Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

montinka
12. jún 2008

naozaj? to som nevedela. zinuska ved fixku zmijes.🙂

vesi
12. jún 2008

zinus, plašíš sa ako by im to tam mali vytetovať 😀 😀

julova
12. jún 2008

ked to nedovrzaju ako pri nas, tak by ho mali zavolat a mal by vidiet, ako babo osetruju a prenasaju na novorodenecke 😉

certica
12. jún 2008

zinuska, nie, az ked krpate vyberu, tak do tej osetrovne ho potom vpustia

julova
12. jún 2008

nahodou kerky su IN 😀 😀 😀

montinka
12. jún 2008

a urcite mu nadiktuju miery vsak julova? joj ten moj to urcite za pat minut zabudne 😒

lila794
12. jún 2008

ved hadam nie fixkou, ale genciankou? A mojho chlapa zobrali s nim na novorodenecke - tam s nim chvilu pobudol

certica
12. jún 2008

no, takze aj tetovanie by nam mohli popri... ja nahodou uvazujem 😀

certica
12. jún 2008

ja som miery pocula tiez, oni to kricali z toho okienka 😀 , aj apgar

zinuska
12. jún 2008

aha.
vesi,sak to je teda,ledva mimi umyju,hned ho zas pocarbu 😠 este ze sme vymysleli kratke mena 😀

monti,a co potom ten moj?? musi si zapamätat miery dvojmo 😀 no snad si zapamäta aspon pohlavie a pocet deti 😀 😀 😀 😀

lila794
12. jún 2008

Nezabudne!!!Bude si to pamatat dozivotne

julova
12. jún 2008

monti - ja neviem 😀...ten moj sa dostal na novorodenecke az ked som mu ja po prebudeni z narkozy vynadala, ze mi este neposlal fotku...a on ani netusil, ze uz to mame za sebou 😖 ...ale urcite mu miery povedia...a povedia ich aj Tebe, ked sa prebudis 😉

julova
12. jún 2008

Peti - ja uz mam dve...a este ma laka aj na dalsie 😅 😝

vesi
12. jún 2008

no, kde som ja rodila, aj čertica 😀 tajk tam ich hned neumývajú, len poutierajú a dajú na 2 hodky do inkubátora 😀

montinka
12. jún 2008

no veru zinus tomu tvojmu nezavidim.🙂 ale tak hadam si to zapata len ten moj si nezapamata skoro nic vies?

lila794
12. jún 2008

aj u nas

zinuska
12. jún 2008

certi,ja mam kerku uz nakreslenu,len ju chcem na krize,tak neviem ako mi to spravia,lebo pred porodom si na brucho lahnut nemozem a po porode uz asi vobec nie 😀

montinka
12. jún 2008

no dobre babule idem ja mame kuknut do bankomatu cosi. tak ahojte a pekny vecer

lila794
12. jún 2008

tak ti to bude niekto robit zo spodu - ja som mala na tom stole taku dieru 🙂

zinuska
12. jún 2008

lila 😀 😀 😀 😀 dobry napad 😉 a aj masaz chrbta odspodu stola by mi pri porode niekto mohol robit. sak nosti take brusisko,to je zataz na chrbticu 😝

vesi
12. jún 2008

kočky, tiež sa lúčim. 🙂

julova
12. jún 2008

zinus - a dvojky ste "planovali" ci tak vydalo? 😝 😀...ja mam z toho "strach" bo je to u nas tiez velmi pravdepodobne...tak mam pocit, ze ked druhe budeme robit, ze budu dve 😀

zinuska
12. jún 2008

hviezdy,som si s vami pospasovala,paraaada,urcite sa budem rehotat,ked pojdem rodit 😉 tak poslem fotku po operacii 😀 a rovno do modelingovej agentury 😀 idem aj ja,som hladnaaaaa,tak idem nakrmit moj a tie dalsie dva hladne krky,co mam v bruchu 😀 papapa

janka1874
12. jún 2008

tak to som sa nasmiala kým som dočítala čo ste popísali teda ste sa riane realizovali 😀 😀 hlavné je že je dobrá nálada a žiadny stres

zinuska
12. jún 2008

julova,este ti odpisem 😉

tak mi sme dlho vahali,ci este jedno,a ze teda doooobre,tak este jedno,nech maly nieje sam... a budu traja 😀 😀 😀 svokra je z dvojiciek,mna to ani nenapadlo,ze by sa mi to mohlo stat 😉 ale uz sa strasne tesim! 😵

julova
12. jún 2008

zinus - ja si to tiez myslim, ze to u nas tak bude...si to hadam aj vybosorujem...ale tiez by som sa neuveritelne tesila 😉 🙂....tak dobru chut 😀...a idem aj ja k TV cakat na MM 😉...papa kocky

katja78
12. jún 2008

Čaute kočky, ste tu špásovali, či čo? O takej "vážnej téme"? 🙂
Ja len k tým "prdom" - anestetikum a vôbec akákoľvek brušná operácia na nejaký čas pozastavia črevnú motilitu (pohyblivosť), takže črevá nie sú istý čas schopné poriadne tráviť, kým neodozneje účinok vyššie spomínaných faktorov. Odchádzanie vetrov znamená, že sú opäť schopné tráviť, ale treba ich zaťažovať postupne. Z infúzií sa vetry určite nevytvoria 😅 Ja som tiež nevydržala nepapať a na druhý večer (cca 34 hod. od sekcie) som sa nadlábla rožkom so šunkou 😀 😀 Kŕče som našťastie nemala, len ma hrozne nadúvalo.

vesi
13. jún 2008

katja, mne dali infuzku aj aby boli vetry, aspoň mi to tak povedala sestrička, ja sa nevyznám, po druhom to tým mojim vetrom trvalo dlhšie 😀

katja78
13. jún 2008

vesi, nechcem sa dotknúť spomínanej sestričky, ale asi tomu veľmi nerozumie 😅
na urýchlenie prdenia je potom lepší pohyb - najskôr na posteli, hýbať nohami, tak čato ako to ide, čím skôr (samozrejme podľa fyzických síl a možností) sa postaviť na nohy a pomaly obchádzať posteľ, izbu, chodbu...
a ešte raz k tým tekutinám - ak je mamina po spináli, odporúča sa (pri nekompikovanej sekcii) HNEĎ začať piť hocijakú bezbublinkovú vodu, čím viac, tým lepšie. Predíde sa tým bolestiam hlavy. Mne dala sestrička do 1,5 litrovej fľaše takú dlhú "slamku" čo ju odstrihli z infúznej súpravy, samozrejme nepoužitej 😵. Preteo je aj lepšie, ak sa močový katéter ponechá, pokiaľ je mamina sama schopná chodiť na WC, lebo pri zvýšenom príjme tekutín prirodzene aj veľa ciká.

certica
13. jún 2008

mne sestricka to iste povedala, tak ale my sme boli s vesi v jednej nemocke 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre