Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luciana43
14. máj 2011

adinkag@ Ahoj,mne pouze udelali nejake testy a pak mi dali vybrat zda chci celkovou nebo castecnou,neplati se za to.

mery83
15. máj 2011

@adinkag za to se neplatí,ale říkaj že je lepší jak pro mamku tak pro mimčo.

mery83
15. máj 2011

@weri1 Já jsem po císaři dostala 2x morphin a pak tramal od bolesti.A pak už se to dalo zvládnout bez.

mery83
15. máj 2011

@pami2 Ahoj já byla po císaři v poho tak po tom šestinedělí.Ale malou jsem tahala hned protože manža pak musel do práce a nic jinyho mi nezbylo.

markiivo
15. máj 2011

Ahojky ,taky přispěju 🙂 Já na císař šla ,protože jsem rodila v 34tt dvojčátka a celkou narkozu jsem nechtěla.Mimča jsem viděla hned a přítel také.Po císaři jsem byla odvezena JIP a miminka do inkubátoru a přítel mohl hned s miminkami na neonatologii.Prospala jsem až do druhého dne a mimča byla v pořádku a já taky ,tak jsem šla na pokoj a hned jsem měla mimi u sebe.Ležela jsem na neonatologii 20 dní ,protože Klárka nechtěla pít sama jen přes sondičku.Jinak jak to shrnu,tak jsem měla děti třetí den u sebe a musela jsem se postarat.Neměla jsem žádné potíže

zuzanka111
15. máj 2011

@adinkag
Pravdaže nie. Sekcia sa nedá robiť bez anestézie. 🙂
Je to súčasť operácie. Neplatí sa.

adinkag
15. máj 2011

@mery83 dakujem ja mam v piatok termin porodu a az zajtra budem vediet ci pojdem normalne alebo cisarskym tak preto sa pytam 🙂

adinkag
15. máj 2011

@zuzanka111 dakujem 🙂

katkaajurko
15. máj 2011

ahojte, chcem sa spytat

po cisarskom tiez treba tie jednorazove nohavicky?

cmulinko
15. máj 2011

@katkaajurko samozrejme aj po cisarskom krvacas...mozno nie tak intenzivne ako pri normalnom porode,ale ja som pouzivala aj po cisarskom porode aj po normalnom...vsak v oboch pripadoch mi dobre sluzili...dokonca aj doma po porodoch som si davala len tie jednorazove.

katkaajurko
15. máj 2011

@cmulinko hej len som myslela-ze tie jednorazove byvaju sietkove a ze vyznam toho je skor-aby sa to zospodu "vetralo" po normalnom porode - koli sitiu a hojeniu 😅 , ale dik za radu-tak kupim - je jednoduchsie vyhodit 😀 aspon nebude vela pradla na pranie 🙂

martinkaa299
15. máj 2011

ahojte baby som dva tyzdne po cisarskom. minuly piatok mi vyberali stehy. vsetko bolo ok kym som sa dnes prvy krat neholila.. nasla som si v jazve este silon ci co to je aj som to potiahla trochu to vyslo len mi zacala tiect krv tak som to nechala tak a teraz ma to boli.. mam s tym ist na pohotovost alebo vydrzat dozajtra???

hanickacb
15. máj 2011

@martinkaa299 šla bych hned

latvia
15. máj 2011

@martinkaa299 vydrz, ak krv uz netecie, nic ti na pohotovosti s tym neurobia 😅

mery83
15. máj 2011

@katkaajurko Podle mě jsou lepší.A pohodlnější.

karol84
15. máj 2011

@katkaajurko vubec si nedokazu predstavit, ze bych jednorazove kalhotky po cisari nemela... vetrat ti musi i jizva po cisari a ty sitovane jsou rozhodne prijemnejsi nez klasicke. a krvacet muzes taky hodne...

karol84
15. máj 2011

@pami2 cisar je klasicka velka operace a uz noseni ditete je docela zahul - pry ani to by se nemelo (i 1kg je prý moc...) - ale nedokazu si predstavit, jak bychom to tak asi delali, kdybych nenosila dite - ale vynaset ho do tretiho patra v autosedacce bych nezkousela - kdyz si vezmu, ze dite muze mit treba 3,5 - 4,5 kg, autosedacka dalsich 4-5 kg, tak mi to prijde jako zbytecny risk.

weri1
15. máj 2011

@katkaajurko já byla za síťované po císaři ráda, vůbec jsem si neuměla představit, že budu mít normální kalhotky, určitě si je kup 😉

katkaajurko
15. máj 2011

dakujem 🙂 urcite si kupim

dew00
15. máj 2011

@pami2 ahoj, ja som dcerku zdvihala hned na druhy den, u nas v porodnici ma mamina babätko pri sebe hned na druhy den po sekcii a stara sa o neho pekne sama, problematicke bolo len vstavanie z postele, inak sa to dalo vsetko, potom to uz bolo kazdym dnom lepsie, po tyzdni som uz ani nevedela, ze som rodila sekciou, mna skor trapila fraktura rebra

dostyna
16. máj 2011

Dobré ráno přeji,tak se mi to krátí a ve středu nastupuju do nemocnice,ve čtvrtek plánovaná sekce.Začínám být strašně nervozní a nesvá 🙂 Tak snad vše proběhne hladce a malý bude zdravý a bude mamince dělat jen radost...

dankamg
16. máj 2011

@dostyna tak držím palce, nech to dobre dopadne a aj ti závidím, že to už budeš mať za sebou, mňa ešte ani nenaplánovali do programu na CR a to mám termín deň pred tebou. Tak žiadny stres, teš sa na bábätko.

dostyna
16. máj 2011

@dankamg Děkuji,no jsem ráda,že už to tento týden budu mít za sebou.Jen ten strach se stupňuje 🙂

mery83
16. máj 2011

@dostyna Tak at to vše hladce proběhne a jseš s malým brzy doma.

dostyna
16. máj 2011

@mery83 děkuju...doufám,že když mě ve čtvrtek říznou,tak v pondělí mě pustí...snad malej přibere a pofičíme domů...v pondělí mám totiž narozeniny 🙂

drake
16. máj 2011

ahojte babulky
chcem sa vas opytat,je pravda ze ked je planovana sekcia tak sa robi 2t pred terminom porodu? 😕 😕 😕

mery83
16. máj 2011

@drake No mě to tak u druhé sekce udělali.Naplánovali mi to na 38+0.Takže jo.

mery83
16. máj 2011

@dostyna Tak to bude krásný dáreček k narozeninám.

drake
16. máj 2011

@mery83 a ak sa mozem opytata preco si mala sekciu?
lebo ja mam mat koli priecnej polohe malinkej,doktor povedal,ze uz sa neotoci 😕 😕 😕

dostyna
16. máj 2011

@drake já jdu taky dříve-39tt malý je KP

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre