Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

dankamg
12. jún 2011

ja som rodila CS pred 3 týždňami, rozhodla som sa pre celkovú anestézu, lebo som sa dosť bála spinálu a mala som už aj tak silné kontrakcie. Keďže som tak isto rodila prvé dieťa mala som aj trochu strach, ale musím povedať, že všetko bolo ok, aj tá bolesť sa mi oproti prvému pôrodu zdala omnoho menšia, žiadne komplikácie, na tretí deň som už behala po chodbe akoby nič. Max. spokojnosť.

nena62
12. jún 2011

Ja som rodila cisarským rezom a už by som nechcela...mala bola otočena zadočkom..ale aj tak ma nechali celu noc trpieť v bolestiach,či sa nahodou neotoči...potom síce prišlo vykupenie,ked lekar rano povedal,že bude cisarsky,ale bolesti potom boli hrozne...teraz dufam,že bude porod normalny...

tehua
12. jún 2011

@hathor86 no tak to mi je luto. cisar sam o sebe nie je taky strasny, teda pokial sa hoji vsetko, ako ma. Ty si mala ocividne smolu aj na personal.
z vlastnej skusenosti uz kazdemu odporucam: ak na to co len trochu mate, priplatte si za nadstandardnu starostlivost. vo chvilach, ked ste na to odkazani, velmi ocenite, ze sa o vas staraju "tak inak" ako o beznych pacientov. velmi smutne, ale bohuzial.

rebecca16
12. jún 2011

Ahojte, chcem sa opytat. Som v 29tt babatko je uz otocene hlavickou dolu, ma 1,5kg a podla merani je cca tyzden popredu. Prepokladana porodna vaha je 4kg.Myslite, ze je to moze byt pre lekara dostatocna indikacia na sekciu? Som prvorodicka a od zaciatku sa viac priklanam k sekcii ako prirodzenemu porodu. Myslite, ze by mi to s tou porodnou vahou mohlo vyjst..?🙂

delilah1
12. jún 2011

@rebecca16 neviem aké máš proporcie a panvu, ale žiaľ podľa mňa váha bábätka nie je jednoznačná indikácia 😒

34blondie
12. jún 2011

@rebecca16 já jsem rodila císařem první dítě akutně a druhé i když jsem byla po cs a malej měl 4 kila a ještě byl špatně otočenej,mne nechali rodit normálně a kupodivu bez nastřižení!!!!!....a to opravdu nejsem obr....a k mému podivu to šlo....rodil mne osobně přednosta kliniky a o cs nechtěl ani slyšet!!!!.....zítra jdu znova rodit cs a mám strach jako blázen :(.....ale tentokrát po tolika letech ze zdrav.důvodů,je to dost pádná indikace....rak.nález na dělož.čípku a 10 cm fibrom nad pupkem.......takže se obávám,že tě nechají odrodit téměř za jakýchkoliv okolností,důvodem pro cs jak vidím je jen opravdu extremní komplikace,budto opravdu blbý zdrav.stav matky,nebo nenávratně špatně uložené miminko a nebo to co si žádná nepřejem preklampsie a pod.

martja007
13. jún 2011

Ahoj. Dik vsem za odpo, krvaceni uz je jen obcas, nyni jsem 5 tydnu od cisare a jizva se hojila fajn a vcera jsem se vzbudila a bolest a nad jizvou nacervenaly flek, pod nim je citit rysy te vnitrni jizvy...nevim co a jak, muze to byt infekce? Mela jsem uz dvoje atb pred tydnem, ale ted to boli jak den po operaci.

pami27
13. jún 2011

@pami2 Ahoj, máme podobný nick. Ja som po cisárskom 10 týždňov a ranu mám ešte trochu citlivú. Pri bežnom pohybe o nej vôbec neviem, ale keď ma do nej malý kopne pri prebalovaní, tak to cítim.

martinkatinka
13. jún 2011

@rebecca16 a prečo chceš rodiť cisárskym?? Iba zo strachu??Ak si prvorodička, nevieš čo ťa čaká, nemusíš sa báť... porodná váha nie je indikáciou na CS... ak by si však mala malú panvu, to už je o inom... ja som rodila najskor prirodzene a na CS som šla až pri komplikáciách... a poviem ti, škoda, že som musela ísť na sál, pretože potom som mala oveľa vačšie komplikácie ...
Bolestí sa vobec neboj, sú ako pri menzese, a keď ti rpepustia vodu alebo ti odíde, už to tak nebolí... najlepšia je teplá sprcha, to sa ti uľaví.... ja ti držím palce, aby si prežila krásny porod, nemusíš sa vobec báť....

rebecca16
13. jún 2011

@34blondie hm..sice si ma nepotasila, ale dakujem za odpoved. Drzim ti silno palce, aby porod prebehol hladko a ty si sa coskoro uzdravilo. dakujem🙂

rebecca16
13. jún 2011

@martinkatinka hm..vies, vsetci mi hovoria, ze ten porod je fyzilogocika vec, na ktoru je zena pripravena a zvladne ho...ja mam celkom vysoky prah bolesti a prezila som si roky naozaj slusnych menst.bolesti pri ktorych som si odtrpela....tak si hovorim, ze snad to zvladnem aj ja. ale potom si pozriem nejake videa, kde zeny neskutocne jacia a revu alebo nejaka holka napise, ze porod bol hrozny, zenikdy viac...a som zas tam kde som bola🙂 ale uprimne, ta vaha 4 kg ma vystrasila. viem, ze sa take babatka rodia normalne...len mam proste obavy no🙂 preto by som sa nebranila cisaru no🙂

martinkatinka
13. jún 2011

@rebecca16 - vieš, máš asi pravdu... ja zas znesiem veľa bolestí, pretože som roky prežila s endometriózou, takže som si tiež užila... a práve preto som sa nebála porodu, hoci som mala hraničné rozmery panvy a lekár predpokladal, že prirodzene to nepojde, napriek tomu to tak skúsili... ale tých 6 hodín bolestí bolo oveľa znesitelneších ako to, čo sa robilo potom... lenže ja som zas jeden z mála prípadov, kedy sa niečo také stáva....nemohli zastaviť krvácanie a hrozilo vybratie maternice....
Videa nepozeraj... každá žena je iná sa sama musíš vedieť, či by si tak kričala... ja som napríklad nekričala, len som dohovárala lekárovi, že to proste nepostupuje, že nech malého vyberie ....ale mne sa dobre rozkazovalo, keď lekár boj moj kamarát :D

karol84
13. jún 2011

@rebecca16 na videa na netu se nedívej 🙂 já měla bolesti několik hodin a docela silné, ale po císaři to bylo horší. teď mám 10 týdnů od sekce a bolí to pořád a očistky také ještě nepřestaly. přece jen je to velká břišní operace. porod bolí, né že ne, ale když vím, co císař obnáší, tak bych si ho nikdy dobrovolně nezvolila (tj. pokud by nebylo ohroženo dítě...). raději bych, kdybych na něj nemusela a pevně doufám, že další porod už proběhne samovolně bez nutnosti operace.

karol84
13. jún 2011

@rebecca16 a ještě k tomu odhadu - je ještě hodně brzy a odhady nebývají přesné. dítko může mít v době porodu klidně 3 nebo 3,5kg apod, stejně tak můžeš rodit třeba v 38. týdnu a dítko bude zase menší, než kdybys ho další 2-3 týdny nosila. teď je ještě brzy...

karol84
13. jún 2011

@pami27 všimla jsem si, že se nám oběma narodil v jeden den synek stejného jména 🙂

rebecca16
13. jún 2011

@martinkatinka noo tak to sa ti dobre rozkazovalo🙂 a to meranie panvy...to robia pred porodom kazdej rodicke? ako sa to meria? Mne nic take nerobili... amam cely zivot take akurat zenske tvary...a 173 cm, z toho usudzujem, ze velkost panvy mam dostatocnu🙂 kde si rodila?

rebecca16
13. jún 2011

@karol84 mas pravdu s tym odhadom vahy....dakujem Ti za nazor🙂

karol84
13. jún 2011

@rebecca16 mne panev nemerili a ani vetsine znamych, co byly tehotne. o mereni panve vim jen z internetu 🙂

wewerka000
13. jún 2011

ahojte,su pri sekcii poplatky?a ked kolko?dakujem

riamim
13. jún 2011

@wewerka000 Za sekciu ako takú nie sú, iba za výber pôrodníka.

wewerka000
13. jún 2011

@riamim a po kolko to teraz ide?150eur?

riamim
13. jún 2011

@wewerka000 Ako v ktorej pôrodnici. Napr. na Antolskej v BA je to tuším 230,-.

wewerka000
13. jún 2011

@riamim kosice -šaca

martinkatinka
13. jún 2011

@rebecca16 - mne to merali asi mesiac pred porodom, normálne na poradni, takými ako keby kliešťami... jedno rameno na jednej strane bokov, druhé na druhej strane... a porovnávali to s výsledkami z ultrazvuku, kde merali obvod hlavičky....ja mám 158 cm a malý mal 3600g keď sa narodil...musel ísť cisárskym, lebo nezostupoval do porodných ciest.... rodila som v čadci, ale predpokladala som, že vzhľadom na to, že som mala endometriózu a ložiská v bruchu, myslela som, že bude cisársky, ale rozhodli sa pre normálny.... aj tak to bohužiaľ nevyšlo....

riamim
13. jún 2011

@wewerka000 Tak to netuším. Však skús pozrieť na ich webovej stránke, ak majú.

patricia.k
13. jún 2011

rebecca 16 ja som bola počas tehotenstva 4 krát v nemocnici kvôli komplikáciám, počula a videla som veľa vecí čo sa týka pôrodu bola som úplne vystrašená nevedela som ako je lepšie rodiť, za ten čas čo som tam bola som sa rozprávala z veľa rodičkami a podľa mojej štatistiky je lepší cisársky, bola som rozhodnutá že si nájdem lekára ktorý mi ho spraví až napokon tak veľmi som ho chcela že sa mi malinká otočila hore hlavičkou takže som nikoho hľadať nemusela a rodila som u služby-konajúceho lekára a poviem ti že si ten cisársky neviem vynachváliť. Čítala som veľa aj som sa rozprávala z mamičkami po cisárskom ktoré hovorili že nikdy viac ! že aké bolesti mali atd... ale poviem ti že to nieje také hrozné ako hovoria. Ja som veľmi citlivá na bolesť a veľmi zle ju znášam ale toto bolo v pohode - takže ešte raz cisársky je super ! Je to len môj názor a moja skúsenosť.
Nech už pôjdeš rodiť akokoľvek držím ti palce aby to dobre a v zdraví dopadlo. 🙂

pami27
14. jún 2011

@karol84 jeej, koľko náhod na jednom fóre. Prajem pekný deň!

zaneta08
14. jún 2011

Ja som rodila pred 4 týždňami v KE-Šaci cisárskym rezom. Je to moje tretie dieťa, bola som hospitalizovaná 2x pre vysoký krvný tlak a posledný týždeň pre krvácanie. Ešte k tomu maličký bol zadočkom. Môj lekár odporúčal cisársky rez a ja som tiež nechcela riskovať. Na moje prekvapenie pán primár aj pán prednosta najprv odmietli cisársky, že čo vymýšľam, veď nie som prvorodička. Nakoniec po dosť veľkých útrapách a presviedčaní mi dali podpísať také papiere, že ja žiadam sekciu. Oproti normálnemu pôrodu to bolo ťahšie, rodila som spinálkou - hlavne prvé dva dni po pôrode. Jazva trochu bolela, ale keďže sme mali detičky na 24-hodinový rooming od druhého dňa, musela som sa prekonať. Nakoniec mi prišli povedať, že je dobré , že som trvala na sekcii, pretože maličký mal obtočenú pupočnú šnúru okolo krku a normálny pôrod bez ohrozenia bábätka by bol zázrakom. Takže som šťastná, že som počúvala na svoj šiesty zmysel a nedala som sa prehovoriť a dotlačiť k normálnemu pôrodu. Odmenou je môj krásny synček.

pami2
14. jún 2011

ahojte. mozem sa opytat trochu intimne: som presne 4 tyzdne po cisarskom-mozem uz s partnerom obnovit pohlavny zivot alebo musim striktne dodrzat 6tyzdnov, teda sestonedelie?
aka antikoncepcia je najlepsia popri kojeni?
vdaka

katkaajurko
16. jún 2011

ahojte,tiez mam otazku

co v pripade ze sa mi rozbehne porod pred terminom sekcie a budem najedena a a nebudem moct mat spinal-lebo budem cerstvo po pichnuti fraxiparinu (vtedy sa nesmie spinal-odstup je 12 hodin-a picham si ho raz denne) nie je problem s anestezou???? co sa robi v takom pripade-nevie niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre