Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

helenkasabinka
23. nov 2010

kocky a mali ste aj v mieste rezu dren na odtekanie pripadnej krvy? 😕

janula123
23. nov 2010

@helenkasabinka
Ja som mala, moja spoluležiaca neležala.
Môj pôrodník ho dáva vždy, že je to lepšie.

janula123
23. nov 2010

@helenkasabinka
A blahoželám k druhému tehu.
🙂

helenkasabinka
23. nov 2010

@janula123 dakujem velmi pekne 🙂 no mala by som rodit sekciou ak mi to ovsem nezrusia v rizikovej ked pojdem na predporodne vysetrenie 🙄 😅 co teda lekari robia radi 😒 zo sekcii mam urcite strach ale tak ked to musi byt nie je o com

janula123
23. nov 2010

@helenkasabinka
A môžem sa opýtať?
My sa teraz snažíme o druhé mimi.
A keď som rodila prvé sekciou, tak to už berú ako rizikovú?

helenkasabinka
23. nov 2010

@janula123 juj ja neviem ale mam pocit,ze aj druhe budes mat sekciou ale ja som prvu rodila spontanne tak ja neviem presne povedat 😅

certica
23. nov 2010

@janula123 preco rizikovu?

@helenkasabinka dren som nemala ani raz

@janka256 ako zvladate? 🙂

helenkasabinka
23. nov 2010

@certica ktovie preco ju niekomu davaju? 😕

terka_85
23. nov 2010

Jak je možné, že se mimčo třeba vůbec neotočí a je dolu koncem pánevním? Bojím se, aby s ním něco nebylo.Podle doktorky je u mě vše v pořádku (ať už mimčo, plodovka, placenta, atd). , ale malý se otočit nechce. Ale to je asi těžko říci, že?

janula123
23. nov 2010

@certica
Ja neviem, len som sa pýtala, lebo kamoška mi to hovorila a zdá sa mi to nejaká blbosť.

janula123
23. nov 2010

@helenkasabinka
Ja som počula, že keď prvé je sekciou, tak druhé môže byť v pohode prirodzene.
Ale keď si mala 2 sekcie, tak tretia je automaticky tiež sekcia.

certica
23. nov 2010

@helenkasabinka ja myslim, ze zalezi aj od zvyklosti nemocnice resp. toho ktoreho porodnika, ale automaticky sa nedava. skor len ak su viditelne alebo pravdepodobne nejake komplikacie, nadmerne krvacanie a mozno niekto dava aj preventivne

certica
23. nov 2010

@janula123 ano to plati, aspon v nasich pomeroch, he po 2 sc uz automaticky dalsia

janula123
23. nov 2010

@certica
Ja som chcela prirodzene, no malý bol veľký, pôrod nepostupoval, 3 dni v nemocnici pred pôrodom a nakoniec ešte mal aj pupočnú šnúru okolo krku.
Tak uvidíme ako druhé, ak sa podarí.

kicikatika
23. nov 2010

@timea.ryan rodila som v nemocnici Košice-Šaca 🙂

certica
23. nov 2010

@janula123 no jo, tak drzim palce 🙂

janula123
23. nov 2010

@certica
ďakujem
🙂

helenkasabinka
23. nov 2010

toto su vacsinou dovody kedy je prirastena placenta :

1. sa to stava po porode cisarkym rezom, kedy je narusena stena maternice a placenty prerasta cez miesto, kde bol pri predchadzajucom porode vedeny rez. Casto prirastenie, ci vrastenie maternice zistia pri otvoreni bruska pri porode.
2. stava sa to LEn vtedy, pokial je placenta umiestnena na prednej stene maternice (ja som mala prve tehu vzdadu, druhe vpredu)
3. stava sa to po predchadzajucich kyretazach, operaciach, atd. (ja som nemala nic- ani ziaden potrat, ani interrupciu)
4. Je vysoky predpoklad po prvej takejto skusenosti, ze sa to bude opakovat.

ja som mala toto :
pri prvom porode som mala prirastenu,prezretu,voda zelena
toto tehotenstvo mam tiez placentu na prednej stene maternice
mala som predchadzajuce dve kyretaze,mimometernicove tehotenstvo

tak nevyzera to najlepsie

lekar voli u mna sekciu v tomto tehotenstve

timea.ryan
23. nov 2010

@kicikatika aj ja 😀

andrea142
23. nov 2010

@poppy1 ahoj, ja som mala malú takisto KP rodila som na Kramároch. môj lekár to zistil iba pár dní pred pôrodom a hneď mi spomínal sekciu. že on by to radšej neriskol prirodzene ,keďže som bola tiež prvorodička. a potom zavážilo aj to že malá mala cez 3,5kg. .......zistil mi to v piatok ,a povedal že ma hneď nehospitalizuje ale poslal domov s tým ,že ak by som mala bolesti tak okamžite naklusať a režú ma. v pondelok som nastupovala do nemocnice a v stredu ráno som mala sekciu. ja som rodila u Procházku

poppy1
23. nov 2010

@andrea142 u prochazku budem rodit aj ja 🙂 🙂 Bola si s nim spokojna?? 🙂 Myslis, ze ked mam termin v case sviatkov, ze mi naplanuje skor cisarsky rez? lebo termin mam 26-28.12, ale najradsej by som sla uz od 13teho decembra ten tyzden... to budem v 39 tyzdni tehotenstva... naozaj nechcem cakat az do terminu! ☹

marcelkatt
23. nov 2010

@poppy1 moja vraj sekcie by sa mali vždy pred termínom pokiaľ sú plánované,aby nedošlo k otváraniu asi a ku kontrakciám, prípadne problémom s placentou. Neviem, tak som počula. Mne tiež povedayl príjem o týždeň skôr.

poppy1
23. nov 2010

@marcelkatt no dufam teda, ze mi da termin skor 😉 aby som uz na vianocne sviatky bola doma 🙂 buducu stredu idem za svojim porodnikom, tak som straasne zvedava! 😉

marcelkatt
23. nov 2010

@poppy1 na rovinu sa ho to opýtaj

andrea142
23. nov 2010

@poppy1 : bola, ja k nemu chodím od začiatku a teraz aj toto druhé tehu. ak ti hovoril už o cisárskom tak ťa podľa mňa nenechá čakať do pôrodu. možno aj mňa by rezal skôr ,ale že malá je KP zistil 30.1 (v piatok) som bola ma prietokoch a malá sa narodila 4.2 (v stredu)

janka256
23. nov 2010

@certica myslis 3 deti? v pohode ani som si nemyslela ze to bude take lahke malicka sa zabava uz len tym ze pozera na tych starsich 🙂 ale je to aj tym ze je to velmi zlate babetko od narodenia spinka skoro vzdy celu noc a stale sa len usmieva a gagoce si popravde som ju este nepocula plakat poriadne takze som stastna ze ich mam troch 🙂

miranda77
24. nov 2010

@poppy1 tak nevim, jestli jsem odpoved neprehledla, ale jestli jsi prvorodicka a dite je KP a vetsi (tj nad 3500g) doporuci ti cs ... ale volba je na Tobe ... my to tak meli

magdalenocka
24. nov 2010

@poppy1 vsade je to ine. mne nerobili klystir ani ma ncievkovali. Pekne som si odkracala na salu pichli mi spinal vybrali maleho a previezli na izbu. A za par hodin doniesli misu nec sa vycuram. Kedze sa mi to ale nejako nedarilo tak ma sesricka vycievkovala ale ani som nic necitila len mi zaviedla hadicku a ja som sa vycikala.
Ja som rodila v TT a den predtym som musela byt na rozikovom rano som isla aj s vecami na cakacku tam som veci nechala a odtial na operacku. A potom ma previezli na sestonedelie a veci ma tam uz cakali. To asi sanitarka doniesla
@miranda77 ja som lezala len tych par hodin hlavu som nesmela zdvihnut ale potom mi kazali sa postavit. A nic mi nebolo

certica
24. nov 2010

@janka256 perfis, tak si to uzivajte 😎

miranda77
24. nov 2010

@helenkasabinka tak mne pri obou sc cevkovali a dren jsem jednou mela a jednou ne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre