Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

atrami
23. feb 2011

neviem aký dovod máš. U mňa to bolo veľké bábo, prvý syn mal 4250 g a ja mám úzku panvu, tak prepokladali, že aj ďalšie bude veľké.
Prvé odporúčanie samozrejme tvoj gynekolog, ďalšie schválenie je na nemocnici.
Mne to urobili pri prvom synovi, nakoniec sa mi podalo vybaviť , že ak to nepojde prirodzene, vyhnú sa vákuovému porodu a iným hlúpostiam. Malý sa narodil veľký, cisárskym rezom po 20 hodinách trápenia.

meleri
23. feb 2011

@bubbly taky jsem rodila císařem kvůli placentě praevii. jak moc ji máš nízko? přeju ti at se ještě zvedne....no jasně taky jsem s tím byla smířená ale prostě když pak jizva bolí a nehojí se jak by měla tak ti to radost nepřidá.

bubbly
23. feb 2011

@landrea nevim jaky je postup v CR nebo na SR, ja ziju v Anglii a tady se to planuje. Cisare se tu delaji ve 38 tt, to ti nikdo nerekl jaky bude postup?

bubbly
23. feb 2011

@meleri jsem teprve ve 25 tt takze je mozne ze se to samo upravi a posune se to vys. Jestli budu rodit cisarem se rozhodne podle vysetreni ve 34 tt. Jak velkou mas jizvu? Ona se kolikrat blbe hoji i jizva po nastrizeni, clovek si nevybere, jednou jsme zeny tak to musime vydrzet 🙂

meleri
23. feb 2011

@bubbly tak to je ještě hodně šance že se ti posune! já právě rodila v 35 tt protože se mi část urvala. prakticky od 23 tt jsem pořád krvácela a ležela v nemocnici. pro mě byl císař v tom 35 tt fakt vysvobození.. ted se mi v těhotenství hodně roztáhla a pořád mě to bolí. naštěstí jdu k dr v pátek. už mi tady psaly holky že to moc normální neí že mě tak bolí. já ji nikdy neměřila tak nevím. navíc ted už ji ani nevidím kvůli břicha. člověk vydrží vše ale rád si i zabrblá...

bubbly
23. feb 2011

@meleri to je mi lito, ja na zacatku tehu spinila 4 tydny v kuse takze chapu ze jsi mela strach. Ono se pise ze kdyz je placenta nizko tak zena muze krvacet, ja zatim nic (klepu na drevo) 🙂 ani me nic neboli takze snad se to samo upravi. Preju at to mas brzo za sebou 🙂

lukza
23. feb 2011

@aktekram musela sem císařem skrz polohu KP a byl to kluk o přirozeníém porodu nechtěly ani slyšet☹( a já tak moc chtěla rodit přirozeně ale ve finále je to jedno hlavbně když je mimi zdravé a na světě🙂)

@landrea u nás to je tak že doktro mě řekl že budu rodit císařem že malý se už asi určitě neotočí skrz tvar dělohy a do prukazky naplsal jen poloha KP a v porodnici kde se u nás chodí od 36týdne na pásy a kontroly mě už naplánovaly císaře a já jela rodit dříve praskla mě voda o pulnoci a otevřená sem byla jen na špoičku prstu tak mě nechaly do rána ale teda PA mě furt hlídaly už tak čuměly že doktor to nechal na ráno měly strach abych nezačala rodit a nebo aby malý nesestoupil do porodních cest takže sme musela jen ležet do rána a nechodit coš bylo fakt super kontrakce po 5minutách a musíš jen ležet nejlépe na boku ale naštěstí sem se otevřela jen na dva prsty a ráno šla hne dna círaře s spinální nárkozou.

maca_p
23. feb 2011

@lukza fuuha, tak tvoj porod vyzeral len tak tak... ak by som vedela, ze idem rodit SC, tak hned po odteceni plodovky by som tam zacala vystrajat, keby ma nutili pockat az do rana.

lukza
23. feb 2011

@maca_p to víš byl to první porod takže nezkušená a ještě sem se bála co bude atd. a nakonec sem ráda že to bylo ráno aspon to dělal primář s jedním super doktorem a né ten blb co mě v noci přijímal byl šíleně nepříjemný a pronesl počkáte do rána že jo přece nebudeme v noci všechny budit to sem teda šla teda do kolen. ale jinak to šlo v noci mě furt kontrolavala PA a chodila si za mnou povídat🙂)) a jinak teda císař byl ukazkoví rychly furt se mnou mluvily jen mě štve že u nás po císaři mě malého ukázaly a pak odnesly a já šla na JIP a dovezly mě ho až večer ale ze sálu šel s malým manžel a mohl tam být jak dlouho chtěl.oni totiž po porodu ještě daly malého na hodinu do inkubátoru že po císaři ej to lepší skrz tělesnou teplotu a taky je přece jen v 37týdnu

sirinka
23. feb 2011

@lukza udajne pri polohe KP a predcasnom odteceni vody nie su velmi velke sance na spontanny porod... aj ja som tak bola a ani po vyvolavacke mala nezostupila do porodnych ciest....ze pri polohe KP ten tlak plodovych obalov a vody napomahaju k otvaraniu a zostupu babatka....preto sa ani nezvykne pri vaginalnych porodoch KP prepichovat obaly....

lukza
23. feb 2011

@sirinka aha tak to sem nevěděla já myslela že je jedno jak mimi je jako poloha že otevření muže nastat uplně stejně kámoška rodila KP a uplně v pohodě akorát mě skrz pohlaví mimča nenechaly rodit KP☹( a nakonec sem ráda přece jen je to riziko

sirinka
23. feb 2011

@lukza no u chlapcov urcite...to by som ani ja neriskovala...
ja som ale uz bola druhorodicka s dievcatkom, tak som chcela...no ale osud to inac zariadil...
mne to az potom moj doktor vysvtelil, ze pri tejto polohe je enziaduci predcasny odtok plodovej vody, ze ritulka je o dost maksia a mensia ako hlavicka a ze vo vacsine pripradov bez pomoci tej vody nedokaze vyvinut dostatocny tlak na krcok...

lukza
23. feb 2011

@sirinka prosím tě mužu se zeptat jen tak ze zvědavosti nečakám druhé mimi ale zajímalo by mě jak je to u druhého poroku pokud bude opět situace že bude jednou mimi KP budou se opět přikláínět k císaři a nebo už norlálnímu porodu ptám se proto že mě doktor řekl že tedka jako prvorodičku nenechá rodit KP a aji skrz to že je to chlapeček. a moje kámoška druhorodička první dítko rodila normálně a druhé KP a byl to kluk.

sirinka
23. feb 2011

@lukza ja neviem, ja som prvu mala hlavickou, druhu KP, ale teda kvoli nepostupujucemu porodu CR...
teraz od zaciatku moj dr. sa priklana k vaginalnemu, ale ja som bola rozhodnuta, ze keby mala zase ostala KP, tak, s tou jazvou radsej budem chciet zase CR...je to velmi individualne...co doktor, to iny nazor...dolezite je, ci sa zena na to citi....

meleri
24. feb 2011

@bubbly dík no měla jsem to blbé v tom že se mi tam udělal hematom a nikdy se nevstřebal a stačilo málo třeba jen jít na záchod a už to teklo...:( pokud se ti to spravilo tak je to určitě na nejlepší cestě! třeba ještě porodíš i normálně, i když mě to bylo taky jedno hlavně mi šlo o to aby bylo miminko v pořádku.

landrea
24. feb 2011

@bubbly , o dva tyzdniky mam poradnu, moj problem je taky nestandardny :O)
pretoze rodit by sa dalo, ale setrne aby mi nepraskli krcaky v posve, ale doki povedal ze to este zvazime neskor, ako sa to vyvija :O)
jasne ze ked padne ortiel postup mi vysvetli a zmaknem,e :O), len som bola zvedava, ci nazor porodnika niekedy nie je iny a nakoniec sa rodi normalne

bubbly
24. feb 2011

@landrea drzim ti palce 🙂

landrea
24. feb 2011

@bubbly dakujem 🙂

pepina11
25. feb 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať.... otehotnela som po 1,5 roku po SC....ako dlho ste otehotneli po prvom pôrode ? mal niekto nejaké komplikácie ? ked je žena na rizikovom.... chodí častejšie do poradní ?

aktekram
25. feb 2011

@pepina11 já jsem otěhotněla přesně rok po SC, komplikace dosud žádné 😉 do poradny chodím co 3 týdny, teď už začínám co 14 dní.

maca_p
25. feb 2011

pri SC je vraj vyssia sanca aspiracie plodovej vody novorodencom. mate s tym niektora z absolventiek skusenost?
pri prvom porode som si s tym nelamala hlavu, kedze mi plodovka odtiekla a potom sa robil urgent SC a ani som o tom nevedela, kedze som planovala rodit "prirodzene". nie je vhodne preventivne najskor urobit amniotomiu pred SC? mozno je to hovadina co sa pytam, ale neviem...

@pepina11 ja budem mat druhe bejby presne do dvoch rokov, tak si to vyrataj 😀 , mne sa uz nechce rozmyslat 😀 .

pepina11
26. feb 2011

super baby... oddnes si vás budem čítať pravidelne.... :o) v pondelok by som chcela ísť prvý krát doktorovi... tak dúfam, že to bude všetko ok.... MACA P inak aj mne by to tak vychádzalo.... jeden mesiac hore dole... ako tebe....

majdula
26. feb 2011

@pepina11 Ahojky, ja otehotnela 11 mesicu po prvnim porodu cisarem, rizikove nemam, vse je v poradku, takze do poradny chodim klasicky - po ctyrech, pak po trech a ted po dvou tydnech. Jen mi pokazde dr. kontroluje jizvu, ale ta je v poradku takze to zatim vypada na normalni porod 😵

miranda77
27. feb 2011

@sirinka tak to jsi mne prekvapila, že by si chtěla SC :o
já jsem teď několikrát skoukla to videjko, co jsi dala odkaz .... a zacala patrat po VBA2C ...

@pepina11 děti mám po dvou letech (srpen 2007,srpen 2009)-při těhotenství žádné komplikace a tři dny před termínem doporučení na SC - tenká jizva a odhad 4080g (což spolu asi souvisí). Vše až na moje psychické zhroucení proběhlo ok.

zabkatt
27. feb 2011

babule držim palčeky ja idem 11teho na prietoky a potom sa stanovy presny datum sc 😒 pomoooocccc už nech to mam za sebou a batôžtek pri sebe🙂

pepina11
27. feb 2011

MIRANDA77 : vieš čo aj ja som to zle psychicky znášala..... ešte doteraz som sa z toho nedostala :o) a už som v tom zas..... pripadám si ako na kolotoči.... ZABKATT : a kam ideš rodiť ? do akej nemocnice ?

sirinka
27. feb 2011

@miranda77 no....ja ti ani sama neviem niekedy... 😝 a cim dalej, tym mam rozburenejsie hormony a stale rozmyslam nad vsetkymi moznymi alternativami co by sa mohli diat....aj s dr. som to naposledy preberala, on v tom nevidi problem, ze ak by aj doslo k prasknutiu stehov, ze to nie je ako ked praskne balon a je po nom....ze ak by som citila, ze sa tam nieco deje, este stale je vraj cas na spinal a CR....co som bola prekvapena, myslela som si, ze v takom pripade sa ide hned do celkovej narkozy, kedze ovela rychlejsie nastupuje ako spinalna.....

miranda77
27. feb 2011

@pepina11 : no já se z toho taky pořád vzpamatovávám ... a to mám už 1,5roku po SC ... :(. Držím palce ať jste v pohodě!!!

miranda77
27. feb 2011

@sirinka no, já jswm věřila doktorům ... jsme všichni zdraví a vše proběhlo bez komplikací ... tak jestli si na přirozený porod tvůj doktor troufne, proč mu nevěřit???

meleri
27. feb 2011

@sirinka tak si představ že se mi mimi otočilo tak se mi ten císař vyhne! aspon doufám...
přeju ti at je vše ok a můžeš porodit podle svých představ!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre