Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

renika
11. júl 2008

kim, 7 rokov a má to citlivejšie? ☹ No, také ako predtým to už nikdy nebude. Ale na druhej strane máme zdravé deti a to je dôležitejšie ako rozrezané brucho a nejaká citlivá jazva, no nie? 😉 Úsmev malých drobcov nám vynahradí hocijakú bolesť a nepríjemný pocit z jazvy 🙂

renika
11. júl 2008

Deina a čo na to povedal dr., že kúsok zostal vnútri?

deina
11. júl 2008

Zeby to nemalo vadit. 😕 Zatial to nevadi, nic sa tam nedeje, len Renckova hovorila, ze moze sa stat, ze to aj same vylezie, tak mam z toho taky trosku des, zeby nieco zo mna malo liezt. 😅

janula2008
11. júl 2008

Reni, jinak ti musim pochvalit fotku, moc ti to na ni slusi, fakt pekna mamca 😉 .Taky si rikam, cert vem jizvu, hlavne, ze vsecko dopadlo dobre a mimi jsou zdrave. 😅

renika
11. júl 2008

janula, tiež som mala veľký strach z celkovej narkózy, bola som tak prvýkrát. Ale myslím, že to bolo dobré, presne si pamätám ako mi ide maska na tvár a ja zaspávaaaaaaaaaaaaaaaam, na tej okamih si dokážem úplne presne spomenúť

janula2008
11. júl 2008

Ja bych se asi bala, ze uz se neproberu, jsem trdlo 😀 . Ale musi to byt dobry pocit si tak zdimnout, ted uz si clovek moc nezdrimne ze? 😀 😀

renika
11. júl 2008

janula, ďakujem 🙂

aj ja som sa bála, že sa už nepreberiem, hovorila som manželovi, že nech sa postará o syna a podobné kraviny... A máš pravdu, to som si naposledy tak z chuti dobre pospala 😀 😀

renika
11. júl 2008

Deina, keď z teba niečo vylezie, tak daj vedieť 😀 Veď tá jazva je úplne uzatvorená, tak ako by to malo vyliezť? Čo sa to dostane do obehu a to vylúčiš alebo čoooo? Nechápem 😕

vesi
11. júl 2008

ja som mala 2 cisárske, rezali ma na tom istom mieste, ale druhý krát spravil Dr. menší rez 🙂 jazva bola dlho citlivá, ale po druhom cisárskom to prešlo skôr...alebo som to už ináč vnímala...hmm neviem 😅
a ja som mala stehy, vyzeralo to ako ostnatý drôt 😝

erikasadek
12. júl 2008

ahojte no ja som tiez po dvoch cisarskych jazva ma 11 CM OBE deti sa narodili po4 kg jazva bola citliva lan prve dve dni potom uz nie musim uznat ze som bola na nohach po 24 hodinach stehy mi nevyberali neviem ako vam mam tu istu jazvu ktoru skoro ani nevidno no a chystame sa na tretie . inac ja som mal cisarsky pri plnom vedomi len periduralom a moj manzel pri mne jedna najlepsich skusenosti ked mohol byt pri mne pocas operacie az vtedy si uvedomil co som postupila po prvykrat a co vy?

janula2008
12. júl 2008

Erik a potřetí zas císařem? Já totiž slyšela, že císařem se doporučují max. 2 děti, ale nevím jaká je realita... 😕 Já měla u porodu taky přítele, ale vzdal to asi v půlce jak mi rozkuchali břicho, opotil se víc jak já, protože na to celkem viděl a šmíroval 😀 .Ale nemám mu to za zlý, říkala jsem mu, že může kdykoliv odejít a myslím, že je super, že tam aspoň tu chvíli byl a zdá se mi, že i on má teď ke mně ještě lepší vztah a k malé samozřejmě taky. Není špatný nechat chlapi, ať vidí, čím vším ženská musí sem tam projít 😉 .

xenie131
12. júl 2008

ahojte, našla jsem vaši diskuzi a ráda bych se připojila. Já v úterý končím šestinedělí. Narodila sem nám krásná dvojčátka, kluci, jelikož byla jednovaječná a mohla by nastat nějaká rizika při normální porodu, měli jsme jasný císařský řez. Byla jsem prvorodička a strašně moc jsem řešila, jestli celokovou nebo lokální anestezii. Nakonec jsem se tozhodla pro celkovou, i přítel, otec kluků, my to doporučoval, byl už pod narkozou a taky dělal nějakou dobu v nemocnici, tak věděl co a jak. I sestřička na oddělení, kde sem týden před porodem ležela mi říkala, že celková narkoza je lepší, stejně že tak jak tak budu do přítího rána po operaci na JIP, a krom toho, se budu po celkové narkoze cítit líp a hlavně že budu cítit celé tělo, u lokální t prý chvíli trvá,než se tělo probudí, ale možná jak u koho, některy maminy cítily nohy po několika hodinách, ale měla sem strach z horeček, bolesti hlavy a tak podobně. Sice mě trochu mrzelo, že sem kluky hned neviděla a táta u porodu nebyl, ale čekal v předsáli a sotva kluky vtáhli z bíčka a nesly je na druhé oddělení, šel s něma, byl s něma, choval je, fotil, věděl, čím sem si prošla, celé těhu, které nebyla sranda ze začátku, byl se mnou, moc mě podporoval a věděl co a jak. Je to úžasný přítel, podpora a hlavně skvělej tát. Taky mě ted bere úplně jinak, víc si mě váží a kluky miluje. Se vším pomáhá. Po narkoze sem se probudila na jipce a byla sem trocha ještě v deliriu, ale bylo mi dobře. Byl tam i přítel za mnou, ukazoval mi první fotky kluků, moc sem je neviděla, nemohla sem zaoostřit oči, ani první sms sem nevnímala, jen to, když mi přítel říkal, že kluci jsou nádherní, mají super váhu, že nemusí do inkubátoru a brečeli sme jak želvy. Břicho sem celkem cítila, neměla sem stehy, ale svorky, kovovy, vypadalo to děsně. Na druhej den po svtání z postele to celkem bolelo, ale po dvou dnech to bylo príma a já o jizvě skoro nevěděla. Dneska sem už úplně v pohodě, jizvu sem si masírovala, tak to není tak strašny, hlavně že kluci jsou v pořádku, jizvu vem čert.Akorát co mi hodně pomohlo a ulevilo i jizvě, aby na ni nepadalo mé vytahané břicho byly a sou stahovací kalhoty, ty hodně jizvě a celkově břichu ulevily.

erikasadek
12. júl 2008

ahojte tak ja ti odpoviem ja zijem v parizi tu je mozne mat max 5 deti na cisarsky mne ho robili novou metodou a tktiez ako som hovorila bola som na nohach pri obydvoch uz po 24 hodinach .

tu sa cisarske vobec nerobia pod narkozou len pod periduralom no ja som si nohy zacala citit po hodine takze bez problemov a tvrdia ze sa skor dostanes do formy ako po narkoze a zaroven je to menej skodlive pre dieta ja musim potrvrdit ze vo forme som bola hned mojho syna ktory mal vtedy 3 roky som nosila na rukach uz po 3 dnoch. maleho mi hned ukazali takze som mala spoznat ten nas prvy pohlad bajecna to vec

jejke
12. júl 2008

Najviac cisárskych rezov koľko vôbec jedna žena podstúpila je 11!!!
http://www.obgmanagement.com/article_pages.asp?...

😲 😲 😲 😵

janula2008
12. júl 2008

Aha no vida, tak si taky muzem udelat Klabzubovu jedenactku!!!Hehe 😀 😀 .No, po porodu jsem se zarekla, ze jedno staci, ale jak Simca odrusta, tak ve me uz hloda cervicek, ze treba jednou za 5-7let pridame sourozence 😉 .Erika, ja jsem taky stastna za spinal, ten pocit kdy malou vytahli z briska a pritiskli ji ke mne nikdy nezapomenu, opravdu ma nejhezci minutka v zivote, kdy mi tekly slzy stesti a myslim, ze o tenhle pocit se clovek pri narkoze trosku osidi...ale samozrejme, ze kdyby nastala komplikace a muselo se to resit celkovou narkozou, tak nenadelam nic, ale me osobne by to mrzelo.

erikasadek
12. júl 2008

no kvoli tym komplikaciam sa dava len peridural je to iny ked rodis normalne pri nom necitis kontrakci ale mozes hybat nohami aj rukami pri uplnom necitis bolest ale taktiez nemozes hybat s nicim je to to iste ako narkoza poviem to tak v niektorych krajinach sa cisarsky uz davno neroby pod narkozou. ale aj tak cisarsky ma svoje vyhody no u mna je tok ze ja uz nikdy nebudem mat moznost porodit normalne no nevadi ja snivam o dievcatku a ja ho mat budem

janula2008
12. júl 2008

Koukám, že máš dva klučíky tak moc přeju ať je to do třetice holka 😉 . I když ta moje je takový kluk v šatičkách 😀 😀 . Myslím si s ní užijeme... 😉 Všichni jezdí s načančanýma kočárkama a my jezdíme s nohama čučícíma z kočárku ven, ne že by se do něj nevešla, ale prostě si je hodí nahoru, těžký relax 😀 ...a tak je to se vším zatím 😅 .Jo a myslis asi epidural, ze? V cizine se slovicka pletou, je mi to jasny.Kamoscina mati zije v Rakousku a jak porad mluvi jen nemecky (pritel je Rakusak), tak ma uz obcas problem sem tam najit ten spravny cesky vyraz.

graziela
12. júl 2008

Ahojte cisarovne,
dodatocne dakujem za vsetky gratulacie...zial nenasla som si cas, prist vas navstivit skor, vzdy som tu len tak na skok...a inak tomu nie je ani dnes...Ale dnes tak trosku mimo temu - nemate niektora skusenost s mastickou CICADERMA? Ja som si ju dnes kupila na prsniky, lebo uz asi tak 3.den ma dost svrbia ani nie tak bradavky ako dvorce v hornej casti a mam tam take drobne cervene vyrazky...Neviem, z coho to mozem mat a je to dost neprijemne...inac, doteraz som pouzivala kalciovu mast, ale tato cicaderma sa vraj na rozdiel od kalc. nemusi pred kojenim zmyvat a je vraj aj lepsia...Viete niektora poradit??? DAkujem vam krasne vopred a prajem este pekny vecer, papa. PS: Krize uz konecne trochu ustupili, len este sa musim z toho dostat 🙂

erikasadek
12. júl 2008

DAKUJEM TI DUFAM ZE TO VYJDE JE MI LUTO ZA VYRAZ ja ho poznam len pod tymto menom hlavne je ze si rozumieme nie?
drz sa.

co sa tyka tej masti nepoznam poznam len ine znacky ale ak ti mozem poradit maste ktore sa nemusia zmyvat pred kojenim su dobre a nie je ich vela na trhu takze sa neboj a vyskusaj ju

janula2008
12. júl 2008

Jasne, ze si rozumime 😉 tu cicadermu neznam graziela, ja pouzivala na prsa bepanthen mastičku, ale teda žádná sláva to nebyla 🙂 . Přeji pěkný večer holky, jdu do hajan.

erikasadek
12. júl 2008

bepanthen je vyborny len je svojim sposobom toxicky. aj tebe pekny vecer

avanka
13. júl 2008

Caute babule, tak som si zmerala jazvu po sekcii a jednoznacne vediem 😀 😀 😀 mam ju presne 18 cm

janula2008
13. júl 2008

Opravdu toxicky? To jsi me vydesila, my ho v porodnici po kojeni ani nesmyvaly, pry se to vstreba a doma taky ne 😒 . Joj, no co uz, to ted resit, ze...Avanka:asi se doktorovi po tvym brisku pekne jelo 😀 .

erikasadek
13. júl 2008

no mne to povedali na porodnici je dobry ale toxicky svojim sposobom aj obycajna vazelina je vyborna na bradavky len ju treba taktiez umyt. BEPANHEN JE VYBORNY NA ZAPARENU DUBKU.
VYDESIT SOM TA NAOZAJ NECHCELA neboj otravit sa neotravy len sa tomu treba radsej vyhybat
Avanka tak ty lames rekordy .
za aky cas ste vy boli na nohach po operacii? ja po 24 hodinach ale s nadavanim a placom hlavne ked som musela ist na zachod teda prejst tych par metrov a hlavne sa potom zohnut to nebolo nikdy take dlhe a bolave. aj vy ste sa bali po prvykrat ist na velku ja som sa bala vzdy ze ma roztrha je to sprostost ja viem ale aj tak.

certica
13. júl 2008

grazi ahoooj 😵
ja som s bradavkami nemala nastastie problemy ani pri vikim ani teraz, ale cicaderma je vraj fajn a tiez si pochvalovali niektore baby mast z DM-drogerie zn. babylove, tiez ju netreba zmyvat.

erika, ja som po obidvoch SC vstala po 16-17h

erikasadek
13. júl 2008

tiez si bola sklonena plakala pri kazdom kroku ako ja ?
ja sa na tom teraz smejem ale vtedy a ktomu ja som ich mala dve a je pravda ze som na bolest po prvom uplne zabudla.
naco nezabudnem doteraz je ked som prisla potyzdni domov tak som zacala hned vysavat a pratat no to je tak ked sme tu v zahranici same a nema nam kto pomoct to nevadi ja som si uz zvykla .

certica
13. júl 2008

no, ja som doslova otravovala a prosila sestricky, ze uz chcem vstat. ja som to nejak dobre znasala 😀 , jasne ze som prve dva dni nechodila vystreta jak modelka, ale dalo sa v pohode myslim 🙂
na upratovanie si nepamatam, ale urcite nezabudnem, ako som sa po navrate z nemocky tesila na intimnosti

certica
13. júl 2008

jaj, spominam si - este rano v den, ked ma mali pustit z nemocky a volala som to muzovi, tak on zhrozeny, ze: "coo??? musim ist rychlo upratovat!" 😀 on totiz predpokladal, ze pridem az od den neskor

erikasadek
13. júl 2008

no ja som ich tiez otrvovala stale ked som chcela maleho krmit alebo nech ho prebalia ahlavne nech mi vyberu sondu a infuziu aj tak boli zo mna hotove pretoze som odmietala lieky od bolesti

erikasadek
13. júl 2008

no moj muz bol pri mne od rana az do vecera aj s mojim synom takze som to mala vesele pato doma nechcel jest ale zato v nemocnici doslova sa hodil na tacne jedla ktore mi nosili najhorsie ze to bolo dietne jedlo a ja som okrem toho nic ine nemohla jest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre