Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

babara
23. feb 2009

ja vim, prave z toho mam hruzu, cetla jsem o tom prasknuti, vim ze je to hrozne nebezpecne.
Zajimalo me prave, jestli se to da sledovat nejak i v prubehu tehotenstvi, ta predchozi jizva. Tak snad trochu jo. Dekuju.

Ja mam jizvu celkem pekne zhojenou, gynekolozka mi ji taky pochvalila, ac teda jsem mela trochu komplikace, hnisalo mi to a dali mi antibiotika a nechali si me tam dele, v jednom miste je to takove tros\sku krive a dlouho to bylo zatvrdle.
No a ted me o v tech mistech zacalo bolet, myslela jsem ze je to z poskrabani, nebot mamo obcas v tech mistech ekzem, ale nahmatala jsem uvnitr takovou kulicku ci valecek, tak nevim, nemuzou to byt ty srusty? Chtela jsem jit dnes k doktorce, ale uz to boli min. Taky nevim, jestli by nejak zjistili, ze je uvnitr neco v neporadku. V tehotenstvi ci pri porodu uz by mohlo byt pozde...

leila2110
23. feb 2009

Kočky, tie ktore ste mali cisarak, mohli ste kojit? Je to s kojenim take iste ako po prirodzenom pôrode?Alebo je tam väčšia pravdepodobnost, ze zena ani nedostane po cisaraku mlieko?

lubi22
23. feb 2009

Babara, mne takisto ako pise Ibinecka, robia pri kazdom vysetreni sono a okrem babenka vzdy pozeraju aj jazvu. Ako brusko zacalo viac rast, tak ma to v tej jazve zacalo viac tahat. Potom sa to ustalilo. Svagor je chirurg a povedal, ze maloktory lekar bude riskovat normalny porod po cisarskom, resp. ak je to tak kratko za sebou, pretoze ruptura maternice je velke riziko pre maminku a dieta a moze nastat uz pri silnejsich kontrakciach.

Leila mne mliecko nabehlo hned, nebol s tym nastastie problem. Akurat to chcelo trpezlive sestricky, ktore mi maleho casto nosili na prilozenie, aj ked som este lezala na jiske. Dufam, ze aj teraz budem moct bez problemov kojit. 😉

mirko
23. feb 2009

ahoj leila, mlieka budes mat urcite hromadu, neboj.....mne maleho doniesli hned ako som sa prebrala, najskor na pomojkanie a druhy krat uz na prisatie....nosili mi ho kazdy den 2 x, rano a poobede, kym na nepreviezli na izbu, potom som ho mala pri sebe.....kojila som 8 mesiacov a keby sa maly sam neodstavil, mozno kojim doteraz 😀

moja sesternica rodila teraz 9 teho tiez cisarom, tej sa mlieko v nemocnici nepustilo vobec az ked prisla domov a teraz ho ma tolko, ze ho nema kde davat
tak drzim palceky.. 😉

ronie
23. feb 2009

zřejmě je situace jiná na slovensku než v čechách, protože tady se jednoznačně preferuje přirozený porod a je úplně jedno jak dlouho po císaři to je-teda říkaj do roka po první sekci to fiknou, ale potom už zase přirozeně, já sem císaře chtěla a musela sem sehnat známého, co mi ho udělal... Já mám mezi sekcema 20 měsíců, ale mám kamarádku co měla 18 a taky rodila přirozeně, nakonec to ale císařem zase skončilo.

lubi22
23. feb 2009

Ronie, asi zavisi od lekara 😉 Svagor je lekarom v Cechach a tiez hovoril o velkom riziku prirodzeneho porodu kratko po sekcii, ze by to malokto riskoval. Mozem sa Ta spytat, je to sice mimo temy, Ty mas synceka rovnako stareho ako nas maly, ako si zvyka na sestricku? 🙂 V pohode zvladol Tvoj pobyt v porodnici? Dakujem krasne.

pitka
23. feb 2009

Ahoj ja som po CR a kojila som normálne v pohode prave že sa sestričky smiali že možem predávat mlieko tolko som ho mala takže neboj to bude určite v poho pa

leila2110
23. feb 2009

Dakujem Vam. Ste Zlatucke. ze ste mi dali vediet, ze ako to je s tym mliečkom 🙂

ronie
24. feb 2009

lubi zatim to zvládá úplně super, co sem byla v nemocnici, tak hlídala moje mamka, kterou Oli miluje a sem tam tchýně na kterou si také zvyknul, já to teda zvládala hůř(nedej bože abych ho slyšela v telefonu, sem hned bulela 🙂 ) Zatim je Julinka ležícfí spící tak je na ní zlatíčko, nežárlí, já se mu hodně věnuju, ale až začne Julča projevovat zájem víc a taky o hračky, tak sem zvědavá 😀 😉 Jinak se ale stará, jestli náhodou nepláče a jestli by neměla dostat papání 😀

zoeno.1
24. feb 2009

ahojte,precitala som si iba tuto poslednu stranu,tak dufam,ze nebudem az tak od veci 😅
moja segra rodila prve dieta sekciou a potom dalsie dve uz normalne....po sekcii to boli nejake tri roky.
moja kamoska ( z ciech) pre dvomi rokmi rodila sekciou za "pat dvanast" a aj to lekar povedal,ze kebyze vedeli,ze uz jej mamina rodila vsetky tri deti cisarskym,tak by aj ona isla planovanym cisarskym a nie ze ju trapili niekolko dni az do poslednej chvile 😒
ja som sla neplanovanou sekciou v epiduralke a malu som mala od uplneho zaciatku pri sebe,do dvoch hodin od porodu mi ju prilozili,s prisatim sme problemy nemali a kojime sa stale 😉

babara
24. feb 2009

leila, my taky s kojenim uplne v pohode, hned pote co me dosili, mi ho prinesli ukazat a mel hned saci reflex abnormalne silny bych rekla doted 😲 😀 A to ho dokonce museli 2krat resistuovat. Vim, ze na rozdil od normalne narozenych, ktery se nalokali plodove vody a blinkali a nemeli chut, Hynecek ma teda doted chut 😀 Ja bych rekla, kdyz je nosej na prisati aspon 4krat behem 24hodin, melo by to byt v pohode.

bambi7
24. feb 2009

ahojte babule chcem sa opytat mam naplanovane cisarsky a neviete robi sa v 38?dakujem

macka23
24. feb 2009

ahojte baby,
som skoro 5tyzdnov po cisarskom, tak som sa chcela spytat, ci aj vas tak pobolievalo okolie rany, niekedy mam pocit akoby som to tam mala spalene, pritom to mam pekne zhojene. Na dotyk ma to neboli, skor ked nosim maleho na rukach, alebo ma tam kvazi tlacia rifle....ale ked mam len jedny, ktore obleciem 😔

bambi,
ja som rodila v 38+ nieco...uz si nepamatam...planovany cisarsky sa robi zhruba 1-2tyzdne pred terminom 😉

bambi7
24. feb 2009

macka dakujemmmmm 🙂

macka23
24. feb 2009

Nie je za co 🙂
Vela stastia...sice ked pozeram este mas casu 😵 😵 😵

bambi7
24. feb 2009

macka dakujem mam este cas ale uz satesim som na rizikovom stale lezim a uz sa neviem malej dockat tak este raz dakujem 🙂

babara
24. feb 2009

macka ja myslim, ze je to normalni, nepamatuji si uz presne jak dlouho me to bolelo, ale presne jak pises ty, me to bolelo taky ze zipu na kalhotech. ja to mela jakobz strasne dlouho takove necitlive, tak jsem si to tam dokoce jednou skripla tim zipem aniz by me to bolelo hned 😅 5 tydnu je jeste kratka doba.

berunka
24. feb 2009

ahojky bambi ja bych te taky chtela povzbudit.byla jsem na rizikovem od 28tt - to jsem skoncila v nemocnici na kapackach pro hrozici predcasny porod.pak jsem 2 mesice doma jen lezela,vubec nic nedelala,nikam nechodila.no a mala se narodila stejne o mesic driv 36+3tt,rodila jsem cisarem a vsechno probehlo naprosto v poradku,cisare se neboj je to uplne v pohode.no a mala byla v poradku a ted roste jak z vody.me doktorka rikala vydrzet aspon do 34tt pak uz jsou vyvinute plice a mimisek lepe zvladne prichod na svet.drzim ti moooc palecky a hlavne se snaz byt psychicky v pohode.vim ze se to lehko rika,sama jsem si to prozila.ale opravdu to pomaha.ja jsem koukala na pohadky abych se naladila na spravnou vlnu 😀

misa.ottovka
24. feb 2009

Ahojte holky, moje gynekoložka mi chce napsat porod císařským řezem (evím ale zda záleží na ní???), a to jak z důvodů fyzických (prozatím nízkopoložená placenta, místy protrhaná, plod prozatím KP), ale hlavně z důvodů psychických (trauma z gynekologie-nebudu dál rozebírat,pravidelně docházím k sexuologovi a na psychoterapie), myslíte si, že se mám za co stydět v porodnici když mám napsaný CŘ???

ronie
24. feb 2009

😲 😕 jak stydět ????????Máš hodně důvodů proto nerodit normálně tak buď v pohodě a užívej si těhu, já žádnej důvod krom strachu z ruptury neměla a císaře mi udělali a rozhodně se za to nestydím 😉 🙂 Nezáleží samozřejmě jen na tvé gynekoložce, ujmou se tě v porodce a tam to ještě proborou, ale v tvém případě tě určitě rodit normálně nenechaj-pokud si to tedy vysloveně nebudeš vyžadovat 🙂

ivana24
24. feb 2009

misa: nad tím vůbec nepřemýšlej, nevím, proč by si se měla stydět!!!To by nás bylo mnoho mnoho, že holky! Já mám obě děti císařem a víš co?nejdůležitější je, abys ty s mimčem byla OK!!!!!Takže hlavu vzhůru a žádný stud!

certica
24. feb 2009

misa, ja mam obidvoch chrustov cisarom a na porody strasne rada spominam 😎 a dokonca milujem aj tu svoju jazvu 😀 😉

reni7
24. feb 2009

misa-já si teď kvůli zdr.stavu budu vyřizovat abych šla na císaře,a sem spíš ráda,že se (doufám)klasickýmu porodu vyhnu 😉 jestli se mimčo narodí spodkem nebo břichem je úplně jedno,je to taky porod 😎 hlavně ať ste v pořádku 😉

pitka
24. feb 2009

Ahoj reni7 možem sa opýtat ake máš problémi zdravotné dík

bambi7
25. feb 2009

ahoj berunka dakujem za povzbudenie 🙂 ja som v pohode som doma od zaciatku....ale da sa mala som 2x missed takze uz zvladnem vsetko 😉 teda dufam......ale dakujem uz sa nevieme malej dockat ked konecne bude na svete ale este mame cas

reni7
25. feb 2009

pitka-mamka mě rodila KP přirozenou cestou a museli mi vykloubit nohy aby mě dostali ven,takže sem měla třmínky a rehabilitace,teď naštěstí problémy nějak extra nemám,ale skrz porod musím zajít k ortopedovi,aby se mi stěma nohama tím tlakem při porodu něco nestalo,tak uvidím jak dopadnu

iinuska
26. feb 2009

Ahojte, ja by som chcela rodit cisarskym, nebiem ale ci sa to da, ked nemam ziadne komplikacie...

tinkaaa
26. feb 2009

Ahoj dievčatá,takže ja idem rodiť cisárskym určite.Chcela by som vás ale poprosiť,ak budete mať niektorá chuť,či by ste mi napísali ako to vlastne je.Teda,ja mám cisár teraz na utorok.Tak by som chcela vedieť,dokedy sa dá jesť,kedy vás brali na sálu,čo ste tam potrebovali,či sa treba aj oholiť,vlastne aká je postupnosť,bola by som vám nesmierne vďačná,keby ste mi to niektorá napísala cez rp,alebo takto to je jedno 😵 😵

bambi7
26. feb 2009

ahojte babule mal niekto cisarsky u dr.janaca?dakujem za odpovede 🙂

halpa
26. feb 2009

Holky, ráda bych taky slyšela (četla) odpověď pro tinku, mě čeká císař v pondělí. Dík 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre