Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

montinka
31. júl 2008

dzanka mna operovali v piatok a v stredu nas pustili domov. inak aj ja ked viac chodim a tak ,boli ma cely spodok brucha asi musime viac oddychovat

sulamith
31. júl 2008

dzanka,ak ti robili cisarsky v piatok,tak v sobotu si bola prvy den po cisarskom,takze ta pustili na stvrty den po cisaraku.Mna pustili na piaty...a na siedmy som bola v nemocnici aby mi vybrali stehy 😒
montika,obe ste este velmi kratko po...takze to boli,radsej este oddychujte,ja som si viackrat do dna lahla...
skore zotavenie,a rodost z babatiek vam prajem 🙂

roxxxana
31. júl 2008

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, ale co sem chodíte pravidelně, třeba budete vědět. Jak je to s císařským řezem, který je indikovaný kvůli herpes genitalis. Ten se neplánuje, ale dělá v momentě, kdy je herpes aktivní v okamžiku spuštění porodu. Zajímalo by mě, kdy se odebrat do porodnice. Znám ta pravidla, když vše běží, jak má, ale před císařem se přece dělají nějaká vyšetření. Není tedy lepší v téhle situaci vyrazit o něco dřív? A ve kterém okamžiku teda? Neabsolvovala některá z vás císař kvůli herpesu? Jak to probíhá?

erikasadek
31. júl 2008

mne to hrozilo ale nemala som ho v momente porodu aj tak to bol cisarsky
teda neviem o akych vysetreniach hovoris pokial vies ze ho mas a zacinas mat kontrakcie tak chopd hned do nemocnice zbytocne necakaj to nie je ako v normalnom porode aby si mala cim pravidelnejsie a u teba je riziko takze by si len zbytocne trpela skontrakciami atk nebudes mat problemy ze by si zacala rodit a co potom rizkujes nakazit babo najlepsie bude aby si sa porozpravala s tvojim lekarom tan ti da presne instrukcie takze pohoda

lucky.lady
31. júl 2008

roxxxana: já sice měla císaře z důvodu, že mimčo nesestupovalo, ale byl akutní, takže jsem žádná vyšetření neměla. Jakou máš krevní skupinu vědí, kdyby něco a další potřebné věci, jako alergie na léky taky. Takže tím se asi opravdu netrap 😉.
Teď mám zase naplánovaného císaře a žádné instrukce, jako co dělat, když to začne samo, jsem nedostala. Taky jsem se ptala co když... a doktorka jen řekla, ať nečekám, až se porod rozběhne. Prostě až začnu mít bolesti, tak ať jedu 😉.

toni78
1. aug 2008

Ahoj holky-jak je to se stehy po CS,já myslela že jsou střebatelné 😅

montinka
1. aug 2008

ahoj toni ja soom nemala stehy ale take zelezne svorky ci co to bolo a pred odchodom z nemocky mi ich dali dolu. joj baby akosi ma zacala boliet ta jazva na pravej strane. ☹ dufam ze to prejde

danielkapo
1. aug 2008

Ahojky,
toni
tie stehy nie su vstrebatelne..vacsinou ich vyberaju na 7.den po sekcii, ale je to v pohodke, ani to necitit

my sme prisli domov 5.de po porode a sice to spociatku pri vacsej namahe bolelo, postupne sa to upokoji...ja som mala taky diívny pocit v okoli tejjazvy...akoby to bolo stale umrtvene...chapete, akoby to nebola cast mojho tela...ale to uz tiez preslo 🙂

liliandax
1. aug 2008

aj ja som mala take kovove svorky (tusim 6 ks). V pondelok sa maly narodil, v sobotu mi ich vybrali a hned ten den sme sli aj domov 🙂

montinka
1. aug 2008

moja sa narodila v piatok a v stredu sme sli domov a vtedy mi ich aj vybrali. inak neboli ta tá jazva?

sroubek
4. aug 2008

ahojky ..zdravím...co se týká stehů...tak čerstvá zkušenost.. vpodolí ustřihnou jen uzlíky...zbytek se vstřebá...a reprotáž : .o)

ahojky...kubík je nakojený a odkrkl si..takže se nekroutí jako žížala, ale pěkně spinká

v pátek nás pustili dom..huraaa...a moje depka je fuč 🙂

no my jsme šli 22.7. císařem..akutka...preeklampsie...špatně fungující pupečník...takže mi mimčo zvýšilo nebezpečně tlak, to už jsem naštěstí byla 3 dny v Podolí..nelíbilo se jim, že prdelka za poslední měsíc..kdy mimča nejvíc nabírají nenabral skoro nic..ve 32tt ěl 1700g a ve 36tt 1900g...mazec 😒

takže císař...epidural..a když jsem uslyšela ten nádhernej řev...tak jsem se tam fakt rozbulela ještě s rozebraným břichem...bylo jasný...že je tu novej tvoreček a je můj

🙂

jinak císař...nejhorší bylo vydržet jipku...no mě dali asi silnou dávku oblbováku..jsem spala a spala...no klika neb ve 4 ráno chtěla sestřičkám skákat z okna nějaká starší paní..co ležela za rohem a furt volala o pomoc...prý něco z 2. světové války...no babku pustili o týden dřív než nás 😀

pak 3 dny po operaci docela bolela jizva.....do týdne břicho super 😉 fakt se mi to krásně hojí..mažu měsíčkovou mastí...

toni78
4. aug 2008

sroubek-gratuluji a tiše závidím 😉 já stále ještě nevím jak porodím-dr. se nemůžou dohodnout................a co,ven to jít musí 😉

montinka
4. aug 2008

ahojte ako sa mate?sroubek to mas super gratulujem. hm a zavidim ti ze sa ti pekne hoji brusko mne kusok praskol a teraz musim chodit na prevezy a vraj sa mi to bude dlho hojit lebo to je diera ako do sveta

lila794
4. aug 2008

Ahojte, cisaracky 😀
Sroubek, gratulujem k drobcovi a k rychlemu hojeniu!!
Inak, mna teraz hocikedy ta jazva pobolieva, svrbi ako slak a niekedy mavam aj bolesti v podbrusku - ako pri menstruacii. Je to ok?

certica
4. aug 2008

pripajam sa ku gratulacii a vela radosti s kubickem 😀

mna minule MM chytil za boky tak zozadu a rukami (teda prstami) ako ma stlacil, normalne mi tu jazvu akoby natiahol do dlzky do oboch stran a tiez ma to zabolelo. som zostala uplne zaskocena, lebo normalne ma vobec neboli, ani na dotyk. ale bol to len ten okamih a par sekund po tom, co som si ju citila

lila794
4. aug 2008

presne, ten moj, ked ma driape na ruky, tak ako mi brucho pritlacil k sebe a natiahol ma dohora, tak ma to tiez tak zabolelo, akoby sa to natiahlo a potom som to mala citlivejsie.

juzinka
12. aug 2008

Ahojte mamičky po cisárskom, tak aj mňa čaká cisársky 22.augusta zo zdrav. dôvodov, nečítala som celú tému veď je tu toho neúrekom, ale zaujímalo by ma tie čo ste po a robili Vám cisarák v celkovej anestéze, lebo ja si vyberiem radšej celkovú nezvládla by som počúvať tie kadejaké zvuky a cinkanie nástrojov ....., tak ako je to s močením počas toho prvého dňa po cisárskom vraj zavedú nejakú cievku čo má žena celý deň, robia to ešte v narkóze, alebo ako, lebo ja sa toho dosť bojím je to bolestivé?
Napíšte ešte všelijaké skúsenosti a rady ako sa čím skôr zotaviť a ako Vám bolo po zobudení mám jednu známu, ktorá rodila v celkovej cisárskym y nevie si to vynachváliť už na druhý deň pobehovala hore dole.

deina
12. aug 2008

Juzinka, to spravia este pred, ale neboj sa, vobec to neboli, nic to nie je. Trosku neprijmne, ale da sa to vydrzat.

juzinka
12. aug 2008

no už ma raz cievkovali a bolo to hrozné brrr ☹

cat
12. aug 2008

juzinka, pre mna bolo cievkovanie jedna z tych najhorsich veci, nejaky debil mi to na sale zaviedol zle,naco prisli az na druhy den a musela to spravit znova sestricka,od bolesti som az zvreskla 😝 uz sa nato znovu "tesim" 😢

sveti
12. aug 2008

juzinka,

ja som mala dve sekcie a necivkovali ma vobec...pri prvom som vstala po 5 hod. a isla na WC a pri druhom mi najskor doniesli misu a potom po 6 hod. od sekcie som vstala a isla na wc sama.
Mne bolo v TT povedane, za celkovu narkozu uz nedavaju, iba v akutnom pripade a ze sa podava spinalka. Neboj nie je to az take strasne, ja som tie nastroje ani nevnimala, rozpravala sa so mnou po cely cas mlada anesteziologicka a inak hore v lampe sa dal ten cisarsky aj pozorovat. Nic strasneho.

cat
12. aug 2008

ale..su baby co ozaj neznasaju pach krvi, dezinfekcie v nemocnici, atd.. ja k nim tiez patrim, aj moja znama ma skusenost ze so spinalom jej doslo tak zle,ze ju museli po chvili celkovo uspat a zbytocne mala dopichany aj chrbat 😢 tu v BA pokial viem, daju na vyber..

sveti,to si mala super,ze si tak skoro dokazala vstat 😉 ja si to neviem predstavit, asi som prilis velka padavka ☹

toni78
12. aug 2008

ahojte-já si mohla u 1. císaře rozhodnout,zda celkovou nebo spinál,měla jsem takové bolesti že jsem chtěla celkovou,ted mě čeká asi druhý a to určo půjdu na spinál. Sveti-proč jsi měla 2 císaře?

toni78
12. aug 2008

a co se týká cévkování,vůbec jsem to necítila asi záleží na sestře 😅

katulka2
12. aug 2008

cievkovanie? no ja som trosku mimo, este som nerodila...

vejinka
12. aug 2008

ahojte..v pondelok som sa sestricky pytala ci cievkovanie boli..a ona ze vobec je to uplne tenucke..a zavadzaju to opatrne..ale asi zalezi aky clovek vam to robi.. 😖

junovka
12. aug 2008

no, mna cievkovala 2x , nakolko som rodila 2 x cisarak, premna to bolo pri prvom neprijemne a pri druhom ma to bolelo 😖 Vravi sa, ze sa musis uuuuplne uvolnit, ked ti to tam idu strkat 😕

lila794
12. aug 2008

Juzinka, ono je to individualne, ja som tiez bola v celkovej a mala som co robit niekolko tyzdnov. Mozno preto, ze som bola akutny pripad. Mna cievkovanie tiez nebolelo. Nezavadzali pernamentny kateter, ale ak som sa do 8 hodin nevymocila sama, vycievkovali ma, potom este raz a uz to slo samo. Drzim palce!
Inak, ja by som si vybrala spinal. Chela by som mat malicke hned pri sebe a vidiet ho. U nas to stastie mal iba manzel. Dokonca som z tej narkozy bola taka osprostena, ze ked mi ho po prebrati s doniesli, nevladala a ani nechcela som ho dat prisat sa. Potom som plakala ako mala. Nenechaj si usjt ten pocit.

erikasadek
12. aug 2008

kocky spomynate tu stale spinal, aky je rozdiel medzi nim a epiduralom ja poznam len ten tu davaju len epidural.

junovka
12. aug 2008

co sa tyka rozdielu :Spinal/ten som mala ja/-ked si po cisaraku a mas bolesti, tak ti davaju tlmiace lieky priamo do zily-infuzie
Epidural-ked mas bolesti, tak tlmiace lieky ti striekuju pramo do miechy/? 😕 /, cez taku hadicku, ktoru mas zavedenu do chrbta.Neviem sa presnejsie vyjadrit 😅 Jedno je iste, ze pri epidurale ti tlmiace lieky mozu davat tusim raz za 8 hodin??? a pri spinaly, ak ti nepomoze cez infuzky, tak ti daju injekciu do zadku 😉ASPON u mna to bolo takto robene po prvom porode 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre