Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

martinkatinka
31. aug 2011

@tun1ska - ja som mala tiež vysunutú platničku cca 1 cm a išla som rodiť spontánne... ale skončilo to akútnym cisárskym, ale to z toho dovodu, že malý nezostupoval a ja som bola otvorená len na 4 palce...Mala som však rpe istotu predoperačné, tie platia 1 mesiac, takže skor na predoperačné nechoď... bude to internista a ÁRO a gynekológ ti vezme krv

tun1ska
31. aug 2011

@martinkatinka A po pôrode nemáš problémy s chrbticou?

tun1ska
31. aug 2011

😉 @zdenkazdenula ja len 6 mm, ale tlačí mi na koreň, neurolog povedal, že je to riziko spontánne rodiť, hlavne po pôrode by som mohla ísť rovno na operáciu...
@jankadudova Ďakujem za odpoveď 😉

@katulka74 Smiem sa spýtať na presnejší dátum?...máme skoro rovnaký termín... 🙂

katulka74
31. aug 2011

tun1ska,20 septembra sa moj gynekolog vracia z dovolenky,povedal ze urobime predoperacne,tie nesmu byt starsie ako 2 tyzdne a ze mam si povedat datum kedy maleho vyberie,ale ze rad by ho vybral tak do 6.10.termin mam 13.10.

tun1ska
1. sep 2011

@katulka74 Ja by som tiež najradšej išla čím skôr, aj 2 týždne pred..ja mám termín 7.10....a 23.9. má manžel narodky...to by bol super darček 😉 Lenže až tak skoro by mi to asi neurobili.....

zzzz128
1. sep 2011

Ahojte,ja som rodila akútnym SC dva týždne po termíne kvôli nepostupujúcemu pôrodu.Bol to dosť zlý zážitok,po prebudení človeka bolí celý človek a nevie sa pár hodín ani pohnúť z kŕča,aspoň u mňa to tak bolo,pretože pred SC som nemala žiadne kontrakcie takže došli po SC 😖

lilla244
1. sep 2011

presne rovnaky "zazitok" mam aj ja..

moncicip
3. sep 2011

Ahojte🙂
Tak mna to caka v pondelok. Velmi som chcela rodit prirodzene a som aj trochu smutna ztoho ze to nevyslo, ale povedali ze predrobca to bude najbezpecnejsie riesenie, tak musime mysliet pozitivne a verit ze vsetko dobre dopadne.

skeptik
3. sep 2011

@zzzz128 tie kontrakcie by dosli tak ci tak - ci po prirodzenom alebo po sekcii - to sa maternica snazi stiahnut - cim skor zacnes kojit, tym rychlejsie sa stahuje a pritom citit tie "kontrakcie".

tun1ska
3. sep 2011

@moncicip držím palce, nech všetko hladko prebehne... 😉

efendy82
3. sep 2011

@moncicip Ahojky, ja jdu zas na cisare v utery:o) A z jakyho duvodu ti ho budou delat?

moncicip
3. sep 2011

@tun1ska dakujem

moncicip
3. sep 2011

@efendy82 Z dovodu toho ze v provom rade je velmi velka hlavicka a boja sa ze by nezostupila pripadne ze by sa zasekla niekde v porodnych cestach, potom aj dieta je podla merani velke a ma nalez na oblicke.

efendy82
3. sep 2011

@moncicip Aha..my zase jdeme kvuli poloze KP, ale byl to boj je k tomu premluvit:o/ Neptala jsi se, jak dlouho tam budes lezet? Sem se zapomnela zeptat...

moncicip
3. sep 2011

@efendy82 Neviem ale predpokladam ze ak to pojde hladko tak do hodiny by to malo byt hotove, ked neratam tu pripravu predtym. Kedysi som robila na ARE a chodila som aj ku sekciam tak to odhadujem tak na tu hodinu cca.

dulkagabulka
3. sep 2011

@efendy82 chceš skusit cviky na otočenie? mam od mexickej porodnej asistentky Naoli Vinaver subor 3 cvikov, po ktorych sa babo otoči do 24 hodin
ak chceš, napiš mi na dulkagabulka@gmail.com

efendy82
3. sep 2011

@moncicip Díky za info..já spíš myslela, jak dlouho si mě tam budou chtít nechat..samo pokud nebudou žádné komplikace...

@dulkagabulka Už jsem ti napsala mejlíka..díky za ochotu:o)

dulkagabulka
3. sep 2011

@efendy82 poslala som ti...držim palce, nech sa otočí... 🙂

moncicip
3. sep 2011

@efendy82 Ja dufam ze ked ma v pondelok "seknu" tak v sobotu alebo v nedelu ma pustia ...... alebo najneskor ten dalsi pondelok.

johanka111
3. sep 2011

moncicip-já měla taky císař kvůli velikosti, a hlavně teda hlavičce. My měli HC asi 380 a BPD asi 102. Co vy?

efendy82
3. sep 2011

@dulkagabulka děkuji..jsou to ty cviky,co uz mam..jen sem nemela nikdy celej den na to, abych to mohla cvicit...mozna to zkusim zitra, ale v po nastupuju do porodnice, tak nevim nevim,jestli to pomuze...myslis, ze to s tim satkem je dulezity?Jsem sama doma, tak bych dělala jen ty tri kroky

@moncicip Jéé jen tyden v nemocnici..to by byla parada..nam ve Vyskove rikali, ze pousti az po 10 dnech, tak snad to bude v Brne taky tak a max po tydnu pujdem domu...tak at ti to v pondeli dobre dopadne!!

karol84
3. sep 2011

@efendy82 v několika pražských porodnicích platí, že po sekci se pouští nejdříve 5. den po porodu (a počítá se i den porodu - i kdybys porodila třeba v 11 večer)

dulkagabulka
3. sep 2011

@efendy82
mala som taky pocit z tvojho mailu,že ich už teda zrejme maš,ale si to neskušala...už si asi naladena na ten CR

skusit možeš..poznam pripad,kedy sa babatko otočilo už v priebehu porodu ,ked sa mamina presuvala na zadnom sedadle auta na styroch....takže nikdy nie je neskoro..
jedna mamina cvičila jeden večer cvik z tej knihy,čo som ti poslala- a rano bolo babo otočene..bolo to v 39tt..

petkave
3. sep 2011

@moncicip

@efendy82 ja som mala plánovanú sekciu, na ktorú som nastúpila deň vopred, teda v stredu. Vo štvrtok sa Vincko narodil a domov sme šli ďalšiu stredu. Všetko bolo ok, žiadne komplikácie... U nás teda púšťajú na 6.deň od sekcie... A inak, držím palce!

mimka11
3. sep 2011

@bellasandra i ja budem rodit cisarsky robim si predoperacne vysetrenie,,,,,a kvoli comu budes rodit cisarskym??????????

mimka11
3. sep 2011

@dulkagabulka ake su tie cviki 😀

efendy82
3. sep 2011

@dulkagabulka urcite to zkusim...uz mam za sebou prvni cvik, ale teda nic moc to lezeni na zadech, ale co bych pro prcka i sebe neudelala,ze..ted ctu tu knizku...je hooodne zajimava..skoda, ze se tohle ke me nedostalo driv
@petkave a @karol84 tak to je super, ze pousteji tak brzo:o) Tyden je v poho, ale 10 dni uz je moooc:o(

luucia
3. sep 2011

U nás se pouští po sekci 4.den 😵 samozřejmě, když je všechno v pořádku 😉

dulkagabulka
3. sep 2011

@efendy82 držim palce teda

@mimka11 mam to v maili

moncicip
3. sep 2011

@efendy82 No ja viem ze jednu babu pustili na 7den po sekcii a o tri dni prisla len na vybratie stehov. Neviem ako co bezi u vas ale dufam ze u nas to bude takto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre