Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

reni7
9. aug 2009

tak já sem měla plánovanej cř a byla sem v celkové narkoze i docent kterej mě operoval říkal,že je lepší to prospat a já sem byla spokojená,nejhorší je teda když máte poprvé vstát tak to je mazec,ale pak už je to jen leší,druhý den už sem normálně seděla na postely a kecala se sestřičkama na jipce,ještě chci druhý mimčo a zas bych chtěla rodit císařem v plné narkoze,měla sem asi 8 hodin poslíčky a to mistačilo 😝 myslím,že není o co stát,já sem teda s císařem byla spokojená

a koho to čeká tak se vůbec nebojte,není to vůbec tak strašný jak každej straší že je to operace a hůř se z toho dostáváte,semnou ležela na pokoji holčina po normálním porodu a byla natom hůř než já,takže se nebojte a držím všem palce 😉

zumi99
9. aug 2009

ahojte, tiez by som chcela planovany cisarsky rez len si musim najst doktora prosim poradte mi nejakeho dobreho porodnika s ktorym by som sa mohla dohodnut v BA...prve dieta som rodila cisarskym--12 dni som prenasala a potom sa mi snazili porod vyvolat, ale bohuzial sa to nepodarilo...kontrakcie sice nastali,ale po niekolkych hodinach aj odisli, tak az na zaklade zlych vysledkov na monitore a po prasknuti plodovej vody, ktora bola zelena sa rozhodli spravit cisarsky....preto si chcem radsej porod naplanovat...dakujem za info v IP 🙂

dracekmracek
9. aug 2009

Ahoj holky tak nakonec mi císaře domluvila paní doktorka 🙂 teda v Motole se k tomu primář přiklonil že to bude lepší...takže Kolem 35tt budu mít malinkého u sebe 😵

anitta
9. aug 2009

ahojky dracek užb ve 35tt?proč tak brzy?

dracekmracek
9. aug 2009

annit protože to dýl jizva nevydrží,začalo mi hodně tvrdnout bříško a mám vysoký tlak tak se musím šetřit...

anitta
9. aug 2009

ahano já bylaod 35tt v nemocnici a dotáhli jsme to do 38 tak treba to taky zvládnete 🙂 držím palce

berunka
9. aug 2009

ahojky ja bych taky pridala zkusenost s cisarem.mela jsem ho mit planovanyho kvuli uzke panvi.nakonec jsem ho ela akutne prootze jsem zacala rodit o mesic driv.mela jsem ho ve spinalnim lokalnim umrtveni a nemuzu si to vynachvalit.rozhodne nedejte na to ze pichnuti spínalu ( je to silnejsi epidural) hrozne boli a neda se to vydrzet.to je blbost.ja jsem hrozny posera na injekce,i u odberu krve omdlivam.a tohle jsem zvladla v pohode.boli to ne ze ne ale da se to tu chvili rozhodne vydrzet.krome toho hned vidite miminko a druhy den vam neni spatne a muzete se lip hybat.po dvou hodinach uz jsem citila v pohode nohy.takze pokud se rozhodujete jestli celkovou nebo epi jdete do epiduralu.nejhorsi na celem porodu bylo asi vyndavani drenu,ale to je fakt okamzik a pak uz je to den ode dne lepsi.ja jsem sla domu 5.den po porodu.a uz po 12 hodinach po porodu jsem sla po svych do sprchy. 😉 takze holky nebojte se urco to zvladnete 😉 🙂

mirkaa1
9. aug 2009

Ahojte baby, tak tieto príspevky mi konečne trochu zdvihli náladu 😉 Mňa čaká cisársky tak za 10 dní a človek pri čakaní myslí na všeličo... Stále sa neviem rozhodnúť, či ísť rodiť do Topolčian, alebo do Nitry, ale najviac som sa obávala samotného zákroku. Vaše riadky mi dodali odvahu a pevne verím, že keď to budem mať za sebou, budem môcť taktiež zhodnotiť, že to nie je také zlé, ako o tom niektorí hovoria. Ďakujem ešte raz a želám všetko dobré 🙂

dad111
9. aug 2009

ahojte. a ahlavne mirkaa1 nicoho sa neboj. ja som rodila prve dieta normalne a bolo to hrozne. mala som velmi dlhy a tazky porod a nakoniec sa malicky rodil vakuom. druhého som rodila cisarskym rezom v spinali. je to uzasne. takto by som mohla pokojne aj dvakrat do roka. su sice pooperacne bolesti ale tie su nic oproti tym porodnym a hlavne je to bez stresu. nic som necitila, sestricky z ara sa so mnou rozpravali a opisovali mi co sa so mnou deje. bolo to skvele hlavne v okamihu ked mi ukazali malickeho. urcite si to nechaj robit v spinali je to zazitok.

lulu723
10. aug 2009

Mirka naozaj sa nemusis nicoho bat cely zakrok mas asi za hodinku hotovy.tak napriklad ja som isla na operacku o 12:30 tam mi pichli do chrbtice nejaku injekciu co bolo trosku bolestive,ale inac v pohode o 13 ma previezli na operacny stol tam mi pichli druhu injekciu do chrbtice a o nejakych 10 minut som uz necitila nohy.a o 13:21 mi vytiahli malinku.asi nejak 25 minut zasivali a o 13:50 som uz bola na izbe a oddychovala som.je pravda,ze nejako 2_3 dni som nemohla nic jest,kebyze nastanu komplikacie,ale inac v pohode vsetko bolo.rano mi sestricka pomohla vstat a povedala,ze cim skor zacne chodit tym to bude lepsie a okolo 12 som uz isla sama aj na Wcko.co vsetci pozerali ako na zjavenie,lebo po cisarskom sa ma 24 hodin len lezat.malinku mi doniesli az na druhy den.bola strasne malilinkata aj som sa ju bala zobrat na ruky.inac bola na novorodeneckom koly nizkej vahe a tam som za nu chodila.teraz sa zacneme snazit o druhe babatko a urcite chcem mat este jeden cisarsky.je to parada ked nemas kontrakcie a skoro vobec netrpis ako pri normalnom porode. 🙂

grammatika
10. aug 2009

Ahojte dievcata,
pozorne si citam vsetko co tu pisete, zatial som si nic nepripustala, ale za desat dni idem rodit cisarskym rezom v celkovej anesteze a dnes uz na mna po prvy raz dolahol strach. Taky hlupy, ze sa nemusim prebudit. Citili ste niektora aj takyto strach? Ja som zvycajne clovek pragmaticky, ale asi hormony sposobili nejaky skrat. Ako som sa docitala, je udajne porod sekciou omnoho bezpecnejsi aj pre mamicku aj pre dietatko, ale napriek tomu...
dufam, ze vsetko dopadne ako ma.

moni1412
10. aug 2009

grammatika neboj sa, vsetko dobre dopadne 😉 ten strach asi dolahne na kazdu zenu pred cisarskym pod celkovou anestezou, s par som lezala na izbe a kazda ho mala 😒 ale kazda sa prebrala, neboj fakt 😉 a mozem sa spytat preco ides v celkovej? nechcela si radsej spinal?

ja som mala prvy na doporucenie ocnej ale s tym ze je to na mne, no nejak som sa nestihla rozhodnut kedze som o par hodin rodila a zbadala som sa az na operacke 😒 velka chyba v mojom zivote 😒 vraj kvoli nejakym lekarskym postupom budem mat aj druhy uz cisarsky, kedze to bolo z takeho dovodu 😒 a ja ho taaaaaak nechcem 😒 stale rozmyslam ako to vyriesit, neviem sama ci mozem vobec cosi pre to urobit. samozrejme ze keby som bola ohrozna ja a babo, tak ok, ale len pre toto 😒 nemate tu niektora podobnu skusenost? 😒

reni7
10. aug 2009

grammatika-já rodila v celkové císařem a než mě uspali tak sem jim taky žekla že mám strach že se neprobudím nebo že neusnu a tak se začali smát s tím,že bych prý byla první 😀 neboj strach s celkové je úplně normální,já sem taky měla nervy,ale můžu ti říct že šlo všechno tak rychle,že než se vzpamatuješ tak spíš 🙂 já šla na sál 15:45 a malá byla 16:04na světě-položili mě na lůžko zaráz mi dali cévku a napíchli žílu pak sem jen zavřela oči namastili mi břicho dezinfekcí a pak mi dali masku jednou sem se nadechla a byla sem tuhá,a hned sem se probudila na jipu,byl to strašnej fofr,takže neboj já sem posera z nemocnic a zvládla sem to,takže držím palce ať jste hlavně s miminkem zdraví 😉 🙂

grammatika
10. aug 2009

Moni,
indikacie k cisarskemu su ocne (velmi silne dioptrie a oslabene ocne pozadie) v kombinacii s urazom krizovej casti chrbtice - teda to, co je pri tlaceni velmi potrebne. myslela som si vsak az do 35 tt, ze to ustojim aj normalne, ale s ocami ma poriadne vystrasili a predstava odlupnutia sietnice, pripadne este vacsieho zhorsenia zraku, je naozaj neprijemna. takze to uz bude takto... spociatku som sa citila ochudobnena o spontanny porod a vsetko to, co k nemu patri, ale uz som sa uzrozumila, ze asi takto je to lepsia. len ako hovorim, dolahol na mna strach..., ani nie tak z poporodnych bolesti a pomalsej rekonvalescencii, ale taky hlupy o neprebrati sa... no a je mi smutno aj preto, ze babatko hned neuvidim...viem, ze niektore zeny si dokonca cisarsky rez zelaju, ale predsa by som mala asi lepsi pocit, keby som mala veci "pod kontrolou" a bola pri vedomi.
takze tak...

grammatika
10. aug 2009

Reni,

ved to, ze aj ja som "posera z nemocnic" a raz som dokonca uz aj podpisala revers, ked som tam lezala s podrazdenym zlcnikom a stav sa mi po prichode domov zazracne polepsil. Dakujem za podporu.

moni1412
10. aug 2009

grammatika takze nieco podobne ako ja. ja mam zriedenu sietnicu, ale tak ze mi pre istotu odporucaju tu sekciu. mna trapo presne to ze nezazijem spontanny porod, ze na SR su dovolene max. 3 cisarske a to obmedzenie potom ze uz neodporucaju mat dalsie deticky.... ja som vzdy chcela velku rodinu, tak ma to trochu trapi. teda trochu dost 😒 ty mas toho viac, tak je asi fakt lepsie ked budes cisarom 😒 ja som mala pri prvom spinal a bolo to super ze som videla hned maleho....
drzim palce aby ste boli v poriadku a mali to uz za sebou uspesne 😉

grammatika
10. aug 2009

Moni, ja som si naozaj myslela, ze oci nemozu byt pri porode sekciou ziadnou prekazkou, nechcelo sa mi tomu jednoducho uverit ale potom som si dala trosku namahu a nastudovala si nejake veci o tom a aj ked sa udajne z 80percent nestane nic, riziko 20 percent je dost velke a ocne problemy udavaju ako treti dovod pri sekcii v roznej literature. Potom som si uvedomila, že kazda dalsia dioptria navyse je poriadny handicap a aj muz mi povedal, ze radsej si vidiet dietatko ako experimentovat. Nosim sice sosovky, ale i tak, rano som uplny slepusik. Je to moj prvy porod, aj ked mam uz 33 rokov a velmi by som chcela do dvoch rokov dalsie babo, no uvidime, aky bude toto zazitok. Naozaj som sa snazila nepremyslat o tom, nepripustat si to, ale kedze sa termin neodvratne blizi, tak sa tomu asi neda predist. Pytala som sa aj na spinal, ale lekarka ma presvedcila, ze toto je pre mna lepsie.
Este som Ti chcela povedat, ze moja kamaratka bude zakratko rodit uz tretie babo sekciou, prve pri celkovej, druhe pri spinali a tretie, ak bude moznost vyberu, povedala, ze jednoznacne celkova anesteza.Takze ziadne strachy..

berunka
10. aug 2009

Reni kdyz jsi mela celkovou to vyndavali malou 20 minut???? 😕 vzdyt u celkove to musi byt opravdu rychly aby anesteze nepresla k miminku.ja jsem teda mela spinal a malou vyndali behem 5 minut.pichli mi to,ja jsem rikala doktorce ze jestli me to bude bolet tak jim mam rict a ona na to ze uz mam rozriznute bricho takze me to bolet nebude 😀 a pak uz jsem jen slysela plodovou vodu a citila tlak jak vytahuji malou a uz byla na svete.to se mi fakt nezda ze by pri celkove ji vyndavali tak dlouho.

elissa2009
10. aug 2009

caute vsetky cr. Aj ja mam rodit cr kvoli panve a strasne sa bojim. najradsej by som rodila pri celkovej anesteze a doktor povedal ze v ziadnom pripade. Ake mate skusenosti s celkovou anestezou, co ste pocitovali, ked ste vstali? Len teraz tu citam, ze to sa musi aj cievkovat, to je hroza!!!

anitta
10. aug 2009

holčiny žádný strach jen pak hoooooodne pijte j pila málo a bylo mi zle měla jsem lokálku a bylo to v pohodě a super že mimi hned vidíte je to zážitek 🙂

anitta
10. aug 2009

cevkování nic není neboj se

facovka
10. aug 2009

elissa, co ja viem cievkuje sa aj pri spinali...tiez nemozes po spinali vstavat na wc, takze stopro si vycievkovana..ja som mala celkovu anestezu, a mam blbe zazitky, zobudis sa do brutus bolesti, no ja neviem, ja som to celkovo zle znasala, preto teraz chcem spinal....aj viac dr. to asi uprednostnuje, plod nieje tak zasiahnuty anestezou a spavy,ako pri celkovej....ale je to na tebe a tvojom dr.... 😉

berunka
10. aug 2009

ja jsem mela spinal a cevkovat se musi,minimalne 12 hodin budete jen lezet takze jak by jste resily zachod 😉 ale nebojte,me cevku zavadeli az po pichnuti spinalu takze jsem ji necitila a vyndavani nic neni.to uz jsou bolestivejsi dreny kdyz je vyndavaji.

martulikk
10. aug 2009

no, já bych řekla, že to nejhorší na sekci je klystýr a cevkování 😀 jinak je to opravdu v pohodě - teda až na ty nervy prvorodičky 😀 když mi zavedli cévku, bylo to hrozně nepříjemné a měla jsem pak pocit, že se po... 😅 bála jsem se uvolnit... ale to bylo fakt jen pro ten pocit... epidurál mi dělali až na sále, ale i tak jsem to zvládla

berunka: já myslím, že reni měla na mysli 20 minut celé vybavení miminka včetně placenty a zašití 😉 u mě to bylo také rychlé... nepočítám do toho samozřejmě zavádění epi-katetru, ale jen celou tu akci

bibi78
10. aug 2009

ako citam, tak vsetku tu budete mat alebo ste mali CR koli zdravotnym problemom. ja o ziadnych neviem, jediny zjavny problem je v tom, ze maly je zle natoceny, je vo vodorovnej polohe na tzv. mostik. doktor neodporucal ziadne cviky na pretocenie, pretoze ma pupocnu snuru blizko krku, tak aby sa nezamotal este viac.

grammatika, tiez ma stvalo, ked som sa to 1. krat dozvedela, ze nebudem rodit prirodzene, navyse, ze CR bude musiet byt 2,5 tyzdna pred terminom, aby nahodou neprisli kontrakcie skor a potom by z toho musel byt urgetny CR. cele sa mi to nepaci, ale tiez si zacinam zvykat. co ine mi zostava... 😒 hovorim si, hlavne nech je maly zdravy, ostatne nechavam na gynekologovi, ktory ma zaroven bude rodit. takze takto o 2 tyzdne by mal byt maly uz na svete. ja sa, inak, obcas bojim vsetkeho, dokonca az tak daleko siahaju moje myslienky, ze ci vobec prezijeme obaja... a to nielen kvoli CR... nech to uz mame za sebou 😵

berunka
10. aug 2009

ja jsem ani klystyr nemela.ono kdyz netlacis tak myslim ani neni tolik potreba.a ja jsem behala sama od sebe nervama,takze by ani nemel smysl.a cevku jsem si nechala dat az po spinalu takze jsem ji vubec necitila.spinal mi taky davali az na sale a fakt se to da vydrzet.neni to samo prijemne ale tak strasna bolest jak jsem nekdy slysela to fakt neni.

dad111
10. aug 2009

ahojte. tak k tej celkovej a k spinalke: mne povedali ze pri celkovej je babo viac ohrozene, pretoze ten plyn ktory vdychujes ide cez placentu a preto sa musia ponahlat vybrat ho von. pri spinalke je to lepsie, lekari totiz maju viac casu a nemusia sa plasit. ale urcite to netrva 20 minut. u mna to bolo rychle. najkrajsie boli, ked malickeho este poriadne nevybrali a uz krical. lekari sa smiali ze sme ho asi zobudili a nastvali. bolo to krasne byt pri vedomi. KTORA MOZETE TAK URCITE CHODTE NA SPINAL!

anitta
10. aug 2009

klystýr už se nedelá , spinal je lepší pro mimčo ale fakt je důležité hoooodně pííít

martulikk
10. aug 2009

ale jo, klystýr se dělá... rodila jsem před 2,5 týdny... a věřte, že má svůj důvod! měla jsem epidurál... vstát jsem musela sice hned druhý den, ale dovedete si představit, kdyby jste potřebovaly na záchod ještě týž den večer? vždyť byste tam ani nedošly...

cévkování nebolí ale je nepříjemné... mě teda na výběr nedali - myslím jestli zacévkovat před nebo po zavedení epi-katetru... prostě přišla sestřička, zavedla cévku, pak teprve anesteziolog, který mi dal na výběr z různých druhů anestezie... ale byl to fofr, takže jsem se nestihla ani pořádně rozkoukat...

souhlasím s tím, že epidurál je bezpečnější pro mímo než celková anestezie... navíc můžete miminko vidět okamžitě a radovat se spolu... a jsem taky ráda, že jsem šla do epi než do spinálu, protože mi pak zůstal ten epi-katetr pro následné podávání léků

anitta
10. aug 2009

tak asi jak kde se delá 😉

videt hned mimi za to stojí je to fakt lepší a vyndání drenu je okamžíček 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre