Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
20. mar 2009

katka1981,
ja som mala kanylu v oblasti zapastia a tu mi vybrali (teda ja sama som sa jej zbavila 😀 ) druhy den, ked uz som sa postavila a bola schopna chodit. vlaste este ten druhy den mi stekala posledna infuzka (tusim oxytocin na stah. maternice).
co sa tyka pichania spinalu, nemaj obavu, fakt sa nepohnes, urcite nie natolko, aby to vadilo. ak si nezmenila rozhodnutie, chystas sa na antolsku.... takze aspon tam to funguje tak, ze pri napichavani ti robi oporu spredu sanitar, pridrzi ta, ty sa schulit akoby do predklonu (co to da, kedze brusino je prekazka trochu 😀) a pichat ta budu zozadu, cize ani nevies, kedy, lebo tam neuvidis. ja som mala troska aj triasku a v pohode.

katka1981
20. mar 2009

certica, ty si zlata, ze ma takto informujes. Nepoznas taky pripad, zeby mohol byt pri rodicke manzel? Ved nebude pozerat na rez ale len bude pri mne, pri hlave. Ja si neviem predstavit ze tam budem bez neho. Ano planujem Antolsku a uz najblizsie dni musim ist za doktorom, aby som sa ukludnila a vedela co so mnou bude. A chcem Dr. Havaldu.

katka1981
20. mar 2009

Certica, ja sa budem tak klepat, ze aj sanitar sa bude triast 😀

certica
20. mar 2009

hmm, no pocula som, ze niekde na sk (nepamatam si porodnicu) je moznost, aby bol otec pritomny, ale tu v ba nie. ono je to predsa operacia, mozno, ak by bol partner lekar, dalo by sa dohodnut, po znamosti atd.
neviem, ja konkretne som nepocitovala potrebu tam mat partnera, zas v pripade prirodzeneho porodu by to bola samozrejmost, tam by som ho stopro chcela... ale tuto som bola fakt ciste v rukach lekarov, co ma operovali, ty ani partner tam prakticky nemate co ovplyvnit. no a vlastne tam je pritomny cely tim, asi 7 ludi, anesteziologicka sa so mnou pri 1. porode cely cas rozpravala, vypytovala, aby odputala moju pozornost a pripadny stres, bola fakt mila, uplne v pohode, este aj nejaky vtip tam padol.
ja som tam mala svojho dokiho, ktory ma moju absolutnu doveru, takze som bola kludna aj po psych. strane, v podstate on bol v tomto pripade aj mojou psych. podporou a zasuploval manzela.
akoze ked nevies, do coho ides, je to trosku adrenalin, clovek si to nevie predstavit a podla toho sa odvijali aj moje pocity pri prvej sekcii, tiez som bola vystrasena, co ma caka, aj tlak som mala v tom uvode, nez som sa ukludnila a stabilizovala, vysoky. naozaj to vsak nie je nic hrozne, ale to si treba vyskusat a zazit.
druha sekcia uz bola pre mna absolutna pohoda, aj take komornejsie mi to prislo, jednoducho vnutorny pokoj, lebo uz vies, o com to je 🙂

katka1981
20. mar 2009

certica, ved to, ze moj doktor nerodi, a zistila som to asi pred mesiacom. Cize pojdem za cudzim, kt. prvykrat uvidim a zazmluvnim, lebo som pocula ze je dobry.

paola.o1
20. mar 2009

ahojte, ja som rodila v rakusku cisarskym a manzel mohol byt pri mne, ale vobec som ho nevnimala, ono je to asi ine ako pri normalnom porode... pri hlave mi boli okrem neho este dve tetus, jedna mi davala vzduch druha stale nieco blabotala a okolo mna bolo dalsich 5 - 6 ludi, a ja som stale cumela na nich ze ci uz je babo vonku alebo nie, ze na muza som ani nepomyslela... 😀

akejka
21. mar 2009

katka, aj ja som rodila 2x na Antolskej, ako certica 😉 Ale oba razy neplánovanou sekciou v celkovej anestéze.
Tiež som tú kanylu mala v ruke 2 dni, ale bolela ma z nej ruka pri ohýbaní, tak som si ju dala vybrať. Tebe cez ňu môžu stále podávať tie lieky na bolesť.
Klystýr je fakt nepríjemný (aspoň pre mňa, ako som písala), ale keďže som mala pri 1. pôrode už dosť silné a časté kontrakcie, odpútali moju pozornosť, strávila som na WC pol hodinu a tak som predýchavala ostošesť. Myslím, že nebudeš sama, čo budeš pri ňom plakať, ja si myslím, že sa s tým stretli dr. veľakrát. Každý berieme bolesť inak, určite aj pri tlačení, kontrakciách plačú mamičky...
čo sa týka toho manžela, musí ťa počkať vonku pred operačkou, ale môjho hneď zavolali, keď išli malú umývať, vážiť, vyšetrovať...

maminahenika
21. mar 2009

katka, ukľudni sa, ja som sa sama rozhodla, že chcem radšej k cudziemu lekárovi, ako u nás k môjmu gyndošovi, aby som nemala taký pôrod, ako prvý. Susedka u neho rodila, ešte na Zochovej, teraz budem u neho na Antolskej, nehovorím, že sa nebojím, ale ma vedel dobre ukľudniť, je veľmi zlatý, a cítim z neho, že vie čo robí, a už roky robí svoju prácu, a má v nej dobrú prax. Od toho 30-eho týždňa sa vo svojom novom lekárovi vyznáš, a nebudeš sa báť 😉
držím palce, aby si to aj ty pociťovala, čo ja 😉

robin154
21. mar 2009

Co se týče císaře, můj proběhl takto: Nástup do porodnice byl den předem do 9:00. Ráno mi vzali krev a natočili monitor, potom ještě v 5 odpoledne, od dvanácti v noci jsem nesměla nic jíst ani pít. Druhý den v 5 ráno jsem dostala klystýr 🤐, v 9 kapačku na zavodnění, potom cévku ☹ . Ve 12 se šlo na věc - odvezli mě na operační sál, kde mi anesteziolog píchl do páteře spinální anestezii (neměla jsem žádnou hadičku, jen tam něco píchl). Než to začlo účinkovat, tak mě pomazali desinfekcí, napojili nějakou jinou kapačku a jedna milá paní se se mnou stále o něčem bavila. Vybavení naší holčičky netrvalo dýl jak 10 minut, šití trvalo asi půl hoďky - mě připadlo nekonečný. Potom mě odvezli na porodní box, kde mě 2 hodiny sledovali a dali zas nějakou jinou kapačku a něco od bolesti. Pak mě převezli na šestinedělí. Druhý den mi vyndali cévku, flexu, vzali krev a musela jsem vstát. 😉

katka1981
22. mar 2009

akejka, dakujem za info

katka1981
22. mar 2009

maminahenika, dakujem ti a drzim palce 🙂

miah
22. mar 2009

ahoj katka, ja som rodila cisarskym v oktobri a mala som straaasny strach, nikdy som predtym nebola v nemocnici a nevedela som si to ani predstavit :-P ale baby tu ma trosku ukludnili a povzbudili a potom som sa uz tak nebala 😵
inak, dalo sa to prezit, teraz po piatich mesiacoch mozem konstatovat, ze aj druhy krat v pohode 😵

katka1981
22. mar 2009

miah, dakujem, aj mne su tu baby obrovskou oporou, dufam, ze budu take aj v nemocnici, verim ze ano. Ked som bola na mandliach, tak sme sa stretli taka partia, ze pocas prvej vecere, ked nam dali rybu, aby sme sa minimalne zadrhli kostami, ked uz mame dorezane krky, tak rehotali, ze az sestricky nechapali. Bola strasna sranda, to by som nikdy neverila.

miah
22. mar 2009

ja som mala fakt velky strach, hlavne preto, ze som nevedela vobec co ma caka 😕
a to keby si ma videla ako som muzovi pilila nervy ako sa bojim, ze by radsej porodil za mna 😀 😝
a ked mi zaviedli infuzku, tak som cakala na sekciu na izbe s dvomi babami, oni to uz mali za sebou
a hovorili mi, ze sa nemam coho bat, ze nech sa tesim na babatko 😵 😵
tak ani ty sa neboj a tes sa dcerku 😉

petra1985
23. mar 2009

katka1981 ked sa takto bojis preco si nedas celkovu anestezu? ani nebudes vediet kedy a zaspinkas🙂

sandra261
23. mar 2009

konecne som nasla stranku kde sa mozem popytat zien ohladom svojho problemu som 3 mesiace po sekcii ale stale mam strpnute bolave brucho tazko to opisat ked si ho stacim tak ma to neboli zeby to islo z maternice alebo bolesti vajecnikov ale len koza aj ked si prejdem rukou po bruchu tak ma to akoby pali neviem preco ale zacinam mat obavy ci to takto moze byt z toho rezu moja svagrina teraz tiez rodila a takyto problem nema tak sa este viac obavam ale ona mala svorky a ja som to mala site viem ze mam zajst za lekaro uz je aj nacase ale aj tak je vas tu vela tak viete mi poradit dufam ze sa tu najde taka co ma ten samy problem ☹

katka1981
23. mar 2009

petra1985, manzel tvrdi ze to by bolo pre mna idealne, ale ked vsetky baby pisu ake je super moct vidiet babatko hned, tak preto. Bud. tyzden idem za doktorom a dohnednem sa s nim co a ako. Vies, ja mam tak uzasne tehu, ze nebyt pohybov ani neviem ze som tehu. A keby ma uspali a donesu mi potom ciste babatko, ved by som mozno mala pocit, ze som si ho niekde kupila v obchode 😀 Alebo zeby stacila bolest po cisarskom?

rybecka
24. mar 2009

sandra,
ja som mala jazvu strpnutu asi pol roka taky divny pocit. a potom to preslo.ale ked teba to pali tak radsej skoc za lekarom 😉

petra1985
24. mar 2009

katka1981 ja idem v pondelok na cisarsky a davam si celkovu uz len kvoli tomu, ze idem prvykrat a bojim sa tych veci okolo a si neviem predstavit, ze pridem na salu a zacnu mi tam cerkat s nastrojmi a to vsetko okolo .. este viac ma zostresuju a uz.. a to ani nehovorim o tom aky tlak by mi vtedy namerali.. tak ta pri celkovej uspia do 10 minut vyberu babatko a ty sa za 20 alebo polhodky preberies a ti ho donesu ukazat.. hej ten kontakt s babatkom to chapem ja to beriem tak isto ako ty ja som chcela ist tiez na spinal kvoli tomu no ale kazdy mi hovori, ze radsej nech mi daju celkovu este aj teta porodna sestra mi odporucila skor celkovu tak viac mi netrebalo .. a cim je to blizsie tak chcem celkovu lebo stresujem .. ja to beriem tak, ze ide tu hlavne o to aby vsetko dobre prebehlo a aby babatko vyslo zdrave ci uz ho uvidim hned alebo o 3 hodky po narodeni.. no hlavne si vyber dobre a aby si este pred nestresovala viac ako teraz ved mas este cas na premyslenie drzim palce 😉

ninnaricci
24. mar 2009

ahojte dievčatá

...petra...ja idem tiež v pondelok na sekciu 🙂 ...ja som sa rozhodla pre spinal...ale zvažovala som aj len epi...
...som myslela, že bude dobré keď sa po zákroku bude dať dopichnúť niečo od bolesti...ale potom som sa rozhodla pre spinál hlavne z dôvodu...že je to úplne znehybnenie spodnej časti...a ja som ten typ...že by som sa bála, že sa pri epi budem mrviť...a to nebudem riskovať...noo a celkovú...len v najnutnejšom prípade...sa toho bojím 😒
...už len dúfať, že moje telo to dobre zvládne...a tie migrény ma minú
...ináč už začínam trošku stresovať...celú noc som nad tým rozmýšlala...dnes si budem musieť vyvetrať hlavu...veď ešte týždeň je predo mnou 😀

...tak nech nám to dobre dopadne 😉

miah
24. mar 2009

petra, nina - drzim palce 🙂
ja som sa rozhodla pre celkovu, lebo som mala strach, ze to sa neda ani opisat a predstava,
ze by som mala byt hore a vnimat co mi robia ma desila 😕
hned ako som sa zobudila, mi priniesol muz maleho 🙂

petra1985
24. mar 2009

ninnaricci noo ja sa toho tiez bojim ale riziko mas aj pri celkovej aj pri spinale ked sa nieco ma stat tak sa stane🙂 u nas napr. sa ani nepytaju aku chcem ja sama som sa musela pytat, ze aku budem mat lebo u nas hned davaju celkovu a hotovo.. tak ked som sa opytala tak sa ma spytal aku chcem.. no a vtedy ma zamrazilo, ze ah ci spinal znehybnenie len spodnej casti a ja pri vedomi pri tom vsetkom okolo nie nie dakujem pekne 😀
a este ked som si predstavila, ze u nas ked davaju vacsinou celkovu a ze mi ten spinal maju zle pichnut lebo nemaju s tym nejake extra skusenosti tak duplom u mna vyhrala celkova.. vsetko ma svoje pre aj proti..
ja ti poviem uz sa nemozem dockat lebo uz ma vsade tlaci a vsetko ma boli hlavne dufam, ze to do pondelka vydrzim predsa uz som v 39tt ale ked pride na lamanie chleba urcite budem stresovat.. ja som mala dost ked som cakala na dokiho pred operacnou salou a to som ho len cakala neslo sa na vec 😀 tak si neviem predstavit co budem robit v pondelok🙂
hej treba verit, ze vsetko bude ok a uz sa len tesit🙂 no budem na teba mysliet, ze nie som sama 😉

sandra261
24. mar 2009

rybecka aby sme sa porozumeli ja mam jazvu zahojenu pekne len mam strpnute brucho skoro az do polovice takmer po pupok niekedy viac niekedy menej neviem myslela som nato ze som ho mala dost velke tak teraz ma pali koza neviem vobec preco tak som sa chcela poradit

akejka
24. mar 2009

sandra, ešte to môžeš mať citlivé. Pokiaľ ti netečie hnis, alebo nemáš ranu navretú, tak by to malo byť O.K. Môže pobolievať aj 6 mesiacov po pôrode. Každej sa to hojí inak...

ninnaricci
24. mar 2009

petka tak držím palce...aby ste do pondelka v pohodičke vydržali...a dúfam, že aj my 😀

...ono to všetko záleží aj od lekára...a pracovníkov okolo...mne môj dr. povedal, že si mám vybrať buď spinal alebo epi...on velmi nechce celkovú...
...a ako si písala...je jedno či drobca uvidíš hneď alebo o pár hodín...
...môj pôrodník je naozaj skvelý...taký mladší a srandista,...tak verím tomu, že ma nejak odreaguje a nebudem myslieť na to...čo sa so mnou deje
...ja som ešte nikdy nebola hospitalizovaná...a mám hrôzu z nemocky...ale kedže od 33tt chodím na pravidelné kontroly prietokov...tak som sa nejak s mojou nemockou už vžila...ale tuším, že budem stresovať už od nedele 😀
...ja už týždeň mám pocit, že by to bola úľava mať to za sebou...ale ešte vydržím...kedže je všetko v pohode...a taktiež sa už na drobca veeelmi tešíme

...určite to bude ok...u nás bude horšie "to" po zákroku...tak hádam sa rýchlo zotavíme 😉

petra1985
24. mar 2009

miah dakujeme🙂 noo sak prave ten strach robi svoje🙂

ninnaricci
24. mar 2009

petka...ale aspoň vieme, že to za pár minút bude za nami...strach prekonáme...potom dám vedieť...
...ináč ja sa tiež bojím...hlavne toho keď mi to budú napichovať...a aj tých zvukov...skúsim sa ešte opýtať dr. či si nemôžem dať nejakú hudbu do uší 😀

petra1985
24. mar 2009

ninnaricci prezijeme.. ved musime nieco prekonat nemoze to byt len tak vsetko🙂 a potom ta rana uz bude malina hlavne, ze drobci budu na svete ja uz sa nemozem dockat 😀 ninnaricci a kde budes rodit? a planujes aj manzela pri sekcii?

ninnaricci
24. mar 2009

petka budem rodiť v Košiciach v Šaci...a tam nie je možné aby bol manžel pri zákroku...ale ani by som nechcela...ja by som to sama nechcela vidieť...ako ma režú a tak...pekne pred dverami bude stepovať 😀
...u vás v Prešove je možné aby bol tatko pri sekcii?

petra1985
24. mar 2009

ninnaricci tak to neviem asi sotva mozno ked mas nejaku znamost tak hej.. inak pekne caka vonku som sa o to ani nezaujimala kedze budem mat celkovu anestezu.. a ked budes mat spinal iste ta bude niekto "zabavat" aby si si velmi neuvedomala, ze co robia ci uz robia ci uz spravili 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre