Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
7. júl 2010

jani, co mas skoliozu, ked sa nevedeli trafit? 😨

zuzana76
7. júl 2010

@certica certi dakujem, no ja by som najradsej isla do prirodzeneho porodu. Moj gyndos je aj porodnik, ale je to stara skola. Veru mam to za par.

certica
7. júl 2010

@zuzana76 zuzi mne ten moj povedal, ze tretie kludne, rad ma uvidi aj "odrodi" 😀 . a jazvu som mala pritom dost stensenu po 1.sc

meleri
8. júl 2010

Pia,

právě že mi nic neřekl,řekl že je to ok. ale to jsem tam byla 6 měsíců po porodu od té doby ne, ted v jiném stavu se musím nechat objednat, jsem teprve nazačátku..

Janko,

ajaj, to je nepříjemné, mi to píchali tak hodněkrát, mám právě skoliozu, bylo to na celé te operaci to nejhnusnější...jo a ještě ta cévka, na tu nerada vzpomínám....holky ta cévka se dává i při normálním porodu??

atrami
8. júl 2010

@meleri , pri normálnom porode sa necievkuje. Po sekcii, práve preto, že nemožeš vstať a ísť na WC 😉

mne sa pri každom porode nemohli trafiť, vždy trafili na 2-3 krát, tiež krivá chrbtica.

meleri
8. júl 2010

atrami,

mě tu cévku dávali už před tou operací, teda větší humus sem nezažila, přišlo mi to horší než ta bolest po tom řezu.

fakt? já jsem byla jednou na masáži zad u jednoho fyzioterapeuta a říkala jsem mu to tak se zhrozil že to je špatné že můžou v páteři něco poškodit atd.....já už doufám že se tomu příště vyhnu!

atrami
8. júl 2010

@meleri , tá cievka sa dáva, kvoli odvádzaniu moču. Na mňa pozerali ako na prízrak už 12 hodín po porode som sedela na návšteve- prišli synovia. Nemala som ani po jednom nejaké výraznejšie problémy. Pri druhom tehotenstve som otehotnela asi ako ty, najstarší mal 21 mesiacov. Tehotenstvo bolo dobré, len nevolnosti do 5. mesiaca, dokonca sme sa aj sťahovali- byt som balila komplet sama.
po poslednej sekcii-mám 3 ma miesto vpichu bolelo ešte 6 mesiacov. Treba na to upozorniť. Mne pri intubácii prerazili hrdlo, tak som ďalšiu nemohla mať, tak mali depku, aby všetko išlo ako po masle a nenastali komplikácie.
Lekár bol viac vystrašený ako ja, lebo sekcia bola plánovaná o 2 dni neskor, len mi začali kontrakcie, tak museli švihať.

latvia
8. júl 2010

@atrami prerazili ti pri intubacii hrdlo? 😕

janka256
8. júl 2010

@meleri ja nemam skoliozu ani mi nevraveli ze mam krivu chrbticu a aj tak sa nevedeli trafit 😒 a na tu cievku fuuj ani ja nechcem spominat mne to tam tak narvali ze celu dobu co som to mala som mala krvavy moc a tiez to asi bolelo viac ako samotny rez ☹

latvia
8. júl 2010

@janka256 janiiii, ty si uz doma? 😅 ako bolo? kde sa to docitam? som ta nejak nevidela v michalovskej teme 😅

zuzana76
8. júl 2010

@atrami boze moj, to akoze ti prerazili hrdlo pri intubacii? 😕

emicka09
8. júl 2010

janka - toto je bohužel asi taky specalita cz a sk zdravotnictví a bohužel dost nehorázná a zbytečná! 😠 proč proboha nemůžou tu cévku zavézt AŽ POTÉ, co začne působit anestetikum??!! nevidím pro to jediný důvod! stejně tak jako zbytečná hospitalizace předem, trápení hladem apod 😒 já přišla ten den ráno, bylo mi řečeno, že nemám jíst od cca půlnoci, což mě nijak neomezovalo, páč o půlnoci stejně nejím, že..akorát jsem teda ráno nesnídala, ale tak to jsem oželela, no..a tu cévku mi zavedli až na sále, až jsem nic necítila! takže nechápu, proč by to nemělo jít!!

janka256
8. júl 2010

@latvia ale dalo sa len ako som spominala pri spinalke sa mi nevedeli trafit potom pit sme mohli az po par hodinach aj to iba glg vody kazdych 15 minut pritom ty si mi odporucala vela pit a okrem toho este jest davali az na 3 den aj to iba na ranajky 1 l caju na obed vyvar a to iste vecera a az na dalsi den normalnejsie jedlo 😒 ale tak radost ze som videla malu hned prevazila vsetko 🙂

latvia
8. júl 2010

@janka256 😒 tak este stare metody funguju? ach....

janka256
8. júl 2010

@emicka09 ja som prisla den predtym aj to rano mi nadavali ze som zjedla jogurt ked som mala prist nalacno kedze mi este brali krv na vysetrenie potom mi este dali obed a veceru a do polnoci som musela vypit 1,5l vody potom uz nic a sekcia bola druhy den rano som bola prva 😒

janka256
8. júl 2010

@latvia no vidis a koli tomu som isla rodit do trebisova to som asi mohla ostat radsej v MI co?

latvia
8. júl 2010

@janka256 😅 nuz, hej...

emicka09
8. júl 2010

@janka256 - opravdu nehoraznost! ale pokud se doktoři nenaučí, že Ty jsi "zákazník" a ne kus masa na stole, tak to lepší nebude 😒 a bohužel se to nenaučí jinak než srkze prachy..že jim ty prachy budou dávat přímo pacienti..nebo se budou přinejmenším zajímat, komu JEJICH peníze, i když třeba zprostředkovaně přes pojišťovnu, plynou 😒 už jsme tu s latvií na tohle téma debatovaly 🙂

syraell
9. júl 2010

Teda musim rict, ze cevku jsem pri obou sekcich skoro necititila - neni to nic prijemnyho, ale o bolesti se asi mluvit neda. Zrejme jsem narazila na profiky, co to umi - jeste ze tak...Cevku bych bez umrtveni ozelila, ale vyndavabi drenu na zivo mi vazne pripada jako reznicina. Vam to nevadilo?
Jinak na prvni sekci jsem si taky v klidu nastoupila dopledne a v poledne me fikli. No a pri posledni sekci jsem musela den predem a celej den jsem v tom spitale zevlovala uplne zbytecne....

atrami
9. júl 2010

@latvia
@zuzana76 , to je skor obrazne napísané, už to skaracujem.Pri intubácii mi poškodili hrtan, začalo to krvácať ako blázon a nemohli to zastaviť, chceli mi robiť tracheotómiu, nakoniec prišiel primár z ARO, ale hovoril, že aj on mal čo robiť.Neviem čo tam robili, ale malý sa narodil 40 minút po začiatku operácie. 2 mesiace po porode som dostala angínu a mala som problémy z dýchaní. Po kontrole na krčnom bola doktorka zhrozená, lebo tam mám na sliznici zrasty 😒 Doteraz mám problémy ak ochoriem.

zuzana76
9. júl 2010

@atrami no zbohom ☹ , tak to si si vytrpela, este,ze si bola uspata a nevedela o tom

valentovasasa
9. júl 2010

@meleri to není špatně zahojené, to je tím, jak ti tu jizvu založili už při operaci - po první sekci mám jizvu širokou, (tlustou), takovou hrbatou, prostě jak namuchlanou kůži. A po druhé ji mám jak když namaluješ fixou fialovou čáru.

atrami
9. júl 2010

@zuzana76 , no oni keď sa im to podarilo zastaviť tak ma prefackali, posadili dali epidurál, ale hlavne, že malý bol O.K.

meleri
9. júl 2010

Atrami, Janko,

to je strašný zážitek! proboha co to bylo za doktory! to fakt nechápu....stěžovat si na ně asi nemá význam, když už se to stalo...

tak to je taky něco.... 😖 někdy mi ti doktoři přijdou fakt nelidští...řezníci prostě..at si každý říká co chce...tak trocha lidského citu by jim snad neublížila!!! Ne u mě to bylo v pohodě, ta sestřička byla hrozně hodná, když to moc bolelo tak počkala, atd, ale i tak, fakt nad tu cévku asi není nic horšího (teda pro mě).

Valentovasasa,

já to vlastně nechápu, když rodíš podruhé cís. řezem tak kde ta druhá jizva je? těsně nad nebo pod? já si do tedka myslím že třeba rozřežou tu starou jizvu? ten doktor byl hodný, já ležela v nemocnici 3 měsíce a tak jsem ho znala z vizit, ale nevím prostě jsem pořád krvácela ty 3 měsíce a jednoho rána to nešlo zastavit a on začal strašně stresovat, nevím proč, a tím mě tak vyklepal že jsem sama měla hrozný strach...vůbec to nebylo plánované a potom zjjistil že kus placenty se už urval..

latvia
9. júl 2010

@meleri intubacia nieje hracka a bohuzial sa hrdlo casto nechtiac poskriabe, tam nejd eo to ze to doktor naschval alebo odflakol....

atrami
9. júl 2010

@latvia , lenže tu neišlo o poškrábanie 😠 Lekárka zanedbala to, že si pomýlila papiere! Ja som hlásila, že mám silne zapálené hrdlo, brala som aj lieky a jej chybou k tomu došlo, ak by bolo všetko O.K. tak pri porode nestepujú 3 primári a niesom na pozorovaní na ARE a nechdím 3 krát za rok na kontrolu. Pri ďalších porodoch som to musela hlásiť. Tá doktorka do odflákla ako mohla, ešte mi aj vynadala, keď som ju náhlasila, vraj je to moja chyba lebo som nespolupracovala. A to sa dá v celkovej aneséze dosť ťažko. 😖

@meleri , mne robili rez na to istom mieste, mám aj po 3 sekciach, tenučkú jazvu aj napriek tomu, že šitie bolo iné.

latvia
9. júl 2010

@atrami ja sa s tebou nejdem hadat ci kecas alebo nie, ja som len reagovala na melerinu vetu ze lekari su bezohladni....a pokial si aspon raz za zivot neintubovala pri cisarskom reze, nemas ani sajnu o tom, ci niekto nieco zanedbal. intubovat je tazke, nehovoriac o cisarskom, to ze ti poskodila krk neznamena ze nedbalo do teba rvala intubacnu kanylu....ja neriesim ci ti poskriabala alebo neposkriabala krk, mne sa nepacilo ako sa hned vsetko zvrhlo na to ze bola bezcitna a nedbala, to je vsetko...
este by ma zaujimalo, preco si sla do celkovej, ked si mala silne zapalene hrdlo 😕

atrami
9. júl 2010

@latvia , no coment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

latvia
9. júl 2010

@atrami oki, ked nechces odpovedat, nemusis, len ma to zaujimalo, kedze zapalene hrdlo je kontraindikacia k celkovej narkoze....tak som chcela vediet, preco

atrami
9. júl 2010

Nemám rada ľudí, ktorí pri mojom porode neboli, nevideli správu a komentujú, či niekto niečo spackal alebo nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre