Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

dika
19. máj 2007

ok, dakujem vam za vase skusenosti. ako kazda mam zmiesane pocity, zaroven sa tesim na moment, kedy male uvidim prvykrat. ak bubde cisarsky, tak lekar prferuje cez spinal, dufam ze to bude v poho....

mirko
19. máj 2007

drzim palce, nech je vsetko v poriadku 🙂

dika
19. máj 2007

vdaka 🙂

ajuskamimi
20. máj 2007

DIKA v BA aspon na Antolskej, kde idem rodit aj ja a pravdepodobne tiez cisarom prepustaju az na 6ty den, pricom prvych 24 hodin po cisaru sa nerata, cize akoze na 7dmy den ides domov 😉

romana27
20. máj 2007

ahojky ajuskamimi tak to se mi potvrdilo to, co jsem někde četla nebo mi někdo říkal, že mimišo přibírá tak cca 200g týdně, u vašeho chlapečka to tak vychází. 😀 To už se do těch 4 kil snad vlezete 🙂 a já doufám taky 😀

Tyjo, sedm dní v nemocnici, to asi umřu 😒

ajuskamimi
20. máj 2007

hej asi tak nejak Romanka. Ja som tiez citala, ze 200 gr tyzdenne a niekde som dokonca citala, ze az 1200 gr za posledny mesiac, co teba by ten nas big boy mal viac ako 4 kg. No nech uz ma tolko kolko ma mat, trebars aj cez tie 4kg, len nech vsetko dobre dopadne a nech aj ja aj on ten porod nejak v zdravi a stasti prezijeme a zvladneme 🙂

romana27
20. máj 2007

cože? Poslední měsíc tolik? Tak to nééé 😀
Ale máš pravdu, hlavně, ať jsou zdraví a s náma 😵

dika
20. máj 2007

ajuska tak to si ma nepotesila, 7 dni v nemocnici. ja som este nikdy nebola hospitalizovana tak teraz si to "vynahradim" ☹
Tiez idem na Antolsku, no ktovie, mozno sa tam aj stretneme...

ajuskamimi
20. máj 2007

jeeeeeeeej DIKA fakt, sak mame rozdiel v termine par dni. O tom lezani mi ani nehovor, ja este neviem, ci mi bude robit cisara alebo normal a pravdepodobne pojdem na prijem uz 10 - 14 dni pred terminom, takze asi tak. Ja som si toho dost odlezala v nemocnici v detstve, takze vobec spital nemusim, takze o to to tam budem mat tazsie.

dika
20. máj 2007

mne ak sa babetko neotoci tak pojdem cisarskym, ale citala som tu, ze sa jedno babo otocilo aj v 40 tt. Ktovie aka je pravdepodobnost, ze sa este otoci.moj doki zatial planuje ma prijat 29.5. Inak videla som jednu fotku ako to vyzera pri cisarskom v spinale, odvtedy mam z toho obavy ☹

dasty
20. máj 2007

dika neboj to zvládneš,jsem taky po císaři sice už 3roky,ale neboj se,.Byla to má první operace v životě a abych si to vychutnala tak jsem byla při vědomí 😨 .Miminko jsem viděla hned ,ale stejně jsem si nic nepamatovala 🙂 Držím pěsti ať je vše o.k. 🙂 Kamarádka měla jako ty otočený mimi,ještě zkoušeli než šla na císaře při vyvolání zda se mimi otočí a neotočilo,ale u každého je to jiný. 😉

certica
20. máj 2007

dika, neboj sa, naozaj sa to da celkom v pohode zvladnut ten spinal 😉 . a u koho vlastne rodis?

ajuskamimi
20. máj 2007

ja radsej nic take nepozeram. Aj ked pozeram na stv1 dr. Housa a pichaju tam injekciu, musim si zavriet oci. Ale zasa na druhej strane, jedna baba tu dala temu, videa porodov, no a zenska zvedavost vo mne zvitazila a pozrela som oba porody, dokonca aj ten cisar 😲 lenze ine je, ked to pozeras a ine, ked teba samu rezu. No neviem, proste musime to nejak zvladnut, kurnik, len keby z toho nesiel taky des. Cim viac sa mi to blizi, tym viac mam strach, ktory sa sice snazim potlacat, lenze tak sa toho strachu nezbavim. Neviem sa ho zbavit, tak budem iba dufat, nech to ubehne ako voda, nech to uz je za nami a hlavne, nech vsetko dopadne dobre 😉

dika
20. máj 2007

Dasty dakujem za podporu.v kazdom pripade to musime zvladnut... A ty planujes druhe? co by si chcela druhykrat tiez cisarsky alebo prirodzeny porod?

dasty
20. máj 2007

ajuskamim:mě už bylo po 14hodinách porodu jedno,jak mimi půjde ven hlavně,že půjde.Jela jsem do porodnice otimisticky naladěná,prostě jsem si řekla,že když to zvládly jiný,tak to zvládneš ty/ještě mě pomohlo,pokud jsem potkávala někoho koho jsem zrovna nemusela a viděla jsem,že porodila-tak jsem si prostě řekla,že to taky dokážu/neboj ajuskamim dokážeš to a hned rychle zapomeneš.Já myslela,že druhý už nikdy chtít nebudu a klidně bych i dvě mimi brala.Nenech se jen zastrašit 🙂 😉

dika
20. máj 2007

certica u M.Rozemberga

ajuska, ja mam taky pocit, ze cim viac si o tom citam a pisem, tym viac sa stresujem. Na druhej strane je super mat si s kym o tom pokecat a podelit sa..

dasty
20. máj 2007

dika:já plánuju a snažilkuju se skoro 8 měsíců,ale zatím nic nic.Já osobně bych chtěla přirozeně,ale pokud by byl císař nevyhnutelný-šla bych do toho 🙂 Já se 14dní před porodem pořád koukala na kabelovce na porody a pak jsem s toho byla vyhoukaná,ale paradoxně jsem jela do porodnice vysmatá,se začátku jsm se i dost smáli s doktorama a sestřičkama.Neměla jsem porod jako po másle,ael šla bych na 100% do toho znovu.Mám kamarádku podruhý měla mimi císařem obě při vědomí a šla by i do třetího:U mě byl problém-špatně vypočítaný porod ,malej nebyl přenášenj jak si mylně myslela doktorka,ale ještě měl 14dní čas-´proto jsem se za 14 hodin otevřela na 3cm.

certica
20. máj 2007

dika, tiez som u neho rodila 😉
hlavne ziadne stresy, treba byt v pohode

dasty
20. máj 2007

dika:stejně je to individualní,je dobře,že o tom čteš.Alespoň pokud doktor na tebe s něčím vyrukuju ví,že tě neopije rohlíkem.Já teď chodím na gyndu a jsem taky sečtělá,co se mnou doktorka může dělat a byla docela ráda když mě něco vysvětlovala,že se zajímáš 🙂

ajuskamimi
20. máj 2007

DIKA vraj je Rozenberg velmi dobry, teda hodne ho chvalia. Ja dufam, ze aj ten moj je dobry a ze bude vediet, co ma so mnou a malym v tu spravnu chvilu robit 🙂 ja neviem, mozno by som sa toho nebala tolko, keby som bola aspon niekedy operovana, ale to som nikdy nebola, preto si neviem predstavit aka je bolest pri hojeni jazvy a podobne. Ale sak pri najhorsom, ked to bude moc boliet, budem pytat lekar, ak mi bude moct na to dat nejake tabletky, nech mi da 😉 uz to nejak vydrzim, ten nas "drobcek" mi za to stoji 😀

dasty
20. máj 2007

ajuskamimi:nevím prášky ,ale u nás v Pcích ti něco daj až budeš otevřená na 3prsty.Což já byla až po 12 nebo 14hodinách. 🙂 Ale každá nemocnice -má jiný třeba vymoženosti.

mrenka
20. máj 2007

dika - aj ja som mala malu otocenu hore hlavickou, takze som mala cisarak, ale skus toto(kamoske to pomohlo a babo sa otocilo, mne uz nie, mala sa aj snazila, ale uz nemala miesto, lebo bola velika) - takze zvnutra dlane medzi 3 a 4 prstom si ostrym koncom trebars lyzicky alebo pera rob kruhy do protismeru hodin.ruciciek viac krat denne, su tam nejake reflex.body a malo by to zabrat, pokial nemas v brusku takeho "slona" ako som mala ja 😀 vela stastia 😉

certica
20. máj 2007

ajuska, ja som tiez nikdy v zivote pred tym ani len v nemocnici nebola, nie este operacia. co sa bolesti tyka, asi je to fakt individualne, kto ma aky prah bolesti, ale ja som bola veeelmi prekvapena, ze to vsetko tak lahko prebiehalo. mne aj sestricky same ponukali nejake analg. do infuzky proti bolesti,chodili sa ma asi 3x opytat, ze fakt nechcete? 😕 😀 ale mna prakticky nic nebolelo, aby sa to nedalo v pohode zniest.

certica
20. máj 2007

mrenka - je jedno, ktora ruka?

ajuskamimi
20. máj 2007

certica tak v to dufam aj ja, teda ze sestricky budu ochotne a ak bdu moct, tak pomozu a teda daju aj nieco proti bolesti. Neviem aky mam prah bolesti, ale myslim, ze dost nizky. Ale presne ako sa hovori, kazda preziva porod indy vindy, takze tazko je teraz hovorit ako budem na tom ja. Urcite, ked uz budem mat potom, napisem sem tiez svoje pocity a zazitky 😉

mrenka
20. máj 2007

na oboch rukach to treba striedat 😉

certica
20. máj 2007

aha mreni, dik
ajus, no to teda duuufam, ze sa nam pochvalis 😎

petaska
20. máj 2007

Holky teda koukám, že to všude po císaři vypadá jinak! Taky jsem byla umrtvená jen od pasu dolů, takže pohyb nic moc, ale hned večer jsem mohla zkusit vstát a dojít se opláchnout-trochu jsem se motala, ale byla jsem ráda, že stojím 😀 Je sice fakt, že jizva tahala fest 😒 ale nechtěla jsem ztuhnout úplně!

No a co je nejhlavnější-malýho jsem měla u sebe tak často, jak jsem chtěla-první den sice moc ne-když jsem vstala až večer-v leže jsem se trošku bála, že ho třeba neudržím nebo tak něco...ale pak už mi ho nosili každé tři hoďky na papání a nechávali mi ho i mezi a od třetího dne jsem ho měla u sebe nonstop 🙂
Hlavní je se po císaři snažit hned kojit-u nás byl krapet problém-malej furt spal a nebudil se ani na jídlo, ani při jídle ☹ během prvních tří dnů zhubnul z 3,8 na 3,3, což už je za hranicí normy, ale chce to furt zkoušet a nutit a ono se to poddá 😉 Malej pak během čtrnácti dnů nabral kilo 😀

Takže se všechny držte, hlaďte si bříška, ať máte šťastné mimísky!

dika
20. máj 2007

certica a zmluvny lekar sa bude o mna starat aj po operacii, alebo potom uz je to jedno?
mrenka, dik za radu, vyskusam, len neviem ci tam este ma mala dost miesta, lebo mam take napate brucho, mam pocit ze mi ide prasknut a ked sa babetko mrvi a vlni sa, tak to aj boli. Neviem ake je teraz velke, snad tento tyden pojdem na utz tak uvidim.
ajuska ja si myslim ze prah bolesti nemam bohvieako vycibreny, prave kvoli tomu, ze mi doteraz nic nebolo, obcas nejaky zub ma bolel, tak si myslim, ze teraz to bude so mnou dost zle, ale tiez spolieham na nejaku pomoc /lieky...

inge23
24. máj 2007

ahojte 🙂 . tiez som rodila sekciou a mala som spinal. mozem vam povedat, ze je to naozaj uzasny pocit vidiet hned babetko 😵 , ja som ho este aj pocula v brusku pomrnkavat tesne pred vybratim a bolo to nadherne 🙂 .

co sa tyka bolesti...pri pichani spinalu som ziadne nemala, nakolko som mala uz aj 10 hodin porodne bolesti, takze mi to uz fakt bolo jedno. po sekcii sa to da zvladnut. netvrdim, ze to neboli, najhorsie su prve kroky, potom to uz ide. rana pobolieva este aj teraz a to som 2 a pol tyzdna po porode.
je to asi naozaj o tom, kto ma aky prah bolesti.

co sa tyka kojenia...tak s tym sme mi mali a mame velky problem. sestricky mi nosili maleho uz napapaneho + mal aj zltacku, takze som ho nedokazala prinutit prisat sa 😔 a tak je to doteraz. neskor sa mi to sice podarilo, ale mliecko mam velmi velmi slabe a Filipko bol stale hladny a nepriberal, takze sme museli pristupit na prikrmovanie...ale jedno je iste...od sestriciek ziadajte, aby vam nosili mimca okamzite, ako su hladne a nedovolili ich prikrmovat!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre