Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zlatka
14. apr 2008

J8 jsem měla a naprosto v poho, ani mě pak nebolela hlava.To napíchávání je sice nepříjemný,ale o bolesti se nedá mluvit. Takže do toho klidně jdi. 🙂

graziela
14. apr 2008

Ajajka,
prispevky k tejto teme najdes na tomto linku: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Inac, aj ja rozmyslam nad spinalnou analgezou...este sice nie je iste, ci to bude sekcia, ale som na to uz vopred nejako "prednastavena"...

ajajka
14. apr 2008

graziela dik idem kuknut 😉

petule.h
15. apr 2008

co si pamatuji od holek co měli plánovaného císaře, tak jim vždy dali vybrat?????

kalo
15. apr 2008

ajajka: tak do toho jdi. Já si vybrat nemohla...u nás v nemocnici dělají CR jen v celkové...Myslím, že je to fajn "být u toho" při vědomí... 😉

vesi
15. apr 2008

ajajka, ja som mala prvé v celkovej anest. a druhé v spinálke. jednoznačne to vyhráva spinál 😀

bobula
15. apr 2008

Ahojte , kocky chcem sa vas opytat na kedzy sa urcuje termin pôrodu pri cisárskom ak je plánovaný...co ak pridu porodne bolesti skor ako cisar?

junovka
15. apr 2008

u na bol naplanovany den dopredu.Ak by prisli bolesti skor, tak by ti urobili cisara skor 🙂 😉

vesi
15. apr 2008

ako píše junovka, u mňa tak isto, len plodová voda odtiekla týždeň pred termínom 🙂

pavlina05
16. apr 2008

Ahoj holky!!!
Mám plánovaný císař. řez - operace sítnice.
Můžu se přidat? Chci se dozvědět co nejvíce...co mě čeká.

pavlina05
16. apr 2008

Holky, chtěla bych rodit v epidurálu a s manžou, je to možné?
A dají mi hned miminko na hrudník?
A co kojení, půjde to???
Bude mě po porodu něco bolet???

junovka
16. apr 2008

Pavli, ja som rodila 2 x cisara spinalom.Epidural je v podstate rovnako ako spinal 😉
Co sa tyka manzela pri porode, tak tam kde som rodila ja, manzel mohol byt somnou na operacke, pokial ma pripravili, potom ho poslali prec a bol somnou az ked bolo po vsetkom, ked ma viezli na izbu.
Na hrudnik mi dcerky nedali, len mi ich ukazali, hned ako ich vybrali a este potom, ked uz ich obliekli atd.
Timeiku mi doniesli na kojenie az niekedy okolo polnoci, rodila som okolo 13h a Nelinku mi doniesli az okolo 15.30-rodila som o 9.30.Holu Nely mi dali na moje nahe telo a hned sa prisala.
Co sa tyka bolesti....tak nechcem ta strasit, ale uzijes si ju. 😖 Hlavne, ked budes musiet vstat z postele. 😖
Kludne sa pytaj, co chces vediet. 😉

simonko
17. apr 2008

mna by zaujimala ci existuje aj taka moznost ze poviem-ja chcem cisarsky!!!
pretoze po prvom porode,ktory nakoniec skoncil chvalabohu stastne,aj ked to bola otazka par sekund a vsetko mohlo byt inak...a po spomienkach,ktore mam...sa normalne neodvazim ani pomysliet ze by sa to malo opakovat...
viem ze cisarsky tiez nie je malina,hlavne po tom,operacia je predsa operacia a hlavne rana po operacii...ale ten moj to bol horor,co neprajem nikomu!tak ma teda zaujima ci existuje aj moznost ze si zena povie ze chce sekciu,bez toho aby to doktor odporucil...?

petule.h
17. apr 2008

ahoj simonko, jsem přesvědčená, že pokud budeš mít známého porodníka, tak by ti císaře udělal, ale jinak myslím né...NEVÍM, ZDA POKUD SI VYBEREŠ DOKTORA, KTERÉMU DÁŠ ÚPLATEK BY TO UDĚLAL, TO BY JSI HO DLE MĚ MUSELA NAVŠTĚVOVAT UŽ OD ZAČÁTKU TĚHOTENSTVÍ...ale za peníze jde dnes vše....

junovka
17. apr 2008

simonko, presne tak, ako pise Petule.h 😉

simonko
17. apr 2008

hm...dobre,tak sa skusim porozpravat s mojim gynekologom,,,je aj porodnik...

pavlina05
17. apr 2008

Holky, díky 😒 No co nadělám, když nic jiného nemůžu. Bolest snad nějak překonám, hlavně aby bylo mimi v pořádku a spokojené.
A jak to jde potom s kojením??? Jde to dobře? produkce mléka a tak...

hedunecka
17. apr 2008

no tak ja si zase cisara poxvalujem bola som na tom omnoho lepsie ako baby po normalnom..zalezi ako zvladas bolest ja som si nepytala ani injekciu od bolesti-myslela som stale na malu a na bolest som nemala cas.hned na druhy den som sa sama postavila a sestricky len stali pri posteli a pozerali na mna jak puk ze ja vstavam sama a hned som si isla aj po malu 😉 tiez som sa toho bala lebo som si tu poprecitovala hovadiny jak tu baby strasili ake to je hrozne a ja neviem co este a nakoniec ani neviem ze som mala nejakeho cisara..

ja som si mlieko zacala odsavat hned na druhy den a vecer som uz mala to mlazivo a na dalsi den mliecko 😉

simonko
17. apr 2008

ja som rodila"prirodzene" a mlieka som mala,ze by som mohla odkojit este zo 2 deti popri mojom...ale hovoria ze pri cisarskom je to horsie

pavlina05
17. apr 2008

...no právě, toho se bojím, Chtěla bych kojit.

arabeska
17. apr 2008

simonko,ja som porodila v piatok a v sobotu rano uz som mala mlieko a po cisarskom 🙂

ja by som veru na cisara dobrovolne nesla...ale tak to je kazdeho vec,mne je dodnes nenormalne luto ze sme nakoniec skoncili sekciou,prveho som rodila normalne a to bolo podla man ovela lepsie,ale to uz som tu pisala vela krat 😅 🙂

hedunecka
17. apr 2008

pavlinka ja kojim dodnes nedavam ani umele moje mliecko jej uplne staci 😉

petule.h
17. apr 2008

po císaři jsem kojila hned, ale po měsících se mi mléko začalo ztrácet a malý nepřibýval, tak jsem dokrmovala, ale postupem měsíce malému vyhovovala víc výživa, proto ubíral od prsa a nakonec jsme přestali.výhodu to mělo, že spinkal skoro celou noc, až na 1 probuzení a přes den mi přestal plakat, asi ho to trápilo od začátku, navíc ho přestalo bolet bříško a neměl prdíky, jelikož nesál vzduch, lahve od avent jsou prima.Přiznám se, že mi to vyhovovalo.Uvidíme, co bude te´d.nicméně nevím, zda je to císařem, moje mamka měla také málo mléka..Jinak mám kamarádku v 7 měsíci a ještě trochu po císaři kojí, ale má tak 100ml na den, to je opravdu nic, ale ona musí, kvůli endometrióze..

veverca
18. apr 2008

Ja som mala obidve deti cisárskym a s mliekom som nemala žiadny problém. Mledzivo sa mi tvorilo hneď po pôrode. Gabka som kojila 14 mesiacov a Táničku tiež ešte kojím.

krajcoanka
18. apr 2008

čertica, ja som myslela že už si späť z nemocky 😀

kalo
19. apr 2008

Taky jsem kojila bez problémů po císaři 8 měsíců...

dvojka
19. apr 2008

po císaři mi hned po probuzení dávali malou k prsu,mlezivo šlo hned.Mlíko až čtvrtý den...Kojila jsem 18 měsíců

petule.h
20. apr 2008

myslím, že to má co společného z genetikou v rodině a není to určitě operací, mám okolo sebe i maminy, co taky měli málo mléka a to už v porodnici po klasickém porodu.Ono to pak de samo nějak udržovat, ale dítě saje jako o život, pak usne a vlastně nic nenasaje, prostě se vyčerpá, pak je výživa dobrá a miminko je spokojené. Navíc mě ještě nestojí jedna bradavka, tak jí špatně nabíral do pusy, ale jsou i dudlíky na bradavky. prostě holky císař dle mě nemá s kojením moc společného, tak nebojte 🙂

pavlina05
20. apr 2008

arabeska ...dobrovolně bych taky do císaře nešla, ale než být slepá???? Nemám moc na výběr!!!

Holky díky, tak i snad nám půjde kojení a mlíčko 😉

barbarek
21. apr 2008

Ahoj holky, tak jsem po delší době zde. Už jsme týden doma z porodnice, ale nějak nebyl čas.

Tak jsem císařský řez přežila a bylo to naprosto ok. Měla jsem to při epiduralu, takže jsem vše vnímala. Byl to hrozně zvláštní pocit, cítit jak vám škube břicho, jak cítíte dotyky, ale ne bolest. Takže fakt ok a není se čeho bát. Já se bála, že ucítim jak mě říznou, nebo uslyšim co si říkají, ale celou dobu u mě byl manžel a anestezioložka a ty si se mnou povídali, takže než jsem se nadála, už byl malej venku. Takže jsem ho hned viděla. Pak mi ho manžel přinesl ukázat už umytého a zabaleného. Mě pak zašili a šup se mnou na JIP. Epidural mi nechali a pořád dávali mírné dávky, abych bolest necítila, takže fakt ok.Nohy jsem necítila ještě večer, ale bolest jsem fakt taky necítila. Druhý den mi to vyndali. Pak byl pohyb sice horší, ale přežila jsem to.Nejhorší je si z leže sednout. Jelikož mám tu sádru na noze, tak mi nechali cévku o něco déle. Ale jakmile jí vyndali, tak to už tak slavné nebylo skákat na berlích. Doma mi z toho až jizva trochu popraskala, takže už jen jezdim na vozíku a berle jsem zahodila.

Ale shrnutí je, že císařský řez při epiduralu a plném vědomí je naprosto ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre