Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moncicip
1. okt 2011

@luciusek Ja napriklad dodnes nechapem naco mi pustali oxytocin ked som isla na sekciu. Aj som im hovorila ze ho nechcem nech mi ho nedavaju, lebo kratko nato ako mi ho pustili tak sa zosypalo aj to male v brusku aj ja som skoro skolaboala a ltt ma zachranili.

libbie
1. okt 2011

@kalo mozem sa opytat, ake si mala rozmery panvy? Ja mam v tehotenskej knizke posledny rozmer 16 cm a to je vraj dost malo...ale neviem, ci je to indikacia na CR, moj doki mi povedal, ze to musi povedat ortoped, co sa mi zda divne, kedze panvu mi merali na poradni. Zatial pocitam so sekciou kvoli polohe maleho KP a silnejsim dioptriam, ale velmi sa bojim, ze ma nechaju rodit prirodzene a maly sa mi tam zasekne, o kliestovom porode asi nesniva ziadna zena ☹

libbie
1. okt 2011

@moncicip to je dost blbe, ze ti ho dali aj napriek tomu, ze si ho odmietla...A este k tomu pred sekciou, to je neskutocne 😲

moncicip
1. okt 2011

@libbie No ska toto ale zas aspon to urychlilo veci, lebo cely den som tam cakala jak dilino, mali ma robit az okolo druhej pol tretej najskor a "vdaka" tomuto bol maly 14:10 uz na svete. To bolo az neskutocne ako zazracne rychlo dokazali v priebehu par minut zohnat aj naestezilogoa, aj vsetko ostatne pripravit .....

kalo
2. okt 2011

@libbie V průkazce jsem měla tři čísla (ty první dvě si nepamatuju, ale byly hraniční), ale ten poslední rozměr byl taky 16...kvůli tomu to bylo- je měřený jakoby z boku a je prý nejdůležitější...pokud si takto úzká, mimčo neproleze....Já za toho druhého císaře fakt bojovala, protože strach o mimi byl velký...Právě to, že neprojde by byl pro miminko velký průšvih...

libbie
4. okt 2011

@kalo diky za info 🙂 Ja teda dufam, ze ich v porodnici o tom nebudem musiet nejak presviedcat, ale hlavne maly v brusku stale sedka a vyzera, ze sa uz asi neotoci, takze vsetko speje k sekcii...

kalo
4. okt 2011

@libbie To určitě ano...A jestli je k tomu malý hlavičkou nahoru, tak je to jasná sekce...Ve 36tt s otočením už moc nepočítej, to procento dětí, které se otočily těsně před porodem je nepatrné...už tam nemá moc místa. Takto jsem měla první dcerku 🙄 kažkopádně držím moc pěsti, ať do dobře dopadne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

libbie
4. okt 2011

@kalo dakujem krasne 😉 Snad to bude bez zbytocnych komplikacii a rychlo sa zotavim, hlavne nech je maly v poriadku...

libbie
4. okt 2011

@moncicip tak aspon na nieco to bolo dobre 😉

moncicip
4. okt 2011

@libbie Ved nie nadarmo sa hovori ze vsetko zle je na nieco dobre

marietta0
6. okt 2011

@katulka74 Gratulujem ku chlapcekovi a prajem Vam obom vela zdravicka. Ja mam planovany cr na utorok a uz sa desne trasiem. Katulka prosim ta, mala si aj nadstandard? Ak ano, kedy sa da vybavit, ja mam prist v pondelok rano na prijem, tak neviem ci to staci vtedy? Tam mozem byt aj s partnerom ci iba s druhou mamickou? A prosim ta okrem zakladnych veci do porodnice co by si mi este poradila si zobrat k cr. Moc ti dakujem

marietta0
6. okt 2011

@katulka74 Ozaj, a idem tiez na Antolsku 🙂 .

lalunka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanyzka_zel
6. okt 2011

Ahoj holky,
tak trochu jsem pročetla Vaší diskuzi o císaři...taky jsem nakonec císařem rodila, ačkoliv jsem chtěla rodit přirozeně ☹ Další dítko doufám, že budu moct rodit vaginálně a ušetřit se řezání 😅 Nicméně moje malá měla porodní váhu skoro 4,5 kila a nikdo mi neříkal, že je to indikace na císaře...a to to tušili již od 30tt, kdy začali mluvit o nejméně 4 kilovém dítěti...odhad dva dny před porodem byl mezi 4,5 až 5 kilo, ale opět žádná zmínka, že to je indikace na císaře!!! ne že bych ho chtěla...já teda chtěla rodit vaginálně (možná mě budete mít za blázna, ale znám pár mamin, co porodili i takhle těžké dítě normálně a bez problémů). Ale při porodu těsně před koncem...byla jsem otevřená na 9,5 cm se vyskytli komplikace a jela jsem na sál...malá byla špatně otočená a neprošla by bez použití kleští...a důvodem byl pupečník, protože ho měla omotaný kolem krku a hrudníku, tak se zaklínila. Měla jsem sebou u porodu i dulu a věřila jsem jí a můžu říct, že to ona přivolala doktorku (jinou než tam byla původně) a zachránila nás od kleští...takže raději císaře 😎 Tak to je má zkušenost s císařem, ale pevně věřím, že můj další porod bude o něco jiný a to, že se obejde bez císaře...doufám 🙂

blueapple
6. okt 2011

@hanyzka_zel nejdůležitější je obvod hlavičky, ta musí projít porodními cestami, na celkové váze až tak nezáleží - i když ta s tím logicky souvisí a je jasné, že 4,5kg dítě bude mít hlavu větší než třeba 3kg mimi. Závisí také na porodnici, někde odhad váhy nad 4 kg berou jako indikaci, někde vůbec ne.
Držím palce, ať porodíš druhé mimi přesně podle svých představ !

iwesska
6. okt 2011

Baby, neviete mi niektora povedat, na Antolskej sa po 1.cisarovi robi automaticky aj 2., alebo mam aj sancu ze mi umoznia rodit prirodzene? Zatial tehu nie som, druhe planujeme az za cca 2-3 roky, ale maly tak rychlo rastie ze sa desim dalsej operacie, nakolko som si pritom dost vytrpela ☹

hanyzka_zel
6. okt 2011

@blueapple jj, vím, proto mě ten odhad váhy vůbec neděsil...hlavičku měla někde kolem 9-9.5cm průměr, což bylo v pohodě. Já jsem aj docela ráda, že to jako indikaci k císaři nebrali...dáma by si nemohla sama zvolit datum, kdy chce přijít na svět 😅 Děkuju, snad skutečně druhý porod dopadne lépe...ikdyž se říká, že druhé dítko bývá větší 😅

libbie
6. okt 2011

@marietta0 ahoj, nechcela si povodne rodit v Kochu? Mas na Antolskej zazmluvneneho dokiho, ked si si to rozmyslela? Nechcem vyzvedat, len som prekvapena 😉

marietta0
7. okt 2011

@libbie Ahoj, ano rozmyslela som si to, sice na poslednu chvilu, ale som rada 🙂 . Nastvali ma svojim pristupom.

lauricka
7. okt 2011

dievcence, prosim Vas, ake nohavicky po cisaraku si mam vziat do porodnice? Vraj tie sietkove jednorazovky sa zachytavaju o stehy...take normalne nizke pod ranu alebo su nejake original na to? A potom po akej dobe sa nosia tie stahovacie poporodne? Mate tipy na nejake dobre - znacka a kde kupit? Dakujem Vam za tipy.

zaria611
7. okt 2011

@iwesska ja mam za sebou dva cisaraky. vsade je to podla mna tak,ze po prvom cisaraku ta sleduju riadne v poradni a lekar ti na poradni ,ked ti bude robit ultrazvuk pozrie vzdy jazvu, zalezi od vela okolnosti, ci po prvom cisaraku mozes potom rodit vaginalne.. napriklad,ci jazva nie je prilis tenka alebo ci ta pri konci tehotenstva nebude ta jazva zvnutra boliet. Alebo ci dieta nebude prilis velke. ja som chcela druhe rodit normalne,ale tak ako pri prvom som sa otvorila na 4 prsty a koniec... ale viem naisto, ze po dvoch cisarakoch ti treti robia hned automaticky cisarak

zewa11
7. okt 2011

@lauricka ja som si kupila tie sietkové dlhšie,ako boxerky.Pri prvom CS som to mala aj tak zalepené a šitie len na jednom a druhom konci,vtedy som mala krátke nohavičky pod jazvou to ešte jednorázovky neboli asi.Teraz mi to vyhovovalo takto 😉

zaria611
7. okt 2011

@lauricka pytaj v lekarni... ano tie nizke zvyknu koncit rovno na jazve,ale pytaj v lekarni nohavicky ze po cisarskom a to su take vyssie pomaly nad pupok, ale ked budes lezat ,taks i ich vzdy stiahni pod ranu,nech sa to vetra

bublinqa
7. okt 2011

@lauricka ja som pouzivala sietkove jednorazovky, ale to az na nejaky treti den po sekcii, nakolko som na ne uplne zabudla 😀. O stehy sa mi nezachytili ani raz, a to som bola v nemocke 6 dni a na 6-ty den mi pred odchodom vyberali stehy. Skor som mala pocit, ze ked som ich mala na sebe, pekne to drzalo ranu po kope. Doma som si potom skusala obliect nizke pod ranu, ale gumicka sa mi zarezavala do rany, tak som aj doma nosila tie sietkove.

lauricka
7. okt 2011

@zewa11
@zaria611
@bublinqa
dakujem holky a tie stahovacky ste nenosili vobec?

iwesska
7. okt 2011

@zaria611 No vsak ja tiez tak, otvorena na 1 prst dva dni, bez plodovej vody...no, nebola to sranda. A ten druhy si ako znasala? Oba si mala v lokalke? Bolelo to menej, alebo viac? Ja som bola v lokalke, ale vtedy som uz bola taka vycerpana po 2 dnoch cakania, ze mi to uz bolo vsetko viac menej jedno, ale teraz....fuuuu....ked si predstavim do coho mam zase ist...no veruze mam strach.

zewa11
7. okt 2011

@lauricka stahovačky som nenosila

bublinqa
7. okt 2011

@lauricka ja som si kupila stahovaci poporodny pas, ked nepadnem mrtva od unavy do postele, tak si ho dam na noc

teleranka
8. okt 2011

caute baby.
take hlupe novacikovske otazky vam dam.
je nevyhnutne pri cisarskom, aby mala zena zavedenu infuziu? ak ano, tak ako dlho?
a je nevyhnutne, aby sa jej moč odvadzal cez trubicku do toho vrecuska? ci ako to mam povedat.
nie som babovka, ale uz roky mavam v jednom kuse zapal mocoveho mechura. samozrejme, aj teraz pocas tehotenstva. minule mi len na par sekund robili cievkovanie moca a nevedela som sa vycikat dalsich par dni, akoby som rezala ziletky, vsetko sa to zapalilo :(
z infuzky (kanily) mi zasa puchnu a praskaju zily... :((((((
len s apytam, ci je to nevyhnutne.
a nemate niektora nahodou skusenost s prirodzenym porodom a porodom sekciou? pre porovnanie?

andika131
8. okt 2011

@teleranka ahoj,pri cisárskom potrebuješ určite kanylu,lebo je to operácia,a cez ňu dostaneš analgetiká, anestézu aj potrebnú výživu a tekutiny,keď už nebudeš môcť jesť. Ihla sa necháva asi 2 dni,určite vydržíš....
Po druhé, KATÉTER sa tiež musí zaviesť, pri operácii je to nutné,vyberá sa na ďalší deň po cisárskom,ešte poďakuješ že ho budeš mať, po toľkých infúzkach a bolestiach,nebudeš musieť utekať na toaletu,postaviť sa z postele možno nebudeš vládať daný deň :( Držím palce 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre