Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

subica2
15. jan 2009

Ja pridávam svoju skúsenosť - prvý pôrod - neplánovaná sekcia - celková narkoza a moja rekonvalescencia bola úplne super na druhý deň to už bolo celkom dobré. 2.pôrod plánovaná sekcia - lokálna anestézia - strašné - už nikdy viac by som to nechcela aj rekonvalescencia bola oveľa horšia. Teraz o 2 týždne idemznovu na plánovanú sekciu /dúfam, že už poslednú 😉 / a budem chcieť celkovú narkozu, nech nikoho nevidím ani nepočujem. Uvidím ako to dopadne.

petra1985
15. jan 2009

chcem sa opytat.. chcem rodit cisarskym spinal.. vraj je to lepsie aj pre dieta aj pre matku nez celkova anestezia.. moze byt pri mne partner aj v tomto pripade? Pocula som, ze nie lebo maju dost, ze idu rezat niekoho nie to ze este sa im tam niekto iny bude motat.. ale ja v tom zas nevidim problem kedze s mojou hlavou kde bude moj partner mi nebudu robit nic 😎 ja len, ze ake mate skusenosti vy.. 😉

subica2 kazda sme ina a kazda to berieme a zvladame inak.. 🙂

mne to idu robit prvykrat neviem co ma caka takze nemam ani strach.. a ani sa uz nikoho nepytam kto to ako zvlada a co kto odporuca, lebo to kazdy berie inak a inak sa zotavuje.. je to len zbytocne stresovanie sa.. a babo musi von jednou alebo druhou cestou ..ktora to bude je to jedno len nech vsetko dobre dopadne 😉 aj ta co rodi normalne tak mozno nakoniec nedajboze nastanu komplikacie a musi pod noz a nevyberie si.. ja vam prajem nech vam vsetko vyjde podla vasich predstav 😉

janka1874
15. jan 2009

petra1985 zaujímavo si napísala "chcem rodiť" pokiaľ dobre viem tak neberú ohľad na to čo ty chceš ale to nebudem rozoberať

ja som rodila cisárskym síce som ho tiež podvedome chcela ale aj som musela takže nebolo to priamo na moje prianie ale bola som rada že to tak bolo a mala som len spinal a mne to vyhovovalo len upresním že som pod skalpelom bola už predtým 3 krát (nie pôrod) tak som si to vedela porovnať
ja som bola v pohode tiež na druhý deň akurát musíš rátať s tým že sa Ti môže nesklr rozbehnúť po cisaráku mliečko ale to nemá vplyn či to bola plná narkóza alebo ako to je proste tým že telo neskôr zaregistruje že to bábo už dnu nie je a treba začať tvoriť mliečko ale dá sa pripraviť sa na to homeopatikami na podporu tvorby mlieka

partnera Ti nedovolia lebo tam je prísne sterilné rpostredie predsa ťa otvárajú takže kôli tomu nie kôli tomu že by sa nemal kto jemu venovať k žiadnej oparačne nepustia nikoho a bohu žiaľ naša vybavenosť nemocníc nie je taká že by tam bola miesnosť od kiaľ by sa pozeral (ako vidíš vo filmoch) takže v tom máš smolu tak asi ako každá z nás aj mlj drahý bol smutný že pri tom nemohol byť

v prípade otázok mi kľudne napíš

petra1985
15. jan 2009

janka1874 mna sa lekar na rovinu opytal ako chcem rodit.. tak asi len tak pre srandu to nebolo.. neviem kde si rodila ty ale u nas to uz davno nie je problem spravit cisarak na ziadost mamicky....a kopa zien uz aj tak rodila.. ci uz po dohode s lekarom alebo ked su komplikacie alebo ked sa vykonat cisarak fakt musi..moja veduca tak rodila pred polrokom lebo cisarak chcela nie preto, ze musela.. ja som napisala sama je to jedno ako dieta pojde von.. hlavne, ze vsetko dobre dopadne bola som operovana na oci a nechcem to riskovat.. lekarka povedala, ze to nevadi ale riskovat nechcem.. a vidim ze tu je fakt tisic ludi a tisic nazorov kedze pozeram, ze hore zukab napisala na margo cisaraku, ze bud na sale hra hudba alebo sa lekari bavia o inych veciach ako o tom co robia alebo tam mas partnera takze uz fakt neviem co si mam mysliet.. ja sa len informujem ale to je tvoja skusenost asi takze to beriem..

meleri
15. jan 2009

Petro,

muj manzel u toho byl, ale nez mi zacli pichat tu injekci tak jsem mu rekla at radsi pocka venku a ze ho zavolaji jak budou vytahovat maleho. taky to udelali. Me tam podporovala nejaka pani, nevim jestli to byla doktorka nebo sestricka, ale bez ni bych tam asi fakt strachy omdlela.

janka1874
15. jan 2009

petra1985 no rodila som tu v Ke nie niekde doma neboj 😀 ja by som to uzavrela skôr tak že je to vec lekára lebo viem že tu to nie je také jednoznačné povedať takto chcem rodiť a urobia to tak ale nie o tom je táto debata ja sa tu nechcem s nikým naťahovať len som chcela poradiť a dať svoju skúsenosť
a s tou prítomnosťou partnera si to zisti v nemocnici asi hlavne od nej záleží či dovolia prítomnosť partnera alebo nie napr. v ČR môže byť pri tom partner to viem lebo mám tam známu a nemali s tým problém tu v Ke sa to nedalo
a pokiaľ viem tak ak má niekto problém s očami tak skôr ponúknu cisarák ako by sa malo niečo stať

reni7
15. jan 2009

ahoj-chci se jen zeptat jaký je rozdíl mezi epiduralem a spinálem,to není jedno a to samý 😅
já bych to chtěla osobně přes ty moje nohy ukecat na císaře,ale nikdy sem nebyla na operaci,tak nevím jak snesu narkozu,a být při vědomí to vím už teď že začnu brečet a budu se třepat,prostě mám z nemocnic panickou hrůzu ☹ hlavně vím,že asi normálně rodit nechci,prostě sem srágora 😖

petra1985
15. jan 2009

viem o tom, ze epidural sa dava pri normalnom porode teda spontannom aby si menej citila bolest a aby to slo lahsie aby si bola menej vycerpana.. spinal pri cisarskom kde ta umrtvia od pasa dolu... mozno sa mylim ale takto som to pocula..

meleri dik za info no aspon, ze ti tam niekoho nechali 😉

zuzkaprofant
15. jan 2009

sa chcem opytat aky je rozdiem medzi spinalom a epiduralom? 😀

achojka
15. jan 2009

Epiduralka je tlmenie bolesti, a spinal je znecitlivenie od pasa dole. Urcite to nie je to iste.....

meleri
15. jan 2009

Petro,

jo, urcite se da s nima domluvit! A kdyz ho nenechaji, tak muzes mluvit aspon s anesteziologem, vetsinou jsou hodni.

Jinak holky, me porad boli zada z tech vpichu na spinal, mate to taky nekdo? Me to fakt dost bolelo jak to pichali a boli me to misto dodneska, ale ja mam skoliozu tak nevim, jestli to neni i tim?

cernovlaska
15. jan 2009

Reni7: pro někoho je možná lepší rodit císařem,ale myslím,že spousta mamin tady by radši rodila normálně,ale nemůžou ze zdr.důvodů a já si myslím,že pokud nemáš nějaký problém,tak by jsi měla dát svýmu miminku šanci přijít na svět přirozeně,přece jenom je pro dítě lepší projít porodníma cestama a nachytat na sebe trošku bakterií,pak mají rychleji vyvinutej imunitní systém a celkově je pro ně ten příchod přirozenější,já si budu mooooc přát,abych druhý mimčo mohla porodit přirozeně a užít si i s taťkou příchod mimča 😵.Ale to je můj názor,možná se mnou někdo souhlasit nebude,jen si myslím,že císař by měl být jen v nevyhnutelných případech,je to přece jenom operace,jako každá jiná 😕

zuzkaprofant
15. jan 2009

To obe pichaju do chrbta ci aj nieco do brucha vam pichnu aby ste tam nic necitili

reruna
15. jan 2009

reni7, po císaři to taky bolí, nemysli si že ne, nikdy nezapomenu na tu bolest, když jsem se probudila z narkozy a pak první týden hrůza, každý pohyb bolí, protože musíš používat břišní svaly, fakt jsem se z císaře dostávala 8 týdnů a první dny jsem byla úplně nemohoucí, oproti maminám, které rodily normálně a lítaly po chodbách už druhý den, kdybych si mohla vybrat, určitě bych chtěla raději rodit normálně, jenže to nebylo možné. A souhlasím s černovláskou, je to operace a hrozí při ní až 6X větší riziko komplikací, než u přirozeného porodu.

achojka
15. jan 2009

Zuzkaprofant: Obe sa pichaju do chrbta. Spinal pichaju tak: Musis sa prehnut do predu, oni ti najdu miesto na pichnutie, najskor pichnu omrtvovaciu inekciu, aby si ten pich spinalu necitila, a potom pichnu spinal. Ak dobre trafia vobec to necitis...... teda aspon ja som to vobec necitila........... Ale mozno to bolo len preto, ze po 10 hodinach strasnych bolesti sa mi to zdalo ze to nie je nic.

mirko
15. jan 2009

cernovlaska, suhlasim, ja cakam druhe a pevne verim ze toto budem moct porodit normalne,som rozhodnuta aj keby co malo byt 😉 ziadne zdravotne problemy nemam, prvy bol akutny ☹

tina12
16. jan 2009

Caute zienky, chcem sa spytat, mozno taku trapnu otazku ale........som 1 rok a 5 mesiacov od cisara, moja jazva je vystupena, cervena, ale inak je vsetko ok - zrejme sa jedna o keloidnu jazvu /snad som to dobre napisala/, aj kamaratka ma presne taku istu, myslim, ze je to ok, aj lekar ju videl.....a moja otazka, myslite ze mozem zajst do solarka s jazvou po sekcii? dakujem vam za odpovede.......

janka1874
16. jan 2009

tina12 kľudne to môžeš mať tak každé telo reáguje ináč na zásah a kľudne môžeš s tým do solárka po roku by sa už nič nemalo stať a ty už máš viac ako po roku
tiež som rodila cisarákom 🙂 ale moje telo je už ako vzorkovník jaziev 😀 😀 😀

mirko záleží od lekára či Ti to dovolia lebo po sekcii už nie veľmi chcú rodiť normálne lebo tam je predpoklad vzniknutia zrastov v oblasti jazvy a to by mohlo komplikovať pôrod ale za pokus to stojí ja tiež niekedy mám pocit že som ani nerodila lebo neviem čo je to odtečenie plodovej vody a kontrakcie a podobne

ruth.cechova
16. jan 2009

Ahoj meleri myslím že to bude tím,možná by ses na to měla zeptat doktora.Ale ja měla taky spinálku a v pohodě.Vůbec sem necítila že mi to pích a ani nic necítim teď.Ale důležitý je že chodíš 😵 😵 😵 třeba je to jenom nějaký vedlejší účinek možná to na každýho působí jinak stejně jako narkoza. 😉 😉

meleri
16. jan 2009

ruth,

ja nevim, me to dost bolelo, vzdycky jak pichl, tak postranach takova bodava bolest, a pichal to tak na ctyrikrat. pak me to bolelo v miste vpichu a tak je to dodnes.. ☹ pujdu k obvodni doktorce a reknu ji to. jen by me zajimalo, jestli to tak nekdo taky nemel.

cernovlaska
16. jan 2009

Janka: mě můj dr říkal,že pokud nebudou problémy v těhu,tak nevidí důvod,proč nerodit normálně a známá měla taky prvního císaře a druhý fyziologicky,ale máš pravdu,že je to na dr,co ti doporučí,určitě bych neriskovala zdraví miminka nebo mě,ale určitě bych chtěla spinál,aspoň na vytažení mimča a taky bych chtěla aby tam byl přítel,hlavně už bych nechtěla zažít to,co u prvního,tu nejistotu a samotu po probuzení ☹

Tina: taky si myslím,že po roce a půl klíďo můžeš do solárka a každý má jinou hojivost a podle toho pak ty jizvy vypadají a taky záleží,jak tě zašili,já mám opravdu jen úzkou čárku,která nebude za pár let ani vidět 😵

ivana24
16. jan 2009

Ahojte,
musím jen souhlasit, pokud to jde tak přirozeně. Já čekám druhé mimi a bohužel i to půjde císařem. No první byl při epi a vůbec to nebolelo, ale moje švagrová taky říkala, že nejhorší je píchnutí epidurálu. Já teda totálně v pohodě. Asi hodně záleží jakou má člověk páteř a hlavně na jak šikovného anesteziologa narazí.
Docela nechápu ty ženský, co chtějí císaře raději než přirozený porod, já teda za sebe cítím dost pocit méněcennosti, ale jak píše černovláska, zdraví mímča je na prvním místě...... 😉

zukab
16. jan 2009

ivana24, o akom pocite menejcennosti rozpravas?
ty sa citis menejcenna, lebo si prve dieta rodila cisarom??? 😲
tomu zasa nerozumiem ja......

za seba mozem povedat, ze druhe dieta chcem cisarskym znovu. absolutne sa nemozem na nic stazovat.
na treti den po porode sme uz boli doma, zajtra mam dva mesiace od porodu, jazvu nie je skoro ani vidiet.
takto mi to vyhovovalo viacej ako hodiny utrpenia a bolesti. moj osobny nazor 🙂

pondelok
16. jan 2009

ahojte kocky,
jasom mala sekciu a nemozem sa stazovat, prebehlo to velmi rychlo, dobre bez nejakych komplikacii, kebysom si mohla vybrat a ked budem mat druhe babo, asi by som sla nasekciu, ale uricte to urci lekar, ja mam tiez taku malu jazvyčku neni ju ani vidno, nemam ziadne bolesti ani nic, uz normalne cvicim, mylsim ze to hodne zalezi na psychike zeny, ako to zoberie, ci je stym zmierana, a tiez suhlasim s zukab, nepoznala som ziadne bolesti, ziadne trapenie, ziadne vzdychanie, na druhy den som chodila a bola s dcérkou.
zelam vsetkym vela stastia, aby sa nebali a tesili sa na svoje deticky 😉

ivana24
16. jan 2009

Zukab: zřejmě myslíš absolutně jinak. Já myslím, že je vždy lepší přirozený porod jak pro rodičku tak pro dítě. Z hlediska bolestí nemohu posoudit, já přirozený porod nezažila a každá to má jiné, některé jsou ještě ten den OK, některé až třeba za dva měsíce 😖 Asi ti vyhovuje spíš pohodlí pro tebe že? tak to už chápu, že tomu nerozumíš 😵 Taky jen můj názor....

zuzkaprofant
16. jan 2009

Ivana ako menejcena sa citis nechapem 😀 😀

petra1985
16. jan 2009

suhlasim so zukab a pondelok🙂
kamoska rodila prve cisarskym druhe chcela skusit spontanne vlastne jej lekar povedal, ze moze spontanne preco nie a stalo sa jej to, ze sa jej roztrhla maternica zvnutra ked tlacila lekar jej povedal, ze ma tlacit a ona, ze ju nic neboli a hned vedel co sa stalo.. zacala zvnutra krvacat a hned ju museli aj operovat..dieta sa narodilo cele modre lekar ju uz pripravoval na to, ze moze byt neskor postihnute ☹ operovali ju asi 4 hodiny proste sa jej to tak cele skomplikovalo, ze povedala, ze viac spontanne by rodit nesla.. vsetko ma svoje pre aj proti a zbytocne sa tu budeme hadat a natahovat, ze co je lepsie.. kazda zazije to co zazit ma a hotovo.. tak ako normalny porod sa moze skomplikovat moze sa aj cisarak.. niekto zvlada lepsie to a niekto to.. ja som tiez za to riesit to skor cisarskym ako sa trapit neviem kolko hodin na porodnom stole.. ale to uz je vec nazoru

pondelok
16. jan 2009

a este sa hovori, ze ked je dieta sekciou tak ma krajsie tvary tzn. napr. hlavicka ze je krasne gulata, stavaju sa pripady aj mojim kamoskam, ze ked tlacili tak praskli zilky ci v ociach, alebo na krku, tak to ja nepoznam ... ale to si v podstate zena nevyberie, su pripady, ze rodi prirodzene, babatko sa zasekne a musi ist sekciou, ale to my nemusiem riesit, na to su tu doktori - odobornici

mirko
16. jan 2009

janka1874, viem ze po cisarskom je to uz komplikovanejsie, no ja si furt vravim, ze druhe idem normalne a bude to bez problemov....pri prvom som sa hrozne bala porodu a tak to aj dopadlo, tak teraz sa takto trochu utesujem, ze to zvladnem, no som pripravena aj na ten cisarsky, to je jasne...

ivana24 uplne ta chapem s tou menejcennostou, ja som bola na tom rovnako, ani nie ze som porod nezvladla sama, ale to ze som moje malinke hned nevidela a To bol ten zvlastny pocit akoby ani moje nebolo, no postupom casu to chvalabohu preslo

reni7
16. jan 2009

no já měla při narození vykloubený obě nohy,takže kvůli průběhu porodu musím k ortopedovi,
úplně poslední co by mě trápilo u císeře by byl pocit méněcennosti-musím souhlasit s holkama,že tomu teda taky nerozumím 😕 myslím,že jestli ženská porodí tak nebo tak ,je to jedno 😎
já bych rači císaře-dělám totiž scény i na gyndě při prohlídce,dr se do mě hrozně dlouo dostává,strašně se stahuju a tak mám strach u normálního porodu abych nepřesrala spolupracovat a tím tomu prckovi neublížila 😖
a hlavně mi dělá zle představa toho jak mám nastřihlej a sešitej spodek-možná mě tady někdo odsoudí ale já si rači nechám vrtat zuby než něco co se týká spodku 😔 já prostě vím ,že bych porod nedala,sem asi jedna z tisíce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre