Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

levik82
28. nov 2008

mne urobili cisarak pre nepokracujuci porod po cca. 12 hodinach. ale to sim ich o to uz asi 15min prosila. a epidural mi nedali predtym, lebo do nemocnice som prisla otvorena na 6prstov a mysleli ze porod bude rychlovka. no nebol...

lucka, pri cisarskom manzel nemohol byt, ale stal za dverami. mleho videl on ako prvy. bola som uplne uspata. lieky proti bolesti v pohode aj pri kojeni. tie davaju aj bez vypytania. aspon tuna.
domov sme sli na 5. den. kebyze ja som ok pustia nas uz aj na 4., ale bola som anemicka a dostala aj transfuziu, tak ma s takym krvnym obrazom nechceli este pustit. stehy som bola vybrat na 10. den. pohodicka, nic som necitila. spinit spinim este aj teraz trochu - po skoro 7 tyzdnoch.
rana bolela taky tyzden, ale uz ked som sla domov sa dalo, len som bola slabucka.
vstat som vstala az na 3. den - v 2. som odpadla prave kvoli anemii. 2 dni som bola iba na caji, ziadne jedlo, potom dieta - vodnata strava, potom kasovita a potom uz normalne.
kludne sa pytaj ked som na nieco zabudla.

mobina
28. nov 2008

Bianko to je mi líto, tak to snad dají brzy do kupy 😉
Bevab já protrpěla nějakých 24 hodin kontra doma, pak jsme raději jeli. Přijímaly mě otevřenou na 2, šlo se na přípravu, klystýr atp.. Na boxe už jsem byla na 5 a pak se to pohlo na 8 a zaseklo se to. Za 8 hodin jsem se neotenřela ani o milimetr. Ale o mě ani tak nešlo, spíš šlo o syna. Měl špatné srděční ozvy, takže jsem celou dobu ležela na monitoru a ještě do mě nacpali nějakou sondu, aby zjistili, jak se kluk okysličuje. Epidural mi odmítli dát, aby se to ještě víc nezpomalilo, dostala jsem jen něco na bolest, ale i to celkem pomohlo. Kontra jsem měla co 2 minuty, tak jsem si vždycky na minutku schrupla 😀 Ještě zvažovali oxitocin, ale malej prostě vůbec nesestupoval a zhoršovalo se srdíčko, tak jsme šli na akuťáka. Jo a na operační sál jsem musela po svých. To byl mazec tedy 😒 No a bylo to asi jen tak tak. Malej byl trochu modrej, museli ho profuknout, ale pak už se měl čile k světu. Takže abych ti odpověděla, mě udělali císaře po 9ti hodinách od přijetí do porodnice.

mobina
28. nov 2008

Lucko nám radili požádat si o něco na bolest hned jak začneme břicho trochu cítit. Bezvadný jsou čípky, i když se tam ze začátku tomu každá brání 😀 Na těch byla většina z nás do 3-4 dne, pak už ti je nedají kvůli rozjíždějící se laktaci. Manžel byl u císaře se mnou, tedy asi 1,5 metru ode mě za prosklenou stěnou. Koukali jsme na sebe. Pak mi na sál přinesl ukázat Odráška a anestezioložky udělali pár fotek 😀

simona55
28. nov 2008

ahoj petrahy preco mas 3 cisaraky a siuz aj previazana no lepsie povedane sterilizacia? aja mam 2cisarske za sebou jeden preto lebo som mala veki plod 4000dkg a bola z ritkou dole adruhi preto ze som mala vysoki tlak a narodil sa predcastne.

meleri
28. nov 2008

cau Holky

tak musim rict, ze porod cisarskym rezem je fakt HUMUS. me nedavali peridural ale nejakou rachioanestezii ci jak se to jmenovalo a i kdyz jsem nevidela co se deje tak jsem teda citila takove tahy jako by mi rvali bricho fakt divne...
no a pak jsem byla deset dni KO. takze jsem ani s malym nemohla byt, to me na tom stvalo nejvic....
takze fakt doufam ze priste budu mit moznost rodit normalne, radsi sesita dole a byt s mimnkem nez toto...

jadviga
28. nov 2008

Ahojky,
já rodila císařským řezem - malá byla velká a otočená koncem pánevním a můžu říct, že jsme byla naprosto spokojená - měla jsme spinál (umrtvená jen dolní část těla)- manžel byl u toho. Druhý den jsme chodila a hned mi malou vozili na kojení. Za 3 dny jsme šli domů. Jizva je malá a krásná - skoro není vidět - dali si záležet.
Kdybych mohla rodit znovu císařem byla bych jedině ráda.

berunka
28. nov 2008

jadviga: ja mam planovaneho cisare a premyslim o epiduralu.bolelo te zavedeni epiduralu?

jadviga
28. nov 2008

berunka- ne, mě to nebolelo - jen takový tlak, byla tam suprová anestezioložka, říkala vše co dělala, a měla moc uklidňující hlas - takže pohoda.
Já ho měla taky plánovaný, ale večer před tím, než jsme měla nastoupit do porodnice mi praskla plodová voda a byla zkalená a měla jsem kontrakce, do rána se nemohlo čekat, takže vše šlo hodně rychle a jsem za to moc ráda. O půl jedenácté jsem byla na sále a v jedenáct malou vytáhli.

Hodně štěstí

jadviga
28. nov 2008

jo a proto, že to bylo tak narychlo tak mi píchli spinál (prý rychleji zabírá) a ne epidurál 😉

berunka
28. nov 2008

ale asi se spinal zavadi stejne vid?a jak ses citila na sale kdyz jsi to vnimala a videla co se tam deje?a jak dlouho to cele trvalo,myslim i se sitim kdyz malou vyndali?

jadviga
28. nov 2008

jo, zavádí se stejně,do zad.
No sranda byla,že před sebou máš plachtu,abys nic neviděla,ale já to viděla v odrazu ve stropě-nedívala jsem se teda celou dobu.
Přivezli mě na sál a než přišel manžel tak mi trochu začal kolísat tlak-nervy,ale jak přišel, tak jsem se hned uklidnila. Seděl u hlavy a když malou vytáhli tak šel hned s Dr. a fotil.
Řekla bych, že to trvalo tak 15 minut 😀 ,ale samozřejmě to je jen dojem - bylo to něco přes hodinu, myslím,že jen šití jim zabralo půl hodiny.
Jizvu mám hodně dole a je fakt malá, ničím jsem si ji nemazala a je nádherně zahojená.Jen musím ještě zhubnout bachor
😀 😀

jadviga
28. nov 2008

jo a bála jsme se když mi záváděli cévku na moč - dělá se to před.PA řekla,že to bude takový pocit, že se mi chce pořád čurat. No a zavedla a já myslela,že to ještě nemá a ono už to bylo. 😀

berunka
28. nov 2008

tak to je super,cevkovani se taky trochu bojim.a jak dlouho jsi cevku mela?koukala jsem ze vas pustili hodn brzo domu.v Praze je to tak po 7dnech.

kalerat
28. nov 2008

Tak já jsem nakonec taky rodila císařem. Po 14 dlouhých hodinách, kdy jsem byla úplně otevřená, ale malej nesestupoval. Můžu říct, že cévkování i napíchnutí spinálu jsem skoro vůbec nevnímala. No jo taky jak bych mohla, když jsem měla kontrakce po 2 minutách a některý trvaly i skoro minutu 😠 Nakonec byl malej v pořádku, i když měl omotanou pupeční šňůru kolem krku a břicha.

jadviga
28. nov 2008

než jsem šla do sprchy, takže asi 14 hodin.V Brně pouští po 4 dnech, já i malá jsme byli o.k. a potřebovali postel 😀 😀

kalerat
28. nov 2008

Já jsem rodila ve čtvrtek a v pondělí už jsem byla doma 😀

jadviga
28. nov 2008

kal, já měla kontrakce po 3 minutách,ale myslela jsem si,že to jsou střeva 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zukab
28. nov 2008

ja som mala cisara minuly tyzden v podnelok, v stredu sme uz spali doma.
mala som kombinaciu spinalu a epiduralu, kateter mi zaviedli az po umrtveni, ani som o tom nevedela.
porod prebehol aj so sitim za hodinku a absolutne sa nemozem na nic stazovat, prave naopak, pacilo sa mi to.
rana sa mi zahojila o par dni, lieky proti bolesti som jedla cca tyzden.
ani neviem, ze som pred jedenastimi dnami mala nejaku operaciu.
partner bol u toho, pri vyberani malej z brucha nam umoznili sa na to pozerat a dali dole plachtu.
supis 🙂

kalerat
28. nov 2008

jadvi střeva 😀 no já si teda fakt nemyslela, že jsou to střeva 😀

berunka
28. nov 2008

tak to jste me potesily 😉 mela jsem z cisare trochu obavy.verim ze kdyz uz jste mely kontrakce ze jste nejake injekce moc nevnimaly 😀 doufam,ze kdyz budu bez kontrakci bude to taky v pohode.

meleri
28. nov 2008

Zukab,

teda klobouk dolu, asi bych se divat nemohla...ja byla rada, ze tam ta plachta je....;)

zukab
28. nov 2008

meleri,
nepozerala som sa cely cas, to by som asi nezvladla, len som videla, ako vytiahli babo 🙂
potom isla plachta naspat 🙂

meleri
1. dec 2008

ale i tak si borec, ja se tam klepala strachy..

holky za jak dlouho jste si oblekly normalni rifle?
Ja vazim stejne jak pred porodem, ale nemuzu ty rifle dopnout. Ty tehotenske gate me stvou protoze mi padaji ze zadku a normalni zas neoblecu..
tak nevim, po cisarskem rezu to asi trva dyl? mam to nad tou jizvou takove vypoukle. tak nevim, ta deloha jeste neni uplne zatahla?
ja vim, mohla bych nosit saty, ale je to blbe na kojeni, snad satova sukne by byla super, ale to se uz vubec nikde neprodava....

ada11
1. dec 2008

ja som mala 2 sekcie, prvú pre preeklampsiu a druhú pretože som mala aj prvý pôrod sekciou-u nás /TO/ to tak robia. ☹ Prvá sekcia a zotavenie bolo dosť dlhé, lebo ja som vstala z postele až po 48 hodinách, skrz môj zdravotný stav /že vraj to bolo o 5 min.12./, ☹ druhá sekcia bola oveľa lepšia, možno aj preto, lebo som nemala zdravotné problémy. 🙂 Chcela som rodiť prirodzene, ale zase som nechcela nič riskovať /prvú som mala predčasne, tak som si vtedy užila problémov až až/ 😝

berunka
1. dec 2008

holky co jste rodily s epiduralem jak dlouho jste mely zavedeny katetr?a cevku?

meleri
1. dec 2008

berunko,

jestli myslis v mocaku tak 24 hodin, stejne tak i kapak a drenaz.

co holky s tema kalhotama nikdo neporadite? 🙂

betina
1. dec 2008

maleri,

to buse si myslím úplně individuální. Záleží taky na tom, jak jsi přobrala v těhu. Já 24 kilo a hodně špatně se mi to shazuje. Koupila jsem si jedny rifle, něco jsem shodila a těhotenský ještě nosím. dneska jodu to 2 měsíce od císaře a jizva mě pořád bolí, takže třeba bokovky, aby se mi dotkly jizvy bych mít nemohla. ☹

berunka
1. dec 2008

meleri: jj v mocaku a k zavedeni epiduralu.a ta drenaz je co?

janula2008
1. dec 2008

Maleri, to je individualni s tema kalhotama, ja pribrala celkem 14 a 10 nechala hned v porodce, rifle jsem dopla tak do mesice-do dvou a ted na mne plandaji 😀 Neboj, dej tomu jeste mesic a obleces svoje veci s prehledem, ale asi bude zalezet kolik kg ti zustalo.Beru:cevku jsme mela do te doby, nez jsem si dosla sama na zachod,myslim tak 20 hod.

berunka
1. dec 2008

a mela jsi celkovou narkozu nebo epi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre