Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

teerry
30. okt 2010

Ahojte kočky, mám otázočku, mala ste niektorá druhý pôrod po cisárskom normálny? a ak ano, tak koľko bol medzi nimi časový rozdiel. Ja by som strašne moc chcela rodiť normálne, len neviem či je to možné. 😖

klaudiab
30. okt 2010

@kkiki No unás je to tiež tak, malinkého ani nevieme, že máme, všetko úplne bezproblémové, stále musíme niečo riešiť okolo strašieho Peťka, večne má z niečím problém, neposlúchne ani za svet.Budúci rok nás čaká škola, tak uvidíme, snáď ho to trošku skrotí 🙂
Inak ja som mala prvý cisarák v celkovej anestéze a bolo to hrozné, prebrala som sa z vývodmi z každého konca rany, mala som nepokračujúci pôrod po 30 hod. kontrakcií, no hrôza.Druhý bol už spinál, tiež nepokračujúci a nezrelé pôrodné cesty, ale to už konali lekári rýchlo, takže v pohode a tiež mi prišlo zle, takisto mi veľmi klesá tlak.
Váhu radšej neriešim, mám 37 rokov a už to ide ťažšie dole 🙂 🙂 🙂, no teraz, ako kmitám večene okolo dvoch a mám pohybu viac než dosť, tak tiež dúfam, že veľa nepriberiem, nikdy som nebola laň a ani nebudem, ale čo je veľa to je veľa 😀 (kindervajco, to prirovnanie sa mi páči)
Sťahovanie je teda fuška, to ti nezávidím, ale malinké ti príde do novučkého, tak sa budeš tešiť , pá

melanche
30. okt 2010

ahojte. mam otazku. tie co uz raz rodili cisarskym ako to chodi u vas v nemocnici? tu zena co uz mala jeden cisarsky musi byt hospitalizovana tyzden pred terminom na pozorovanie. vsade je to tak?

valentovasasa
31. okt 2010

není. Já první porod měla císařem,ale druhý porod se stále nevěděl jak se povede, tak jsem dva dny přenášela, načež třetí den po termínu si mě nechali v porodnici a shodou okolností jsem den na to jela na akutního císaře, jelikož se malej začal v břiše dusit. Ale jinak by bylo možné, že bych porodila spontánně

lamarika
31. okt 2010

@melanche Zítra mám termín a jsem a budu stále doma 😉 Do porodnice nastoupím až budu rodit nebo pokud se stále nebude chtít malé ven, tak den před plánovaným CR.

melanche
31. okt 2010

@lamarika no uzasne. zase vymysel nasej porodnice. dost ma to stve, lebo som tam pred tyzdnom lezala dva tyzdne a nedokazem si predstavit zase ist lezat hlavne ked mam doma dcerku. nechapem inak na co je to potom dobre. viem ze sa boja prasknutia jazvy, no za ten tyzden neverim ze sa to stane ked doteraz nie.

miranda77
31. okt 2010

@lamarika držíme pěsti!!!!I melanche!!! hlavně ať jste v pořádku ...

lamarika
31. okt 2010

@melanche Taky si nedokážu představit, že bych si šla lehnout na týden do nemocnice, protože nevím kdo by mi hlídal syna 😔 A nemáš možnost jít ještě do nějaké jiné porodnice nebo třeba podepsat nějaký papír o tom, že přebíráš zodpovědnost a nenastoupíš tam?

lamarika
31. okt 2010

@miranda77 děkuji, snad to tentokrát přece jenom vyjde tou přirozenou cestou. Moc bych si to přála

melanche
31. okt 2010

no do inej porodnice to mam daleko vzhladom na to , ze tu doma uz mam malu. no a podla mna je moznost podpisat papier ze odmietam ist, ale uz mam z toho taky blby pocit. v pondelok som akurat podpisovala reverz, drzali ma tam dva tyzdne a vysledky boli ok, ale chceli ma drzat az do porodu. tu tehotne tak lahko domov nepustaju. este si ma tam aj budu pamatat a ja znovu napochodujem s reverzom. no ale co ine mi ostava. lezat tam nemienim len tak, pre istotu. drzim palce, nech to dobre dopadne!

lamarika
31. okt 2010

@melanche tobě taky ať to dobře dopadne! 😉

andrea142
7. nov 2010

ahojte
baby chcem sa vás spýtať či ste pri druhom tehotenstve cítili jazvu? mne sa nejak tento týždeň ozýva. zvykne ma bolieť. niekedy taká ostrá rezavá bolesť v jazve inokedy zase pichanie.........poradňu mám až 24.11 mám kvôli tomu zavolať lekárovi????...................

miranda77
7. nov 2010

@andrea142 mne nebolela ... ja bych dr. zasla ...

dulkagabulka
7. nov 2010

@teerry
mam kamaratku, ktora rodila prve dieta cisarskym, dalsie rodila normalne v nemocnici a tretie dokonca doma s rakuskou porodnou asistentkou...rodziel medzi najstarsim a najmladším je cca 5 rokov.. 🙂 ... takze ono to ide ...

lamarika
7. nov 2010

@andrea142 Mně teď při druhém těhu bolela. Někdy v té době těhotenství jako jsi teď ty. Říkala jsem o tom doktorovi a ten mi řekl, že je to normální jak se rozpíná děloha. Pak to samo časem přešlo (pokud mi přesně do ní nekopla malá).
Radši si ale zavolej doktorovi a zeptej se ho co a jak 😉 U každého to může být jiné

teerry
7. nov 2010

dulkagabulka:
ďakujem za odpoveď, dúfam že to pôjde, pretože každý ma len straší s najhorším a ja už neviem čo robiť. lebo by sme strašne chceli 3 detičky. a viem že to ide aj cisárskymi, ale byť rezaná neviem koľko krát, tak to asi nie je pre moje zdravie nijak prospešné 😒

dugyna
7. nov 2010

@teerry po cisarskom je mozne rodit normalne. a ak lekar odmieta treba sa pytat na konkretne dovody preco nie...aby si vedela ci je to len jeho volby alebo ej to vzaujme tvojho ci babatkovho zdravia. takze nemaj strach urcite budes moct druhe dietatko rodit prirodzene. niektory lekari odporucaju 6mes. , ale osobne ti odporucam otehotniet tak po roku od cisarskeho.drzim palceky

lamarika
7. nov 2010

@teerry já mám teď těsně před porodem. Zítra mám nástup do porodnice na druhý CR, protože se prostě nic neděje. Rodit bych mohla klidně přirozenou cestou (jsem 1,5 roku po CR). Teď se večer něco začlo dít a já se modlím aby to došlo až k přirozenému porodu a já se vyhla druhému CR. Kdyby se mi opravdu podařilo odrodit normálně tak ti schválně napíšu.

kaktusik007
8. nov 2010

@teerry pojde to aj prirodzene, ale - miesto zositia je viac exponovane prave pri kontrakciach, takze je dolezite, aky casovy odstup bude medzi detickami... ak to stihnes tak ako ja, tak druhe pojde na svet urcite cisarskym, pretoze v mojom pripade ma nechat rodit prirodzene rovna sa zanedbanie zdravotnej starostlivosti 😀 - hrozia komplikacie, uz vlastne teraz ako som v druhom trimestri tak citim ze ta jazva proste boli 😒 ... nasledky prirodzeneho porodu mozu byt od straty babatka, cez moznost uz nikdy nemat deti az po to, ze to neprezijem ani ja.... taka je proste realita a preto sa robia tie cisaraky 😉

@dugyna dva roky su tak na hrane, su porodnice, kde ti po dvoch rokoch pre istotu spravia cisarak... ale su porodnice (trencin) kde to po tych 2 rokoch prirodzene skusia, ale velmi opatrne.... ale ak budu medzi detmi uz 2,5 - 3 roky, tak to je moznost rodit prirodzene fakt velika, nik predsa nechce robit cisarske ako na pase, je to zbytocne riziko komplikacii ako pre mamicku, tak aj pre dietatko....
@lamarika tak to som zvedava, ci sa zadari.... a 1,5 rok po je trosku odvaha 😉

teerry
8. nov 2010

@dugyna :
ďakujem moc, dúfam že na to nebudú žiadne dôvody, aby som musela ísť cisárskym. Nie že by som to chcela robiť na úkor dieťaťa alebo čo, ale vždy som túžila porodiť normálne... 🙂
lamarika:
no dúfam že ti to vyjde a budem držať všetky pršteky 🙂 nech to dopadne všetko podla tvojich predstáv 🙂
kaktusik007:
no ja počítam až nejako o rok by som sa na to dala, tak dúfam že to nebude problém a už budem mať všetko zahojené 🙂a ako ťa bolieva tá jazva?? myslím či ťa v nej pichá alebo aká je to bolesť?
o rizikách viem ale môj lekár mi povedal že je tam riziko ruptúry maternice 1,5% čiže malé aj ked je. tak uvidíme. a lekár ti tú jazvu aj kontroluje?

sirinka
8. nov 2010

@kaktusik007 no ja nebudem mat tiez rozdiel ani dva roky a moj dr. ani nad CR neuvazoval, pokial na to nebudu ine dovody...

cinamon7
8. nov 2010

@sirinka takze ja uz budem po siestich rokoch urcite spontanne,ach jaj, bojim, netusim co ma caka 😒

janka256
8. nov 2010

@teerry neboj ja som porodila vsetky tri deticky cisarskym a som tu ale je pravda ze dalsie by uz bolo privelke riziko tak mam urobenu sterilizaciu... 😒 lenze ja aj ked som mala vekovy rozdiel ok tak moje deti boli vsetky otocene KP takze cisaraky museli byt ale ani jedno by som nemenila aj ked je u nas niekedy az velmi veselo mne sa to tak paci 🙂

teerry
8. nov 2010

@janka256 :
no tak to je perfektné 🙂 a všetky 3 máš zdravé?? ja neviem, na sterilizáciu, to by som nechcela ísť, to je jedna z vecí , ktoré ma odraďujú od ďalšieho CR. a viem že ked už máš 2 cisárske tak už pri 3ťom asi iná anternatíva nie je... ☹

klaudiab
8. nov 2010

@janka256 Ahoj, ja mám za sebou dve sekcie a dva spontánne potraty, predpokladám , že tretí cisársky ma neminie, bábo čakáme v máji a lekárka mi zatiaľ nevedela povedať nič o možnej sterilizácii, aký je postup, či na to treba nejakú žiadosť a či to urobia počas pôrodu so spinálkou. Ak mi vieš poradiť, veľká vďaka. A ešte ma zaujíma, či ti nejako sledovali jazvu pre prípadné prsknutie maternice.Ďakujem 🙂 za odpoveď

kaja73
8. nov 2010

no baby nechcem strašit,ale ja som bola po cisarskom vyše11 rokov a pri kontrole u MUDr cunderlika mi bolo zistene,že sa jazva stenčuje a rozchadza,takže som bola sledovana ako rizikove tehotenstvo a musela som aj druhe rodit cisarom-po 11 rokoch.Ciže ani dlha dobe od 1 cisara nie je zarukou.A zas poznam baby co spontanne rodili už necele 2 roky po cisarovi.Ak sa dokonca jazva počas tehotenstva ozyva bolestou určite by som to neriskovala.Aj ja som chcela rodit normalne, ale zbytočny risk je hazard hned s 2 životmi.Planovany cisar totiž neobnaša take rizika ako akutny neplanovany.Tie štatistiky v neprospech cisarov su hlavne kvoli tym akutnym,ked už aj tak niečo nie je v poriadku.Ak začne jazva praskat počas porodu,tak žena može do par minut vykrvacat,no neriskovala by som to, ani ked je len to 1.5 percento,čo je vlastne jedna a pol ženy na 100 porodov po cisarovi.Ja som aj amnio odmietla,tam je to iste riziko - riziko potratu.Inak keby som nešla Cunerlikovi a spolahla by som sa no sono u mojho gynekologa a sono v našej nemocnici,tak tam si napr.vobec nič nevšimli!!! 😠

katkabg
8. nov 2010

@bellasandra ajoj a ty uz si porodila?aj hej tak vsetko oka?

sirinka
8. nov 2010

@kaja73 ja som sa pytala na jazvu mojho dr. a on mi povedal, ze podla sono sa to nikdy poriadne neda urcit a tak sa radsej doktori kryju a napisu do zaznamu, ze je jazva prilis tenka a vaginalny porod neodporucia...

kaja73
8. nov 2010

@sirinka No v mojom pripade to bolo skor naopak,jediny kto si to všimol bol Cunderlik,čo je jeden s najvačšich odbornikov na ultrazvuky na slovensku a normalne mi to na sone ukazal aj mi dal foto pre mojho doktora,ktory tam nic nevidel.Po cisarovi -druhom mi bolo povedane že jazva bola fakt dost stenčena. 😒

klaudiab
8. nov 2010

@kaja73 Ahoj, bola si u Čunderlíka na Kramároch?On je super ultrazvukár, aj som s ním u mala tú česť pri prvom tehu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre