Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bocmanka
26. apr 2009

🙂 martao, to bol žart...
každá mamina si ten pôrod musí užiť, či už tak alebo tak...všetko má svoje za a proti a my sme tu na to, aby sme sa podporili v každom rozhodnutí....spinal, celková...to je jedno
najhlavnejšie je................ 😵 😵 😵
zdravé bábätko a spokojná mamina, no nie???
😵
😵 ja keď vidím bábätko, tak by som pristalana ďalšie úplne v pohode a to nie som žiadna angelina...xixixixi 😀

martao
26. apr 2009

bocmanka,
ja viem, že to bol žart 😀

denisa87
28. apr 2009

ahojte,neviete mi povedat,ten Yal gel je na predpis,alebo sa da kupit v lekarni?

bubatinko
28. apr 2009

yal sa da kupit v baleni su 2ks staci ti jedno

denisa87
28. apr 2009

vdaka 😀

jejke
28. apr 2009

Baby tak tuto diskusiu si precitajte, ako dobre ze my tu mame zenske forum 😉

http://www.diva.sk/diskusia/rodina/tehotenstvo/...

akejka
28. apr 2009

jejke, čo tá autorka článok prekladala ? Pôrod nazýva "počatím" 😕 (to sú 2 úplne odlišné veci - vieme všetci), epidurálka má byť epidurálna analgézia (1. krát spomenula v článku epidurálna anestéza) , anestéza = uspatie pacienta, analgézia = podatie analgetík na lokálne znecitlivenie. Juj, anesteziológovia si potrpia na správnu formuláciu a odlišovanie anestézy od analgézie.
A tá veta, citujem "Týmto spôsobom môže žena rodiť len trikrát, potom musí podstúpiť sterilizáciu." ma už maximálne vytočila. Prečo by "musela" rodička podstupovať sterilizáciu ? To zas kde nabrala ?

martao
28. apr 2009

Akejka,
s tou sterilizáciou to vytočilo aj mňa. Ja sterilizáciu mám, ale nie preto, že mi to niekto nakázal. Bolo to moje rozhodnutie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednoducho 4 dieťa už nechceme. Š anestéziou aj analgéziou mám skúsenosti, tak možem povedať, že je to totálny rozdiel.

Väčšinou je to len odporúčanie, ale rozhodnutie je na každej žene.

bocmanka
28. apr 2009

😵 tak toto vytáča aj mňa...
aj mám sterilizáciu, ale zo zdravotných dôvodov, neriskovala by som už ani za nič na svete..
a včera na gynde , keď mi robila prehliadku a konkrétne vnútorným sonom, tak ma tie jazvy na maternici čo som videla na obrazovke utvrdili v tom, že už malá romina bola maximum, takže ženy čo majú 4 a viac cisárskych majú ani neviem čo???....obdiv?...no neviem....ja by som sa už bála

vcielocka1
28. apr 2009

ahojte,
nakolko idem rodit cisarskym v celkovej anestezii, chcela by som Vas poprosit o info ako to cele prebieha - od zaciatku - napr. klistir atd..., ak mozete poprosila by som co najpresnejsi priebeh - bude to v ruzinove... dik za info, pomoc...

majaa30
28. apr 2009

ahojte.som tu nová.chcem sa spýtat.to znamená že ked ma po cisárskych sterelizujú už nebudem menštruovať?

vcielocka1
28. apr 2009

ahojte,
nakolko idem rodit cisarskym v celkovej anestezii, chcela by som Vas poprosit o info ako to cele prebieha - od zaciatku - napr. klistir atd..., ak mozete poprosila by som co najpresnejsi priebeh - bude to v ruzinove... dik za info, pomoc...

Prepacte, ze sa tak blbo pytam, ale nemam predstavu do coho vlastne idem a tak sa chcem na to pripravit ☹

bubatinko
28. apr 2009

menstruovat budes pokial viem aspon tak som pocula co raz v telke isty dr hovoril 😉

reruna
28. apr 2009

Pro vcielocku - u mě akutní SC, klystýr nebyl, jen holení,ale při plánovaném SC určitě je klystýr nebo jiný způsob vyprázdění, to at napíšou ostatní holky svoji zkušenost. Pak cévkovánní, nepříjemné, ale nebolí to, převoz na sál, tam ti píchnou do žíly a dají ti dýchnout plynu a za chvíli spíš. Pak se probudíš, vezou tě na JIP nebo na speciální pokoj na šestinedělí vyhrazený pro rodičky po SC, tak jsem to měla já. Cítíš hroznou bolest v podbřišku. Na pokoji ti napíchnou kanylu, budou ti dávat nějaké kapačky a možná budeš mít v ráně drén, který odvádí nečistoty, ale není to nutné, já ho neměla. ten drén se vyměňuje a to je dost bolestivé. Dále mi píchali injekci do ramene proti tvoření hematomů, někde to dokonce píchají do břicha. Mezitím ti někdo řekne info o miminku, míry a váhy a tak. ke mě na chvilku pustili i manžela, ten mi ukázal na mobilu fotku. za tři hodiny mi malého donesli na první přiložení, moc to nešlo, protože se nemůžeš moc hýbat. Asi 20 hodin po operaci jsem musela do sprchy a po svých do normálního pokoje. malého mi nosili jen na kojení a dali mi ho až na další den na rooming-in. Samozřejmě stále injekce proti bolesti, kontrola při vizitách atd. Jo, očistky samozřejmě odcházejí, už jsem slyšela, že si někdo myslel, že po císaři ne, takže ano. Pátý den po císaři mi vyndali stah, měla jsem jeden dlouhý, kupodivu to nebolelo, jinak ale bolí každý pohyb, udělali kontrolní UTz a poslali domů. jizva se doporučuje hodně větrat, tak jsem nosila ještě i doma ty dírkovaný poporodní kalhotky z lékárny a volné šaty a problém jsem neměla. Po týdnu se ta bolest už dá a pak už se to jenom lepší.
Tak to je moje zkušenost.

bocmanka
28. apr 2009

😀 sterilizácia je v podstate zákrok, pri ktorom už nemôžeš mať ďalšie detičky, laicky povedané ale neznamená to, že ti ho urobia..
musíš oň požiadať a musia ti ho schváliť a to je celkom dlhodobý proces..
pri treťom cisárskom reze ako som mala ja, je to dokonca "indikácia", ktorú ti urobia grátis...bože to je divnéééé, až teraz som si to po sebe prečítala, teda ti to prepláca poisťovňa...
inak je tam kopeec podmienok, ktoré musí žena spĺňať, aby ho urobili..
všetko prebieha nemviem ako, ale jednoducho ti nejakým spôsobom podviažu vajíčkovody, samozrejme nie stužkou ako na veľkonočnom korbáči...xixixixix
😵
funguješ ďalej ako žena so všetkým, teda j s menzesom, orgazmami, atď. aj s tým som sa stretla, či nie som menejcenná žena....tak nie som..
akurát neberiem hormonálnu antikoncepciu a ani nič podobné a zatiaľ som v pohode...
cisársky rez sa inak dá prežiť, už to tu niekto predo mnou opisoval, je to v podstate tak

akejka
29. apr 2009

vcielocka, ja som mala 2x celkovú anestézu, ale akútnu, tak neviem, či tie prípravy prebiehajú rovnako ako pri plánovanej sekcii. Pri 1. sekcii som absolvovala aj klystýr (nič príjemné), potom sa to už tak rýchlo zbehlo, že mi len pichli infúzku, priložili masku s plynom, uaspali ma a vycievkovali, až keď som spala.
Pri 2. sekcii mi klystýr nestihli dať, ale vycievkovali ma pri plnom vedomí (nejak som to nevnímala, je to také zaštipnutie), tiež mi dali infúzku a uspali ma...
čiže zhrnutie - klystýr ti zrejme dajú, vycievkujú ťa, pichnú infúziu, priložia masku...a budeš hajkať 😉

bocmanka - tú hrúbku jazvy na maternici vedia zmerať bežným vaginálnym sono, ktorým sa robia ročné prehliadky ? Alebo nejakým špeciálnym ? Lebo v lete pôjdem na ročnú prehliadku, tak by som to rada vedela, v akom stave je moja maternica po tej ruptúre ☹

kejka
29. apr 2009

Jsem po císaři 4roky.
Musela jsem na něj,protože jsem měla před pár lety pneumotorax.Takže svoje třetí dítko jsem rodila plánovaným cs ve 38tt a tři dny.
Přijali mě v 16h-den před operací.Nic mi nedělali,na noc jsem dostala prášek na uklidnění.Ráno kolem 4hodiny mi sestra dala malinký klystýr,asi pět kapaček,vycévkovala mě a na 7h jsem jela.Měla jsem epidurál,takže jsem byla při vědomí.Vpich do páteře jsem ani necítila.Pak to bylo dost nepříjemný-když jakoby odumírají nohy 😒 .Malýho jsem viděla hned jak ho vytáhli a hned mi ho dali na břicho.Krásnej pocit. 😉 Pak mě přispali a zašili.
Nejhorší asi bylo ležet 24h na zádech-kvůli tomu,že po epidurálu prý pak strašně bolí hlava. 😖 Prcka mi nosili každou chvíli 🙂 Ten zavedenej drén nic moc,ale dalo se to vydržet.Druhý den už jsem vstala a šla do sprchy.
Protože už mám tři děti,tak jsem se rovnou nechala sterilizovat.Všechno je jako dřív-normoš menzes,jako hodinky,žádné problémy nemám. 😉 Ve špitále jsem byla 7dní,ale malej byl už po 4dnech jakoby propuštěnej,páč se cpal a přibíral-mlíko se mi udělalo třetí den. 🙂 Jizva mě pak teda doma hnisala,dělaly se mi boule plný hnusu,dost mě pupek bolel tak měsíc.Ted už nemám žádnou jizvu-úplně se ztratila. 🙂
Císař je normální operace.Dvakrát jsem rodila normálně,takže mám zkušenost s oběma porody.Srovnávat je nemá smysl,páč je to úplně jiný. 😉
Držím palce 🙂

denisa87
29. apr 2009

baby pred cisarskym v celkovej narkoze davaju nejaky oblbovak alebo volaco aby sa clovek nebal?

akejka
29. apr 2009

denisa - dajú ti rovno oblbovák cez masku 😉 rajský plyn. Ani neviem, čím ma vlastne uspali - či maskou s plynom, alebo mi cez infúzku niečo vstrekli, lebo som sa dočítala, že sa používajú obe metódy uspatia. Len viem, že pri oboch pôrodoch som nenarátala ani do 5 a spala som. A to keď som začala počítať: 1,2,3 - pri trojke som rozmýšľala, že nejak sa im nedarí ma uspať, ve´d necítim, že by sa mi chcelo spať...a v tej sekunde som zaspala...

denisa87
29. apr 2009

akejka,vlani mi vybrali krcne mandle,a na izbe som este dostala naladovku ,tak som myslela ze aj tu to tak je...

sisinka5
29. apr 2009

bocmanka-aj ja som si poziadala o sterilizaciu a aj ked som zamestnankyna nemocnice odmietli mi dat akukolvek zlavu musim zaplatit plnu vysku 180 eur ze vraj to poistovna nepreplaca aj ked moj prvy porod skoncil cisarskym a na druhy den sa mi rozpadla operacna rana s dobou liecenia cca 5.mesiacov co som uviedla aj v ziadosti,teraz cakame druhe tak som sa rozhodla popri SC pre sterilizaciu a sokovala ma odpoved...prosim ta ak vies o tom viac tak mi napis...diky

martao
29. apr 2009

sisinka5,
to je divné. Pri druhom cisárskom sa ma pýtali, či chcem sterilizáciu, to sme zamietli. Pri treťom už sme to neodmietli. Rodila som minulý rok. Platila som 500,- sk. Inak cena bola 5000,-
Dosť som dlho čakala na schválenie. Na príjme mi to nedali ani do papierov. Našťastie som bola pri porode pri vedomí. Keď som sa spýtala na sterilizáciu, tak len pozerali, čo chcem. Museli volať na príjem, či je tam žiadosť ☹ . Až potom zašívali.
To by ma zaujímalo ako by to vysvetlili potom.

bocmanka
29. apr 2009

😵 no zaujímavé že niektorým ženám, to bola kauza asi pred rokom robili "sterilizáciu tajne", aby viac nerodili, to boli tie rómske ženy..
a tu robia caviky, nechápem..je to na rozhodnutí každej ženy...keď to sama podpíše tak prečo nie?
akurát viem, že pri treťom cisárskom je to priama indikácia, takže ju nemôžu neschváliť lebo je to vraj zo zákona..
sisinka v tvojom prípade netuším, ale mali by zvážiť riziká čo si podstúpila pri prvom pôrode...akože ty si si teraz dala žiadosť a oni ti ju zamietli?..prečo?..kvôli veku?..alebo preto že je to len druhý cisársky?...bolo by dobré si to niekde na nete naštudovať, alebo sa spýtať priamo v nemocnici, netuším ako sa postupuje v tomto prípade..
akejka...no je to vnútorné sono, neviem aké je bežné, ale myslím, že je natoľko presné, lebo hrúbku a rozmery jazvy mi ukazovala priamo na monitore gyndoška..

martao
29. apr 2009

bocmanka,
je fakt, že robia opletačky s cisárskym. Všelijaké predoperačné vyšetrenia, ktoré aj tak robia v nemocnici znova, vypisovanie papierov. Čakala som, že pojdem pred nejakú komisiu. To ako chcú rodiť a či chcú sterilizáciu riešia. Keď sa niektorá rozhodne pre prerušenie tehotenstvá odklepnú rýchlo.

zuzzii
29. apr 2009

akejka ty si mi tu pisala o tom porode cisarskym kvoli uzkej panve... dakujem ti za skusenost, aj ked ma to teda momentalne moc neukludnilo 🙂 no uvidim ako bude a snad sa rozhodnu lekari spravne a nenechaju ma dlho trpiet ..

vcielocka1
29. apr 2009

dakujem vsetkym za odpoved, ale este by som sa chcela opytat na ten klystir + cievkovanie - boli to? aby som vedela na co sa mam pripravit...
a tu infuzku zavadzaju kde do ruky - myslim cast ruky - nakolko ja injekcie nemusim a dole na ruke ma to boli ked mi beru krv ☹

a chcela by som sa opytat ako to este prebieha po operacii - prebudenie,infuzie,bolest atd.- da sa ta bolest nejako oblbnut, aby to clovek vydrzal - nakolko mna boli len male pichnutie - tak sa bojim aby som to zvladla 😒

tinus20
29. apr 2009

moc cisarky rez bol celkom ocakavany,lebo Marek bol dlho otoceny ritulkov no nakoniec sa otocil,ale kedze som mala rizikove tehotenstvo a v 38tt som mala celkom zrele porodne cesty a bola som pripravena rodit(teda lekar si mysel ze som pripravena 😖 )tak som isla nato,no boli sme rozhodnuti rodit prirodzene kedze nakoniec sa stupel otocil,ale nastali problemy,aj napriek vyvolavackam som sa neotvarala,mala som silne kontrakcie ,krce ,bola som nadopovana oblbovakmi-no katastrofa...a nakoniec asi po 8.5 hod.sa rozhodli pre cisarsky rez, lebo Marek sa zasekol a neporodila by som ho,ked mi ho doniesli po 5 hodinach na izbu ,tak mal chudacik taku hlavicku zdeformovanu,ze som sa rozplakala...:( ale celkovo cisrasky bol OK a asi mi to viac vyhovovaloako rodit normalne,lebo som mala taky stres a strach ze dovi(a nakoniec mozno aj preto sa tam krpec zasekol...) 😅 😀 ale teraz je uz OK hlavicku ma krasnu

gingerlady
29. apr 2009

Vcelicka: ja mela taky planovany cisar.....Prijali me 15.2 v nedeli, napíchli mi kanylu (nad tepnu na ruce), abych byla pripravena na kapacky a vecer mi dali maly klistyr. Rano 16.2 mi dali prvni dve kapacky, druhy maly klystyr, cevku (znam prijemnejsi veci, le nic hrozneho to neni. Kdyz to sestricka umi,vubec to neboli) a puncochy. Pred 8 si pro me prisli a jelo se na sal. Tam mi dali nad pusu masku s oblbovakem a pres kanylu vstrikli narkozu. Snad jsem ani nestacila zavrit oci a uz jsem chrnela 🙂 V 8:16 byl malej na svete 😀
Neboj se, bude to fajn...drzim palecky!!! 😉

akejka
30. apr 2009

zuzzii neboj sam trpieť ťa nenechajú. Keď máš užšiu panvu a nepôjde to prirodzene, urobia ti rýchlo cisársky, nebudú ťa trápiť...Možno sa u teba rozhodnú pre plánovanú sekciu, podľa rozmerov panvy, tvojej výšky, váhy mimi...
zaujímavé, že ja som prirodzeným spôsobom nedokázala porodiť s úzkou panvou dcérku 3170g a podľa UZV 2. dcérka mala vážiť okolo 3600g, podľa lekárov v poradni jasná sekcia, ale že to schvaľuje prednosta, alebo primár až pri pôrode...tak som si mala počkať na kontrakcie, alebo odtok plod. vody a prísť do nemocnice. V jednom mali dr. v poradni pravdu, že ma nenechali v pôrodnici dlho trápiť, len mi prepichli plod. vodu, k tlačeniu už ani neprišlo...

zuzzii
30. apr 2009

akejka no tak to dufam ze ma nenechaju dlho trpiet 🙂... ja sa ani tak nebojim o seba ako o mimi, aby sa tam nezaseklo.. ale tak lekari urcite vedia co robia. Ja si len rada veci naplanujem a rada by som vedela co ma bude cakat.... Som zvedava co mi povie lekar na Antolskej na prvej kontrole.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre