb 2011

@beerucha 😀 😀 😀 ty jsi mě tak rozesmála!!

@sirinka no musí to být zvláštní..

sirinka
22. feb 2011

@meleri a co konkretne by na tom malo byt zvlastne? pokial sa teda bavime o super porodoch bez komplikacii?

petulka33
22. feb 2011

@pattie díky moc, no já se zkusím domluvit, ale ještě je to vše hodně daleko 😉 a kdo ví, jak se vše nakonec vyvrbí.

pattie
22. feb 2011

@petulka33 Určitě, záleží asi opravdu na určitém doktorovi. Mě v Thomayerce každej tvrdil něco jinýho... nakonec jsem rodila 3 dny před termínem přirozeně

calistka
22. feb 2011

@sirinka beerucha to dobre vystihla 😉 je to o preferenciach...ja mam za sebou dva cisarske, aj ked som to tak neplanovala, ale uz by som nemenila. obidva s epi, takze ziadna celkova narkoza, jazvu na bruchu mam tenucku (osobne mam radsej jazvu na bruchu ako byt sita dole 😝 ). po oboch cisarskych som mala drobcov hned u seba (zijem v uk), pri prvom som sice musela lezat 24 hodin kvoli infuzke na znizenie tlaku (preeklampsia), pri druhom som uz CHODILA po 5 hodinach, v nemocnici som nebola ani cele dva dni 🤐

btw: s ex-kolegynou sme sa zabavali, ze ona po 2 vaginalnych porodoch by potrebovala skoro salamu.. 😉 😀 😀 😀 😀

meleri
22. feb 2011

@sirinka no jelikož jsem to nezažila tak si to nedokážu představit ten pocit po porodu. znám jenom bolest z jizvy. ale asi je to fakt lepší ta jizva než nějaké velké porodní poranění, kdy žena ani nemůže mít sex..:( a jak se znám tak já mám na takové věci vždycky štěstí.... ☹ tak nakonec budu asi vděčná za ten cís. řez.

sirinka
22. feb 2011

@calistka
@meleri ale vy tu vzdy porovnavate hrusky s jablkami...ak je CR bez komplikacii a vsetko ako ma byt, mate hned super zahojenu jazvu a nikdy viac vas nic neboli, tak pri super vaginalnom porode netreba predsa ziadne nastrihy dievcata 😉
a okrem toho neviem, preco dotycna ma iba po dvoch porodoch taky velky problem, ale vagina je prirodzene urcena na to, aby nou preslo babatko, je pruzna a elasticka a dokaze sa bez problemov dostat naspat do povodneho stavu...moja mama ma za sebou styri porody a aj z nastrihmi a podobny salamovy problem teda urcite nepocituje...
moj muz bol dokonca chvilku aj sklamany, lebo si myslel, ze po porode nebudem uz az taka uzka... 😉
dalsia vec...to ze po porode CR mas jazvu a ak si dotycna vybrala celkovu narkozu, ktora zatazuje organizmus, je to fakt...(k tomu vyjadreniu, ze lepsia jazva na bruchu ako dole...ked si uvedomis, ze dole, mas rozstrihnutu na par cm kozu a na bruchu mas tak 10-15 cm rozrezanej koze, podkozneho tkaniva, pobrusnicu, svaly a maternicu...tak to naozaj neviem, z coho sa je mozne tu tesit...)
ale vyjadrit sa vulgarne o vaginach inych zien...hm...
ja skutocne nie som proti CR, ak je to nutne, ak su dovody, len proste vyjadrenie, ze CR je super sa mi prieci... 😝 ale to uz je ina rozpravka zase...

spagatice
22. feb 2011

Tedy náhodou jsem otevřela toto téma, přečetla poslední dvě strany a musím říct, že z některých žen tady je mi špatně 🙄 . Je přeci úplně jedno, jestli rodíte přirozeně, nebo císařem 😉 . Obojí může dopadnout různě s komplikacemi, nebo bez. Obojí má své nevýhody a výhody. Důležité přeci je, aby na konci každého porodu bylo zdravé miminko 😵 . Podle mě můžou tyto dva porody porovnávat pouze maminky, které si je oba prožily. Já jsem rodila přirozeně, porod nebyl úplně jednoduchý, šitá jsem byla, chvilku mi trvalo, než jsem se dala dohromady, ale teď můžu říct, že jsem stoprocentně stejná jako před porodem 😉 . A docela mě i uráží názory některých z vás (viz @beerucha), přijde mi sprostý takhle mluvit o pohlaví žen, které si prošly porodem, navíc, když to většinou neni ani pravdivé tvrzení.

calistka
22. feb 2011

@sirinka jedine, na co som reagovala, boli vase dohadovacky 😉

sirinka @luky1313 no a mas za sebou jednu narkozu, velku ranu na bruchu a super...
Včera o 14:13 • 2 deti - čaká bábätko, termín má v marci 2011 (37. tt) • Odpovedz

beerucha Je a kdyz nekdo napise, ze prirozeny porod je super, muzu napsat "no a mas pipinu jak vjezd do piskovny a jeste na krivo a super... "? A taky to bude vtipny?
Včera o 15:48 • 1 dieťa • Odpovedz

inak som diskusiu necitala, netusim, kto ma aky problem...aj tak si bude kazdy tvrdit svoje...uprimne: je mi to fuk, mam svoj nazor, Ty mas svoj nazor, ostatne maju svoj nazor...the end 😉

lukza
22. feb 2011

teda holky když sem před rokem hledala pomoc a utěchu na těchto stránkách tam mě holky moc pomohly a na vše připravili,ale tedka když semka vlezu tak teda máte diskuzi někdya dost nevhodnoua spíš pro všechny odrazující zkuste se zamyslet zda tím někomu pomužete ,ale je to vaše věc mě se už zatím toto téma netýká ale musela sme napsat co sem chtěla

@aktekram Ahojky u mě to bylo tak že 36+4 mě naplánovaly císaře na přelom 38/39týden tedka nevím přesný týden +den a řekly že si musím oběhat předoperační vyšetření a pak den před císařem nástup do nemocnice nakonec se ale malý rozhodl že pujde ven už 37+0takže sem se nai plánované datumu nedočkala.

aktekram
23. feb 2011

@lukza a rodila jsi nakonec jak?? Spontálně nebo císařem?

beerucha
23. feb 2011

@spagatice To nebyl nazor. Napsala jsem schvalne tu nejvetsi kravinu, ktera me napadla, jako reakci - kontrast - k tomu, co napsala sirinka. Kdyz uz to ctes, tak prosim v celem kontextu. Pokud jsi to nepochopila, tak prosim ber toto jako vysvetleni.

beerucha
23. feb 2011

@lukza Presne tak! Ja uz jsem taky psala, ze mam nekdy pocit, ze to tady ma byt o CR a co kdo od toho muze cekat, ale obcas se z toho stane trosku hon na carodejnice. Ale vzdyt je to kazdeho vec!. Jestli se pro CR nekdo rozhodne treba i dobrovolne, tak proste pro to mel svoje duvody a nam je po nich prd a nemyslim, ze do toho nekomu neco je. A uz vubec to tady nemusi pred nikym obhajovat. Problem ale je, ze pokud se tady chce dostat k nejake informaci, tak se musi prodrat i tou agitaci mezi tim... 😠

sirinka
23. feb 2011

@beerucha akurat ze hon na tie, co na CR nemaju iba pozitivny nazor, resp. tu pisu aj o moznych komplikaciach...
ja potom nechapem, preco sa tolke roky bojovalo za prava pacientov byt jasne a pravdivo informovany o zakrokoch, zdrav. stave, za otvoreny pristup zdrav. personalu, ked potom ti pacienti pred informaciami radsej zatvaraju oci 😉
a samozrejme potom kade tade na forach a medzi znamymi sirit reci o neschopnosti nemocnicneho personalu, ked nieco nie je tip top....

sirinka
23. feb 2011

ale uz ok....CR je velky pokrok v porodnictve, pomaha predist mnohym komplikaciam, takze ak sa pocas tehotenstva vyskytne dovod, preco je lepsie uprednostnit ho pred vaginalnym, mozeme byt radi, ze zijeme v krajine, kde je zdravotnictvo na dost vysokej urovni na to, aby prebehol bez vacsich komplikacii...

meleri
23. feb 2011

@sirinka

ono se to už omílá tady trochu dokola, jasně ten a ten porod jakmile jde všechno hladce tak je super, jasně každý ví že přirozený porod pokud je v pořádku tak je super a určitě lepší než císařský řez, ale jak tady někdo už psal tak nejde o to přesvědčovat že to nebo ono je lepší ale prostě spíš tady ty lidi povzbudit co je to čeká...
a mě to čeká za dva tři týdny a vím že to asi nebude žádný med, ale možná se pletu a budu na to mít dobré vzpomínky....ale už to nechcu furt řešit či je to nebo ono lepší....

sirinka
23. feb 2011

@meleri ved aj mna to mozno co nevidiet zase caka...uvidime 🙂

meleri
23. feb 2011

@sirinka no tak to jsme na tom stejně! ale právě si říkám, radši jizva znova v břichu než jedna v břichu a dole bůhví co...

bubbly
23. feb 2011

Ahojte, me mozna taky ceka cisarsky rez, mam nizko polozenou placentu a osobne je mi uplne jedno jak budu rodit. Je to moje prvni dite a jde hlavne o to aby se miminko narodilo zdrave a porod probehl bez komplikaci, na nejakych jizvach vsude mozne vubec nezalezi, jde prece o dite s tim ze budete mit jizvy at uz na brichu nebo dole, byste damy mely pocitat kdyz jste se rozhodly mit deti.

sirinka
23. feb 2011

@meleri tak ja stale dufam, ze to pojde vaginalne...ale ved uvidime, co na to moje telo....

landrea
23. feb 2011

dievcatka,

ak je teda dovod k ukonceniu tehulovania sekciou, pisne to lekar do knizky? alebo da nejaku spravu pre porodnicu?
asi sa aj sekcia naplanuje , ze?
nie je to tak , ze tehula vyrazi do porodky az pri priznakoch porodu..?

pripadne ak sa porod zacne spontanne skor ako je termin sekcie, nemoze sa stat ze v porodke ma sluzbukonajuci porodnik iny nazor ( coho by som sa obavala, kedze moj problem nie je na vyslovenu indikaciu na sekciu ( alternativou by bol setrne vedeny porod, kvoli rozsiahlym krcakom na rodidlacha vo vagine, plus prasknuta zila pri predoslom porode v posve) ale moj gyndos ma predsa len videl viackrat a problem lepsie pozna a porod bude nakoniec vaginalne?

ja by som radsej vagi,ale ak by vyriekol ortiel CR , tak by som bola rada aby som sa pripadne nemusela obavat, ze iny porodnik to pojme inak. dalo by sa , ale velmi setrne k mojim porodnym cestam :O) ale on na prvy pohlad ten stav mono tak neodhadne , aj ked by som sa samozrejme ozvala :O)

sirinka
23. feb 2011

@landrea v takom pripade je dobre vybrat si porodnika a dopredu sa dohodnut...

atrami
23. feb 2011

@landrea , odporúčanie vypíše gynekolog, s tým ideš do nemocnice, kde chceš rodiť, dajú ti termín, ten býva cca 7 dní. Mne začali kontrakcie deň pred nástupom do nemocnice, všetko sa v pohode stihlo 😉

landrea
23. feb 2011

@atrami hmm, takze sa stym odporucanim zajde do poradne v porodke kde chcem rodit? urcite sa stava , ze doki tam ma iny nazor.. respektuje ale odporucanie gyndosa ? predsa len ma viedol celym tehotenstvom ..
trocha ma zneistuje taka neistota, ze budem ocakavat sekciu, a nakoniec porodim vaginalne, na co sa napr neadekvatne pripravim 😀 ( rada by som napr. svicila z epinom,ak teda mi to v neskorsom stadiu moj gyn dovoli :O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre