Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

domcatko1991
27. apr 2011

@janka2504
bolesti sanemusis bat....ved sestricky sa o teba postaraju....akta nieco bude boliet tak oni ti daju nieco proti bolesti.....len treba natrafit na prijemny personal

karol84
27. apr 2011

@minina já jsem po císaři necelý měsíc - co se týče cvičení, tak prý začít cvičit přímé břišní svaly až po 3 měsících nejdřív, šikmé možno dříve. jinak břicho už téměř žádné nemám, ale i to, co tam zbylo je taková beztvará hmota, takže už se na cvičení docela těším

briketa
28. apr 2011

@karol84 najlepsie je zacat cvicit tak, ze si v intervaloch jednoducho stahujes brusko, drzis vtiahnute napr. pat minut a zas uvolnis. ja som sedem tyzdnov a uz makam, lebo po troch detoch uz veru nic nesmiem nechavat nahode

karol84
28. apr 2011

@briketa no já se zatím jen zhluboka nadechuji do břicha a do prsou, jak nám radila rehabilitační sestra v porodnici. na nic jiného zatím nemám odvahu

alzbeta.hod
28. apr 2011

prosím o radu, jsem po císaři 7 měsíců a při menstruaci a po ní mě v oblasti jizvy pobolívá nebo je to spíš citlivý. Je to běžný?

alzbeta.hod
28. apr 2011

@janka2504 Bolesti se neboj, opravdu jsou perfektní věci na bolest,. Já teda nechtěla na bolest nic, dalo se to snést. Nejhorší je otáčení v noci a vstávání z postele jinak to je v pohodě. Když to bolelo tak jsem si šla k sestřičkám pro čípek na bolest a opravdu okamžitě pomohl a bylo dobře.

sirinka
28. apr 2011

@karol84
@briketa no ja tak klasicky sice necvicim, ale cez dvihanie deticiek a okopavanie v zahradke, byciklovanie..proste robim uplne bezne cinnosti...a ani zvysenej namahe sa nevyhybam
dnes som bola u dr. na kontrole, ukazal mi maternicu a jazvu na nej, teda po dvoch CR je v tom meste stencena, uz nikdy nebude ako nova 😀 pekne to bolo vidno...

alzbeta.hod
28. apr 2011

???

sirinka
28. apr 2011

@alzbeta.hod ja som po prvom CR nemala vobec ziadne problemy pri menstruacii a teraz este je to skoro 🙂

alzbeta.hod
28. apr 2011

@sirinka tak to ti závidím.. já to při MS cítím vždy

atrami
29. apr 2011

Ja som po druhom nabehla na cvičenie asi po 6 mesiacoch. Po treťom možem len bežné- bicykel, plávanie, okopávanie v záhrade 😀 , keď som začala brušáky, tak som začala krvácať. Rodila som 10/2008- maternicu mám v mieste rezu tenšiu. Teraz možem pozvolna začať. Mám nejakých 59 kg, ale na bruchu pneumatiky, tak nech to do leta zmizne- ale či to bude tento rok netuším.

sirinka
29. apr 2011

@atrami vyse dvoch rokov nemozes cvicit?

atrami
29. apr 2011

@sirinka , mám 3 sekcie a najprv ma bolela maternica a potom som začala krvácať. Začala som až po odstavení a zhurta, pri druhom to išlo bez problémov, ale teraz to nemám prehánať.

sirinka
29. apr 2011

@atrami aha, lebo ja mam za sebou druhu sekciu a tiez mam v jazve maternicu uz stencenu...tak aby som si dala pozor 🙂 no uvidime, ale tiez by som sa rada zbavila pozostatkov tehu bruska 😀 no este mam cas...

zuzin78
29. apr 2011

ahojte holky. som po cisarskom mesiac a chcem sa vas spytat, ako dlho ste spinili ? a kolko vas bolela ta jazva? mna boli ked ide zmena pocasia, tak neviem ci je to ok, alebo nie. dakujem za odpoved. pekny den

sirinka
29. apr 2011

@zuzin78 no ja som krvacala cele sestonedelie a este aj par dni po...ale uz je to ok a ani jazva ma uz nebolieva...

zabkatt
29. apr 2011

ahoj ja som rodila teraz 19teho cisarskym a už nešpinim🙂 pri prvom som nešpinila už ked som šla z nemocnice po 5tich dnoch🙂 u niekoho to trva dlhšie u niekoho kratšie každa žena a každe telo je ine.
Baby a ako ste na tom s kupanim? kedy ste sa prvy krat po CR šli okupať? ja by som sa do vane hodila aj hned🙂

sirinka
29. apr 2011

@zabkatt no ja by som pockala po sestonedeli, resp. aspon par dni po skonceni spinenia, nech je to vnutri zahojene...

abriela
29. apr 2011

30.3. som mala sekciu, alebo nazvem to potrat v 22 tt v celkovej anesteze. Po 24 hodinach, po zakroku ma sestricky nahanali chodit, no nevladala som sa ani pohnut, ani otocit. Ked som si nejako s pomocou sestriciek sadla, krutila sa mi hlava. Aj ked tieto stavy vyvolavali aj lieky, kt. som brala aby sa mi netvorilo mlieko. Sama som sa velmi tazko postavila az po 2 dnoch aj ked krutenie hlavy trvalo celu dobu pocas brania liekov (10 dni).
Obdivujem vas mamicky, kt. sa po CR dokazete postarat este aj o dieta.
Krvacala som asi 4 dni a potom uz len take slabe spinenie, kt. nebolo ani kazdy den. Teraz 26 den po CR som uz dostala mrchu. Je ina, ako byvali predchadzajuce. Silnejsia a trva dlhsie. Dostali ste mrchu aj vy tak skoro?
Jazva ma ani velmi neboli, ved donedavna bola necitliva 🙂, boli ma skor na dotyk okolie jazvy.

maca_p
29. apr 2011

@abriela ja som dostala menzes 10 dni po 600n po prvom SC. teraz po druhom SC som este stale v 600n, ale akoby som citila ovulku, tak neviem co sa z toho vykluje...

abriela
29. apr 2011

@maca_p no u mna 600N este 2 tyzdne trva. Citis ovulku? Wau, a mozem vediet ako?
Ja som do zaciatku tehu, vyuzivala metodu plodnych/neplodnych dni a ovulku som poznala len podla hlienu a chute 🙂. Chut na milovanie bola uz asi 10 den po SC.

zabkatt
29. apr 2011

@abriela ja teba obdivujem zase že to berieš s takym nadhladom že potrat v 22tt držim palčeky v buducnosti nech je to už len dobre🙂
ja som mala tiež točaky hlavy a pocit na zvracanie a aj teraz rana trochu boli hlavne v noci ked vstavam k malemu jednemu či druhemu, ale pomaly sa to zlepšuje. 🙂

irsina83
29. apr 2011

@abriela aj mne sa krutila hlava po cisarskom ked ma sestricky postavili na nohy na druhy den...a co sa tyka ms tak aj ja som ju mala a mam inu ako pred tehu tiez je silnejsia, dlhsia ale nebolestiva, pred tym som mala velke bolesti po kazde...a aj ja sok mala citlive okolie okolo jazvy ale do pol roka to vymizlo. a ked sa mozem spytat preco ti robili urgentnu sekciu ktora koncila sekciou?? lebo aj ja som mala urgentnu v celkovej anesteze...

abriela
29. apr 2011

@zabkatt Dakujem. Pozeram, ze druhy syncek Alex ma este len tyzden a par dni. Gratujem k syncekovi a prajem vam vela zdravia, to je dolezite.
Aj ked som to napisala, ze potrat, je to premenlive. Prve tyzdne boli hrozne. Malu som mala kazdu noc pred ocami, v koliske, rozpravala som sa s nou. Na kociky ked nahodou idem von (vyhybam sa tomu) este stale pozeram.
Do prace sa mi nechce. Len tyzden pred sekciou som povedala, ze som tehu - aj to len par ludom, ale teraz ked som uz 5 tyzden mimo prace vie o tom co sa mi stalo kazdy.

abriela
29. apr 2011

@irsina83 Podstupila som sekciu, pretoze 6 dni sa leakri snazili vyvovat porod a neslo to. Cim viac ma napichavali, tym viac sa moje telo branilo. Moja mala bola silna a nechcela zomriet ☹
Malej Elinke gratulujem k prvemu rôčku a prajem vela zdravia, stastia a peknych chvil.

irsina83
29. apr 2011

@abriela je mi to hrozne luto co sa ti stalo ☹ a preco ti ho vyvolavali skor?? ja som mala preklapsiu, ranku na krcku, cysty na placente a placenta nevizivolala malu od 27tt a zistili mi trombofiliu....vsetko naraz...

natama
29. apr 2011

@abriela je mi moc lito, co se ti stalo 😢 a obdivuju, jak jsi silna
@sirinka @atrami rekli vam neco k pripadnemu dalsimu tehotenstvi, kdyz pisete, ze tu jizvu mate ztensenou? diky

abriela
29. apr 2011

@irsina83 takze tiez mas malu bojovicku. Moja mala mala rastep bruska, to som vela od 12tt ale v 21tt na morfologii lekar identifikoval, ze defekt je rozsiahli, tazko sa to zoperuje a pridali sa k tomu este problemy s kostami - boli kratke. Preto navrhol ukoncenie tehu.

irsina83
29. apr 2011

@abriela je mi to velmi luto, ale ver ze malickej je lepsie, len by sa v zivote trapila a ty by si bola uptrapena z jej utrpenia. drz sa, zvladnes to. hej eluska je velka bojovnicka 🙂

atrami
29. apr 2011

@natama , v mojom prípade - po 3. sekci- ďalšie tehotenstvo neriešim, nakoľko mám za sebou sterilizáciu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre