Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
21. okt 2008

este niekde v nemocniciach zvyknu mat svojho odbornika ocneho, ku ktoremu ta poslu resp. od ktoreho potrebujes vyjadrenie. rozhodujuca ale nie je tvoja gynekologicka, ale porodnik podla mna. akoze toto milujem, ked si niiekoho posuvaju jak horuci zemiak 🙄

evina313
21. okt 2008

ja sice nemam dioptrie, ale pri prvom porode som mala uplne krvave oči, poriadne mi nebolo vidiet nič, len zreničky. a to som naozaj tie oci mala zatvorene pri tlacení. jednoducho som tie tlaky mala take silne že som mala nie len oci ale aj tvar celu " bodkovanu".lekar sa ma pýtal ci ma včely nahanali 😀 no ale nakoniec po dlllllhom tlacení museli urobit cisarsky. ale zase mam kamošku čo ma silne dioptrie a neodporučali jej ani otehotniet a rodila normalne a v pohode. moj osobny nazor - neriskovala by som a dohodla by som sa s ocnou na tom cisarskom. Zrak mas len jeden. 😉

ennyp
21. okt 2008

ivana82
určite by som sa nespoliehala na vyjadrenie gynekológa. Pracovala som na očnom a pri takých dioptriách aké máš ty
by som to neriskovala. Očný lekár ti najlepšie vie povedať v akom stave je tvoja sietnica a vyjadriť sa k pôrodu. Vyhľadaj iného odborníka.

lulu77
21. okt 2008

ako som uz pisala, moja ocna vravela ze najdolezitejsi je nalez na sietnici, ak je nieco so sietnicou tak odporucaju cisarsky, a myslim si ze gynekolog urcite nieje odbornik na urcenie nejakej ocnej vady, takze sa musi riadit podla toho co napise ocny lekar, ked to on posudi ako indikaciu, napise ti to na papier, tak ti urobia cisarsky, a ked ti ocna povie ze sa ma porodnik rozhodnut ci ti urobi cisarsky alebo nie, tak to co je za ocnu lekarku?
Na tvojom mieste zajdem k inemu ocnemu lekarovi na poriadne vysetrenie, a ked ti povie ze je to ok, tak budes rodit normalne, ale ked ti nieco najde tak urcite ti bude odporucat sekciu, a treba si pytat papier, pretoze to budes musiet mat v tehu knizke a potom to potrebuje porodnik.

jjjb
23. okt 2008

kohfsewdx

sanik
24. okt 2008

ahojte,

chcem sa opytat, som uz 7t po cisarskom porode a este stale mam take akoby spinenie, krvacanie mi skoncilo asi tak po 2-3tyzdnoch, teraz uz len to spinenie. dnes som nasla aj trosku krvi, je to normalne po cisaraku? nemalo by to uz skoncit, ked uz mi skoncilo sestnedelie? dikes za rady

certica
24. okt 2008

sanik, to uz mozes mat kludne ms

nenela
24. okt 2008

ahojte, mňa by zaujímalo,či po dvoch císarských rezoch(2. a 3. pôrod) by som sa nemala báť mať ešte jedno dieťa. 😉

alenka83
25. okt 2008

ahoj všem císařovnám🙂, mám takový dotaz. Kdy vám spadlo bříško? Já zatím kamkoliv vlezu, ptají se mě, jestli jsem těhotná 😠 A to jsem už 4 měsíce po císaři☹

nenela
25. okt 2008

po prvom som mala bruško rovné už do 1.mesiaca(počas tehot som pribrala 6 kg).Po druhom to bolo dlhšie, možno aj pol roka.Síce som pribrala tiež len 6 kg, moje bruško pred pôrodom bolo obrovské (viď foto). Doktorka mi tvrdila, že čím väčší počet tehotenstva má žena, tým s väčším bruškom chodí ku nej do poradne... 😒

nenela
25. okt 2008

foto Maxim v brušku 🙂

kalo
25. okt 2008

alenka83: já měla bříško taky snad do měsíce v původní podobě /ale já hrozně málo přibrala 4,5 kg,,,takže z porodnice jsem přijela jak žížala/...Ta kůže byla volnější...ale až jsem začala cvičit /tak 5-6 měsíců po/, tak jsem bříško vytvarovala ještě lepší než před těhu...Uvidíš...určitě zmizí, když tomu malinko pomůžeš 😉

Jinak jak píše Nenela: že po 1 těhu to prý jde snadno...horší je druhé a další těhotenství..Tak se máme na co těšit 😠

kalo
25. okt 2008

Jinak Nene: ty bláho, koukla jsem k tobě do alba a takto bych taky chtěla vypadat po 3 dětech 😲 Fakt kočka!!!!

xena22
25. okt 2008

Nenela myslim,ze kludne este mozes mat jedno dieta,ale uz by to bolo s najvacsou pravdepodobnostou cisarskym...aj ja mam teraz naplanovany treti cisarak,takze tri cisarske sa uz normalne prevadzaju a to ze si mala prvy porod prirodzeny to sa nerata...

A co sa tyka brucha,po prvom pohoda...po druhom som prisla ako v 6 mesiaci,potom som to trochu skresala,ale uz nikdy nie do povodneho stavu 😒 a teraz po tretom sa na to bojim aj pomysliet,no asi najvyssi cas zacat setrit na plastiku a liposukciu,alebo si predplatit permanentku do fitka aspon na 5 rokov 😀

xena22
25. okt 2008

Nenela ale ak by si planovala este jedno dieta,tak radsej este pockaj,cim dlhsia pauza medzi cisarmi ,tym lepsie pre teba,ja mam odstup 4 roky a teraz to bude po 5 rokoch a vraj zo zdr.hladiska uplne super nacasovane... 😉 tak drzim palce...

certica
26. okt 2008

nenela, pokial viem, tak na SK po dvoch cisarskych uz jedine SC.
co sa mojho brucha tyka, je pravda, ze po druhom som ho mala vacsie, aj dlshie trvalo, nez sa vratilo do povod. stavu, ale zase som bola aj o 7-8 kg tazsia 😝 . teraz uz len spevnit by to chcelo (ale u mna nielen brusko 😀 )

nenela
26. okt 2008

no neviem či ešte mám čas čakať...mešká mi menštruácia, takže neviem neviem.... 🙂
ale ako píšeš ty xena22 mám ten istý pocit, že to už nebude také jednoduché, dostať sa do pôvodného stavu, i keď teraz mám bruško už takmer rovné, len tá jazva je hlbšia.... 😒
teraz mám fitko v podobe 17 mesačného syna
Keď som prišla z pôrodnice, tak som si všimla na jazve opuch. Na druhý deň sme išli s manželom do Prioru a na parkovisku, ako som vyšla z auta mi zrazu začala po nohách tiecť krv. Ešteže som mala čierne mini šaty a holé nohy v sandálkach. To mi z tej jazvy začala tiecť krv. Nemocnica bola blízko, tak sme tam ihneď leteli(bola sobota).Tam mi to sestrička očistila a zalepila. Stále sa tam naberala krv, ktorú som si vo vani vytláčala. V pondelok mi tam dali drenáž, pomohlo to.

xena22
26. okt 2008

No tak ak ta to povzbudi,tak moja sestra mala dva cisarske v jednom kalendarnom roku 😀 a prezila to.Syna porodila v januari,a dcerku v decembri toho isteho roku...inak nejde o stav jazvy zvonka ale o jazvu na maternici,ale aj v pripade,ze si uz tehu,tak kym budes mat taky vacsi napor na maternicu,to par mesiacov potrva...tak neboj,nejako bude 😉 Daj vediet - inak 4 detvaky -klobuk 🙂 dolu 🙂

nenela
26. okt 2008

keď som čakala tretie (po 10 rokoch), tak so mala z toho nového člena našej famili trošku obavy. Nevedela som si to predstaviť. Dcéra mala takmer 15 a syn 10 rokov. To je už taká "zoharatá" dvojka 😀 No a to tretie najpr pre nich (na začiatku tehot) znamenal ako malý votrelec. Samozrejme, že sa nakoniec tešili na to, čo zo mňa vylezie..Dnes sú už trojka 🙂
Antikoncepciu neberiem, spolieham sa na šikovnosť môjho manžela 😵 , ale sme dohodnutí, že ak by čosi, tak samozrejme sa postaráme aj o štvrtý prírastok. Teraz prvý mesiac sme to zariskovali naplno, ale v čase, keď by nemali byť plodné dni, tak som fakt zvedavá... 😅
Ak by áno, potom by som požiadala o sterilizáciu.
Vidím, že aj ty čakáš tretie, ako sa tešíte?

xena22
26. okt 2008

No tesime sa aj ked ja som si presla vsetkymi fazami 🙂 A aj ja sa chcem spytat na sterilizaciu ako to tu v irsku chodi,ale asi sa za to bude platit,na Slovensku ti urobia automaticky,skor keby si sterilizaciu nechcela,tak by si musela podpisat ,ze na vlastne riziko...ja by som velmi chcela sterilizaciu,je to pohodlne a vzhladom k tomu,ze viac deti mat aj tak nemozem a my teda uz ani nechceme,tak naco to potom riesit tabletkami,alebo kondomami,alebo trapit manzelov...
A vy teda planujete?

nenela
26. okt 2008

neplánujeme, ale ak by to bolo, tak by sme ešte jedno chceli. Ale nie za každú cenu. 3 dni mi mešká menštruácia. Pred piatimi dňami som mala slabé špinenie. Myslela som, že to už asi dostanem a nič.Myslíš si, že by mi spravili pri druhom cisar. sterilizáciu a neinformovali by ma o tom?

bubinko83
26. okt 2008

nenela,to určite nie,museli by ta informovat o sterilizacii.Si mala všetky tri cisarakom?

xena22
26. okt 2008

Nie po druhom cisaraku nie,ale teraz po tretom (ak to bude aktualne 😉 ) sme sa asi trosku nepochopili...tak po tretom cis. by ti mali urobit sterilizaciu...

toni78
27. okt 2008

nenela-já jsem po 2 císaři a dr. mě na sterilizaci upozornovala,musela bys dát souhlas

petrahy
27. okt 2008

xenna mam pocit ze sa mylis o tom co si pisala sterilizaciu musis pospisat dopredu a ziadost musis podat najneskor mesiac pred porodom. Aspon ja som to tak musela spravit u nas v nemocnici spravili mi ju pocas cisaraku aby ma nemuseli potom znovu rezat. Mala som planovany treti cisarak dovod na sterilizaciu bol zo zdravotneho hladiska a musela som platit za to 1500sk inak bez zdravotneho dovodu sa plati 7000sk aspon tak to bolo pisane na papieri ktiry som podpisovala neviem ci sa nieco odvtedy zmenilo, ale takto to bolo v januari tohoto roku

dula_renka
27. okt 2008

petrahy....zo zdravotnych dovodov si musela doplacat 1.500 korun? no to sa mi hadam len sniva...a pri cisarskom ☹ ...strasne pomery 😒

petrahy
27. okt 2008

Veru hej ale ked to tak zoberes a vyratas co stoji priemerna antikoncepcia tak sa to da a ja by som uz dalsie tehotenstvo neriskovala mam totiz operovany aj slepak a pruh hned pol roka po druhom cisaraku a veru skoro som to neprezila som rada ze mam tri krasne deti a nemusim sa do konca zivota napchavat liekmi

nenela
27. okt 2008

petrahy....úplne s tebou súhlasím..múdro po tom všetkom 🙂

susanh
27. okt 2008

Ahojte. Baby vidim ze ktore mate alebo planujete sterilizaciu, mate uz aspon 3 deti. Ja teraz cakam druhe, bude to druhy cisarsky, tak tiez uvazujem o sterilke. Viac ako 2 deti neplanujem, ale citim sa tak blbo medzi vami...

petrahy
27. okt 2008

susanh ja si myslim ze je to kazdeho osobna vec mne bola sterilizacia navrhnuta pri druhom, ale vtedy som ju odmietla bolo to moc narychlo a nevedelo sa ci sa mi nepodari rodit nahodou normalne. Ale poviem ti byt cele tehotenstvo na PN nebolo v mojom pripade nic moc ale vydrzala som to. A myslim si ze na tom nie je nic zvlastne ked si da niekto spravit sterilizaciu. Ale nezabudaj ze je to nenavratne nikdy nevies co sa moze stat a ak clovek pride o jedno dieta mozno bude chciet este jedno. Poznam pripad ked mali jedinacika a prisli o neho a vtedy je neskoro lutovat takze dobre zvaz a sprav ako myslis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre