Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

vesi
9. jún 2008

ale neboj, vám sa zadarí hned 😉

julova
9. jún 2008

to znie tak "bosorkovsky" 😉 😀...btw. neprepasni Panelak 😀 😉

zinuska
9. jún 2008

lenocka,tak to si viem predstavit! ja sa chystam,ze akonahle budu deti ok,ze budu mat vsetko,co maju mat,tak v nejakom 36-37tt si berem kufor a budem tolko klopat dokine na dvere,az kym nevezme skalpel aaaa.... 😀

Julova,fakt si vychutnaj Terezku! ja mam 2 a pol rocneho syna a tiez som planovala,ze chcem este druhe babo porodit pred koncom materskej. a ajhla aha coze to?? Maximko bude mat aj braceka aj sestricku 🙂 takze fajn,ze uz je aspon akotak samostatny... ak by som mala take male babenecko ako ty,tak pri tomto dvojickovskom tehu by to bolo velmi narocne sa o to mimi starat..

katja78
9. jún 2008

ahoj zinus
tiez som po cisarskom, so spinalom, ale nemozem chvalit, asi som jedna z mála, ktorej anestetikum na jednej strane nezabralo 😲 ale este aj urobilo hypotenziu (priserne nizky tlak, bolo mi na odpadnutie) 😝 😝
ale hlava ma nebolela, lebo treba hlavne PIT VELA TEKUTIN, uz ked lezis na prebudzacke, stale mi to pripominala sestricka, co okolo mna pobehovala, aj dok., ktory mi pichal spinal 🙂
rana celkom usla, tiez som vyuzila sietkovane gatuse, zachytavali sa ale o cvocky, ktore mali byt akoze stehy
stolica v pohode, horsie je ist sa prvy krat vycikat, ked ti daju prec kateter (o tom tu este nebola rec), ale na to sa teiz psychicky nachystaj, ze este pred operaciou ti sestricka da do mocoveho mechura taky "superšlauch" so sackom a keby toho este nebolo malo, tak vacsinou ti aspon na 1-2 dni podaruju dren, ktory ide z rany von a napaja sa podtlakom na taku flasticku a tam sa odvadza krv z rany 😖 😖 😖
rodila som vo stvrtok, v piatok som bola uplne odpisana, dve hadicky z teba trcia, jedna lepsia ako druha, dojcenie len v lahu, malu som mala iba na poobedie a vecer ju zobrali novorod.sestry. ale na treti den - parada, dosiel doki, vybral obe hadice 😀 😀 😀 a sestricka mi kazala ist sa hned vycikat - mocova rura je podrazdena, treba ju hned "rozchodit". tak som sa riadne napila, sla pod sprchu a ked som sa pokusila sa vycikat, tak som sa az zlakla, ze to nejde, ale treba vydrzat, je to taky zvlastny pocit 😕
takze tolko moje zazitky 😅

vesi
10. jún 2008

katja, lenže ten dren nedávajú vždy. mala som 2 cisárske, okrem mňa tam boli dalšie 4 ženy po cisárskom, ale dren nemala ani jedna. a tá cievka tiež nie je nič hrozné. 🙂

lenkamt
10. jún 2008

ja som tiež mala ten dren 😝 a vyberanie toho ma bolelo viac ako celý prvý prirodzený pôrod 😅 fuj, ja už by som cisárom dobrovoľne nešla, prirodzený ma bolel menej. a spinál si vôbec neviem predstaviť, žeby som bola pri vedomí kým sa vo mne hrabú 😀

Zinu - ja som si tiež naivne myslela že pôjdem v 36t, všetci vraveli - dvojičky sú donosené už v 36, a nakoniec ma chceli nechať až do konca. to už by som mala aké buchty? 😅

vesi
10. jún 2008

lenka, ja netvrdím, že dren nedávajú, skôr by som povedala, že to nie je také časté...alebo možno záleží na tom kde rodíš... 😉

lenkamt
10. jún 2008

Vesi - veď jasné, ani mne do tej nádobky skoro nič netieklo, takže možno aj zbytočné a bolesť - 😝 😝 😝

zvláštne, že keď to mala po operácií naša Lenka a vyťahovali jej to - tak akokeby nič - a ja som revala že ako ju to bude bolieť a ona si ani nevšimla 😕 😨

zinuska
10. jún 2008

breee ranko! tak ste ma hned z rana vystrasili 😖 teraz mam 2mesiace nato,aby som sa dako nato psychicky prichystala 😝 tusim je lepsie niekedy nic nevediet. Zjavne to jedna preziva lahsie a ina horsie...ako pri klasickom.tak ja to dako vydrzim-sak co ine mi ostava 😉 vybrat tie deti dako budu musiet zo mna,sak ich tam nebudem mat do ich 18tky 😀 😝

Lenusik,viem,ze dvojky sa daju vynosit az do konca,ale pri mojich problemoch s krvou-resp. varixami to nebudu riskovat! Vcera mi primarka hematologie povedala,ze bude fajn,ak vydrzim do 34tt 😕 neviem preco.. ja som nadstavena ale na ten 36tt a ak to potiahnem tyzden dva dlhsie,tak ok,ak to bude vydrzatelne...tak preco nie 😀 😉 😉 necham sa prekvapit 😉

vesi
10. jún 2008

zinuska, eboj sa v momente ako uvidíš detičky na všetko zabudneš 😉

lenka, niekedy mám pocit, že deti sú statočnejšie ako dospelí 😀

julova
10. jún 2008

zinus - veru - ja som vedela minimum - a paradoxne som ani nebola "po" velmi sokovana 😀...akurat ked ma dali na salu a isli ma uspat...som bola zo vsetkeho vyhukana ako decko - ale to len preto, ze som nikdy ziadnu operaciu ani pobyt az do porodu nezazila 😉...a ani som nemala cas sa na to vsetko nejak pripravit, tak rychlo sa to zbehlo - isla som v 38 tt do normalnej poradne a odchadzala som s listkom na prijem do nemocky na CR 😀...ale zvladnes, neboj 😉

katja78
10. jún 2008

vesi,
netvrdim, ze dren davaju po kazdej sekcii (aj som to napisala🙂
ale ak sa pozries na izby v nitrianskej porodnici, kde lezia mamy po sekcii, kazdej trcia 2 hadice.
netvrdim ani, ci je to dobre, alebo zle, je to predovsetkym zalezitost operatera.
vyberanie oboch hadiceik sa da prezit, mna to vobec nebolelo, ale asi aj to zavisi, kto to vybera - jeho skusenosti a aky ma dotycna zena prah bolesti. ja mam dost vysoky, vdaka Bohu.

vesi
10. jún 2008

katja, v pohode, podľa toho ako píšeš, je to skôr záležitosť konkrétnych nemocníc... 🙂

mimiba
10. jún 2008

ahojte,mam asi mesiac do porodu,a chcem sa opytat na cisarsky...myslela som ze automaticky pojdem cisarskym,ale neschvalili mi to...mam silne dioptrie

certica
11. jún 2008

mimiba, a co sa chces vlastne opytat? v pripade oci nejde ani tak o dioptrie, ako o ocne pozadie

certica
11. jún 2008
katja78
11. jún 2008

Keď som rodila, bola som mnou na izbe mamina, ktorá rodila sekciou tiež pre silné dioptrie, ale mala tuším až nejaké 6-tky. Asi to závisí od toho, aké silé máš dioptrie.

glia
11. jún 2008

ahojte babenky...ja som si vas vcera trosku pospehovala, lebo od pondelka zacinam rozmyslat nad sekciou...
boli sme v porodke na obhliadku a tam mi navrhli, ze ked mal nas 1.syn 4,42kg, ci nechcem radsej naplanovat sekciu...a ja sama vobec netusim...ked som bola v porodke pred 4 rokmi, tak sme lezali na izbe dve, ja po normalnom porode a mamina po s.c. ...obe sme sa rovnako rano postavili, obe sme sa vedeli postarat o miminka, ona sa hned na 3.den rozkojila, ja som isla domov ako nekojaca mamina... ☹
co by ste si vybrali na mojom mieste? s.c. sa tak nejak bojim, este mi nic neoperovali, bojim sa ako by som sa hojila, ake by to bolo tentokrat s kojenim...a nechcem prist o prve okamziky s miminkom...ale bojim sa, ze epi je pre mna nedostupna, lebo nepatrim medzi stihle osobky... 😒

mien
11. jún 2008

ahojte ja by som sa vás chcela spýtať pred pred týždňom mi robili cisársky a neviem prečo, ale mám strašne opuchnuté nohy nemali ste to niektorá z vás môže to byť aj z toho že mi dávali infúzie prosím poradte, lebo mm z toho strach ďakujem

glia
11. jún 2008

mien, ja som cisarak este nemala, no pri prvom tehu mi nohy neopuchali vobec..zacalo sa to porodom, domov som isla tak, ze som mala problem obut si tenisky, v ktorych som prisla...nohy postupne odpuchli...tak verim, ze budes ok aj ty... 😉

janka1874
11. jún 2008

mien neviem ja som o takom probléme zatiaľ nepočula zavolaj svojej lekárke alebo lekárovi a radšej si to zisti

lila794
11. jún 2008

Mien, aj mne opuchli nohy a ta ruka, v ktorej som mala furt pichnutu nejaku infuzku. Neboj, prejde to, uvidis!!! Isto to je z tych infuzii, lebo to ti dodavali tekutiny. Ja som mala nohy hlavne, ked som v porodnici kojila maleho a kreslo, co som v nom sedela bolo dost vysoke, tak som mala nohy na "spickach" - tieklo to do nich. Takze, pohoda, nohy hore, sice este ta velmi boli rana, ze? Neboj, vsetko bude ok. Ja som sa z toho vyhrabala velmi rychlo, hoci to bolo dost tazke. Aj som si velakrat poplakala od bolesti a nemohucnosti. Drzim palce!!! 🙂 🙂

veronikal
11. jún 2008

Mien, já jsem měla téké šíleně oteklé nohy, musíš hodit nohy hore - to mi pomáhalo nejvíc, já jsem hned druhý den po císaři byla O.K. nic mě nebolelo, tak to nebyl pro mě problém hodit kopyta nahoru a za 14 dnů to bylo všechno dobrý. Ptala jsem se ještě v porodnici sestřiček a opravdu je to po kapačkách, tak se neboj, vše se vrátí do normálu 😉

luciaj
11. jún 2008

glia, ja som bola na sekcii kvoli KP. nevravim, ze to bolo zle, mozno som si usetrila bolesti pri porode, ale veeeelmi lutujem, ze som nemohla malnku vidiet hned. okrem toho mne sa rana dost zle hojila, mala som problemy asi mesiac .... ale to je individualne. ale ak by som sa mala sama rozhodnut, urcite by som si vybrala prirodzeny porod. 😉

toni78
11. jún 2008

mein-otoky nohou můžou mít mnoho příčin,konzultuj to raději s lékařem!

mien
11. jún 2008

ďakujem vám pekne, netuším od čoho to môže byť, ale mne tiekla 3 dni infúzia tak možno to bude tým

lubkaaa
11. jún 2008

mien, aj ja som mal po sekcii, ešte v nemocnici opuchnuté nohy, mala som také členky ako nikdy v živote 😀 , a pritom počas tehu som namala takéto problémy.. zo dve noci som spala s nohami vyloženými na tyči nemocničnej postele a nohy boli zasa ok..

julova
11. jún 2008

Mien - ako pise Toni - ja by som sa tiez poradila s Dr.....moze to byt zanedbatelne, ale mo ze to mat aj vaznejsiu pricinu...nic by som nepodcenila....jednu kocku u nas v praci pustili domov z porodky OK a potom o 2 tyzdne musela do nemocky...trombozy a zrazeniny....za opytanie kvalifikovaneho Dr. nic nedas....

avanka
11. jún 2008

Mimiba, ja idem rodit cisarskym rezom kvoli ociam, mam vysoke diotrie 7,8 a este aj astigmatizmus...musela som ist k ocnemu a on na zaklade kvality ocneho pozadia, ktore u mna nie je dobre, napisal, ze neodporuca porod vedeny normalnou cestou....
Dnes sme boli na poradni a uz aj stanovili termin, 22. juna v nedelu mam ist na prijem a 23 rano mi urobia sekciu.....

cat
11. jún 2008

mimiba,ak ti mozem poradit, vybav si takeho ocneho co ti tu indikaciu napise, netusim ake velke mas dioptrie,ale toto nie je sranda, pri vysokych dioptriach hrozi riziko odlupenia sietnice,predsa nechces mat s ocami este vacsie problemy ako mas. Moja sesternica mala tiez cisarak kvoli 7 dioptriam, ja zas kvoli ochoreniu sietnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre