Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lullka30
25. okt 2009

všetko sa dá vydržat 😉 , teraz som už na to pripravená, viem, čo ma čaká, ale zase nové bude to, že ma už jeden prcek bude čakat doma a bude mi bez Nat smutno, ked tam budem dlho

bara78
26. okt 2009

Ahoj holky, já jsem se strašně bála té operace, byl to plánovaný císař (poloha koncem pánevním).
Navíc mě trochu vystrašili týden před plánovaným termínem a nechali si mě po kontrole v ambulanci v porodnici s tím, že CS udělají dřív, protože má malý srdeční arytmii... nakonec mě o den později pustili zas domů, když už jsem byla připravená, že to proběhne dřív... s tím, že to není tak hrozné. A nakonec vše proběhlo v tom původním termínu. Malý se narodil 12.10.2009 (39+1), byla jsem ve spinální (částečné) narkóze.
Těsně před operací jsem se dostala do úplné paniky, že to nemůžu přežít a že to nezvládnu... naštěstí byl na sále úplně úžasný anesteziolog, který mě utěšoval a mluvil se mnou celou dobu operace. Malého mi hned ukázali a pak když ho umyli a zkontrolovali, tak mi ho dali asi na deset minut na hrudník... tak na to nezapomenu, jak na mě koukal a díky tomu jsem ráda, že jsem se rozhodla pro částečnou narkózu, váhala jsem předtím, zda nezvolit celkovou, protože jsem z toho fakt měla hrůzu.
Partnera bych na sále asi ocenila, bohužel jsme zůstali bez tatínka, který nás opustil už v průběhu těhotenství... což je hodně smutné, ale bohužel s tím nic neudělám.
Naštěstí ho víceméně zastoupil ten anesteziolog. 🙂
Operace začala těsně před 13 h a ve 13.05 byl malý na světě. Ve 14 h už jsem byla na JIP. Na JIP mi ho nosili každé tři hodiny, tam jsem byla 24 h. Pak na normálním pokoji taky první dva dny jen co tři hodiny na kojení, ale když jsem požádala, tak mi ho tam nechali i delší dobu. Třetí den už jsem ho tam měla celé půldne a pak už pořád. Císař proběhl v pondělí a domů jsme šli v sobotu. Ve čt v noci si mi udělalo nějak zle a omdlela jsem na pokoji, asi to tělo po té operaci bylo příliš zesláblé, taky mám nízký tlak. Ale během jednoho dne jsem se vzpamatovala. Nebýt tohoto, tak by nás pustili už v pátek, takhle to dopadlo na tu sobotu, takže v porodnici jsme byli šest dní.
První dva dny to břicho bolí celkem dost a poprvé vstát je celkem peklo, ale dá se to přežít, strašně rychle se to lepší, až jsem byla překvapená. Dnes je to 14 dní a už jsem byla i s kočárkem venku a doma zvládám celkem v pohodě.

Chápu, že máte hrůzu, když s tím nemáte zkušenosti, byla jsem na tom stejně, ale nakonec můžu říct, že vše proběhlo ok a že ta hrůza nebyla úplně oprávněná. Tak všem, kdo to ještě za sebou nemají, držím moc palce a zkuste se nebát.

luka04
26. okt 2009

ach bara 😅 😅 aby to uz bolo...

filipka21
26. okt 2009

Ahoj luka.Kam ideš robiť a neboj sa zvladnete to. 🙂

emicka09
26. okt 2009

Téda holky, vám mimčo nedali hned 😕 ? Já jsem měla malou u sebe pořád - kromě asi hodinky. Když ji vyndali, hned nám ji ukázali, pak na chvilinku odnesli, ale určitě ji nemyl, jen otřeli a pak dali zpátky manželovi, kterej mi ji držel u hlavy a já ji mohla hladit 😵 Jenže pak jí začala být zima, tak Manžel s por. asistentkou odešli někam do tepla, až pak mi řekl, že ji celou dobu držel v náručí 😵 Po operaci jsem asi hoďku strávila na takovým oddělení, kde se budí z nárkozy (já měla spinálku, tak jen čekali až to přijde k sobě). A to už byla malá vedle mě, mezi těma všema hadičkama a už tak zůstala 😀 hadičky vyndali ten den večer, stejně tak jsem hned večer chodila s pomocí a druhej den ráno už sama 😉 bolesti byly, ale né nijak velký, prostě jsem čekala, že to nemůžu přežít a ono to šlo celkem v pohodě 😀 Jo a doktor mi dopředu řekl, že on není zastáncem "půlhodinovek", že mu to bude trvat dýl, ale jen proto, že to chce udělat pořádně 😉 a sestry mi pak říkaly, že jeho pacientky mají minimum komplikací a jsou brzy fit 😉

Holky nebojte se, vážně! ale na druhou stranu - taky mě takhle utěšovaly a já jim nevěřila 😀 😀

Báro, co je to za parchanta, že odejde od těhotné ženy! 😠

bara78
26. okt 2009

No, já se přiznám, že jsem byla celkem ráda, že si po té operaci můžu trochu oddechnout, byla jsem celkem mimo, i psychicky i fyzicky, a že jsem viděla první dva dny malého jen vždycky po těch pár hodinách, mě sice trochu trápilo, ale necítila jsem se na to, abych ho tam mohla mít celou dobu, protože bych se o něj nezvládla postarat. A jak jsem psala, když jsem řekla, že mi ho tam mají třeba nechat dvě hodiny, tak mi ho tam nechali a neodnesli ho po půl hodce. Pak už to šlo bez problémů a měla jsem ho u sebe, ve chvíli, kdy už jsem si byla jistější, že to zvládnu.

Komplikace zatím žádné nemám a myslím, že už žádné nenastanou. Jizva je úplně dole (na hranici "chloupků"), takže nebude zanedlouho vůbec vidět, mám tam nějaké samovstřebávácí stehy, takže ani takové ty čárky od stehů tam nebudou a už teď to vypadá jen jako škrábanec přes břicho, hojí se to perfektně.

emicka09: No, taky jsem se nestačila divit... a život se mi převrátil vzhůru nohama. Ale už se s tím peru sama řadu měsíců, ex-přítel moc zájem nejevil, teď se trošku zajímá, co je malý na světě, ale je to takové na nic. Miminko nebylo plánované, znali jsme se tehdy jen asi tři měsíce, ale na začátku se tvářil, že to přijal, tvrdil, jak se na něj těší a chlubil se tím kolegům, a když jsem byla ve čtvrtém měsíci, tak zmizel za jinou ženou. Bylo to hodně velký šok. Taky jsem si svůj život takhle nepředstavovala, ale nenadělám nic. Taky jsem netušila, že je možné se v někom tak splést.
Nechci to psát sem do této diskuse, nějak se to nehodí. Udělala jsem diskusi Odchod partnera v průběhu těhotenství... v jiné kolonce.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

deyna
26. okt 2009

no ja som bola na cisarskom kvoli polohe KP a teraz mi povedali, ze asi budu musiet znova, pretoze nechcu riskovat rupturu, ze maternica moze byt menej pruzna, ziadne problemy nemam, ani ma jazva neboli, ale nechcem ist proti lekarovi, ktory ma hadam viac skusenost.l Jedine, co ma trapi, ze tam budem musiet byt dlhsie, a ze manzel nebude moct byt pri mne, tu bolest po tom uz hadam nejako vydrzim, budem vacsia hrdinka ako minule. Idem rodit do Piestan, je to dobra porodnica. Ani som sa nepytala, mozno ich nejako nalomim, aby tam mohol byt so mnou, nechcu to preto, lebo je to vlastne operacna sala a sterilne prostredie. No a Hadam uz za mesiac to tu bude, je hodne velky, tak asi nebudu cakat do konca na kontrakcie. Normalne by som rodila, iba ak by som bola uz moc otvorena.

zanet78
26. okt 2009

Ja idem na cisársky vo štvrtok,dosť sa bojím neviem ako to prebieha,je to plánovaní kôli uzkej panve,len neviem budem mať aj kontrakcie či len prídem a malého vyberú,tiež neviem kolko budem späť po narkóze ja chcem malého vydieť čo najskôr,píšte!

pypy
26. okt 2009

Ahojte baby, prosim vas som 2tyzden po cisarskom a dost ma boli ta jazva teda nad jazvou mam to take citlive a mam to trosku opuchnute
aj vas to tak bolelo alebo mam ist klekarovi???
trosku som si to mozno aj natiahla...
dakujem

luka04
26. okt 2009

zanet, aj mna to caka co strvtok 😅

bara78
26. okt 2009

zanet78: Já jsem měla plánovaný císař týden před termínem porodu, spíš se chtěli doktoři tomu, že se to rozběhne spontánně, vyhnout. Takže bys kontrakce mít neměla, jedině, že by se normální porod rozběhl přesně v tom termínu, kdy máš jít na císaře. Nevím, kdy máš původní termín porodu a zda je ten císař plánovaný o něco dřív, tak nedokážu posoudit, zda je pravděpodobné, že bys zažila i začátek normálního porodu s kontrakcemi. Takže by to mělo být spíš tak, že tam přijdeš, oni udělají nějakou předoperační přípravu a pak malého vyndají...

Předpokládám, že ses rozhodla pro celkovou narkózu... Nevím, zda částečná (epidurální nebo spinální) není v té porodnici možná nebo zda jí nechceš, ale pokud chceš miminko vidět hned, je to jediný způsob. Jinak nevím přesně, jak dlouho trvá probrání se z celkové narkózy, ale to kdy ji uvidíš, záleží spíš na zvyklostech porodnice. Kamarádky, co měly císaře v celkové narkóze, obyčejně říkaly, že jim miminko přinesli až po několika hodinách, bez ohledu na to, jak dlouho byly už vzhůru.

Asi by bylo nejlepší se při přijetí do porodnice na všechno vyptat, jak to bude probíhat, jak je to s narkózou a tak, každá porodnice to má trochu jinak. Nebo tam zavolej a zeptej se, ať nejsi zbytečně nervní.

Držím palce.

adka_8
26. okt 2009

Ahojte,ja mam tiez vo stvrtok planovanu sekciu a prevdepodobne to bude spinalom,stvrtok som dostala teploty,beriem antibiotika,nemozem poriadne hovorit,lebo mam zapalene uzliny-bol uz niekto v podobnej situacii,ze bol chory a aj napriek tomu mal cisarak???????

zanet78
26. okt 2009

bara78: termín som mala 24.10.a stále nič malému sa nechce,a tak sa doktori rozhodli na plánovaní cisársky,vyvolávaní pôrod by nedopadol dobre,mám úzku panvu.Dík za info,ja si to tiež tak myslím ako si to písala ale ešte ma môžu v pôrodnici niečim prekvapiť a ja už som teraz nervozná,a už chcem dieťatko vidieť.
Inak ja som s priatelom 2 roky žila v Prahe(Palmovka) tam sme sa spoznali,najkrajšie roky života,ked nám je najhoršie stále na to spomíname,tak ti aj trochu závidím.

emicka09
26. okt 2009

adka - tak to teda nevim, jestli to nehori, tak bych spis rekla, ze to odlozi ☹

baro - je to parchnt, navic nezodpovednej, chapu, kdyby treba po tak kratky dobe rekl, ze se neciti na to, aby si te vzal, ale sakra - na to mel myslet uz pri tom sexu, ne 😠 😠 a kdyz uz se neco takovyho prihodi, tak nedelat, ja nic ja muzikant, ale postavit se k tomu jako chlap!! on si zmizi a ty musis zustat, je to srab a nestoji ti za to a preju ti, abys brzy nasla nejakyho uuuuzasnyho chlapa, kterej vas bude milovat oba 😉 !

luka - hodne stesti 😉 bude to v pohode, uvidis 😉

luka04
27. okt 2009

emicka dakujem 😅

bara78
27. okt 2009

adka_8: Já jsem byla trochu nastydlá, když jsem šla do porodnice... ptala jsem se na to doktorky, jestli to vadí nebo ne, a při příjmu mi řekli, že pokud nemám teploty a jinak se cítím dobře, tak že to nevadí... Přímo při operaci mi pak anesteziolog řekl, že kdyby to věděl, tak by to o den dva posunuli... jenže ten to zjistil, až v průběhu operace... 🙂
Takže bych řekla, že jestli jsi v takovémhle stavu, tak to asi o pár dní odloží, pokud to vysloveně nehoří, jak píše emicka.

zanet78: Tak to je trochu jiné, než jsem to měla já. Asi by bylo nejlepší se fakt na všechno vyptat přímo v porodnici.

emicka: No je to tak, já jsem před tím utéct nemohla... on ano. Tak už to ty chlapi mají na světě zařízené. Je to zbabělec, nebyl schopný se k tomu ani po svém odchodu nějak postavit a třeba mi aspoň pomoct finančně. Bylo to pro mě v těhotenství i teď hodně náročné. Ale nedá se nic dělat. Miminko už je na světě a já taky doufám, že časem najdeme někoho, kdo si nás bude víc vážit...

adka_8
27. okt 2009

Ahojte,neodlozia to,spravia mi spinal-dnes som bola na anesteziologickom,-dychanie ciste,nos upchaty nie je-len tie uzliny a kedze antibiotika beriem od piatku a uz pracuju v tele tak je to v pohode-vraj-tak dufam,ze vedia,co vravia-tak sa s Vami zatial lucim,zajtra odchadzam na prijem a stvrtok rano o 08:00 vraj ma napichnu-drzte palce 😉

bara78
28. okt 2009

adka_8, tak držím palce a neboj. Já jsem to zažila před dvěma týdny a i když první dva dny jsou pak náročné, tak se to lepší strašně rychle. Já už i chodím s miminkem ven. A taky jsem měla spinální anestezii a strašně se toho bála, ale nebylo to bolestivé, jen jsem cítila takový tlak, když mi to píchali. Zabralo to během pár minut a bylo. A ten zážitek, že vidíš miminko hned, je nenahraditelný. Tak se pak ozvi, jak jsi dopadla.

lullka30
28. okt 2009

Adka a Luka, držím vám palce na štvrtok 🙂

luka04
28. okt 2009

lullka dakujem este raz....len som sem skocila a pomaly odchadzam...chyta ma nervozita, musim to rozdychat....majte sa tu pekne a drzim palce vsetkym co ich to caka... 😅 ahojteeee

emicka09
28. okt 2009

Luka - zhluboka dychej a mysli na miminko! 😉 preju, at to probehne co mozna nejlepe a bez kompikaci!

delfinaa
28. okt 2009

Ahojte, viete mi niektora povedat ci mozem mat pri cisarskom samozrejme pri umrtveni od polpasa dolu manzela? Dakujeem 🙂

atrami
28. okt 2009

delfinaa,
musíš sa priamo spýtať v porodnici kde plánuješ rodiť.

to.beruska
28. okt 2009

Ajojte!luka drzim palceky urcite vsetko dobre dopadne.tak mi sa mame hlasit stredu v nemocnici.tak mame este tyzden.inak my sme sa rozhodli pre spinal.tak uvidime

jankohrasko
28. okt 2009

luka04: drzim palceky, neboj, Ty si statocne, vsetko zvladnes a o dva tyzdne nam tu budes vypisovat, ze to nic nebolo.. Este raz drzim placeky, hlavne nech si Ty a malicke zdravucke 😉 😉 😉 😉

bojko
28. okt 2009

luka, Adka uz tu nie ste..... ale drzim vam palceky!!! dobre to dopadne!!! 😎 mna caka sekcia ani neviem kedy najskor to malo byt 9, teraz zrazu 13 piatok 😢 😢 😢 tak neviem ako to vsetko dopadne..... malu mam hadam pomaly vonku, co je tak nizko..... no aaa strasne sa bojim, sak som si dala aj taky nick 😎

lullka30
29. okt 2009

Bojko, máme ro vnaký TP 🙂 a u mna to zase vyzerá na císaře a tak som zvedavá na kedy to naplnjú mne- počítam, že tiež 13.11.
určite to dopadne dobre, na dátume nezáleží...

aeouliana
29. okt 2009

delfinaa: v nasej nemocke nie (Ke- Saca).

valentovasasa
29. okt 2009

ahoj holky, tak jsem se rozhodla přidat se svou "troškou" do mlýna -
mám za sebou dvě sekce - jednu v celkové anestezii a druhou se spinálem. A jestli můžu jednoznačně doporučit, tak si nechte dát spinál. Od chytrých tetek sice uslyšíte, že po spinálu můžete ochrnout pokud vám ho napíchnou zle, ale zase na celkovou můžete mít alergii a nemusíte se vzbudit, proto lepší na tohle nemyslet a říkat si, že ti anesteziologové jsou zkušení a vědí co dělají...
ale zpět k těm mým sekcím - proč bych volila spinál? Měla jsem menší bolesti po operaci. Když jsem se po první sekci probrala tak jsem měla ohromné bolesti jak se zavinovala děloha. Naopak po spinálu ne - než mi spodek přišel k sobě, tak jsem měla dělohu zavinutou.

delfinaa
29. okt 2009

Dakujem za odpovede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre