Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

nensy
6. apr 2008

ahoj holky já měla první dítě kluka lukáše císařem v celkové narkoze a dost dlouho jsem to nemohla rozchodit furt mě to bolelo.nelinku tý jsou čtyři měsíce jsem měla císařem ale spínální a nemůžu sina to stěžovat pokud bych měla jít znova tak né už po celkovou ale spinální líp se to hojí.v pondělí jsem byla na císaři spinálním a druhý den ráno jsem už chodila jako kdybych na ničem nebyla. 🙂

grety
6. apr 2008

certica, no kamoska mala spinal a tiez ju odcievkovali na 3.den, tak neviem, nechapem, ako je tvoj pripad mozny aj kvoli tomu, ze mne napr. kazali od zaciatku pit aspon 3 litre vody denne, aby sa mi zacalo tvorit co najviac mlieka, no a neviem si predstavit, ako by som 2.den po cisarskom vstavala z postele kazdych 5 minut na zachod. Je pravda, ze som na 2. den vstala a presla par krokov, ale asi len 2 x - viac mi ani nedovolili. Fakt tomu co pises nerozumiem ...

grety
6. apr 2008

nensy - nemyslim si, ze na hojenie rany ma vplyv to, pod akou narkozou si bola.

certica
6. apr 2008

mna o mnozstve tekutin nikto neinformoval, pila som ten ich fenikl.caj na podporu dojcenia, neskor vineu, ale 3 litre to urcite neboli a prakticky ako som prvykrat vstala, potom som sa snazila chodit uz co najcastejsie. mlieko som na ten 3.den mala, len v noci maleho este prikrmovali glukozou. a na 4.den sa mi nehorazne naliali prsia, pichli mi aj oxytocinovu injekciu na uvolnenie mlieka a to som potom naopak mala znizit prijem tekutin

certica
6. apr 2008

a este k tomu chodeniu, nas prave sestricky podporovali v pohybe a chodeni, koli rychlejsiemu zotaveniu

nensy
6. apr 2008

tak to netvrdím ale líp se zotavuješ než po tý celkoví já jsem chtěla taky pod celkovou narkozu měla jsem s tý spinální strašnej strach aopravdu mi bylo po tý spinální perfektně vúbec mi nebylo špatně ahlavně jsem hned viděla nelinku bylo to fakt krásný.chceme ještě jedno pokud se nám to podaři a určitě do tý spinální pujdu znovu

grety
6. apr 2008

certica, aj nas sestricky podporovali, ze mame chodit co najviac, ale 2.den po cisarskom povazovali za uspech to, ze som sa 2 x postavila z postele a urobila 3 kroky, no a na treti den uz som musela chodit co najviac ako som zvladala, no a dalsie dni to uz bolo super, z hodiny na hodinu som vladala viac.

barbarek
6. apr 2008

Ahoj holky, tak mě se to už blíží, jdu na císaře ve středu. Jsem už stráááášně nervozní. Doporučili mi zákrok při epiduralu, tak snad to bude ok. Já taky doufám, že to pak bude nějak ok a že mi cévku nechají co nejdéle. S tou mojí zlomenou nohou bych asi těžko hned vstala. Bolí to když vám cévku zavádějí? Jsem z toho všeho tak nějak vyvalená ☹

grety
6. apr 2008

barbarek, cievkovanie je v pohode, trva to asi 5 sekund, takze na strach nebude cas, a budes taka plna ocakavania, ze ani nepocitis co ti to robia. Pre mna bolo akurat v tej chvili take neprijemne to, ked som sa nacievkovana a naha splhala na operacny stol, kde bolo asi 10 ludi - s tym bruchom a sackom v ruke to bolo trapne !!! Ale prezijes a potom to budes rozpravat ako celkom vtipnu historku, teda aspon ja som bola dost vtipna ked som sa tam stverala ! Potom po ostatne dni cievku nebudes ani citit !

graziela
6. apr 2008

Ahojte baby, ono sa to da zaobist aj bez cievky... mna vobec necievkovali, rodila som v celk. narkoze, ani neviem, po kolkych hodinach som sa prebrala, nemala som pojem o case a na infuzkach som bola 3 dni, tusim na 2.den som 1.krat vstala. A kedze som mala strasne opuchy a bola som naliata vodou, sestricky som volala takmer kazdu hodinu, aby mi prisli podlozit misu pod ritku...Takze aj takto sa to da riesit...No, ked ste po spinalke, to zo zac. asi nie je mozne, kedze to spodne telo este sa neda tak ovladat...No teraz si veru neviem predatvit, ako s tolkymi kilami navyse po cisarskom zdvihnem ten moj kufor, aby mi podlozili misu.... ☹

dvojka
6. apr 2008

Barbanek - to s tou cévkou...Ono to vyloženě nebolí,specifikovala bych to jako takový divný tlak-nic příjemnýho,ale opravdu to nebolí 🙂

cat
6. apr 2008

graziela, aj ja to budem riesit -hanba sem, hanba tam- misou pri druhom CR, pretoze mna ta cievka strasne bolela, vadilo mi to a mala som to aj zle dane, naco dosli az neskor,ked uz som beekala od bolesti 😒 fakt, radsej sa budem hoc plazit na wcko ako este raz cievku.

dvojka
6. apr 2008

No ale když to přehodnotim,já neměla plánovaný císařák,měla jsem rodit spontálně,kontrakce po minutě a do toho to cévkování,tak vlastně nevim ,třeba bych to jinak ani nepostřehla,ale vim,že mi tam tu cévku zaváděla docelo dlouho,protože díky těm bolestem jsem se prohýbala a ona se setra asi nemohla strefit nebo co.... 😀

certica
6. apr 2008

ja som to cievkovanie pocitila ako take neprijemne stipnutie, na 2x mi to davali a po vybrati som mala este asi 2 dni taky pocit, ako by som tam nieco v tej trubici mala, nejaky cudzi predmet, ale inak v pohode.

cat
6. apr 2008

certi, ty tu este co robis? 😀
Mne tu cievku daval taky mlady blb, tipujem ze medik, asi preto to tak aj dopadlo 😠

certica
6. apr 2008

no co ti poviem 😀 , ale v podstate som dnes skonstatovala, ze sa mi este ani nechce

ajuskamimi
6. apr 2008

caf CERTI 😉 uz sa ti to krati 🙂 drzim paluchy 😀 inac, akurat som si pozerala album, ty si teda riadna stale riadna kocica 😵

irenan
6. apr 2008

A proc se musi cevkovat, kdyz si pred tim dojdete na zachod.. tak by ani nemuseli ne? Me delali slepak v epiduralu a zadnou cevku mi nedavali. A pri cisari se dava? ☹

nadhera
6. apr 2008

uz to mam za par /stvrtok/ ale pri citani niektorych pripevkov sa bojim, hoci som rodila cisarom pred rokom 😉
cievkovali ma len pred operaciou,potom nebolo potrebne,mocila som sama. na druhy den som so setrickou sla na wecko,pootm aj sama,snazila som sa chodit, aj ked malo, ale predsa. a pozor!!!vecer som uz mala navstevu. chodba mi vtedy pripadala nekonecna. na piaty den mi vybrali svorky a uz som sa pytala domov.

barbarek,certica - drzim palec

lante
6. apr 2008

nadhera mám dotaz? ČO hovorili lekári, že si tak skoro po cisaráku ostala tehulkou?

lante
6. apr 2008

Add cievkovanie. Ja som to nacievkovanie ani necítila, iba taký slabučký tlak. Mala som ju do nasledujúceho rána a potom mi ju sestrička vybrala. Mňa viac trápilo to, že ako jediná som mala po cisaráku z rany vyvedené aj dva redeny. Na každej strane jeden.

nadhera
6. apr 2008

lante,rozdiel medzi detickami bude rok a 2mesice 😀 /v pase rok a mesiac/. lekar mi nevravel nic, to len ja som plakala ako pubertacka,ktora otehotnela.

grety
6. apr 2008

lande - co su redeny, ja som mala na koncoch jazvy take dost velke plastove svorky modre boli - ako nejake ukoncenie a dali mi to dole az ked mi vyberali stehy, vlastne omi to ako keby na to namotavali abo co ....

irenan - cievkuje sa, lebo vacsina bab v den cisaraku a den po tom este nechodi, alebo len velmi malo, takze by si musela cikat do misky ako za sociku ...

irenan
6. apr 2008

aha, ale ja myslela ze je to stejny jako po tom slepaku, a to jsem mela taky epidural. Delali mi ho ve 20h a rano uz jsem sla normalne na zachod, sice me to bolelo, ale sestra rekla ze se mam jit vycurat.

barbarek
6. apr 2008

Holky dííííky moc za info, tak aspoň něčeho se nemusim bát 😀 Já budu ráda, když mi cévku nechají delší dobu, neboť mám nechodící sádru, takže vstávat pro mě na záchod bude hodně těžké. Skáču o berlích na jedné noze, takže mám strach jak se na to bude tvářit jizva. Asi to nebude jednoduché, ale musim to holt zvládnout 😒

dvojka
6. apr 2008

Barbanek - určitě to zvládneš...Je pochopitelné že máš strach když nevíš do čeho jdeš... 😉 .Ta sádra je za trest,co?

barbarek
6. apr 2008

Dvojko díky moc. Jojo sádra je fakt za trest, pěkně se mi to zkomplikovalo. Mohla jsem rodit normálně a být v klidu. Takhle mám ten konec těhu a začátek těhotenství fakt naprd 😢

biela
6. apr 2008

pridávam tiež svoju skúsenosť s cievkovaním. keď mi to dávali, ani som to necítila, iba keď to dávali preč, jeden deň po cisárskom. to bolo nepríjemné. ale ako som to mala zavedené, skonštatovala som, že by som to chcela posledné 2 týždne tehotenstva, keď som sa nič nevyspala, lebo som musela chodiť min. 10x na WC.
myslím si, že záleží na tom, kto to zavádza a aké s tým má skúsenosti, lebo aj moja sestra na to spomína v zlom a ja som o tom ani poriadne nevedela, že mi to robia...

ajuskamimi
6. apr 2008

IRENAN cievkuje sa preto, lebo ak rodis spinalom, tak 24 hodin musis lezat, az po 24 hodinach sa mozes postavit a chodit, cize tolko by si asi bez mocenia nevydrzala. Po celkovej narkoze je to ine, tam tusim uz po 4 hodinach si schopna sa postavit a chodit 😉

petule.h
6. apr 2008

nene, já měla celkovou narkózu, rodila jsem v 6 ráno, probrala se okolo 11h na JIP a druhý den dopo jsem byla převezena na pokoj, kde se tě zeptají, zda chceš cévku vyndat či né, já jsem chtěla..protože jsem se chtěla vykoupat a začít něco dělat, ale byli tam holky z drenama v břiše a ty se nemohli hnout 2 dny, je to asi o přístupu osoby.Jinak cévkování jsem též necítila,ani tedy vyndání.Je fakt, že to chození na záchod je pak dost bolestivé, protože nemůžeš pořádně zatlačit, ale vše jsem zmákla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre