Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katja78
27. jún 2008

jejke, si gynekologička?
ja síce nie som, ale počas praxe som odasistovala zopár desiatok cisárskych.
neviem, či som teda popri tom spala, keď som "držala háky", ale cez relatívne malý rez by sa celá maternica S BÁBATKOM nezmestila

jejke
27. jún 2008

Katja,maternica s bábätkom nie, ale prázdna maternica po vybratí dieťatka áno, písala si o ne-vyberaní orgánov, preto som zareagovala 😉 http://www.leechvideo.com/video/view2091584.html

binki
27. jún 2008

petule.h: co tě přesvědčilo mít další? nemyslím takové ty obecné fráze, jak jsi překonala minulý zážitek? 😅

jejke
27. jún 2008

Ospravedlnujem sa dala som zlý link,
😲

https://www.youtube.com/watch?v=Bq1dPi1eNjc
certica
27. jún 2008

lulu 😀 , fakt nestresuj 😉
mna pobavil proste cely ten prispevok (v dobrom), jednak ked som si predstavila spominanu herecku s tym jej konskym vyrazom tvare (nech mi odpusti), ako prezentuje uvedeny vyrok... no a potom aj ten tvoj dodatok.
skratka, bud kludna 🙂 . je to operacia ako kazda ina a inac tu na konovi je aj niekolko link-ov na live priebeh sc.

petule.h
27. jún 2008

binki: ten porod byl v pohodě...byla jsem vlastně ráda, ŽE JDU POD CELKOVOU NARKÓZU..a už to čekání skončí...cévka mě nebolela, protržení placenty taky né...no a pak jsem už spala..mimi bylo zdravé...a je zdravé..naopak, druhý císař by byl ok..protože jsem zažila i tu bolest před tím...já jsem se hned 2 den postavila a snášela vše v pohodě... 🙂

katja78
27. jún 2008

jejke, maternica v IX.mesiaci tehotenstva váži asi 8OO g, s bábätkom siaha po rebrové oblúky, po vybratí bábätka po pupok. horizontálny rez pri klasickom cisárskom sa robí v úrovni Venušinho pahorku (tam kde sa končí ochlpenie ženského prirodzenia). fakt to nie je možné vybrať celú maternicu z takto lokalizovaného rezu. a maternica sa vo svojich horných častiach upína dosť pevnými väzmi na okolie.
a na tom linku s a.nicole smithovou teda už vôbec nie je nič vidno.

jejke
27. jún 2008

Katja, je to možné,
tu je o tom článok, neviem aký rez jej robili ale dieťa vybrali von aj s maternicou
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=200...

a niečo milé asi v nižšom štádiu tehotenstva dieťatko potrebovalo operáciu, podalo ručičku doktorovi 😀
potom ho dali späť aby dorástlo.
☹ 😅 http://www.snopes.com/photos/medical/thehand.asp

Katja,nehádala by som sa s Tebou,keby mi tiež nevyberali maternicu von a vonkajší rez mám malinký, v oblasti bikiny 😉
Už som to videla na videu ale dnes nemám čas hľadať, tak ak nájdem pošlem to sem niekedy nabudúce,
ináč ak si od fachu, nemohla by si nás trochu oboznámiť o masáži jazvy po sekcii, myslím tej vnútornej,
vraj sa masážou dá predísť zrastom/??? 🙄 /Nechápem prečo nás o tom doktori neinformujú 😖

Niečo na tú tému,http://www.mauihealingkits.com/index.php?view=c...

katja78
27. jún 2008

Ja sa s tebou nehádam, len píšem o tom, čo som videla. Písala som o klasickom cisárskom, nekomplikovanom, nie o operácii plodu. Bikinový rez má cca 15 cm, vedie sa v dolnom segmente maternice. V tom istom mieste sa dá v pohode, bez vyberania celej maternice, zašiť. Ak je dôvod na vyberanie maternice v zmysle manipulácie s ňou, chápe sa to ako komplikácia a treba pri tom rozšíriť pôvodný rez.
Mimochodom, ako vieš, že ti vyberali maternicu? To ti povedal operatér, alebo asistujúci, alebo nebodaj manžela pustili pozrieť sa do operačného poľa? Ak nie je zdravotník, veľmi o tom pochybujem.
Som lekárka, nie gynekologička, o masáži jazvy, ako sa prezentuje v poslednom linku, som ešte nepočula, nemyslím si, že je nevyhnutná, ale skôr sa spýtaj gynekológa, alebo postupuj podľa inštrukcií z danej stránky.

kalo
27. jún 2008

holky...nečtu celou diskuzi, ale k posledním příspěvkům....
-čištění dělohy se při CŘ děla /tzv.kyretáž/. (Pak je i poporodní krvácení v šestinedělí jen pár dnů)
-a masáž jizvy je důležitá opravdu kvůli srůstům...nejlépe začít co nejdříve. Na to mě upozorňovali už v nemocnici a sestra mi i ukazovala jak... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jejke
27. jún 2008

Katja, zlato, 😅 😅 píšeš:
"""fakt to nie je možné vybrať celú maternicu z takto lokalizovaného rezu. a maternica sa vo svojich horných častiach upína dosť pevnými väzmi na okolie"""
tak toto nie je hádanie to je len protirečenie, oponovanie a argumentovanie, 😖
tieto argumenty sú nesprávne,
asi máš málo praxe , možno aj teoretických poznatkov ale nemusíš mi ďakovat že som Ťa vyviedla z omylu 😉
Mne to popísal podrobne operatér, preto viem že aj cez 15 cm rez vytiahnu von prázdnu maternicu, to dá rozum keď tadiaľ prešlo štvorkilové bábo s priemerom hlávky ojooo, podstatne viac ako má maternica s hmotnosťou 800g,a hrúbkou steny ani nie centimeter 😎
a s tými väzmi ktorými je maternica upnutá na okolie je to takisto ako s jej veľkosťou , keď sa maternica zväčší 10násobne aj väzy sa spružnia s ňou ako počas 9 mesiacov rastie...

Ja som veľmi rada že tu napísala Kalo, ešte keby si nám 🙄 hlúpejším prezradila ako na to
a či pri tej masáži má alebo nemá jazva bolieť?Buď taká láskavá, Kalo 😉

katja78
27. jún 2008

svoj názor som už napísala, stále točím o nekomplikovanom cisárskom, snáď to niekto pochopil, že bežne sa na Slovensku neťahá celá maternica von z brucha. musí na to byť DOVOD (napr.vcestná placenta, alebo zlá poloha bábätka, kedy sa rez vedie úplne inde).
jejke, máš IP 😀

lenulin
28. jún 2008

K té masáži jizvy.Mně ji také doporučili.Má porodní asistentka, která nás navštěvuje po porodu mě to učila.Dříve se to opravdu nedělalo.Ale je to kvůli srostení jizvy a pak by mohl na bříšku zůstat převis pokud by jizva srostla s vnitřní stěnou.

certica
28. jún 2008

ok, ale akym sposobom teda robit tu masaz? treba vidiet alebo to mozete niekto aj popisat?

jejke
28. jún 2008

Ahojte, chcela by som sa opraviť, ak to niekto pochopil ako narážku na Katju, tak nie,

""Kalo, ešte keby si nám hlúpejším prezradila ako na to
a či pri tej masáži má alebo nemá jazva bolieť?Buď taká láskavá, Kalo """

tým som myslela že si ako hlupák pripadám ja, keďže o masáži jazvy ako prevencii zrastov som doteraz nepočula,
a láskavosť by mi urobil každý kto má s ňou skúsenosti a poradí,teda som tú prosbu o láskavosť adresovala Kalo,
Katja naozaj sa nemáš dôvod urážať, vyčerpali sme tú tému.
Kuk sem,
http://www.birthdiaries.com/diary/media001/

http://www.jeffersonhospital.org/obgyn/fibroid_...
Mýliť sa ,je ľudské 😉

kalo
28. jún 2008

Jejke: už jsem tu 🙂 Sestra v porodnici mi radila masírovat nejlépe nesoleným sádlem /nebo čímkoli mastným...měsíčková mast a pod.) Masírovat pomalu od kraje krouživými pohyby nebo aspoň s ní "hýbat" nahoru,dolu. Pak je prý dobrá tzv.tlaková masáž a to prstem do jizvy zatlačíš do hloubky na pár sekund a pustíš. Takto zatlačíš po celé délce jizvy.
Ty první týdny to bolí../teda aspoŇ mě bolelo/ Pak už je to "jen" nepříjemné. Já sice masírovala poctivě, ale dosud ji nějak krásnou taky nemám ☹ Ale je to minimum, co se může dělat...









janka1874
28. jún 2008

no ja mám 3 rezy (nie len cisarák ale jeden z nich) a o tej masáži viem len toľko že treba hýbať s rezom ale len tak krúživým pohybom a aby to nebolo na sucho tak je jedno čo použiješ či olej alebo hocijaké telové mlieko ale z vlastnej skúsenosti viem že to nie je 100% tie zrasty sa stále môžu vytvoriť to je zvnútra a to nevieme ovplivniť ešte čo je vraj dobré civičiť brušáky

ivana26
28. jún 2008

stresmenka, ranu som si nesmela namocit, ta bola prelepena. len zvysok tela som si mohla osprchovat, resp. sestricka ma umyla, lebo ja som mala co robit so sebou 😒 to bola bolest

toni78
28. jún 2008

mamky,vy co máte víc jak jeden císař-řezali vás ve stejném místě? dík

certica
28. jún 2008

toni, ano

toni78
28. jún 2008

certica-díky,moje mamka měla taky dva jeden podélně a druhý má svisle dolů a to vypadá teda hrozně ale ted je jiná doba-proto se ptám at vím co mě čeká-jeden CR už mám zasebou 😖

junovka
28. jún 2008

mna tiez rezali v tom istom rezu 😉

mata.mata
28. jún 2008

toni78, dela se to tak, ze se rez vede hned vedle toho prvniho a stara jizva se proste odstrani...to vis estetika 😉

toni78
29. jún 2008

díky-tak to jste mě potěšli 😉

kalo
30. jún 2008

Toni78: a když máš druhé dítě s takovým odstupem nenechají tě rodit normálně? Berou to automaticky zase císařem? (pokud samozřejmě není jiný zdrav.důvod...)

toni78
30. jún 2008

kalo-ano měla jsem rodit normálně ale zlobí mě srdce-mám špatné výsledky! 😒

kalo
30. jún 2008

Tak to mě mrzí ☹ Já vždycky fandím, když někdo pak porodí normálně...jenže ono těch případů je fakt mnohem méně..No jsem zvědavá na sebe, až budu mít druhého prcka 🙂
Tak držím palce toni78, až to dobře dopadne...(ale aspoň už víš, do čeho jdeš 😉 ...to je aspoň pozitivní)

toni78
30. jún 2008

kalo-jo vím ikdyž poprvé jsem rodila v celkové anast. ted to bude lepší,prcka hned uvidím-doufám 😉 ale mám strach stéjně hlavně po porodě jak budu fungovat s pořezaným břichem!!

skrecok
30. jún 2008

Ahojte baby,
neviem ci mam tu pisat o tomto...Pravdepodobne ma caka cisarsky rez kvoli uzkej panve a chcela by som vediet ci ste po cisarskom dost krvacali a ake poporodne vlozky su vhodne? Niektore pisu ze su vhodne aj Allwaysky s kridelkami co ja dost pochybujem 😅 . Viem, ze v zdravotnickych potrebach je dostat kupit, ale akej znacky?
Druha vec - podla coho sa rozhoduje ked zena dostane celkovu anestezu alebo ciastocnu, teda spinal? Ja by som nechcela byt v celkovej anesteze. 😖

janka1874
30. jún 2008

skrecok rozhoduje sa podľa Tvojho zdravotného stavu ale ak ty si v pohode tak sa uprednostňuje spinal je to lepšie aj pre bábo
keď ideš rodiť na cisársky tak je to jedno aké vložky si kúpiš len s krídelkami by som nebrala lebo prvý deň Ti možno bude pomáhať sestrička a tá sa teda baviť nebude a ani spodné prádlo vtedy mať nebudeš to až keď už budeš chodiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre