Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evvkaa
19. dec 2011

nie dali ma rovno na izbu 🙂 no s cisarskym tusim tri dni mala kanilu oni ti budu davat od bolesti a tekutiny a cievku ti daju dole ked budes vstavat a to uz budes musiet chodit sama na wc 🙂 to je den ked ti robia cisarsky jeden den cely este lezis a na dalsi den budes vstavat nemusis mat strach

llluckaaa
19. dec 2011

@evvkaa Máš tři císaře? Prosím tě, jak to probíhá v těhotenství? Máš nějaká speciální vyšetření a víc tě hlídají? My právě přemýšlíme o třetím dítěti, ale po dvou císařích mám dost strach.

evvkaa
19. dec 2011

@llluckaaa ahoj no mna nesledovali nejako viac ale ku koncu som mala problem s jazvou mala som ju dosr tenku tak v 36tt som sla do nemocnice tam som lezala do porodu nemala som ani take velke problemy len ma pobolievalo podbrusko aj pri chodeny som citila pichanie ale ja som mala aj zrasty inak ziadne problemy len az tak od 8 mesiaca ma bolela dost jazva aj mi povedal doktor ze keby som bola doma tak sa my mohla jazva zacat trhat a to doma som robila vsetko :( ale nastastie sa nic zle nestalo pocula som o jednej ze mala 5 cisarskych to mi vravel doktor v nemocnici a ze mala vsetko bezproblemove no ja by som si uz netrufla na dalsie tehotenstvo a uz ani nemozem

llluckaaa
19. dec 2011

@evvkaa Děkuju. Hlavně že to dopadlo dobře 🙂 S tím ležením posteli ke konci těhotenství asi člověk musí počítat.

evvkaa
19. dec 2011

@llluckaaa no pri dcerke som prisla rovno na cisarsky vecer a ramo mi ho robili pri synovy som bola v nemocnici koli vysokemu tlaku tak sa narodil o dva tyzdne skor a teraz tiez sa mi narodila dcerka dva tyzdne pred terminom bola som rano po ranajkach na monitore a mala som kontrakcie ja som o nic ani nevedela 🙂 ja ani vobec neviem co su to kontrakcie 🙂

peya104
19. dec 2011

@evvkaa jej, mna čaka tretia sekcia buduci tyžden.kedy si sa postavila na vlastne? lebo po druhom mi to išlo o dosť skorej než po prvom, neviem si predstaviť ako to bude teraz a ako dlho ste boli v nemocnici?

evvkaa
20. dec 2011

no ja som po prvom vstala ako keby nic pri druhom cisarskom to bolo horsie a teraz to bolo dobre citila som sa lepsie ako po druhom reze kazdy vnima bolest inak a aj telo sa hoji za kazdym inak 🙂 tak ti drzim palce aby si to vsetko zvladla na vybornu 🙂 a ako ides spinalkou?

petkave
20. dec 2011

Ženy, klobúk dole, palce hore... 3x cisársky? Tomu sa povie odvaha... No uvidíme, možno o pár rokov aj ja budem na tom rovnako, keďže u mňa je cisársky automatika a inak rodiť nemôžem... Už iba tú odvahu nazbierať 😀

evvkaa
20. dec 2011

@petkave ahoj ja ked som lezala v nemocnici lekar mi povedal ze nedavno robil jednej piaty cisarsky tak tomu sa povie odvaha ja by som si uz netrufla :(

natama
20. dec 2011

@evvkaa jak tenkou jsi tu jizvu prosim te mela? a v te nemocnici se to planovalo jak?CS na nejaky planovany termin nebo se ekalo na prvi kontrakce? diky

evvkaa
20. dec 2011

no mala som ju 3,8mm ked ma hospitalizovali a na druhy den bola 3,6mm a pred porodom som ju mala 3,2mm vraveli ze ked bude na 3mm tak sa ide hned na cisarsky len chceli pockat aspon do 38tt potom som uz mala rano kontrakcie ale slabe ja som o nich ani nevedela len mi tvrdlo brusko

natama
20. dec 2011

ty jo, tak to koukam. ja ji mela 2mm, ale teda u druheho a i bych to mohla zkusit prirozene, kdyby to tedy zacalo do terminu. a pokud by ses az na tu hodnotu tech 3mm nedostala, tak by delali CS az kdyz by porod sam zacal?

helcas
20. dec 2011

já jsem našla v odborném časopise sanquis jako hranici 3,5mm...ale jinak jsem několikrát narazila na názor, že na tloušťce jizvy nezáleží, spíš na kvalitě, pevnosti a děloha může vydržet, i když je jizva tenčí

natama
20. dec 2011

jj, casto to tak maji, proto jsem prekvapena z te hospitalizace pri 3,8.

evvkaa
21. dec 2011

@natama no mne ho robili ked mi zacinali bolesti ukazal ich monitor 🙂 ja som mala aj bolesti v podbrusku aj spodny sediment ma bolel tak jedno s druhym a kazdy lekar mi vravel inak takze asi tak 🙂

evvkaa
21. dec 2011

@helcas kazdy lekar je iny kazdy postupuje inak mozno tam este nieco bolo co mi nepovedali :(

miranda77
23. dec 2011

@helcas také jsem četla o hranici 3,5mm k přirozenému porodu ... a tohle by měli naměřit v 38tt ... přirozený porod by se měl rozběhnout sám a pak by měla být jizva minimálně 2,5mm ... jesli si to dobře pamatuju 😉

no já nevím ... bavíme se takdy o milimetru - samozřejmě nechci nějak podceňovat přesnost lékařských přístrojů, ale té přesnosti moc nevěřím ... 😝
a také po celé délce jizvy ta hodnota nemusí být stejná, takže pokud jsou bolesti v místě jizvy, není o čem diskutovat ... 🙄

evvkaa
23. dec 2011

@miranda77 no ja som mala hrozne bolesti ked sa mala hybala v mieste jazvy vtedy som busela trochu chodit a len som predychavala :( no nastastie sa nic nestalo no neviem si predstavit ze by sa to zacalo trhat ked som bola doma s detmi :(

miranda77
25. dec 2011

@evvkaa no i když mne trápí, že mám dvě sekce, myslím, že ta operace je dar z nebes ... 🙂 tak krásné vánoční dny a v novvém roce spousty nezapomenutelných zážitků!

evvkaa
26. dec 2011

@miranda77 no ja keby som si mala vybrat tak si vyberiem cisarsky tam sa tak clovek nemusi trapit s bolestami ako pri normalnom porode sice je bolest potom ale da sa to vydrzat 🙂

evvkaa
26. dec 2011

@miranda77 aj tebe prajem stastny novy rok 🙂 nebola som tu par dni tak pisem teraz 🙂

katulka74
31. dec 2011

@teleranka ahoj,ja mam 3 cisarske za sebou,rano 11 sa maly narodil,vecer o 11 ma uz postavili do sprchy a rano o 6 pred vstavanim mi vybrali cievku,infuzie mi tiekli len do nekakej 6 vecer v den porodu.

teleranka
31. dec 2011

@katulka74 AHOJKY ... a aku si mala narkozu? super, ze si mohla vstat tak skoro.

erikababula
31. dec 2011

Stastny novy rok maminky,ja som mala malu tiez cisarskym a isla by som aj druhy krat da sa to vydrzat🙂

katulka74
31. dec 2011

@teleranka spinal,pri prvych dvoch celkovu a bolo to horsie,tazsie som sa zotavovala.

maca_p
3. jan 2012

@katulka74 ja naopak. po spinale som sa tazsie zotavovala ako po celkovej anesteze.

hipp
7. jan 2012

neviete nahodou ci je mozne robit cisarsky rez ked som nachladnuta???teda kycham a soplim, ine priznaky ako teplotu alebo kasel nemam...

iwesska
7. jan 2012

@hipp Nie je to moze, musis byt zdrava. Lebo musia ratat aj s moznostou, ze ta bude treba uspat a to by ti mohla hrozit celkova infekcia pri zavadzani dychacej trubice. A mohla by si sa aj udusit, to si nikto na seba nezoberie.

helcas
7. jan 2012

@hipp ahoj, ja taky mela v termin cisare v celkove nark. rymu, byla jsem zahlenena az hruza a ptala jsem se jich a rikali, ze pokud se mi dycha dobre, ze to pujde... a operaci udelali..ono ale asi nemaji moc na vyber, kdyz je to akutni 🙂 leda ze by se preslo na epidural, ale to stejne v nekterych hodne akutnich pripadech nejde..

mata1977
8. jan 2012

caute babky,teda ewkaa prosim ťa chcem sa spýtať teba,ked si mala už 3 cisarske :lekar nenamietal na tretie tehotenstvo po dvoch cisarskych????a po druhom ťa nepobolievala jazva???lebo mňa pobolieva..a mam za sebou 2 cisarske,ten posledný bol v novembri 2009 a rozmyslame ešte nad jednym babenkom...dakujem ti za odpoved...alebo mamičky ,ktore mate viac cisarskych napište..dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre