Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

anke
1. dec 2008

hanik: tak tak, to vstavani je potvora - ale kdyz se fakt vstava pres bok, tak to jde ... ja se obcas v noci, kdyz malej zacal bekat, zapomnela a vyskocila jsem jak lanka a pak jsem zavyla jako kojot ... ale dalo se, po sestinedeli jsem ani netusila, ze jsem prodelala nejakou operaci ...

a kojeni fakt neres, pujde - pujde, nepujde - nepujde, ono se fakt nic nestane - dite hlady neumre ... ja to furt resila a pak jsem se na*ala a rekla si, ze kdyz to nepujde, tak se svet nezbori - v porodce jsem kojila max. 30ml, domu si pak koupila vahu,ze ho budu prevazovat, kolik jsem nakojila ... prisla detska, kazala vahu zahodit a ridit se podle place ditete a kdyz neplakal hlady po kojeni, tak jsem se na to vybodla a casteji mu davala pit ... a povedlo se ....

hanik
1. dec 2008

zdenucha ...nevyvadela ...dostanes pred tim uklidnovacku a to je ti fakt taky vsechno jedno. 😉

berunka
1. dec 2008

hanik: ta tupa bolest byla ta znecitlivujici injekce?ono je asi v tech nervech slozity vydrzet v klidu a neucuknout vid?

anke
1. dec 2008

hanik: uklidnovacku? ja nic nedostala ... nebo mi to nerekli 😀 ... ale ja byla taaaak rada,ze rekli cisar a ne kleste, ze mi bylo vsechno jedno a hlavne jsem se bala o prcka ... a manzelovi nic nepichli a nechali ho na tu operaci koukat a taky to prezil 🙂 akorat rikal, ze parkrat litoval, ze se do toho operacniho pole podival ... u hlavy mi svitoril anesteziolog a rikal, co se bude dit ... fakt to nebylo nijak dramaticky ...

zdenucha
1. dec 2008

hanik haha -když jsem čekala Honzika tak jsem poprvé v životě měla v ruce kapačku a museli mě odpojit,páč mi začal tak lítat tlak a všechno........... no hérečka hadr 😀 😀

anke
1. dec 2008

beru: ja jsem pri tom napichavani epi prodychavala kontrakci - a pak jsem zjistila, ze je to dobry delat i kdyz jsi prave takhle nervozni ...

berunka
1. dec 2008

hanik uklidnovacku ti davali do kapacky?a pred nebo po epi?

hanik
1. dec 2008

anke, ..no to ja asi tak tyden jsem se zvedala jen pres jeden bok, pres ten druhej to ani neslo ...a doma jsem taky obcas sebou trhla, ze jsem chtela rychle vstat a to jsem si hned vzpomnela, ze rychle to nejde. 😝 😀 ...ale jo ..sestinedeli je myslim na vsechno ...ze se do ty doby to nejhorsi zahoji. 😉 ...jen teda mi prijde, ze ja mam furt malou cast bricha blbe citlivou. 😕 🙄

anke
1. dec 2008

hanik: Risa je moc peknej kluk a ma fakt krasny oci 😵 😵

hanik
1. dec 2008

berunko, jojo, ta tupa bolest bylo napichnuti epi ..musis bejt v klidu, aby se strefili spravne ...preci jen ...pichaj te do patere. ...jo a pak bylo divny, jak ti tam tu latku vtlacovali. ...uz si to presne nepamatuju, jen vim, ze to bylo divny. ..ze ti leze neco pateri. 😕
a uklidnovacku davali uplne pred nastupem na sal na hekarne. ...jinak by nemela smysl. 🙂

anke. ..pred samotnou operaci mi napichli kanilu a dali kapacku ...to byla uklidnovacka. 😉

zdenucho, tak to ja mam operaci za sebou vic. ..ale tohle preci jen bylo jiny. ..hlavne jsem nechtela mit rozrezany bricho. ...kdyz mam na vsech koncetinach nejakou jizvu, tak jsem si rikala, ze aspon ten trup mam v poho ...a sup. ..cisar a jsem sesita od hlavy k pate. 😝 😀

hanik
1. dec 2008

anke, diiiiky 😵 ..to po tatinkovi. 😉 ....mas Davidka taky krasnyho 😵 ..a super, ze s nim cvicis na mici. 😉

tak manza uspal mimco, tak ho jdu pustit k notasku, aby neplakal. 😝
dobrou

a berunko, cisare se neboj. ...protoze je to jen hodne kratkej okamzik v zivote, a na ty pripadny spatny chvilky hodne rychle diky Elisce zapomenes. 😉

anke
1. dec 2008

hanik: aha, tak proto mi ji nedali - rozhodli se tak cca ve 20:30, ze cisar - a v 21:05 byl mrnous na svete ... epi jsem mela zavedeny ale uz driv ...

😀 pry sesita od hlavy k pate - to zni, jako kdybys byla uplny Franknsteinovo monstrum ... ja mam jizvu po cisari krasnou, ani to neni moc videt 🙂 a rizli mi to do jizvy po slepaku, takze mi aspon ta zmizela ... 😎

anke
1. dec 2008

taky uz valim, dobrou noc ...

jo a beru, opravdu se nemas ceho bat - ja jsem byla rozhodnuta, ze klidne jdu rodit znova uz v porodnici, takze to nemohlo byt tak hrozne 😉

berunka
1. dec 2008

hani no ja pujdu rovnou na operacni sal,mam planovanyho cisare. ja mela za to ze zavadeji katetr s epi a pred tim davaji injekci na znecitliveni toho mista kam ti zavedou katetr 😒

zdenucha
1. dec 2008

berunka,já jsem taky slyšela,že někde to místečko vpichu znecitlivěj,ale u nás teda ne,ale nijak moc to nebolí,vydržíš to neboj,je to nepříjemný,ale dá se to 🙂

berunka
1. dec 2008

ja mam knizku od Apolinare kde budu rodit a tam prave pisou o znecitliveni mista zavedeni katetru.ale uz ted jste me holky uklidnily 😉 😉

zdenucha
1. dec 2008

hele berunka,když jsem to vydržela já- takovej posera a dokonce dvakrát ,tak se fakt neboj,přeju hodně šťěstí a jdu radši spát,páč máme divoké noci 😅

anke
1. dec 2008

jeste jsem nakoukla 🙂

zdenucha: ty mas obe deti CR? nevis, jestli kdyz bylo prvni cisarem, tak druhe bude muset taky tak? a muzu mit cisarem tri deti, nebo mam smolika a budu muset zustat u dvou? diky za info

meleri
2. dec 2008

Berunko,

pri vyndavani te drenaze jsme s porodni asistentkou domluvily, ze ona bude "tahat" a ze kdyz zarvu tak pocka a kdyz reknu at pokracuje tak zas bude tahat...nakonec to tak slo a bolelo to asi min, nez kdyby to tahala vkuse.

mozna to taky muzes tak udelat. jo ta drenaz je dulezita, aby se ti nezanitilo bricho.

zdenucha
2. dec 2008

anke,určitě druhý děťátko CR mít nemusíš......a myslím že tři děti CR mít můžeš,ale už je to riziko asi větší.

usnicka
2. dec 2008

berunko: k tym cvockom, u nas je to miesto sitia, je to ako kramlicky do zosivacky 😀 po 5 dnoch to bolo vonku. Inak dreny u nas nemal nikto, neviem, asi je ina prax ako u vas. Injekcie do brucha sa davali aj u nas. Co sa tyka epi, ja som mala najskor epi, po 12 hodinach trapenia a bolesti a neotvarania sa mi ju sami navrhli, potom pockali este 2 hodiny a uz sa malemu nepacilo, tak som sla na cisarsky. Ja som necitila skoro vobec, ako mi epi davali, ale to asi preto, ze bolesti uz boli velke a toto popri nich nebolo nejako citit...takze tolko....
a este som sa chcela opytat maminiek, co rodili uz dvakrat cisarskym, to mate rezane dvakrat na tom istom mieste? ako sa to potom hoji? dakujem a pekny den.

north66
2. dec 2008

kocky mozem sa spytat, pretoze ma strasia s cisarskym. male nie a nie sa otocit, idu sa ho pokusat otocit manualne. zaujima ma ci sa maternica stiahne rovnako ako po prirodzenom porode. vela zien mi tvrdi, ze po cisarsko reze ostava brucho ovisnute. ako ste na tom vy?

usnicka
2. dec 2008

no ja som pribrala vela, 23 kg, takze mne ostalo vacsie brucho, ale rychlo to slo dole...myslim si, ze ovisnute brucho ti moze zostat aj po normalnom porode, ak si viac pribrala, ta brusna stena uz nikdy nebude taka pevna ako predtym.

sophy
2. dec 2008

ja ti zatial neviem povedat, som len kratko po cs, brucho sa zatahuje celkom pekne, ked sa mi rana zahoji, planujem aktivne brucho posilovat, aj ja som pribrala 20 kilo, ale hlavne na zadku a stehnach, nerobim si vsak starosti - ved si zober vsetky tie celebrity co rodili cisarskym, po par mesiacoch uz ukazuje "dokonale" ploche brucha, a rozhodne to nebude len nejakou liposukciou... len na sebe treba dost makat

anke
2. dec 2008

north: ja jsem skoro 8. mesicu po porodu, behem tehu jsem pribrala 23kg, po porodu jsem vypadala, jak kdyz cekam jeste jedno - spatne se mi zavinovala deloha - musela jsem dostavat injekce, pry tohle jde hur po cisari ... doma jsem pri kazdem kojeni citila, jak to v podbrisku vlivem oxytocinu pracuje a boli a postupne se to zatahlo, ted mam o 3kg min nez pred zacatkem tehotenstvi a spek zadny, jen vytahanou kuzi - ale to bych mela i bez cisare, mela jsem megabricho ... s tim cvicenim po cisari opatrne, ono je na to dost casu a skakanim kolem prcka se hubne docela dost ...

sophy
2. dec 2008

ano, tie injekcie na zavinovanie som dostavala aj ja, bolo to dost bolestive, ale brusko nakoniec zmizne, len fakt tak koza je uplne znicena, treba sa o nu starat este viac ako pocas tehotenstva, ja ju mam hrozne suchu... proste uz nikdy nebudeme mat brucha ako stihle tinedzerky, ale clovek toho moze napriek tomu spravit mnoho

miah
2. dec 2008

ahojte baby, som 5 tyzdnov po SC a chcem sa spytat ci je normalne, ze ma niekedy stipe jazva a aj na dotyk to mam dost citlive.. doteraz ma to nebolelo, len dnes to zacalo ☹

kattom
2. dec 2008

miah - je to normalne, predsa len bola to rezna rana a operacia. mna jazva stipala pred druhym tehotenstvom pri vacsej unave, alebo zmene pocasia, alebo ked som sa spotila.. a citliva bola dost dlho - hlavne koza nad jazvou -take akoby som tam stratila cit a ked som niekedy chytila, ako by som sa udrela.. davala som si repikove obklady raz denne a vela kremujem aj jazvu aj okolo kozmetickou neparfumovanou vazelinou alebo homeo mastou cicaderma. (teraz pocas druheho tehotenstva ma bolievala prvy trimester, ked sa zacala roztahovat, potom bol klud a zacala v tom osmom mesiaci zasa.. ale to uz je tym, ze babo sa chysta von a tlaci viac na jazvu). ak by ta to ale bolelo v kuse niekolko dni radsej zavolaj gynekologovi, ci sa treba ist ukazat.. aby si nemala nejake problemy potom neskor

miah
2. dec 2008

dobre, tak ked ma to bude boliet aj nadalek pojdem radsej k lekarke 🙂
snad to do zajtra prejde 🙂 doteraz to bolo v pohode, len som sa mozno trosku viacej namahala a natahovala, tak je to mozno tym 🙂
dakujeeem

north66
2. dec 2008

dakujem. ja som v 34 tt mam 8 kg do plusu, tak hadam keby bol cr tak sa brusko v pohode stiahne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre