Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

diapozitiv01
14. okt 2009

Jankohrasko,
ja som krvacala po sekcii skoro 3 tyzdne, 2 tyzdne velmi a potom len tak decentne 🙂 potom tyzden pauza a potom som dostala MS, ale nekojila som, mliecko mi bolo zastavovane liekmi..
To krvacanie je to najmenej, mne osobne to vobec nevadilo, skor mi vadilo to 10dnove ale riadne krvacanie pri prvej MS, teraz uz mam za sebou moju druhu MS, prisla po 34 dnoch, a len 5 dni... 🙂

mata1977
14. okt 2009

jankohraško,,,,a to mohol byť s tebou manžel aj pri cisarskom?To bol normalne na sále?..................lebo mne pri malej(3,5rokmi) nedovolili a mala som spinal.a ani sa ma nik nepýtal či chcem spinál,či celkovú .tak uvidim,čo mi povedia.....................zajtra idem k svojmu lekarovi do poradne a nejaky výter a už ma pošle,rozhodujem sa pre antolsku,mam ešte 1deň 🙂 na to.....
a tie predoperačne robia na antolskej či kam patriš podía bydliska,,,,,vieš v takom stave tam dochadzať ,som od malaciek,teda muž ma bude voziť,ale aj tak.....strašne ma boli asi ten rez po malej jak sa to naťahuje,ani otočiť na posteli,katastrofa
ak budeš mať čas piskni

jankohrasko
14. okt 2009

mata1977: nie nie, ja som mala rozbehnuty normalny porod. Lezala som a prechadzala som sa tam cca 10 hodin. Tam bol manzel stale so mnou. Lenze malicka nepostupovala dalej, tak po 10 h sa rozhodli pre cisarsky rez, ale tam uz manzel nebol, iba mu malicku ukazali. A potom isiel so mnou na izbu a potom isiel domov...

akejka
14. okt 2009

jankohraško neboj, ty nemusíš až tak dlho krvácať...ja som bola extrém ☹ Kyret nebolí, robí sa v celkovej anestéze, deň potom máš bolesti bruška a treba sa šetriť, ale potom už pohoda
😉
Jazvu ti odporúčam umývať repíkom, príp. nahrievať bio lampou 😉
brušáky až 6 mesiacov po pôrode, zatiaľ len športy, ako som písala...dlhé prechádzky s kočíkom 😉 ,beh, bicykel, plávanie (s tým plávaním tiež opatrne, až po šestonedelí - kvôli jazve, aby sa do nej nezaniesla nejaká infekcia).
To brucho po sekcii môže dlho ovisnuté (aj rok)- ja mám napr. teraz po 2. sekcii stále vyťahanú kožu na bruchu a to pol roka pravidelne cvičím v posilovni ☹ Ale nemusí to byť tvoj prípad, neľakaj sa 😉

dia, aj ja som mala 1. MS po pôrode katastrofálne silnú. Presne mesiac po skončení očistiek...a to som plne kojila...MS bola taká silná, že som pretiekla už po pol hodine 😕 , nemohla som ísť 2 dni von, valilo sa to prúdom...tak som si šla dať predpísať Cerazette - HAK pre kojace mamičky a odvtedy už bol cyklus slabučký...
Celkovo mne hematológovia HAK odporúčajú brať stále, lebo som chudokrvná z nedostatku železa a môj cyklus býva bez HAK hrozne silný...

mtrnovska
14. okt 2009

Ahojte,

mna caka sekcia zrejme na dalsi tyzden. Budem rodit v TT.

Zaujmavostou pre mna je, ze som este pred tyzdnom netusila, ze budem mat cisarsky.
Totiz to min. tyzden som bola na poradni a pozerala ma dr. cez ultraznuk kde namerala malemu 3200 g a ubezpecovala ma, ze cisarsky nehrozi. No vcera ta ista dr. a este primarka namerala malemu 4600 g, pytala som sa ako je to mozne, ved to nejde zeby za tyzden nabral tolko vela, no neodpovedali mi na moju otazku.

Pytala sa ma ako chcem rodit, dali mi na vyber, tak som sa rozhodla cisarskym.
Anesteziologicka mi odporucila spinalnu anesteziu, ze je to najlepsie pre babo a pre mna, tak zrejme budem suhlasit, zajtra jej zanesiem vysledky, tak uvidim hadam je vsetko OK .

Dr. mi povedala, ze ak budem mat vysledky z anesteziologie uz k dispozicii v piatok tak mam dojst na prijem, no cez vikend nerobia planovane sekcie, takze by som sla az v pondelok pod noze. Ak vysledky budu az v piatok, tak ma dojst na prijem v pondelok a v utorok to urobia.

Neviem sa teda rozdhonut, vysledky uz budem mat hotove zajtra a v piatok by som mohla ist na prijem, no nechcem v nemocnici trcat cez vikend, bolo by to pre mna deprimujuce a este vacsi strach by som mala.
Pojdem teda v pondelok na ten prijem, no keby to na mna doslo predoze termin porodu som mala 22.10. tak si myslim, ze ma musia urobit aj cez vikend, ved vysledky budem mat tak ci tak.

Aky mate nazor? Moj maly bude teda dobry maco, ze? Som z toho soknuta.
Inac ak teraz uvazujem, ze nebudem roztrhana zo spodu, tak si pojdem kupit normalne alwaysky, pretoze tie mi vzdy vyhovovali, pretoze vela toho zniesli, a kedze budem silno krvacat tak by to malo byt lepsie.

Tiez sa strasne bojim, no ked som si precitala zopar clankov, tak uz menej...
😅

kacka123
14. okt 2009

mtrnovska: Ja idem na prijem v nedelu a v pondelok rano idemna planovanu sekciu. Neviem ako to v nedelu v nemocnici vydrzim hlavne si vezmem asi vela casopisov alebo knizku. Inak s tymi vlozkami...mam kupene take zo zdravotnych potrieb urcene po normalnom porode, ale tiez by som radsej mala klasicke always s kridielkami lepsie budu drzat a nebudem mat pocit, ze mam plienku ale este som sa nerozhodla asi vezme oba druhy a uvidime v porodnici.

Ja mam termin porodu podla poslednej menstruacie 14. 10. teda dnes 🙂 a podla uzv 21.10. tak dufam, ze to do pondelku vydrzi.
Uz mam vsetky vysetrenia teda apson myslim, na akych si bola ty?
Ja len na krvi, moci, ekg, tlak a monitor v poradni.

mtrnovska
14. okt 2009

kacka123: rodit budes tiez v Trnave, alebo niekde okial pochadzas?
Ak v Trnave, tak sa urcite stretneme. Ja som bola vcera na poradni, kde nam stale zmeraju tlak, monitor - odozvi srdiecka a moc, cize mi len treba ekg, krv a zaverecny reverz od anesteziologicky.
EKG som bola este vcera, dnes rano na krv a uz mam aj vysledky. Zajtra idem na anesteziologiu, tak sa uvidi... ja hadam vydrzim do zajtra, kym budem mat zaverecny reverz, potom nech sa robi co chce... 😅

Drzim teda palce...

kacka123
14. okt 2009

Ja idem rodit v CR v Prahe. Kedze doktor, co bude robit sekciu, je znamy, vysetrenie od anesteziologa budem mat az v nedelu. Som zvedava ako to cele dopadne a tesim sa, ze v pondelok uz budem mat po tom a dufam, ze tu bolest vydrzim a drobcek mi doda vsetku potrebnu silu.

Ozaj a beries si do porodnice aj tkz. "babskovske vysoke nohavicky"?
Ides byt v spinalnej anesteze?

to.beruska
14. okt 2009

AJojte!tak aj my budeme mat sekciu.ale my mame termin az na 11.11.no ale ze vraj planovanu robia v tom 38tt väcssinou tak uvidim co mi na poradnina buduci tyzden povie.co sa tyka vysetreni,mne uz zobrali krv.este chyba asi ekg a to stretko s anesteziologickou.uvidim co mi povie vybavit.nevieme presne datum ale ze vysledky nemaju byt starsie ako 3tt tak neviem.inak baby ja som sa chcela spytat.mohli by sa aj tampony ale po dvoch tyzdnoch pouzivat???keby este krvacam.Ja mam vlozky tiez do nemocnice kupene tie poporodne.ze vraj tie su najlepsie

akejka
14. okt 2009

mtrnovska - aj moja malá mala vážiť 3600 g podľa UZV a nakoniec ma potrápila 3100 g bábika 😉 Takže tolerancia UZV je +- 500g.

to.beruska - pri šestonedeľnom krvácaní nie sú tampóny vhodné. Môžeš chytiť nejaký zápal a to nie je sranda 😔 Takže treba to vydržať s vložkami...

smajli
14. okt 2009

ahojte dievcata :o)
pridala som foto malickeho...
a priebeh porodu...tak my sme mali sekciu
a ovela tazsie sa mi zdalo byt nabehnutie na mliecko a kojenie...a nech nam to mliecko vydrzi co najdlhsie
napisem,slubujem... len ten cas tak rychlo uteka...
drzte sa zatial
nebojte sa sekcie... da sa to... fakt bolo namahavejsie zacat kojit...
ked sa mi prvy krat naliali prsniky mliekom a prsniky mi uplne stvrdli,trebalo ich rozmasirovat,lebo maly nemohol papat,lebo boli uplne tvrde a maly plakal a plakal a ja som nevedela preco... nebola som na to stvrdnutie prsnikov pripravena nevedela som o tom... este ze nam jedna sestricka pomohla za co jej dakujem ... naucila nas rozmasirovat prsniky a potom to uz islo... myslite na to :o)

luka04
14. okt 2009

beruska...tak mate termin na Martina 🙂 moj muzicek je....ja nastupujem 28.10. a na predoperacne ma objednali az 22.10 takze ani neviem co ma vsetko caka... smajli ma dost ukludnila, mimochodom mas nadherneho chlapecka 😵

to.beruska
14. okt 2009

no my zase nemame este termin.hlavne vec ze predoperacne uz mame aspon krv

luka04
14. okt 2009

mne povedal doky, ze sa to planuje 7 dni pred...pribllizne...

to.beruska
14. okt 2009

no tak uvidime kedy povedia mne.u nas idu zase aj tyzden aj nieco predtym.aj jedna znama isla teraz tak uvidim

lullka30
14. okt 2009

Ahoj, ja som mala naplánovaný cis.rez iba o 2.dni skor ako som mala termín porodu...čo mám kamošky, tak im ho robili 7-10.dni pred TP- tak sa v tom vyznajte...

luka04
15. okt 2009

lulka..to bolo dost na tesnotku, 2 dni pred 😅 ale stihli, ste ze? ja uz som tiez napnuta, ci to nepride skor, este nemam ani predoperacne..az o tyzden ma objednali na ne... aj druhe budes mat sekciou?

luka04
15. okt 2009

inak beruska...predvcerom rodila cisarskym v TO jedna znama z nasej rodiny...je zo Suloviec..maju dievcatko 😅 termin mala 20 a isla 13.10.

baby...moj zensky ma poslal objednat sa len na interne na predoperacne....v ramci toho sa budem rozpravat aj s anestezilogom?? alebo to ma mal poslat zvlast? neviem ako to chodi, ale spominate tu anesteziloga a mna tam neposlal...ci to je v tom?

lullka30
15. okt 2009

Luka, ja viem, že mi to dali na tesno, ale zatial som sa neotvárala, nemala nijaké príznaky porodu, tak asi bol ešte čas....
teraz to vyzerá zase na cisarsky, malý je otočený naopak- uvidím, či sa neumudri a náhodou neotočí, ale pochybujem kedže sa neotočila ani dcerka

ja som mala čiastočnú anest. a rozhodovalo sa to až 1.den pred cisarskym- prišla za mnou anesteziologička a dohodli sme sa ako chcem byt umrtvená

luka04
15. okt 2009

ahaaa...lebo aj ja mam nastupit 28 a budu to vraj robit 29...tak asi sa to az potom dohodne...aj ja by som chcela radsej polovicnu... a ked si mala prve sekciou, nemusi sa automaticky robit aj druhy krat? keby sa dobre otoci, tak rodis normalne?

lullka30
15. okt 2009

druhý nemusí byt automaticky zase císař- o 2.t idem už do poradne do porodnice, trak uvidím, čo sa dozviem

corasone
15. okt 2009

luka04 v den ked nastupis do nemocnice ta poslu za anesteziologom alebo ta sam navstivi aby ta "vysetril" a dohodol si s tebou ako chces pichnut anestezu ci celkovu alebo spinal. mne hned povedala lekarka ze mi odporuca spinal aby nezatazovala ani mna ani dietatko. rodili sme pred mesiacom. cely "porod" prebiehal 40minut a bolo to v pohodke. potom je to asi ten prvy tyzden citlive ale rozchodis to ako my ostatne 🙂

luka04
15. okt 2009

dakujem corasone 😉 kazde povzbudenie mi dodava odvahu, lebo som taky strachoprdko 😅 ale cim dalej myslim na malinku, tym sa menej bojim a chcem aby to uz bolo....

corasone
15. okt 2009

nemas sa vobec coho bat absolutne. ja som ani len na chvilku nepocitila strach asi preto lebo som vobec nevedela co ma caka a tak som robila len to co mi kazali. jedina ale len neprijemna vec je ked budu vyberat babenko zacitis taky tlak pozor nie bolest ale tlak a to je vsetko. potom ti ukazu dietatko a ty uz nebudes na nic ine mysliet len na dieta a ani sa nenazdas a uz bude po vsetkom 🙂

deyna
15. okt 2009

mne asi tiez budu robit cisarsky, kvoli tomu, ze aj prve bolo cisarskym a vyzera, ze bude hodne velky, aj ked ja osobne by som asi radsej normalne, ved uvidime, ci sa to nahodou nerozbehne samo, a tak rychlo, ze pojdem normalne. naozaj bolo horsie to kojenie, slo to pomaly, porod bol v pohode, ziadna bolest, akurat mi potom brucho padalo na jazvu a to bolelo. tak som si teraz zaobstarala taky stahujuci pas, hadam to pomoze, udrzi brusko a nebude to tak boliet.

atrami
15. okt 2009

luka,
naozaj sa nemáš čoho báť. Prvý cisársky bol neplánovaný ostatné áno, takže som vedela do čoho idem.
Nastupuje sa deň pred porodom.

beruska,
jeden z cisárskych mi robili v TO a bolo to v pohode.

jankohrasko
15. okt 2009

akejka: dakujeme za rady 😀 😀 😀

smajli: blahozelam k drobcekovi!!!

luka04: uvidis, ze vsetko dobre dopadne, hlavne nad zlym nerozmyslaj. Mysli na nieco pekne a na to, ze za chvilku budes malicku drzat v naruci.. 😉 Ja som mala rozbehnuty normalny porod a toho som straaasne bala, no a museli mi ho ukoncit sekciou.. Radsej ani tie zle referencie uz necitaj, lebo vela veci sa Ta iba vystresuje a kazdy to znasa inak. Uzi si posledny spanak, lebo ked budes mat malicku pri sebe, tak uz moc toho nenaspis 😅 😅

lamarika
15. okt 2009

Chci se vás holky na něco zeptat. Už mám skoro půl roku po sekci a pořád mě pobolívá jizva. Není to hrozná bolest, ale myslím, že už bych o ní neměla vědět. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zajímalo by mě čím to může být? Taky bychom chtěli po novým roce začit pracovat na dalším potomkovi a tak nevím jestli radši ještě kvůli té jizvě nepočkat aby mi nedělala zle v těhotenství a taky bych chtěla podruhé rodit normálně.

atrami
15. okt 2009

lamarika,
skús si odsledovať kedy Ťa jazva bolí. Mňa bolí jazva pri zmene počasia. Pol roka po porode Ťa može pobolievať aj pri námahe.
Medzi porodom a otehotnením som mala pauzu asi 2 roky. Odporúčajú minimálne rok, ale záleží ako sa cítiš.

luka04
15. okt 2009

dakujem vam baby, ste strasne zlate 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre