Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

barny
16. jan 2009

ja som tiez rodila sekciou, najprv normalne kontrakcie, otvorila som sa vsetko v norme, ale porod proste nepokracoval, maly sa neposuval do porodnych ciest, tlacila som no nic, tak zvolili sekciu a som rada, lebo to bolo fakt dlhe a unavne a necitim sa vobec zato zle, kojila som cez 5 mesiacov, maly v poho, cisarsky bez kompikacii a uz 3 tyzdne po som ficala na stavbe nasho domceka a vsetko ok, ziaden zapal, na sone ani zrasty, proste pohoda 🙂 a doteraz, keby nemam jazvu ani neviem, ze to bolo cisarskym

pondelok
16. jan 2009

mirko a preco si hned nevidela male? ja hej, hned ako sa narodila, opat ho pripravili a donesli ukazat, potom ma dali na izbu a opat donesli, ja som mala tolko sil, ze com nechcela aby bola mala prec, musis byt razna stat si za svojim, ja som mala malu hned pri sebe, len prvu noc mi ju zobrali aby som sa vyspala, ale potom sme boli stale spolu, a tu menejcennost, to fakt nechapem, sak ked zena nemoze rodit prirodzene, tak akoze ma inac rodit? Ved mi zato nemozeme ze to tak bolo, a to tak prislo. Hlavne je ze babaka su zdrave a krasne, plne zivota a elanu. 😉

mirko
16. jan 2009

barny, ja som rodila presne ako ty, cez prepichnutie vody, kontrakcie, bolesti ako fras aj napriek tomu ze som mala epi, no akosi mi ju jedna pani dr. zle podala, a nakoniec tiez cisar, maly uz nemal dostatok kyslika......ja som kojila 8 mesiacov a keby sa mi sam neodstavilo, kojim doteraz 🙂 ....maly zdravy, stastny, na 4 den sme uz boli doma z nemocnice..v utorok sme prisli domov a v sobotu som sa uz aj s malym prechadzala po vonku... 😲 a fungovala som normalne.

mirko
16. jan 2009

pondelok, ja som mala akutny cisarky, v celkovej narkoze, maleho mi priniesli az na druhy den, ked som sa prebrala, a to vam poviem, akosi som nic k nemu necitila, ale to som bola asi este aj tou narkozou oblbnuta, no proste hruza.......

nie je to pocit mennejcensti preto, ze som nerodila normalne, to nie, len ze sme neboli hned spolu tak to bol taky divny pocit....

cernovlaska
16. jan 2009

Holky,je to věc názoru,každá z nás má jinou zkušenost,já jsem taky neměla dobrej pocit,když jsem se vzbudila a musím říct,že jsem byla hodně zklamaná,že se mi nepovedlo rodit normálně a nejhorší bylo nevědět,co malej,atd,takže jedno s druhým a ještě jsem si užila 15 hodin kontrakcí a nakonec sekce,prostě hnus a hodně hodně špatnej pocit ☹ a proto si budu moc přát druhej porod přirozenej,i když je bolestivej a riziko tam vždycky bude,ale to je u císaře taky 😖 každá to máme nastavený jinak 😵

pondelok
16. jan 2009

tak hej mirko to ta chapem, ja som fakt mala super tu sekciu i vsetko po nej, ja som kojila len 3 mesiace, ja som mala statnice, a uplne mi mliecko odislo, i ked som mala strasne vela, nastastie som mala zasoby v mrazaku 😉 , ale Michelle mala zaklad a dnes uz prikrmujeme 😉
dobre kocky idem hajat, pa pa

zukab
16. jan 2009

mila ivanka, ver tomu, ze cisarsky som si nevybrala z pohodlnosti, ale bol mi z viacerych dovodov odporucany. dieta bolo totalne vzpriecene, s roztiahnutymi nohami, plus som mala diagnozu SPD, ak ti to nieco hovori. 😉

no ale ak sa citis menejcenna, lebo si nerodila vaginalne, nech sa paci.
predpokladam, ze za menejcenne povazujes aj matky, co z akehokolvek dovodu nekoja, vsak? a nielen kvoli pohodlnosti. proste nie su dostatocne "materske".
no a kombinacia cisarskeho porodu a umeleho mlieka, to je predpokladam to najhorsie, co moze zenu postretnut, nie? to aby si to isla rovno hodit 😉

mirko
16. jan 2009

zukab, no tak teda cisarsky sa fakt nevybera s pohodlnosti, ak sa tu o vyberani da hovorit

pondelok
16. jan 2009

zukab uplne s tebou suhlasim, a kde si v zahranici? Sofia je velmi pekne meno? Si v Taliansku? 😉

zukab
16. jan 2009

mirko, to mi je jasne, ze sa (vacsinou) nevybera z pohodlnosti. 🙂 aj ked uprimne povedane, ja som sa pocas porodu citila velmi pohodlne 😀 pripadala som si ako na thajskej masazi 😀

pondelok, dakujem, som v Britanii 😉 musim jej ale opravit meno, pridat tam este Klaru

pondelok
16. jan 2009

zukab, a ty si Zuzka?
ale aj tak mas meno pekne pre dievca, ja som chcela Marii Michelle, ale muz povedal ze len jedno meno, lebo este s tym priezviskom by to bolo dlhe 😀 ja som dlho zila v Mnichove a tam bolo bezne ze deti mali dve mena, na SR to davaju tiez ale potom sami nevedia ako sato male vola 😀 a odkial si, ako dlho si vonku? Ja by som druhe chcela dievcatko a to Isabell, no muz by chcel konecne aj potomka, tak uvidime, kedy a ako, a co sa podari 😀
Ja sa nemozem stazovat na tu sekciu, my sme kecali s doktorkami a za chvilu, ze mate dcérku, bo ja som do poslednej minuty nevedela ci ty bude chlapec alebo dievca, mena sme mali vybrate chlapec Rastislav a dcérka Michelle, tak som bola ale fakt najstastenejsi clovek na zemi.... ved to sama poznas, ten poklad vedla sebamat.A tysi preco dala dve mena?

zukab
17. jan 2009

ani ja som nevedela do poslednej chvile, co to bude 🙂
mala je proste dama, co na verejnosti neukazuje 😀
zila si dlho v mnichove? tam mi dlho zila sestra.

my mame viacero mien, najma preto, lebo tu je to zvykom. muz je anglican a vacsinou davaju stredne mena po rodinnych prislusnikoch z jednej aj z druhej strany. ale to je samozrejme indy-vindy 😉
a bezne sa pouziva len to prve. tie ostatne su len formalne.

ja som vonku s prestavkami v podstate skoro 12 rokov. ale teraz to mame take na striedacku, v anglicku aj na slovensku. s tym, ze na SK budeme mat oficialnu zakladnu 🙂
mimichodom, tvoja michelle je nadherna! tato nech dava v puberte velky pozor 😀

pondelok
17. jan 2009

zukab diki moc, dievcata su fakt kocky a z nich budu krasavice , a ake...
ja som bola v mnichove 5 rokov ale ked marky isli na euro sa neoplatilo, take nieco ako teraz leti...
som 5 rok doma, 4 rok s priatelom a stym istym mame zachvilu aj 1 vyrocie svadby, do 30 som stihla svadbu, potom dieta a popritom titul, tak som fakt stastna, a kedysa chystate domou,a manzel suhlasi? On je slovak? A je tam materska 3 roky, lebo viem ze v USA neni. A co este nespis?

aponchie
17. jan 2009

ahoj,ja jsem sice rodila klasicky prvni holku a ted mi asi hrozi CS,ale zatim to neni 100%tak sbiram podnety..nicmene me zajima jedna vec a to analgezie u CS ta castecna pri ,ktere jsi vzhuru jsem nekde cetla,ze to zena citila je to pravda??pac ja mam deprese prave z celkove pac mam strach,ze se nevzbudim 😝

ronie
17. jan 2009

apon-ahoj, jojo může se to stát, ale spíš u epidurálu než u spinálu-já měla právě minule napíchlej epi při spontánním porodu a když to nepostupovalo tak sem šlapod kudlu a mezitim ta kanyla vypadla čehož si nevšimli takže mě nakonec píchli celkovou-ale neřízli, včas sem zařvala že cítím 😀 😉 U spinálu si myslím, že by to nemělo být ale samozřejmě pokud se píchne blbě tak taky můžeš cítíi-důelžitá je komunikace s ansteziologem, oni zkouší tě různě něčim šimrat na nohách a podle toho to zjišťujou, u mě přišli už lékaři, že už jdou řezat, ale naštěstí předtím zkusili jen škrabnout a já to cejtila tak dali celkovou, al taky sem četla už případy, že holky cítili řez a přesto taky chci zkusit tentokrát spinál 😉 🙂 Ale z celkový taky neměj strach, vzbudíš se určitě a ještě budeš vzpomínat jak to bylo super spát a nic radši nevědět 😀 🙂 😉

aponchie
17. jan 2009

pockej pockej to jakoze lze dat u CS jen ten epidural co jsem treba mela u normalniho porodu??ja myslela ,ze to by na to nepusobilo,pac jsem epi mela a teda citila jsem vsecko i stahy a bolest 😝 jezisi a jak vlastne trva CS dlouho?myslim od uspani po probuzeni?a nejsou u toho vetsi ztraty krve nez u normo porodu?porodni asistentka na kurzu prave rikala,ze prirozenej porod je lepsi co do krve prave ja jsem tak stresla tim,hlavne teda tou intubaci u CS a tou celkovkou 😝

ronie
17. jan 2009

apon-jde to, jen ti do kanyly daj větší dávku takže necítíš spodek vůbec 😉 , ale to se dělá jen když máš rozjetej spontánní a jde se na cs, při plánovaným píchaj spinál, což je bez kanyly-prostě píchnou jednou větší dávku. Když je zavedený epi tak se dá ta dávka regulovat-právě aby si třeba cítila stahy atd 😉 Jak to trvá dlouho vlastně ani moc nevim, ale řekla bych tak půl hodinky s tim šitim, ztráty krve...no tak to víš je to operace, ale já teda moc krve asi neztratila, byla sem úplně v pohodě, nakonec při spontáním můžou nastat takový komplikace, že ztratíš krve..to je případ od případu. Hlavně prosím tě nepanikař, není se čeho bát, všechno se může zvrtnout, když není na výběr a na cs musíš, tak to nemá cenu řešit, po intubaci sem neměla ani památky-nebolelo mě v krku vůbec nic-jesi oni mě vůbec intubovali.. 😅 Po celkový seš spací, ale já sem dala jednu noc a pak už celkem fungovala 🙂

aponchie
17. jan 2009

pockej a oni ti ten spinal taky pichaji do zad jo?nebo je to do zily?ja si taky rikam jestli se intubuje kdyz je to tak rychle 😀

ronie
17. jan 2009

spinal se píchá úplně stejně jako epi(i když myslim, že hlouběji do páteřního kanálu-to už si dohledej na netu 😀 ) NIcméně se to píchá stejně-v klubíčku ti to napíchnou-jedinej praktickej rozdíl je, že nemáš tu kanylu 😉 Já fakt nevim s tou intubací jak to bylo-já vlastně ani nevim jak mě celkově uspali-šlo to velmi rychle a já se na to nestihla zeptat 😀 😉

aponchie
17. jan 2009

no ja jsem zvedava teda zatim to neni jiste,ale pocitat s tim mam prej 😲 toz uvidime dikes za rady 😉

ibinecka
17. jan 2009

Žienky chcela by som sa opýta či tu niektorá rodila 3x na cisársky? Ja sa teraz chystám a trošku sa toho bojím ☹

klementina
17. jan 2009

ahojte, je pravda, ze ak ma zena nizky tlak, tak jej pri cisaraku nemozu dat spinalku, akoze tu ciastocnu, ale jej musia dat celkovu? a ak ano, co sa rozumie nizkym tlakom-od akej hodnoty?

lulia
17. jan 2009

ahoj klementina.nie je to pravda ze ked ma zena nizky tlak tak nemozu dat spinalku.ja som pred 4 rokmi rodila spinalkou a mam nizky tlak(100na 60(a teraz som 6 tyzdnou po druhom a tiez som mala spinalku a tlak este nizsi ako pri prvom porode.a v pohode.takze sa nemusis bat.

mirko
17. jan 2009

zukab, ja nic v zlom, no len niektore si myslia ze cisarsky si same vyberu len preto ze sa proste rozhodnu ze nechcu rodit normal,

jarus1
18. jan 2009

ahojte, chcem sa spýtať tých čo majú cisársky rez za sebou, či ked sa dieťatko narodilo, mali aspon jednu ruku voľnú na napísanie sms alebo nie 🙂

ibinecka
18. jan 2009

ahoj jarus 1, ja som rodila v celkovej anestéze 2x, ale keď ma zobudili tak som ohla SMSkovať odušu 😀

jarus1
18. jan 2009

ahoj, práve že ja budem horea chcela som vedieť, či sa to dá íhned 🙂

petra1985
18. jan 2009

ahoj jarus1 ja si myslim, ze na sale to nebude mozne

jarus1
18. jan 2009

☹ no to som si myslela...a ja som chcela malú ihneď vyfotiť mobilom a poslať každému

hanka0
18. jan 2009

ahoj jarus1
ja som rodila so spinalkou, pred tyzdnom a mala som jednu ruku priviazanu - kvoli infuzke a na prste som mala taky stipec, ktorym kontrolovali pulz a na druhej ruke som mala tlakomer, ktory mi kazdych neviem kolko sekund meral tlak a tuto ruku som sice nemala priviazanu ale polozenu vedla tela a zabalenu v plachte.... takze fotit sa nedalo, ale manzel malinku mohol odfotit, hned ako ju vysetrila pani doktorka a potom ked ma odniesli na izbu, co bolo asi desat minut po porode, tak som uz mohla na rezke aj telefonovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre