Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

slnyecko
11. sep 2009

Ahoj zuzana,aj ja som mala prvy cr a teraz zas,ale aj preto ze som po cr otehotnela moc skoro 😅 ale ja som spokojnaaaa

zuzana232
11. sep 2009

slnyecko ja by som rada cisárkym rezom 🙂 lebo to viem čo ma už čaká takto ak budem prirodzene tak neviem 😠

atrami
11. sep 2009

zuzana,
2. cisársky sa robí ak žena otehotnie veľmi rýchlo alebo ak sú rovnaké dovody ako pri prvom. Ja som rodila cisárskym, lebo deti boli veľké.
Ak možem poradiť vyber si prodnicu, kde majú pravidlo ak raz cisársky, tak potom vždy. Ja som mala 2. cisársky robený v Topolčanoch.

doublemamca
11. sep 2009

ahojte dievcata, cakam dvojcatka a su ulozene na priecku,takze mi celkom dost "hrozi" sekcia..mohli by ste mi prosim povedat na co sa mam pripravit? uspia ma celu alebo len lokalne? aka velka je jazva a ako dlho sa hoji? je to lepsie ako prirodzeny porod?
dakujem

miskachrumka
11. sep 2009

ja som rodila sekciou preto lebo po 14hodinach normalneho porodu s amalemu cestou von zpriecila hlavka tak to bolo rychle!hnedna sekciu! ☹

akejka
11. sep 2009

dia, drž sa 😉 pár mesiacov ubehne ako voda, uvidíš, budem čakať, až nás prekvapíš milou správou 😉 Hlavne si dávaj na seba pozor, nech si zdravá. Asi chodíš pravidlene k diabetológovi, že ? ten už dohliadne na optimálny stav...
ja som zase 4 roky chodila každé 3 mesiace k hepatologičke, lebo som odmalička chudokrvná. A moje telo si nevie z potravy získať železo, raz začas si železo musím doplniť tabletkami. Keď mala 1. dcérka 2 roky, zsotala som tehotná, ale v 8. TT som potratila práve kvôli železu, mala som taký nedostatok, že som zásobové železo odoberala bábätku 😢 tak odvtedy si ma zobrala do svojej starostlivosti primárka hepatológie a regulovala mi množstvo železa hlavne pred otehotnením a počas tehu ešte častejšie...

kafulienka
11. sep 2009

doublemamca,

ahoj - vsimla som si, ze v pase mas tiez "ine zahranicie", tak ak chces, mrkni moj prispevok na str.159, ja mam, nastastie, len a len pozitivne zazitky...
🙂

akejka
11. sep 2009

doublemamca, všetko, na čo si sa pýtala je individuálne.
Čo sa týka anestézy, pri plánovanej sekcii sa väčšinou volí spinál, alebo epidurál (celková anestéza má viac rizík a využíva sa hlavne pri urgentných sekciách), ale závisí aj na dohode teba s doktormi...
Ja som mala 2 celkové anestézy, ale moje sekcie boli náhle, nebol čas čakať, až zaberie spinálka, alebo epidurálka, pri oboch pôrodoch šlo o minúty...
Jazva je veľká cca 10-15 cm...a do 6 mesiacov budeš úplne fit...
😉
najhoršie sú prvé cca 2 dni, dosť to bolí, ale treba čím skôr rozchodiť, vystierať sa...každým dňom to bude lepšie a lepšie 😉

tinka0812
11. sep 2009

Prosim Vas je niektora z Vas na tom tak ako ja.Mam 2SC a cakame 3babo.Momentalne som v 30tt a chcem sa Vas opytat ci je normalne,ze ma strasne stipe jazva,ale zvnutra.Nieje to stale,ale pride to len tak a potom to len tak aj prestane.Ale je to dost bolestive.

giuli
11. sep 2009

ahoj tinka,ja som také štípanie cítila,prechádzalo to až do takého pálenia...objavilo sa to hocikedy a utíchlo iba keď som si čupla,skčila sa ,,,pýtala som sa lekára a jeho odpoveď bola,že dieťa tlačí na nerv.zakončenia a žena pociťuje štípania až bolesť...po pôrode to ustúpilo...no na tvojom mieste,keďže ide už o 3tie tehu by som sa s tým zdôverila doktorovi,predsa len maternica už bola 2krát rezaná,aby si predišla možným komplikáciám...držím palce

valentovasasa
11. sep 2009

holky - já chci povzbuzení že se neumusím bát!!! sice už jednoho SC mám za sebou, ale znáte to... možná právě proto se bojím. Nejdřív že budu rodit normálně, pak zas císařem - že jsou špatné ozvy a průtoky pupečníkem, pak zase tohle OK, ale zas je KP šikmo... tak nějak začíním být nervozní...

tinka0812
11. sep 2009

Giuli dakujem.V stredu idem do poradne tak som zvedava co mi povie.Zacalo mi tvrdnut aj brucho a neskutocne ma tlaci spodok.Obe tehotenstva som mala bezproblemove,ale toto mi dava riadne zabrat.

atrami
12. sep 2009

valentovasasa,
rodiť SC je lepšie rozhodnutie ako prirodzene.
Ja som sa tiež bála, vedela som čo ma čaká. V pondelok som mala nastúpiť do nemocnice. V nedeľu mi začali slabé kontrakcie/ v sobotu sme ešte oslavovali moje narodky/, naložili ma do auta a za hodinku už bol malý na svete.Ešte mi stihli aj gratulovať- malinký sa narodil presne na moje narodky.
Tretí- krát to nebolo také rýchle. Ráno som išla prvá, čakali na lekára, tak si rozprávali vtipy, skoro mi praslo brucho od smiechu. Takže ja mám spomienky dobré.
Držím palčeky a nech všetko dobre dopadne.

diapozitiv01
12. sep 2009

Akejka,
cez tehotenstvo som chodila na diabetologiu kazdy druhy tyzden, je to az neskutocne co vsetko s nami vyvadzaju ti mrnouskovia v brusku, stupla mi o 100percent spotreba inzulinu a po porode to bolo zase tak ako pred otehotnenim. Este navyse musim chodit na endokrinologiu, v prvom mesiaci mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy.
V novembri idem na tyzdnovu hospitalizaciu na kompletne vysetrenia a na perfektne nastavenie inzulinu. Az potom sa zase zacneme snazit...
Nechceme nic podcenit,,,

drobcek2210
12. sep 2009

atrami,
nechápem ako môžeš napísať, že rodiť SC je lepšie ako prirodzene. Veď sekcia je operácia, a prináša so sebou oveľa viac rizík ako normálny pôrod. Môžeš dostať zápal žíl, jazva sa nemusí hojiť najlepšie, tvoria sa zrosty, atd... Ja mám dve deti rodila som obe cisárskym a tie bolesti boli po ozaj veľké. Závidela som babám, ktoré odrodili normálne a za pár hodín už behali.

valentovasasa
12. sep 2009

já právě taky první rodila SC a docela se druhého bojím...

ribizek
12. sep 2009

drobcek - myslím, že atrami nechcela vyzdvihovať CS, ale len hovorila, že pre nu /pre sasu/ v tomto prípade je lepšie rozhodnutie CS kvôli možným rizikám. Ja som riež rodila prvý krát cisárskym a pravdepodobne aj teraz to tak bude. Nehovorím, že to bolo ľahké, ale ak hrozia komplikácie, nie je o čom. Inak, niektoré maminy, čo rodili prirodzene sa dávali horšie a pomalšie dokopy, ako ja. Takže si myslím, že to je dosť individuálne.
Každopádne, všetkým držím palce. 🙂

valentovasasa
12. sep 2009

ribizek - děkuji...

janinka3
12. sep 2009

zuzana232 tak já měla první sekci z důvodu nepostupujícího porudu a hrozícíc hypoxie plodu. Malá se po 12 hodinách zkoušení porodit normálně začala dusit tak se jelo.

v druhém těhu jsem se přihlásila do poradny k panu doktorovi co mě rodil prnví holčinu a tak jsme to probírali jestli se pokoušet porodit normálně nebo zase SC. Dostala jsem taky povídání, které v podolí dostane každá žena která první dítě rodila císařem. To si musí přečíst a vybrat chci se pokudit o vaginální porod nebo napíše ne nechci se pokoušet o normální porod preferuji SC. No v tom papíru bylo že úspěšnost vaginílního porodu po SC je 80-50 %(teda doufám, že si ty procenta pamatuju dobřeú jestli se nemýlím a to podle toho z jakého důvodu se SC prováděl. Jsou tam vyjmenované kdy se o to vůbec nepokoušet. Např. pokud se rodí s menším odstupem jak rok a půl po první sekci. Pokud je dítě ve špatné poloze (KP) nebo byla provedena operace na děloze (třeba myomektomie), pokud by šlo o porod po dvou předcházejících sekcích, pokud byl řez na děloze proveden svisle dolů a další které si už nepamatuju. Pak popisovali kdy je větší pravděpodobnost, že se to zadaří, tj. třeba že první byl pro špatnou polohu a kdy je naopat pravděpodobnost větší že se to nepodaří a to je třeba v případě, že byl proveden pro nepostupující porod.
pak tam bylo vypsáno riziko CS po předchozím CS a riziko vaginálního porodu po předchozím SC.
co tam třeba psali tak není vhodnej epidurál (při pokusu o vaginální porod)

Já jsem chtěla slyšet hlavně názor doktora. Já se v tom nevyznám a za každou cenu nechci trvat na přirozeném porodu jen proto abych porodila přirozené a odnesla to pak já nebo malá. Takže jsem se rovnou zeptala co je podle něho pro mě lepší.

no v mém případě jsme se schodli na tom, že první porod nepostupoval s dítětem velkým 2690 gramů a čekat že bude tentokrát postupovat s mimčem s odhadem kolem 3500 asi moc nejde. Jsem taky malá (mám 153 cm) a že je lepší spíš naplánovat sekci než podstoupit v mém případě těžký vaginální porod.

takže jsme v květnu porodila druhou holčičku 3400 gramů plánovanou sekcí pod spinálem manžel byl celou dobu u mě i na sále seděl u hlavy fotil maličkou hned jak jí vyndali a pak jí celé šití choval u mě u hlavy že jsem si jí mohla hladit.

na druhý porod vzpomínám opravu moc ráda i když jsem nemohla porodit normálně tak to bylo opravdu moc pěkné. Měla jsem fantastického doktora takže všechno proběhlo bez problémů. Jestli někdy budu rodit potřetí sekcí tak rozhodně zase u nej

atrami
12. sep 2009

drobcek,
zle si ma pochopila. Myslela som, že pre maminu, ktorej som odpisovala je lepšie ak porodí SC, kvoli tomu, že čaká 2. bábo skoro po 1. SC.
Vlastne ribizek vysvetlila za mňa. 🙂

Sasa, držíme palčeky.

valentovasasa
13. sep 2009

holky díky. čím víc se blíží zítřejší kontrola, tím víc se děsím...
ach jo... Nevím jestli mi zítra řeknou že jedině sc, nebo že se mimi zas otočilo hlavou dolů a můžu normálně... je to děs...

zuzana232
13. sep 2009

janinka uhmm.. tak skor to bude cisársky rez ako bežný porod.. si ma potešila 😀

valeri20
13. sep 2009

Ahojte mam mensi problem cele tehotenstvo som v tom ze budem rodit cisarskym vraj koli uzkej panve rozmery mam 25, 25 28, 19- ku mam v kruzku . moj gynekolog mi vravel ze to bude cisarsky asi ale ze mam ist na rizikovu poradnu a tam mi povedia no tam pan "uzasny" doktor mi povedal ze na zaklade toho ze mi niekto odmera uzku panvu je blbost robit cisarsky tak teraz sa bojim co bude. Ze ma tam nechaju potrapit no dufam ze sa drobcovi nic nestane.

petra1985
13. sep 2009

valeri20 ja som mala posledne cislo 17 dva tyzdne pred porodom uz som mala ist na cisarak.. ale chcela som pockat na bolesti.. tak to na mna prislo a vtedy mi odmerali hned aj panvu a vraj mam perfektne rozmery, ze cisarak nehrozi.. a hned som bola na porodnej sale🙂.. ti poviem, ze vtedy by sa mi krvi nedorezali.. ale samozrejme zalezi aj od toho kedy ti ju merali.. cim skor tym vacsia sanca je, ze sa este roztiahne..

atrami
13. sep 2009

valeri,
mne merali na začiatku, tiež som mala úzku panvu. Záleží aké veľké je bábo. Je lepšie zmerať aj tesne pred porodom.

janinka3
13. sep 2009

valeri pokud vím tak ani tak nezáleží na velikosti pánve , ale na poměřu hlavička dítěte x pánev. Mě třeba řekla doktorka když jsem čekala první holčinku a dožadovala se nějakého měření, že to nedělají (prenatální poradna v podolí)

matenka
14. sep 2009

valeri, ty máš ešte dobré hodnoty, najdôležitejšia je tá posledná, a tá nesmie klesnúť pod 18, ty ju máš 19, to nie je ešte na cisársky, ja som mala 16, a to už bol problém, preto som rodila cisárskym, mne to bolo vysvetlené, že hlavička dieťaťa sa tade nedostane, vraj je veľké a zbytočne ohrozia mňa a aj dieťa, ale s tvojimi hodnotami by som sa toho nebála

atrami
14. sep 2009

matenka,
presne ako hovoríš. Mala som síce 19, ale na začiatku mi povedal lekár, že porodím dieťa s max. hmotnosťou 3000g, pri poslednom sone malé malo 3300g- odhad. 2 týždne sa so mnou nikto nebavil, keď som ich dokopala k tomu, aby sa vybavil cisarák. Nakoniec sa podarila dohoda, že ak to nepojde prirodzene, urobia cisársky. Po 20. hodinách trápenia mi robili cisarák. Všetci boli prekvapení mierami syna 4250 g a 54 cm.
Pri 2. to isté vybavovanie syn mal 3950 a 52 cm a tretí syn 3700 g a 52 cm. Možno 5. dieťa by som porodila prirodzene. 😉

akejka
14. sep 2009

valeri, nezáleží len na rozmeroch panvy, ale aj na tvojej výške a pomere hlavičky a panvy a aj na hmotnosti bábätka, ako tu spomínali mamičky...
Ja mám výšku iba 160 cm, v 1. tehu ten bol posledný rozmer panvy len 16 a cez to všetko som šla rodiť prirodzene...samozrejme som malú nevytlačila, zakliesnila sa mi v panve a po vyše pol hodinovom tlačení mi urobili urgentnú sekciu...dcéra vážila 3170 g, podľa primára pôrodnice porodím prirodzene mimi len do 2500g ☹
V 2. tehu bol už môj rozmer panvy 18, dcéra podľa UZV mala vážiť až 3600g, cez to všetko som opäť začala rodiť prirodzene, scenár ten istý...urgentná sekcia...

Ale moja sestra je rovnako vysoká ako ja, má rovnakú panvu a porodila prirodzene "ľavou zadnou" dcéru vážiacu 4070 g 😕

valeri, väčšinou (ako kde...) sa lekári pokúsia o prirodzený pôrod...jedine že by si bola vysoká pod 155 cm a čakala vyše 4000g s ohľadom na tvoj rozmer panvy - vtedy by ti hneď naplánovali sekciu...
Nemusíš sa báť prirodzeného pôrodu, možno porodíš úplne v pohodičke a určite ťa nebudú dlho trápiť, keďže je u teba vyššia pravdepodobnosť sekcie...držím palce 😉
A v ktorej pôrodnici budeš rodiť ?

lorine1
14. sep 2009

Ahojte , ja som tiez rodila cisarakom pred tromi tyzdnami a nebolo to az tak zle dalo sa to vydrzat.. iba otazka ako dlho po porode ste krvacali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre