Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janula2008
12. sep 2008

Vlozky urcite 😉 a kalhotky do porodnice, takove ty sitovane se prodavaji v lekarnach..

miah
12. sep 2008

no esteze som sa spytala 🙂
som myslela, ze tak pri cisarskom potrebovat nebudem 😀
ale krvacat budem asi aj tak, ze? ☹

juzinka
12. sep 2008

ahoj miah áno krvacať budeš a dokonca asi dlhšie ako po spontánnom aspoň u mňa to je tak už som 3 tt po cisárskom a ešte stále slabo krvácam ale moja doky vravela, že to po cisárskom trvá dllhšie kým sa že na vyčistí

certica
12. sep 2008

juzinka, je to uplne individualne. praveze ja som po 1. cisarskom krvacala asi 5 dni a potom uz vobec nic, ani spinenie 😉 . po 2. cisarskom som krvacala aj spinila dokopy tak 3 tyzdne, ale nebolo to silne

miah
12. sep 2008

no tak to sa mam na co tesit ☹
juzinka mala si planovany cisarsky? kolko dni pred terminom sa robi?
citala som,ze 14dni pred terminom, je to pravda? 🙂

certica
12. sep 2008

ja praveze co mam skusenosti, tak viac a dlhsie sa krvaca po normalnom porode, v podstate pri sc ta ciastocne vycistia

certica
12. sep 2008

este ma napadlo...to dlhsie cistenie u mna po 2.porode bolo sposobene aj tym, ze mi zostala v maternici krv. zrazenina

juzinka
13. sep 2008

miah áno mala som plánovanú sekciu a robili mi ju keď som ukončila 38 tt čiže presne 2 tt pred termínom čo bolo super, maly mal krásnu váhu

binki
13. sep 2008

frufrunka: těch 5 dětí měla mezi 27 a 35lety

toni78
13. sep 2008

ahojte-já mám ted ve středu 17.9 poslední poradnu,dovím se datum a hodinu porodu-jdu císařem............bojim se trochu 😅

janka1874
13. sep 2008

miah podložka je dobrá vec a keď máš plánovanú sekciu tak si kľudne môžeš zobrať aj normálne nohavičky aspoň my sme to mali v pohode a aj vložky minimálne na prvé dni Ti treba tie originál popôrodné ale potom už je to na Tebe im je to jedno

avanka
14. sep 2008

Toni, neboj aj ja som sa bala, ale nakoniec som rada, ze som mala planovany cisar....rodila by som tak kludne aj kazdy tyzden 😀
Miah, ja som dostala podlozky v nemocke na celych 7 dni, co som tam bola, aj vlozky na prve 2 dni, ale ja som silno krvacala len 4 dni, potom som len spinila...stacili mi obycajne kridielkove vlozky...
Nosia som aj normalne bavlnene nohavicky, ale s vyssim pasom, aby netacili na ranu
Inak aj ja som mala sekciu hned po ukoncenom 38tt, maly mal 49 cm a 3300 g, takze krasa

miah
15. sep 2008

Dakujem za rady 🙂 Uz, aby to bolo za mnou 🙂
Je nutna hodpitalizacia aj pred zakrokom?

certica
15. sep 2008

miah, zvykne sa den vopred

miah
15. sep 2008

certica - vidim, ze si z Bratislavy, ty si rodila v ktorej porodnici? 🙂

montinka
15. sep 2008

miah ja som bola den pred zakrokom sice oni nevedeli presne ci bude cisarsky alebo nie aj preto som sla skorej do nemocky lebo mi tam hned robili sona a merali bambulku a nakoniec zistili ze bude cisarsky

certica
15. sep 2008

miah, na antolskej

miah
15. sep 2008

lebo ja sa stale neviem rozhodnut medzi Antolskou a Ruzinovom.. 😒
nemate niekto skusenost s cisarskym rezom v Ruzinove? ze ako to tam prebieha? 🙂

certica
15. sep 2008

miah, ja myslim, ze to prebieha uplne rovnako

moniqe3
15. sep 2008

miah: keď cisársky tak jediné v Antolskej tam sú lepšie vybavený a lepší odborníci...100%tne

certica
15. sep 2008

tiez si myslim, minimalne aj novorodencke je lepsie vybavene

zinuska
15. sep 2008

caaaaaaaaaaaaaaau Certica!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
...tak ma napadlo,ty si vlastne samicka od certa,ze? 😉 aj Ti chybam?? 😀 😀 😀 😀

lulu21
15. sep 2008

ako to vlastne je, keby mi moj dobry doktor odsuhlasil cisarsky ale napriklad starostlivost je v tej nemocnici o nicom, tak mozem ist s tym papierom potom do hociktorej nemocnici?a cisarsky mi urobia? co ak by mi to novy doktor neodsuhlasil?

zinuska
15. sep 2008

lulu a ty chces CS dobrovolne a aj ked to nebude nutne??? 😕 😕 😕 fiiiha
...si to dobre rozmysli!! 😉

dzanka3
17. sep 2008

ahojte
ja sa chcem spytat vas co mate po cisarskom - ja mam stale nad tym rezom necitlive brusko (vlastne to je asi taky prevysajuci kus - ja som dost pribrala pocas tehotenstva ☹ )

- dokedy to bude take necitlive????

- a odkedy je mozne zacat cvicit na brucho???

mata.mata
17. sep 2008

dzanka3, popravde, mne sa ta jazva do normalu dostala asi tak pred mesiacom, zmizli necitlive miesta 😉 ... a cvicit na priame brusne svaly som zacala 6 mesiacov po CR

danielkapo
17. sep 2008

ahojky, ja som uz viac nez 4 mesiace po sekciii, brusko uz je takmer v povodnom stave,ale okolie jazvy je stale trochu necitlive..inac ak si OK tak pomalinky uz mozes s cvikmi aj mesiac dva po porode..samozrejme ze len zlahka;)

mercy
17. sep 2008

No, ja mám brucho necitlivé po reze doteraz 😒 a to sa o pár mesiacov chystám rodiť cisárom znovu ☹ Ale aspoň cvičiť som neprestala, chodím na tehotenský pilates, mne pilates pomohl s bruchom asi najviac

toni78
18. sep 2008

ahojte-já jdu na plánovaný císař 25.9 a vybrala jsem si spinál,snad nebudu litovat a vše proběhne v pořádku 😉

ingulka
18. sep 2008

ahoj toni78, ja som tiez rodila cisarskym - epidural a bola som velmi spokojna. Aj ked u mna to bol akutny, ale to zotavenie sa je fakt rychle, hlavne ked ti daju do ruk babo, zabudnes na vsetky bolesti 😉
Drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre