Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
23. feb 2010

jaaaaj, ty este niesi po 600nedeli?? tak to este budes krvacat 🙂 ak by ti prislo zle, alebo by si mala krvavych viac ako 12 vloziek denne tak radsej chod hned

jchrastova
23. feb 2010

nie nie nie som po 600nedelí ešte a krvácam tak 4 vložky denne, ale som si myslela že už by to malo skončiť a aj preto že to zosilnelo tak som taká znepokojená, ale asi fakt treba len vyčkať celé to 600 nedelie v kľude že sa to vyčistí...dakujem moc za odpoved

latvia
23. feb 2010

jj, urcite pockaj, ja som krvacala 4 tyzdne, potom 2 dni len trosku spinenie a potom sa to pustilo znova cele 2 tyzdne. 4 vlozky denne nieje vela, aj ked poznam ten pocit kedy sa z teba vsetko zleje ked sa postavis 🙂

jchrastova
23. feb 2010

dakujem 🙂 😉

klaudika1402
24. feb 2010

Ahojte baby chcem sa vas spytat na hojenie jazvy po cisarskom.Mna caka 2.3. tak by som rada vedela, cim si ju natierat, ci ju mozem natierat okamzite alebo aspon par dni pockat??? dakujem 😉 😉 😉

lamarika
24. feb 2010

okamžitě třeba heřmánkovou mastí. Někdo maže i sádlem. Hlavně je důležitý aby sis ji tlakově masírovala a jako by odtrhávala abys ji pak měla pěknou 😉

latvia
24. feb 2010

okamzite je kedy? po vytiahnuti stehov ci na 2.den po operacii? 😕

lamarika
24. feb 2010

ze začátku, tzn až vstaneš a pujdeš se poprvé osprchovat to musíš pořádně vymydlit aby ta zaschlá krev šla pryč. To je hodně důležitý aby sis jizvu pořádně umývala, ono to mýdlo aji vysušuje a mělo by to trochu přispívat k lepšímu hojení. Jak budeš doma, tak začni mazat 😉

blumka
24. feb 2010

mne v nemocke povedali, ked som sa sla prvykrat sprchovat, ze umyt len vodou, nie mydlom a hlavne drzat v suchu...ja som mastit zacala az po vybrati stehov

latvia
24. feb 2010

mna po operacii umyvali mydlom a ranky sa mi zapalili 🙄

lamarika
24. feb 2010

holky a kdy vám vyndávali stehy? Mně je vyndali 5. den ještě v porodce a šup dom. Vlastně to nebyly ani stehy. Odstřihli jeden knoflík na jedné straně jizvy a za druhý knoflík na druhé straně jizvy zatáhly a vyndali takovej dratek, kterým to bylo stáhlý. Vy jste to měli nějak jinak udělaný?

blumka
24. feb 2010

mne stehy vyberali na 7. den po porode a mala som tie klasicke stehy, proste ako dva kusy latky zosite k sebe 😅

lamarika
24. feb 2010

aha, tak to asi záleží i na tom jak to tedy bylo udělaný a nebo možná jinej kraj, jinej mrav. Mně právě řekli pořádně vymydlit 🙂

blumka
24. feb 2010

v prvom tehu som mala tie kovove stehy a tiez mi hovorili ze nemydlit len umyt vodou...a bolo to aj v inom state ako teraz.

lamarika
24. feb 2010

tak spíš jinej, kraj jinej mrav 😀 A po jakým šití se ti to líp hojilo (teda spíš asi hojí)?

blumka
24. feb 2010

no prvu jazvu som mala otrasnu..tak mi skaredo zhrubla ale vraj to nebolo sitim ale ze sa mi tak hoja rany, takze tentokrat mi ju pri druhom cisaraku vytinali a je zatial pekna tenucka..uvidime co bude dalej

lamarika
24. feb 2010

A ještě se zeptám, proč jsi šla i podruhé na císař? Byl plánovaný nebo nějaký komplikačky?

blumka
24. feb 2010

najprv bola mala KP, potom sa zistilo ze mam zriedenu sietnicu na oku, takze jasna ocna indikacia, takze planovany 😉

lamarika
24. feb 2010

aha 🙂

berunka
24. feb 2010

me stehy nevyndavali vubec.jen mi na koncich jizvy ustrihli takove uzlicky a zbytek se vstrebal sam.byla jsem za to rada,prtoze jsem se vyndavani stehu docela bala.stacilo mi vyndavani drenu 😖

garonka
25. feb 2010

babky i ja som mala planovany cisarak v piatok poradňa a v pondelok príjem a v utorok rano sekcia, bala som sa ako čert svätenej vody ☹
druhy deň po sekcii som už dvihala maleho, síce ledva som chodila ale dalo sa , obdivovali ma ako som sa raz dva pozbierala keďže som porodila 4400g bábo 🙂
a na 4 deň sme šli domov 🙂

blumka
25. feb 2010

garoka, som ti vravela ze budes hviezda 😀 😀 😀

jchrastova
25. feb 2010

mne vybrali svorky na 3 den vôbec to nebolelo, ani som to necítila a potom som si ich vypýtala na pamiatku

garonka
25. feb 2010

blumi ale nieeeeeeeeeeee len vieš moja bola som na nadštandarde a mile pani sestričky na mňa kychali šak čo pozbieram sa sama nie?
a dvíhať take ťažke babo dalo zabrať ale i na bolesti som pri ňom zabudla 🙂
a v sprave napísane telesne šetrenie nič ťažke nedvíhať 😀 keby sa daloooooooooo 😀

zuzul1310
25. feb 2010

Ja som mala tiež cisársky, tiež plánovaný, dva dni po cisárskom som schytala zápal plúc tak som si to tam poriedne "užila", ale aj pri druhom by som volila cisársky so spinálom, bola som maximálne spokojná, na druhý deň som chodila, sedela, vláčila malého na rukách a tak podobne, proste pohoda.

kety2611
25. feb 2010

ahojte vsetci som prvy krat tehotna a neviem co vsetko ma caka,bola by som rada keby mi niekto pomohlo vyriesit tuto otasku a povedal mi o tom nieco viac,dakujem

zuzul1310
25. feb 2010

čo by si chcela vedieť, čaká ťa toho dosť 🙂

latvia
25. feb 2010

v skratke - porod s porodnymi bolestami a potom ulava a krasne babatko 🙂

latvia
25. feb 2010

resp. pri cisarskom reze narkoza alebo bez narkozy , babatko, trosku bolesti po operacii a potom uz len radosti a starosti matiek 😉

zuzul1310
25. feb 2010

ja som sa pôrodným bolestiam vyhla a neviem si to vynachváliť, kamoška sa trápila 8 hodín s pôrodnými bolesťami a nakoniec jej aj tak museli spraviť sekciu, hrôza... vďaka nebesám za plánovaný cisársky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre