Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ronie
26. jan 2009

mel to je fakt na tobě, doktoři to obecně nedoporučují otěhotnět dřív jak rok po cs, takže pokud budeš chtít dřív tak se mudrů neptej apokud bude vše ok, tak do toho jdi klidně dřív 😉

katrin21
27. jan 2009

trikit: aj mna nutili vstat uz vecer... kvoli prevencii trombozy... a tiez ma cievkovali, lebo som bola na WC a nedalo sa mi.... ( oni mali na pooperacke taky zaves, za nic umyvadlo a stolicku s dierou a pod nou vedro... a tam sa curalo ...kym sa neslo na zachod...ale mne to neslo ani tam... az na druhy den)

od viacerych lekarov som pocula, ze cim sa skor zacnes hybat po porode, tym lepsie... tri dni som mala aj zabandazovane nohy a pichali mi do brucha heparin.. vsetko kvoli tromboze, aby sa nespravila...

ivana24
27. jan 2009

Ronie: na Vinohradský? Tam je to fajn. Chválí to tam! Je fajn, že teď snad není těch porodů tolik, aby nebyl stop stav 😖

facovka
27. jan 2009

mne Dr. nic nevravela, citala som rozne nazory, aj pribehy, aj take kedy zena otehu 3mes. po cisarskom a adonosila babtko v pohode, vsetko je indivindi, napr,ja mam jazvu dost skaredu a nepekne zahojenu,ale asi je to typom pokozky, a som znova tehu, dr. mi povedala ze na 95% zase cisarsky ☹

maminahenika
27. jan 2009

Ahojte maminy,

náhodou nerodil niekto na Antolskej s cisárskym? 😅

meleri
27. jan 2009

takze kdo uz mel jednou cisarsky rez, tak ho pak ceka vetsinou dalsi? ☹

akejka
27. jan 2009

maminahenika:
ja som na Antolskej 2x rodila SC. Oba razy neplánovane...v celkovej anestéze.
Čo by si chcela vedieť ?

akejka
27. jan 2009

meleri:
závisí to od dôvodu 1. SC. A od toho, či nehrozí ruptúra maternice. Ja som mala 1. SC kvôli úzkej panve a strácaniu oziev miminka, 2. krát ma skúšali odrodiť prirodzene (6 rokov po 1. SC), ale pred tlačením mi rupla maternica - mala som strašne silné bolesti panvy pri kontrakciách, tak mi znovu urobili urgent SC.
Dr., ktorá mi robila SC mi deň po sekcii povedla, že 3. bábo už SC naplánujeme 🙂. Ja jej na to, že po tom všetkom ešte môžem mať 3. sekciu ? Ona povedla, že už mali mamičky aj s 5 sekciami...
3. pôrod po 2 sekciách už býva vždy sekcia. Tma by hrozilo veľké riziko ruptúry maternice...

maminahenika
27. jan 2009

Ahoj akejka,

aj ja som už mala raz cisársky, teraz sa chystám zas, ale zatiaľ som rodila v DS, kde už to neplánujem, preto si zbieram info 🙂

Šili ťa niťou, alebo s takými háčikmi? Mňa už s háčikmi, pred troma rokmi. Ale neviem, ako to ide na Antolskej. Díky moc za odpoveď 🙂

akejka
27. jan 2009

meleri:
medzi sekciami by mala byť prestávka 2 roky. Tak doporučujú lekári kvôli zmienenej ruptúre maternice...

maminahenika
27. jan 2009

no a v DS mi hovoril lekár, že ma už odviaže pri 2. sekcii 😠 aby som 3. dieťa už nemala 😢

no je normálny????

meleri
27. jan 2009

to je hrozny...ja bych chtela tri deti. to je desne, to vam jako reknou konec a podvazou vajecniky jo.. 😖

ja bych chtela zazit normalni porod. ale pamatuju si na jednu zenskou z porodnice, co mela tri deti, jednou porodila cis. rezem, podruhe normalne s periduralem a napotreti to byl prekotny porod, rodili ji hasici. 😅

no ja mam jeste za 6 mesicu kontrolu na gynde, tak treba mi rekne vic.

Jinak ja rodila cis. rezem protoze jsem mela placentu praeviu, ktera se pak utrhla. A i kdyby se neutrhla, tak dite by neproslo, tlacilo do ni hlavickou.

maminahenika
27. jan 2009

Nenechala na to prihovoriť, aby ma odviazal 🙂 a teťka se chystám rodiť do BA 😀
ja musím rodiť aj druhú dcérku s SC, z ortop. dôvodov

Placentu máme teraz v poriadku, na pravej strane hore 😀 takže, sa tešíme, na bezproblémový SC

danca.b
27. jan 2009

ahojte ja som rodila 3x sekciou a uz som podviazana 🙂

lante
27. jan 2009

danca a musela si, či dobrovoľne? 😕

lante
27. jan 2009

lebo mne môj doki povedal, že teraz už nie je problém rodiť viac než 2x seckciou...som sa schválne pýtala, lebo by som chcela 3 detičky............

danca.b
27. jan 2009

som chcela,rodila som pred 35 takze by som si uz na viac deticiek netrufla

lante
27. jan 2009

No myslím, že je to závažné rozhodnutie a musí sa dobre premyslieť. Neviem, či by som sa dala dobrovoľne 😖 aj keď ani ja by som si na viac ako tri netrúfla 😀

maminahenika
27. jan 2009

lante: Nie je to také zlé, iba, že sa nevieš postaviť, kedže je to operácia, ale podľa mňa je to lepšie. S ktorými babami som spolu, jeden deň rodila, vo štvrtok, ja som sa už v sobotu zohýňala bez problémov, kým chuderky si ešte ani sadnúť nevedeli 🙂

lante
27. jan 2009

Maminahenika, cisárky je do pohody. Som tak rodila Vilka a aj teraz tak budem......dokonca si myslím, že je lepší než mnoho spontánnych pôrodov. Ja si len neviem predstaviť to podviazanie.........že by som už nemohla mať deti.
Ja som sa postavila po necelých 24-hodinách aj s dvomi redenami Tie mi vyberali až deň predtým, než mi dali malého na izbu....a to teda bolelo ako šľak, samotná jazva po cisárskom tak nebolela ako keď mi vyberali tie redeny.

lante
27. jan 2009

Maminahenika, kam ideš nakoniec rodiť? Ja som bola a o5 pôjdem do Ružinova k Dr. Janekovi ml.

maminahenika
27. jan 2009

lante: redeny: to je tá hadica?? na to si myslela?
to som mala aj ja...s tým súhlasím, to bolo strašné, keď to vyberali ☹ to veľmi bolelo. Z čoho som sa najviac bála to bolo zase to, keď posledný deň mi vyberali tie háčiky, ktoré som mala namiesto nití. Ale na tom som sa poriadne čudovala, lebo to vôbec nebolelo 😀

Preto dúfam, že aj na Antolskej používajú iba háčiky a nie niť 🙂

Ani ja si neviem predstaviť, že by som bola podviazaná, to je také neľudské. Nerozumiem môjmu lekárovi, ktorý mi to odporúčal. Veď pri pôrode nebol, a medzi dvoma sekciami mám viac, ako 3 roky.

lante
27. jan 2009

No ja budem mať medzi sekciami rok a 9 mesiacov a doki nehovoril, že by to bol problém. Ja som tiež mala iba tie háčiky a bolo to skvelé, lebo ich vyberanie bolo úplne bez bolesti 😉
Hej redeny sú tie hadičky čo sú vyvedené z jazvy. Ja som mala až dva. Na každej strane jeden. To je jediné čo ma máta, že ich zase budem mať. Aj keď doki mi hovoril, že ak sa im na maternici podarí nájsť pôvodnú jazvu, tak budú rezať do nej a tam je potom omnoho menšia krvácavosť, tak dúfam, že sa im to podarí nájsť a reden budem mať iba jeden prípadne žiadny 😀

maminahenika
27. jan 2009

no aj ja dúfam, že nebudem mať, tú hadicu 🙂
a verím, že ten môj lekár na Antolskej bude používať háčiky 😀

akejka
27. jan 2009

maminahenika:
ahoj, mňa šili oba razy niťou (takou čiernou, vyzeralo to asi ako rybársky silon). Pri prvej ani neviem, ako mi vybrali stehy, vôbec to nebolo cítiť, ale po druhom SC ma to na jednom konci štípalo, keď mi vyberali stehy lebo to na tom konci bolo 3x zauzlíkované). O háčikoch počujem prvý raz...tak ťa asi nepoteším.
Ak ti gynekológ nechce povoliť 3. sekciu, choď k inému dr. (ak na to nemá dôvod - napr. že máš tenkú maternicu v reze...). V dnešnej dobe je 3. sekcia úplne bežná, ako mi povedala Dr. z Antolskej, ktorá má odrodila. Ona je taká mladučká - ešte sekundárna dr.
Je blbosť, aby ti pri druhej sekcii robili podviazanie - neboj na Antolskej ti to ani nespomenú...nikto z lekárov a mm tam skúsenosti takmer so všetkými. Keď mi robili 2. sekciu a dávali mi podpisovať súhlas, nikto z tých lekárov (mala som 3 pri pôrode vrátane primára) sa o podviazaní vôbec nezmienil. No asi by som ich niekam poslala...
Moja kolegyňa má 2 sekcie, jej dr. jej nadával, že tretiu v žiadnom prípade. Išla do Ružinovskej nemocnice priamo za prednostom dr. Holomáňom a k nemu chodila do poradne, pred 2 týždňami porodila 3. sekciou krásne zdravé bábenko. A žiadne podviazanie jej nenavrhovali. Má tuším 34 rokov.

akejka
27. jan 2009

lante:
2. sekciu režú priamo do jazvy po prvej. Ak ich netlačí čas, trafia sa presne. Mne dr. po SC hovorila, že na stranách je 1 mm odchýlka od pôvodnej jazvy, inak že sa celkom trafila, ale ja si tú prvú jazvu vôbec nevidím. Peke ju prekryla tá druhá...

akejka
27. jan 2009

meleri:
aha, tak v tvojom prípade to pri druhom pôrode možno skúsia spontánne...V prvom rade, ak sa dá lekári volia spontánny pôrod, má menej rizík ako SC. Ak budeš mať tehotenstvo v poriadku, nebudeš mať vcestnú placentu, alebo bolesti v reze, alebo iné problémy, nechajú ťa asi rodiť spontánne.

klementina
27. jan 2009

ahojte, rodil niekto planovanym cisarskym na kramaroch? rada by som vedela podrobnosti. dakujem

berunka
27. jan 2009

ahojky holky jsem 7 tydnu po porodu dsekci a jeste me poboliva bricho nad jizvou a v miste kde byli dreny.mate to nektera taky tak?

maminahenika
27. jan 2009

Ahoj berunka,

já sa pamätám, že mi to bolelo aj o tri mesiace, podľa lekára je to normálne. Ale keď mu pôjdeš možeš mu to povedať, a pozre sa na to. Ale podľa mňa všetko OK :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre