Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lillianx
14. júl 2010

baby mam otazku. kolko ste boli v nemocnici po cisarskom? kedy ma asi pustia domov ak bude vsetko OK?

kibuk
14. júl 2010

@lillianx ahoj ja po prvom cisaraku som bola presne sedem dni plus sme mali žltačku pri druhom cisaraku štyri dni ale este plus dalsie tri lebo dcerka musela pod lampu mala dost silnu žltačku a teraz do tretice som bola sest dni ale mala som problemy ja ale ked je vsetko ok tak styri maximalne pat dni nechavaju 🙂
tak držim palečky nech to rychlo zbehne 😉

moon1979
14. júl 2010

mna pustali na piaty den domov

erikasadek
14. júl 2010

@lillianx zalezi kde.. 😉 tu si min 6 dni.. 😉

moon1979
14. júl 2010

@erikasadek tak vela? ja som odratavala minuty vyslovene ... 😀 dieta vraj na stvrty den moze ist domov, potom zalezi na matke ... ale po cisarskom nepustia na SVK skor ako na piaty den

erikasadek
14. júl 2010

ano fr icsarsky min 6 dni... a dieta mas pravdu .. ale v

emicka09
14. júl 2010

@lillianx - ja "rodila" ve stredu a v patek by me uz doktor lifroval dom 😅 ukecala jsem do pondelka 😎

moon1979
14. júl 2010

@emicka09 no tebe sa tam velmi muselo pacit, ja som mala casomieru nastavenu odkedy som prisla k sebe 🙂)

mia78
14. júl 2010

ahojte,.......unás v BB púšťajú domov na siedmy deň a babetko dávajú na tretí deň....

erikasadek
14. júl 2010

@mia78 JAJ MIA TAK BABAtko mame stale so sebou , tu s adeti neberu.. len stale zvonime;. 😀 😀 😀 😀

blanka.k
14. júl 2010

V Brně pouští po normálním porodu po 72 hod., po CS o den později, pokud se rodilo večer, tak se ještě propouštění o den prodlužuje. Já rodila v sobotu odpoledne, malého jsem dostala v pondělí odpoledne, domů jsme šli ve čtvrtek 😉

atrami
14. júl 2010

@blanka.k , s cvičením postupne, uvidíš sama ako sa budeš cítiť. 😉 Keď si uvedomím koľkokrát som sa musela postaviť z postele k malému, tak brušáky sú malina 😀

bibione
15. júl 2010

@atrami u mna brusaky nehrozia...ako pamiatku mam rozostupene brusne svaly,brusakmi by som to len zhorsila,tak kaslem na to...tak stahujem brucho jak to len ide 😀
@erikasadek tak to si mala bleskovu rehabilitaciu 😀 ...ja som bola ok az po 2 mesiacoch

blanka.k
15. júl 2010

@atrami jo, mě taky v porodnici nadávali, e vstávám z postele normálně, a nezvedám se pomocí rukou, jenže to tam bylo rychlejší. A doma jedině ppřes břicho, protože mám vedle postele hned přiraženou postýlku a oddělaný bok, a nechce se mi ji furt odsunovat 😀 No uvidíme, já si vždycky říkám, co budu dělůa a cvičit a pak lenost zvítězí a nedělám nikdy nic 😅

bibione
15. júl 2010

@blanka.k jooo,tak to si dobra 😝 ja maximalne len lahnut na bok a tak zliezt...niekedy ma moja mama musela zo zadu dvihat z postele,co som neboal schopna sa hodit ani len na bok

erikasadek
15. júl 2010

@bibione no musela osm hladne krky doma; 😀

inak tu nam davaju specialne cvicenia s kine... po porode aby s asvalstvo dalo do poriadku brusaky zakazane ale su ine spolu s kin ektore zlepsuju svalstvo .. 😉 takz eto ide;. len nie brusaky , inak je to kely. 😉

radrak
15. júl 2010

Prosím poradte mi v ktorej nemocnici my dajú dieťa po cisárskom priložiť hneď po narodení.
Prvý cisarák som mala v Považskej a maličkého som videla len 2 minútky i keď bolo všetko OK priložiť som si ho mohla až na tretí deň. Som ochotná ísť rodiť aj inde. Ešte som chcela vedieť či ste niektorá mohli mať manžela pri cisárskom priamo na sále.

meleri
15. júl 2010

tož já jsem byla v nemocnici kolem 14 dní! 😅 ale malý se předčasně narodil a nabídli mi že tam můžu přespávat, abych ho mohla často kojit, atd, takže mě tam všecko naučili....

Eriko

ty jsi byla na tom cvičení? já se na to vyprdla, ale spíš z důvodu únavy, neměla jsem na to se někde přemístovat a ještě sama s dítětem, byla jsem ráda že žiju..

kveta
15. júl 2010

@atrami Ako dlho po cisaráku možno začať cvičiť? Hovoríte, že časom a opatrne.. ale čo to je? Po dňoch, týždňoch, mesiacoch alebo roku? Skúste to prosím troška upresnite..

latvia
15. júl 2010

@kveta atrami pisala, ze podla toho, ako sa bude zena citit. niektorej po 2 mesiacoch nerobi ziadnu bolest lah-sed, niektorej po pol roku robi problem rychla chodza...

atrami
15. júl 2010

@latvia predbehla si ma 😀
@kveta presne ako písala latvia. Určite nie skor ako 6-týždňov po porode, lekár ti potvrdí, či je všetko O.K. Začala by som potom cvikmi, ktoré sa zameriavajú na posilnenie noh, zadku a ak ti tieto cviky nebudú robiť problém potom na brušné svalstvo. 😉 Záleží aj na tom, či cvičila pred otehotnením, tým myslím fitko, aerobik.

atrami
15. júl 2010

@bibione , ja som začala cvičiť až po odstavení malého to je 1,5 roka po porode. Dovtedy nič. Pred druhým tehotenstvom som mala 62 kg. Keď som kojila tak 78 kg. Postupne to išlo dole a po odstavení som sa za pol roka dostala na 52 kg. Inak bola moja bežná váha 47-50 kg.

atrami
15. júl 2010

@blanka.k , teraz si lenivosť 😀 možeš dovoliť. Keď som nemala na sebe nalepeného malého, tak vždy potreboval niečo niektorý zo synov. Ja som chudla takto- kúpila som si hriešne drahé nohavice alebo šaty a keď som ich obliekla a nevyzerala ako jelito, bolo dobre 🙂

erikasadek
15. júl 2010

@meleri ano bola u kine super vec najprv vnutorna sonda na posilnenenie svalov vnutornych aby si sa neskor nepocuravala.. 😉
a ked to skoncilo kine super vec ver mi. len lezis , on svojim sposobom posobi na kolena, alebo na ruku a ver mi , odides odtial bez toho aby si robila brusak, a svaly ta bolia;.a len lezis suepr vec na buduce chod.. 😉

a chod aj s malym nic sa nedeje;. 😉

blanka.k
15. júl 2010

@atrami tak já mám plnou skříň malých věcí, jelikož místo vel.75E mám 75H, takže všechny šaty, halenky, saka, a td. jsou mi malé...takže chodím furt v pár kouskách, do který ch se narvu a furt se chytsám si něco koupit...Rodila jsem s 80kg, teď mám 60 a chtěla bych zase zpět 52kg ☹ Ale byla bych spokojená i kdyby mi "jen" zmizel ten pupek 😀 Naštěstí ten šílený převis nad jizzvou mi skor zmizel, toho jsem se docela bála 😅 A jelikož nosím celý rok punčochy (nenosím vůbec kalhoty), tak ono se to hezky "vyrovná" a není to "přeříznutí" vidět, vypadám akorát jak těhotná. Jinak obdivuju, se 3 klukama to musí být docela "záhul", to bych se teda ke cvičení nedokopala ani náhodou 😝

atrami
15. júl 2010

@radrak , ja som rodila v TN a malého mi priniesli na priloženie za 2 hodinky po porode. Rovnako to bolo aj v TO.
Nájdi si v téme Regiony nemocnice v tvojom okolí a tam sa spýtaj. V oboch nemocnicach mohol manžel čakať na choddbe. Ale moj zdrhol 😀

@blanka.k , cvičím 3 krát dennne. Malého mám ako činku- sedí mi na bruchu a dvíham ho.

blanka.k
15. júl 2010

@atrami tak to jsi "borec" 😉 Já cvičila naposledy snad před 9 lety na VŠ v "tělocviku". Mě malej tak max.kope při kojení do jizvy 😅

atrami
15. júl 2010

@blanka.k ja a borec? Ja zasa obdivujem teba za 2 mesiace 20 kg zhodiť 🙂 Klobúk dole!!!!!!!

moon1979
15. júl 2010

baby a da sa nejako zbavit previsnuteho brucha cez jazvu - hrozneeeeeeeeeeee 😠
jazvu mam krasnu, myslela som ze to bude brutal vyzerat, lebo som mala az 18 stehov, ale skoro ju uz nie je ani vidiet, no to brucho hroza

blanka.k
15. júl 2010

@atrami no byl to boj to shodit....rvát do sebe ty čokolády a sladkosti, nic nedělat a jen se válet s malým...nevím, 14 kg jsem zhubla za 14 dní a pak to šlo už volněji. Já al ebyla šíleně nateklá, tak ta voda šla asi nějak sama 😅 A zbytek kojením, protože fakt do sebe rvu furt sladký, několikrát denně, nehýbu se, jen denně cca 10km s kočárkem, teda kromě těchto veder, to mě ven nikdo nedostane 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre