Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

blueapple
23. aug 2011

@radlinka také mi v nemocnici doporučovali začít intenzivně cvičit (týká se to hlavně přeříznutých přímých břišních svalů) min. 6 měsíců po sekci. Do té doby opatrně ! 😉

skybaby
23. aug 2011

ahojte, chcem sa spytat ci rodil niekto cisarskym s epi??? ja som totiz pri prvom porode mala najprv napichnutu epi a az potom bol z toho cisarsky a tak mi tam len nieco dopichli a stacilo potom lezat len 12 hodin a nemala som ziadne bolesti hlavy ani nic ine .... teraz mi dr. tvrdi ze namiesto spinalu mozem mat epi, len to treba extra zaplatit (za spinal sa neplati) a teda napriek tomu asi do toho pojdem .... mate niekto nejake skusenosti??

silviadaisy30
23. aug 2011

@xlili to si viem predstavit ved cakame tak dlho pokial to mozeme uvidiet a drzat v naruci 🙂 a potom mame byt zase bez nich......vies to sa sestrickam nechce behat a nosit deti hore dole preto....my sme sa na izbe medzi sebou pytali ci to niekomu vadi ak si nechame babo pri sebe,a jasne ze nikomu....aj ked mala niektora babo co vrieskalo ale ved to uz skoro kazda mala take citenie ze ved to moze aj moje tak plakat,,,no jednoducho sa nikto nestazoval.....a sestricky behali kolkokrat sme zvonili 🙂 🙂

lubkasungirl
23. aug 2011

@skybaby Ahoj, ja som mala pichnutu epiduralku, potom mi zvysili v nej davku a sla som na cisarak - bolela ma potom na druhy den chrbtica v mieste vpichu - nechala som si tam po cisaraku este epi - lebo mi tam dodavali proti bolesti. Inak chrbtica ma bolela mozno aj preto, ze som chytila zapal mocovych ciest - bolesti hlav ziadne.

xlili
23. aug 2011

@radlinka Mně můj gynekolog řekl po šestinedělí, že pokud mě nebolí jizva, tak můžu posilovat klidně i břicho.. Jen nesmím skákat 😉 Jinak v porodnici říkali, že nejdříve po 3 měsících.

radlinka
23. aug 2011

@monny89 ja tiez presne tri ako ty 😉 diky moc x

radlinka
23. aug 2011

@xlili no my mame uz cez tri mesiace, ale obcas ma trosku este zaboli, tak slabo...tazko povedat, nic tam nie je vdino, vsetko vyzera fajn a okej alebo do vnutra clovek nevidi ze ano, tak cakame este nech je vsetko v pohode.

mona12071
25. aug 2011

ahojte prepacte ze vas otravujem ale potrebujem radu dostavam do brucha krc ked sa rychljsie postavim a niekedy taku ze si musim sadnut nieje to stale len ked nieco rychlo zrobim mala ste to tiez niekto ra teras som v 20 tt ☹

radlinka
25. aug 2011

@mona12071 ahooj moni, ja som to mala ale v poslednom stadiu tehu, tiez som sa ponahlala, vela chodila a vsetko vybavovala nonstop, tak som si az sadnut musela, zastavit sa a nadychnut sa. Spytaj sa nato, co ti povedia, mne povedal vtedy doktor, ze mam viacej oddychovat s vylozenymi nohami na vankusiku, polohovat a nebehat, vsetko pianko v klude. 🙂

wewerka000
28. aug 2011

baby ako to je s babetkom ked ste na jiske?ako casto vam ho nesu,kde je za ten cas a moze byt pri nom ocino alebo navstevy....???

nena62
28. aug 2011

@wewerka000 mne babo ukazali len raz,čo som ležala na jiske a to len na par sekund...

mishusha
28. aug 2011

@wewerka000 mne obidve baby doniesli asi dva krat pocas pobytu na jiske, obidva razy mi ich prilozili na prisatie. pokial si ty na jis tak babenka su na novorodeneckom, a aspon u nas to tak je, ze navstevy ako tatko a najblizsi si mozu deticky pozriet tam 🙂

mirca
28. aug 2011

@wewerka000 ja som rodila vecer, malu mi ukazali hned po porode a potom som ju videla az obden na obed (vraj mali toho vela 😒 ) ... ale mamickam, co rodili den po mne priniesli deticky v priebehu dna dvakrat.

scarlett501
28. aug 2011

Ahojte dievčatá,ja mám za sebou 2 cisárske a čaká ma tretí.Prvý bol kvôli zlej polohe bábätka,no a ten ďalší mi odporúčali,vraj je maternica v mieste rezu stenšená a hrozí jej prasknutie pri pôrodných tlakoch.Vybrala som si spinálnu anestézu a nemenila by som s celkovou ani za svet!Hneď ako bábo vybrali,počula som jeho "vreskot" a hneď mi ho ukázali a vedela som,že je ok.Aj anestéza je slabšia a noehrozuje tak bábo ako pri celkovej.Bolesti síce sú síce kvalitné,ale dajú sa prežiť.

maminka142
28. aug 2011

@scarlett501 cítila si velke bolesti brucha, ked ťa rezali? Kolko davok epi si mala? Ja som pri prvom bola v uplnej narkoze, lebo som sa bala bolesti pri spinalnej... Mam asi posunuty prach bolesti 😒

maminka142
28. aug 2011

@lubkasungirl ja som mala uplnu narkozu... Ake to je pri spinalnej? Cítila si bolesti pri samotnej operacii?

leeenkaaa
28. aug 2011

ahojte baby ja som mala dva cisár ten prvý bol koli preeklampsíí takže sme museli zachrániť drobčeka ten druhý som si radšej vybavila a chcem sa opýtať tretí je v pohode ? to sa ešte može mna v nemocnici upozornovali že to jue už na vlastne riziko ale mám dvoch chlapcov a srdiečko ešte piští po dievčatku 🙂

lulu19
28. aug 2011

ahojte tak pridaM AJ JA MOJU SKUSENOST aj ja som nakoniec musela rodit cisarskym lebo malemu klesli velmi ozvy ale pochvalujem si .epi my pichli skvele nic som necitila ,na sale ako ma rozrezali my vraveli ze to bude neprijemne ale ja som nic necitili ani tlaky ani bolest nic keby somnou troska nehybali tak ani neviem ze ma rezu ,cely cas sa somnou rozpraval anesteziologa maleho my ukazali ,zasili ma previezli na pooperacne a tam somspala 2 hodiny a ked som sa zobudila citila som sa skle ziadne bolesti som nemala len som si este necitila uplne nohy .ani vecerr ani na druhy den som nemala ziadne bolsti chodila som normalne aj som sa zohynala .takze ja si pochvalujem .super porodnica a super doktor batovsky v leviciach

hehena
28. aug 2011

@lulu19 to považuju za nějaký kouzlo 🙂) gratuluju a nechápu! já nemohla pořádně chodit ještě nějakej ten pátek (né pár dní, ale týdnů to trvalo), jizva se hojila špatně (4. měsíce), velká krevní ztráta, takže slabost byla dlouho.... no s druhým si tohle nedovedu moc představit, bo jak bych se postarala o dvě děti? :-O no a bolesti........ dají se přežít, to jo, ale aby to bolelo tak silně a tak dlouho, to jsem nečekala... (no a na sále mi bylo hodně na zvracní, nevím co mi připíchli, ale byla jsem parádně zfetovaná, málem jsem tam usnula)..... .))))
ovšem ještě jsem to měla dobrý, moje sestřenice musela se po 2. měsících znovu na sál...

lulu19
28. aug 2011

@hehena no ja neviem ja sa celkom dobre zotavujem aj po operacii som sa sklvele zotavila aj po cisarskom jedine co my bolo tazko bolo vtat po tych 24 hodinach lebo sa my kruutila hlava ale to po hodinke preslo a ja som uz primala nastevy muz bol sommnou hned ako som vtala my pomohol do sprchy ale o bolesti neviem nic nemala som ziadnu nastastie .uvidime ako to bude pri druhom .ozaj musim rodit aj druhe cisarskym ked bolo prve ?

dejnas
28. aug 2011

@leeenkaaa tak mne dr. povedal, že pokojne aj tri sekcie sa dajú zvládnuť, pokiaľ sa rany pekne zahojili a nie sú nejaké iné obmedzenia...
inak čo sa týka mojich skúseností - obe deti som mala sc, rozdiel len 17,5 mesiaca... obe boli pri spinálke, žiadne problémy, bolesti mierne... druhý krát sa nám "podarilo" rodiť s kámoškou spoločne v ten istý deň 🙂 boli sme spoli na izbe a sestričky nás pred doktormi celý čas chválili, že sme super zotavené, rozchodené skôr, než klasické rodičky a že sa pri nás na JISke nudili! 😀 došli na vizitu, že tu sú "hviezdy nášho oddelenia" 😀
no ale tak, ono každý má inú citlivosť, prípadne iné problémy a komplikácie a veľa robí aj psychika

všetkým, ktoré čaká s.c. držím palce!

dejnas
28. aug 2011

@maminka142 pri spinálke necítiš vôbec bolesti.... ja som prvé bolesti začala pociťovať cca po 3 hoďkách od operácie, ale okamžite mi dali anestetiká, zabrali rýchlo, takže pohodaaaa

z postele ma vyhnali prvýkrát po 8 hodinách, druhýkrát cca po 12 hod.

ivetusik10
28. aug 2011

@leeenkaaa ahoj ja mam tiez 2 chlapcov a 3 augusta sa nam narodila krasna dcerka livinka je to trochu bolestivejsie ale pre moju princeznu sa to dalo vydrzat

hehena
28. aug 2011

@lulu19 dle mých informací není první porod císařem důvodem i k druhýmu. takže dle mě nemusíš! u mě je to nevyhnutelná záležitost, tak proto píšu, že si to nedovedu představit i podruhé, když už mi tu běhá raubíř.... no snad to bude lepší, nebo holt budu muset poprosit rodinu o pomoc.

@dejnas já myslím, že víc než o citlivost jde o to, jak se člověk hojí. já se porodu císařem nebála, byla jsem jen lehce nervozní a velký bolesti jsem vůbec neočekávala, takže psychikou to být dle mě nemohlo vůbec. těžko říct, jestli k tomu snad mohla přispět krevní ztráta, nebo špatná snášení anestezie, to netuším. nám v porodnici jako císařovnám dokonce nabízely sestry dýl čípky na hojení než maminkám, tkerý rodily přirozeně.... jinak vstávala jsem po 28 hodinách a bohužel až na třetí pokus, prostě jsem omdlývala..... a bolesti jsem cítila snad až při první cestě do sprchy, když to začalo přicházet k sobě...... jako ráda bych zažila to, co tu popisuje hodně mamin, že byly zotavený rychle..... nechápu, jak je možný, že jsou v tom takový rozdíly... po přirozeným porodu to chápu, každej je jinak dlouhej, bolesti jsou různě intenzivní, samotný tlačení různě dlouhý a stejně tak různý porodní poranění, ale při CS to moc nechápu....

maminka142
29. aug 2011

@dejnas To by bolo super 😀 Ale asi to je individualne, ked niektore ženy cítia bolesť 😖 Alebo v ako v ktorej nemocnici to pichnu 😕 Tak ty si potom mala šťastie... Môžem sa opytať v akej nemocnici si rodila? Ďakujem 😉

lubkasungirl
29. aug 2011

@maminka142 Nie, ziadna bolest, iba take tlaky - najmä ked mi maleho z bruska vyberali, tak mykalo so mnou zo strany na stranu 😉 Ale je to super byt pri vedomi, netrva to dlho, pocula som zaplakat a hned mi ukazali malickeho, dala som mu aj pusinku 😝

leeenkaaa
29. aug 2011

@ivetusik10 je to je super ..no bolest prejde ved to je jasne len ma všetci strašia že treti cisár sa už vraj nemože ..a možem vedieř kolko meju roydiel vekový ..ja som mala 3 roky ale ten druhý cisárbol sakra bolestivý ..

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejnas
29. aug 2011

@maminka142 v topoľčanoch,
ono takto: pri prvom (neplánovaný) som cítila len také šteklenie... ja som si myslela, že ešte mi spinál neúčinkuje a oni mi natierajú brucho tými dezinfekciami... no a zrazu som začula detský plač a normálne som bola zaskočená, v prvej sekunde mi vôbec nedocvaklo, že už je malá von, až o pár sekúnd, že bože, to už plače moje 😅 ... samoška, že mi ju ukázali a tak....
pri druhom (plánovaný kvôli krátkemu odstupu) som si už všetko vopred naštudovala, aby som bola múdra 😝 takže vtedy som cítila také jemné mykanie a viac som si predstavovala a uvedomovala, čo sa so mnou deje... ale to všetko pripisujem tomu, že som mala tieto postupy načítané... ale bolesť rozhodne nebolo cítiť...
na druhej strane som už bola pripravená, a keď mi počas operácie začal klesať tlak, hneď som sa ozvala, že sa mi začína točiť hlava, to už sa ale aj anesteziologička pýtala, či mi nie je zle, takže, keď som povedala, hneď mi pichli (neviem, adrenalín?) a o pár sekúnd úľava a zasa o.k.
takže, ak môžem poradiť, pri spináli nečakajte a hneď hláste nejaké pocity, veď dr. posúdia, či je to "normálne" alebo to budú riešiť

u nás v nemocke sa doslova tešili, že som si sama dobrovoľne vybrala spinálku, anesteziológovia si to chválili (samozrejme okrem všetkých možných zdravotných aspektov pre matku i dieťa) z dôvodu, že môžu priamo komunikovať s pacientom

maminka142
29. aug 2011

@dejnas fuha, tak to už som pokojnejšia 🙂 A ta spinalna an., to vlastne pichaju epiduralku, či niečo ine? Lebo som počula viac nazorov, že je to epiduralka, potom, že je to niečo ine ako epiduralka pri spin. Ako to je? Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre